|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nočno hranjenje
4.11.2009 22:07:34   
marjetica8
Danes sva z našim fantkom mela posvetovalnico in me je una sestra tam totalno zmedla glede nočnega hranjenja! Star je namreč 6 mescov in se še vedno zbuja fulkrat ponoči. Od tega je 2krat na noč (po mojem prepričanju) lačen - ob 2.00 in ob 5.00. Takrat namreč sprazne flaško (kadar ni lačen je ne). No, sestra je rekla da otrok ponoči ni lačen in da hranjenja sploh ne rabiuser posted image ! Da so vzroki za zbujanje in jok drugi in da mu moram namesto mleka ponoč dajat vodo, če ne bo mel gnile zobke (ki jih sploh še nima drgač)user posted image ! Tle sem prebrala eno temo da ga kao nalivaš s čajem ponoči, ampak mi še kr ni jasno...pol ga ponoč previjaš al kajuser posted image ? Ka našmu še tko včasih pride skoz, tko da si ne predstavljam da bi ga z vodo nalivala ponoč...
Kaj mislite o tem? A rabi hrano ponoč al ne? kako ga odvadit od hranjenja, če res ne rabi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nočno hranjenje
4.11.2009 22:10:58   
ledenaa
Ti ga kar hrani in se NE oziraj na mnenja drugih  user posted image

Mi smo se ponoči hranili do 17 meseca

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nočno hranjenje
4.11.2009 22:12:35   
tejči28
Jaz sem mojega do 6m izključno dojila in se je ponoči zbujal 2-3x za mleko.In ga je tudi dobil.Jaz mislim,da če ne bi bil lačen,mleka sigurno ne bi bil.Ti svojega dojenčka poznaš in veš če je lačen ali žejen.Kolko pa popije  mleka na en obrok? Mogoče popije premalo,pa je zato lačen.Sicer pa še imajo male trebuščke in ne gre dosti mlekeca not.Pa tudi otroci so si različni,eni spijo že od začetka vso noč,moj mali pa se še zdaj zbuja za mleko,pa je star že 13m.Ti delaj po občutku,saj se gre za tvojega dojenčka.Jaz vem,da mojemu ne bom ničesar odrekala,pa naj reče pediatrinja ali sestra kaj hoče.Jaz sem z njim in vem kaj potrbuje. 

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nočno hranjenje
4.11.2009 22:15:47   
anitka7
včasih je kakšno stvar bolš ne povedat pediatrom...še posebej ne njihovim sestram user posted image

_____________________________

Everything will be OK in the end.If it"s not OK,it"s not the end yet.

30.1.2006 - Nik
17.9.2009 - Neli

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nočno hranjenje
4.11.2009 22:17:12   
tejči28
IZVIRNO SPOROČILO: anitka7

včasih je kakšno stvar bolš ne povedat pediatrom...še posebej ne njihovim sestram user posted image




se popolnoma podišem pod to.user posted image


_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu anitka7)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nočno hranjenje
4.11.2009 22:57:35   
manete
Tudi mi imamo podoben primer. Naš mali bo jutri dopolnil 6 mesecev in zadnji mesec so noči postale neznosne. Do 4 meseca in pol je prespal že 6 ur v kosu, sedaj pa se zbuja na 3 ure, oziroma proti jutru že kar na dve uri. Tako da se na noč (spat gre ob 19h) zbudi 4 do 5-krat. Poskušala sem tudi že da ga ne bi dojila vsakokrat ko se zbudi, vendar ne znese...saj se začne dret kot bi ga iz kože dajali ... in pote ko mu ponudim dojko, začne sesat kot ne bi jedel cel dan, tako da mi je res grozno, da mu ne bi dala ... sem namreč totalno zmedena, saj mi na eni strani prigovarjajo (tudi mamice iz lastnih izkušenj), da to ni normalno, da naj bi dojenček pri tej starosti ponoči več ne potreboval hrane ?!?!?!in naj ga poskušam odvaditi ?!?!?!? (ali naj ga pustim lačnega?!?! spet druge pravijo  da je normalno ... vem da moram poslušati sebe in delati kar sama mislim da je najbolj prav za mojega otročička ...samo kaj ko so noči postale tako utrujajoče ...upam lahko samo, da je to faza in da bo minilo ...

