|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   očetovstvo
2.12.2009 22:21:27   
gita10
Enkrat sem že zasledila podobno temo , pa je sedaj ne nejdem več.
Torej od moje prijateljice mož je pred 10 leti imel kratko vezo z eno precej starejšo žensko. Potem se nista več videla. sedaj po 10  letih pa dobi tožbo iz sodišča, da naj pride priznati očetovstvo. Seveda ga gospa toži za vsa leta preživnino za nazaj. V tožbi pa nikjer omenjenga DNK oziroma nekakšnega dokaza, da je otrok res njegov. Najhuje je da se naš prijatelj sploh ne spomne več ali je uporabljal kakšno zaščito ali ne.
Onadva si že nekaj časa zelo želita otroka sedaj se je otrok pojavil samo star skoraj 10 let.
Moja prijateljica nima sicer s tem nobenega problema ker je to bilo vse pred njo ampak vseeno kaj  predlagate. Najbolj teško bo plačati tisto preživnino za toliko nazaj., ker bo verjetno naneslo kar visoko cifro. Poleg tega pa za otroka ves čas ni videl in ni mogel plačevati za njega ( če je seveda otrok sploh njegov).
Ali poznate kakšen podoben primer in kako se je na koncu končalo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: očetovstvo
2.12.2009 22:24:10   
Anonimen
če ni podpisal, da je oče otroka, bi bilo fino, da bi opravljal dnk testuser posted image ... da se prepriča, da je res oče,...user posted image

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: očetovstvo
2.12.2009 22:31:38   
gita10
seveda ni podpisal ker je šele včeraj zvedel za tožbo in za otroka. Mi smo seveda tudi predlagali DNk test vendar me zanima ali lahko ženska sploh zahteva preživnino za nazaj. Vsak otrok je blagoslov vendar plačati neko ogromno cifro naenkrat za 10 let nazaj - ne vem meni je to malo user posted image . Razumem lahko , da je padla v kakšno finančno krizo in sedaj išče izhod na ta način ampak vseeno ...10 let preživnine naenkrat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: očetovstvo
2.12.2009 22:39:55   
Gina
Ja, to je pa res sranje. Saj te kap zadane, da ti nekdo pove, da imaš 10 let starega froca, za katerega nisi vedel. V bistvu jo greš lahko tožit za prikrivanje podatkov in za posredno oviranje stikov z otrokom, pa še za vse duševnje muke, ki jih zdaj zaradi tega doživljaš, pa za muke, ki jih doživlja otrok, ko je to izvedel, pa ki jih je doživljal, ker je rastel brez poznavanja fotra - po moje za tako reč lahko iztožiš več kot je osnovna preživnina.
Za koliko ga pa toži?

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: očetovstvo
2.12.2009 22:49:02   
gita10
Zahteva 200 eur mesečno, ker on nima nikogar za preživljat ampak ko to pomnožiš z 120- je cifra kar močna. Ampak po moje ne more biti tako enostavno.Govorim sedaj kot da je oče - kar seveda še nevemo. Kako lahko nekdo kar tako po 10 letih to odloči. Saj mi je jasno, da se je odličila, da bo sama imela otroka -vendar po 10 letih se javit preko sodišča mi je pa res čudno. Pa tudi otrok kot praviš saj ni dojenček več.
Nevem ali si ona sploh to predstavlja kaj bo sedaj to pomenilo. Naprimer tudi to, da lahko oče zahteva skupno skrbništvo in podobno.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: očetovstvo
2.12.2009 22:52:10   
gita10
aja pozabila sem povedati, da je takrat bil le ubogi študent sedaj pa je precej uspešen. Morda je tudi to botrovalo pri njeni odločitvi.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: očetovstvo
2.12.2009 22:53:12   
urška
to je malo čudno? in zakaj je šele po 10 letih prišla ven s to idejo?

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
2.12.2009 22:55:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: očetovstvo
2.12.2009 23:44:12   
Mija79

Naj tvoja prijateljica vpraša odvetnika o verzijskem dodatku,nisem čisto prepričana ampak nekje sem zasledila, da je to opcija delne povrnitve stroškov, ki jih je imela mati ko ni prejemala preživnine od očeta....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: očetovstvo
3.12.2009 7:09:53   
mika
Se podpišem pod Gino
Pa kako lahko očeta, ki ni imel pomjma, da nekje živi njegov otrok, tožiš za nazaj? Res,da ne vem kakšen je zakon, ampak sej on niti sedaj ne ve ali je res njegov. Obvezno DNK test, menda se tud mama mora strinjat, ker je mladoleten in če se ne bo, potem itak vesta pri čem sta.
Mislim....ubogi otrokuser posted image  in ta tvoj prijatelj tud.

(odgovor članu Mija79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: očetovstvo
3.12.2009 7:22:55   
ledenaa
Odg na tvoje vprašanje imaš tukaj

http://209.85.135.132/search?q=cache:qpOyYJ9-5kYJ:www.pravna.net/phpBB2/viewtopic.php%3Fp%3D80360+ugotavljanje+o%C4%8Detovstva+z+analizo+dnk+in+to%C5%BEba+za+pre%C5%BEivnino&cd=1&hl=sl&ct=clnk&gl=si
Torej ne more,lahko pa od tožbe dalje

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
3.12.2009 8:04:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: očetovstvo
3.12.2009 8:08:00   
n.nati
Po moje bi bilo najbolje, da si poišče kakšnega odvetnika, ki se spozna na te stvari. Verjetno je res ženska padla v kakšno finančno krizo in bi zdaj rada po tej poti dobila denar.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: očetovstvo
3.12.2009 8:52:42   
liliana
Preživnino za nazaj ne more zahtevati, ker se ta plačuje od priznanja očetovstva.....lahko pa preko verzijskega zahtevka terja določen denar za 10 let nazaj, ker je imela z otrokom določene stroške.....

Prijatelj pa kar naj gre k odvetniku in se z njim posvetuje kako naprej, ker za otroka vseh 10 let ni vedel....

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: očetovstvo
3.12.2009 9:30:44   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Preživnino za nazaj ne more zahtevati, ker se ta plačuje od priznanja očetovstva.....lahko pa preko verzijskega zahtevka terja določen denar za 10 let nazaj, ker je imela z otrokom določene stroške.....





Točno to sem hotla napisat.
Sicer  nisem v teh vodah, mi je pa nekako logično- ON NI VEDEL ZA OTROKA!
Kako ga lahko potem zdaj toži?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: očetovstvo
3.12.2009 9:39:31   
nincrli
Definitivno odvetnika!
Pa za nazaj res nič ne morejo iztržit, ker ni podpisal očetovstva. Ma ene ženske faaak ej. A lahko ti po 10. letih pove, da maš froca pa zahteva keš za nazaj... Svašta ej user posted image
No saj se lahko ubriše pod nosom. Ko pa bojo znani rezultati dnk pa naj mu v primeru, da je on oče začne plačevati, da ga ne bo še tamali pr 18. tožil. Pa še zahteva naj obiske.


_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?