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nočno hranjenje
5.11.2009 8:07:28   
Tanja_
Kaj pa če jim probate dat zvečer mlečno kašico?Mogoče bi dlje zdržali brez hranjenja ponoči.Naša je stara 5.5 mesecev in se mi je pred 3 tedni isto začela zbujat na 2-3 ure in sem ji začela dajat kašico kot predzadnji obrok in se zdej zbudi le enkrat ponoči. Izjemoma dvakrat, ko jo je naprimer pojedla manj kot običajno. Se pa dojiva.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nočno hranjenje
5.11.2009 8:07:37   
brigita23
IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Danes sva z našim fantkom mela posvetovalnico in me je una sestra tam totalno zmedla glede nočnega hranjenja! Star je namreč 6 mescov in se še vedno zbuja fulkrat ponoči. Od tega je 2krat na noč (po mojem prepričanju) lačen - ob 2.00 in ob 5.00. Takrat namreč sprazne flaško (kadar ni lačen je ne). No, sestra je rekla da otrok ponoči ni lačen in da hranjenja sploh ne rabiuser posted image ! Da so vzroki za zbujanje in jok drugi in da mu moram namesto mleka ponoč dajat vodo, če ne bo mel gnile zobke (ki jih sploh še nima drgač)user posted image ! Tle sem prebrala eno temo da ga kao nalivaš s čajem ponoči, ampak mi še kr ni jasno...pol ga ponoč previjaš al kajuser posted image ? Ka našmu še tko včasih pride skoz, tko da si ne predstavljam da bi ga z vodo nalivala ponoč...
Kaj mislite o tem? A rabi hrano ponoč al ne? kako ga odvadit od hranjenja, če res ne rabi?


marjetica8 tole je pa kot bi sebe poslušala včerajuser posted image . Nam je včeraj pediatrinja isto rekla je naš fant tudi 6 mesecev star in se ponoči še kar pogosto dojimo. No pa smo to noč poskusili z vodouser posted image  in posledica tega je bil vik in krik dokler mami ni dala ven svoje zize in sinka pomirilauser posted image . Potem smo še parkrat poskusili ene 2x je voda zalegla ampak zjutraj okoli 5h pa zopet samo ziza, danes sem pa ko zombiuser posted image . Jst bom delala tako kot se meni zdi najbolj prav za mojega sončkauser posted image

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nočno hranjenje
5.11.2009 8:08:36   
brigita23
IZVIRNO SPOROČILO: anitka7

včasih je kakšno stvar bolš ne povedat pediatrom...še posebej ne njihovim sestram user posted image


user posted image user posted image user posted image se strinjam

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu anitka7)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nočno hranjenje
5.11.2009 8:09:47   
bučkabb
no ko smo mi bli stari 6 mesecov smo se enkrat zbujal in se podojil pa se mi je zdel to čist OK

mamo pa zdaj pri 14 mesecih  velike borbe ponoči, ker bi tamala kr naprej pila, pa se mi že ne zdi več normalno in sem to ukinela, sem začela ponujat samo vodo, kar ji pa absolutno ne paše in mamo jok in bunjenje eno uro pol pa lahka nazaj zaspimouser posted image
mislim mi smo prišli tako daleč, da je zvečer spila 300ml mleka pol se je čez kake dve ure spet zbudila in bi pila pa čez en čas spet, tak da je v noči spila tud do 300ml čaja al soka, zjutraj tam ob enih 6 pa spet flaško mleka, pa takrat je bla planica že tud tak polna da je začela spuščatuser posted image user posted image

sem se odločla da naredim temu konec, ker se mi zdi da je pa to že samo crtlanje s flaško, ker dude pa sploh noče več met.  zdaj zvečer dam mleko pol se trudim da bi spila vodo, če je že žejna, zjutraj pa spet mleko in nič več.
zdaj pa upam da jo bo čimprej minil in bomo kmal začel spat kolker tolk cele noči , srčno upamuser posted image user posted image

a je imela še katera takšen problem in kako ga je rešila?

(odgovor članu manete)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nočno hranjenje
5.11.2009 9:40:24   
koala
Tako ti bom rekla, poslušaj svojega otroka. Moj je bil izključno dojen do 6 meseca, potem pa sva se dojila še do 13,5 meseca. Ko je bil stra 12 mesecev se mi je zbujal na 20 minut (kak teden) neglede na to kaj in koliko je pojedel čez dan. Moj je jedel ponoči do 17 meseca in se je pogoszto zbujal z krulečim želodčkomin to tako da sem ga slišala v posteljo, njegova pa stoji vsaj dva metra vstran od najine. Mene v življenju nihče ne bo prepričal da je to bila navada.
Po dopolnjenem 17 mesecu pa je sam opustil nočni obrok. Zdaj je star 21mesecev in se ponavadi zbudi 1x na noč za dudico n takoj zaspi nazaj.
Mamice poslušajte svoje otročke.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nočno hranjenje
5.11.2009 11:04:12   
marjetica8
Hvala za odgovoreuser posted image ! Danes ponoci sem probala brez flaske. Ko se je zacel prebujat in obracat sem sla k njemu, mu dala dudo in ga obrnila. Pa je spal naprejuser posted image ! Samo ob 2.00 sem mu dala josko, ker mi edino ponoci se prime josko in ne bi se rada popolnoma ukinla dojenja...Je pa res, da sem morala 6krat ustat in ga it obrntuser posted image ! Zjutraj je popil flasko glih tko kot prej ko sem mu djala tud ponoci...Tko da zdej sploh ne vem kaj nej si mislimuser posted image ! Bomo vidli sproti...ma vode mu vseeno ne mislim dajat!

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nočno hranjenje
5.11.2009 13:43:48   
_sanja_*
Moj še vedno je ponoči, pa je star skoraj 11m in tudi ves čas poslušam 1001 nasvet o tem, da ne rabi več, da mu naj dam vodo, čaj, itd... Ampak nobeden pa nima pojma, da nič drugega ne velja!

Spije eno flaško na noč (2x po pol) in to je to. Ne pomaga noben čaj, niti voda  Dude nima. Sploh ne zagrabi flaške, če notri ni mleko.

Bo že nehal, ko bo. Nimam kaj.

Tak da 6m odvajat na silo... Jaz mislim, da je prekmalu.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
5.11.2009 13:47:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu _sanja_*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nočno hranjenje
5.11.2009 13:47:51   
pajek
Tudi mi smo stari 6 m in spimo slabo. Do morja, se pravi do 4 m je spala krasno, se je zbudila dvakrat ali trikrat na noč. Ko smo prišli pa domov je bilo tega konec. Zbuja se včasih na dve uri, včasih pa še bolj pogosto. Se dojiva. Zvečer ji dam že več kot en mesec kašico, poje jo malo, a to nič ne pripomore k boljšemu spancu. Dostikrat je tudi ponoči budna kakšno uro. Ker spimo vsi 4 v isti spalnici, ne čakam tako dolgo, da bi pričela tulit, ampak ji dam zizo, ko prične pojokovat. Ko se je rodila, sem rekla, da bo pri njej drugače kot pri prvi, zdaj pa ugotavljam, da je ta velika spala malo bolje.
Močno, močno pa upam, da se bo kmalu stanje izboljšalo.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nočno hranjenje
5.11.2009 14:52:46   
manna
Vseeno je veliko olajšanje prebrat da nismo edini ki slabo spimo. Dojenčki so pač različni. Ravno danes mi je spet ena kolegica pametovala da ne delam prav panevemkaj in zdaj vem da ona nima pojma user posted image

Saj bo boljše.

(odgovor članu pajek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nočno hranjenje
6.11.2009 11:04:35   
Urska09
Manete, dobrodošla v klubu neprespanih staršev! Popolnoma ista štorija pri nas. Do 6. meseca tamala spala v kosu 7-8 ur. Od takrat dalje se zbuja na 2-3 ure, celo na 1 uro. Pa je stara skoraj 9 mesecev. Tud jaz sem probala s flašo vode in dudo namesto dojenja, pa je čist ponorela in sva se borili tud 1 uro. No, na koncu je zmagala, jasno! Potem sem ugotovila, da je za vse nas najbolje, če jo takoj ko zastoka vzamem iz posteljice, podojim in dam nazaj spat. Če pa še vedno stoka (to je običajno proti jutru) jo vzamem k sebi in spi med nama do 8. zjutraj. In smo vsi zadovoljni in vsaj malo naspani.

Jaz osebno mislim, da sploh ni fora v lakoti. Naša namreč zvečer dobiva mlečno-žitno kašo in tud čez dan veliko poje. Pa vmes se še kar veselo doji. Nekje sem zasledila, da se okoli 6. meseca ogromno dojenčkov začne ponoči prebujati. Hočejo se cartati, potolažiti, čutiti bližino staršev. Vse zaradi občutka varnosti. Ker sanjajo, podoživljajo dnevne dogodke, mogoče jih kaj prestraši, itd. Ker smo pri nas izključili vse ostale možne razloge (zobje, bolezen, lakota, žeja, prevrože, premraz), se mi zdi tale razlaga kar na mestu.

Najbolje, da poslušaš samo sebe in svojega otroka. Sploh pa ne pediatra ali kakšnega drugega pametnjakoviča, ki ti bo solil pamet, kako morajo dojenčki pri tej starosti že prespati noč, da ne rabijo hrane, da moraš dojenčka "naučiti" (halo!!!) prespati noč z raznimi vzgojnimi metodami v stilu "3 noči bo jokal, pol bo pa dojel, da se ne splača" in in podobno sranje.

Jaz se tolažim, da bo slej ko prej minilo. Pri ta prvem je že okoli 9. meseca user posted image

(odgovor članu manete)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nočno hranjenje
6.11.2009 11:42:56   
manete
Urska09 hvala za spodbudne besede. Očitno imava identično situacijo...in prepričana sem da še ogromno drugih. Enako menim tudi sama da z razno raznimi "vzgojnimi" metodami, da se bo tamali že naučil če bo par noči prejokal, ne škodujemo samo dojenčku ampak konec koncev tudi sebi, ker smo vsi živčni ko poslušamo jok, zraven pa še jaz cmizdrim, ker me ob tem prevevajo raznorazni grozni občutki, češ da sem slaba mama, če ga pustim da se joka ... no itak je bil samo en tak poskus, pa sva z možem že naslednji dan, ko smo bili vsi trije - vključno s tamalim - neprespani in slabe volje, ugotovila da je res bolje, da se enostavno vstanem, ga podijim in dam spat. dokler bo trajalo bo trajalo ...če res s tem išče bližino in občutek varnosti, potem je tako vsekakor najbolje, saj je prav to kar bi rada da moj otrok dobi - to da se bo vedno lahko zanesel name. Tako da sem se odločila, da bom "krute" metode opusila in raje sledila svojemu instinktu ... vsekakor pa je vsaj malo lažje, ko veš, da so tudi drugi s podobnimi problemi. tako da urška še enkrat hvala, mi je veliko lažje.
lp

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nočno hranjenje
6.11.2009 11:47:30   
MATEJKA_
tak bom rekla... otrok (še posebej že pri tej starosti) ne rabi nočnega hranjenja, je to bolj ali manj razvada... tud mi ponoči ne jemo, je noč namenjena spancu. kolikor poznam izkušnje drugih, so jim začele dajat vodo in so se otroci v zelo kratkem času na to navadili in se sploh več niso zbujali ponoči. in tako je tudi prav... dojenček bi naj že od začetka prespal noč, seveda ni pri vsakem tako. ponoči se MORA hranit samo nedonošenčke, dojenčke s premalo težo ipd., pri ostalih je to neke vrste "razvada", ki pa jo je potem težko spet odvaditi.

res je, da prej ali slej drugače tud sam neha, ni pa nujno. našo sosedo ta mali še pri 2,5 letih ponoči zbuja za hranjenje, kar je ogromna obremenitev za cel familijo, ker pol ponoči ne spijo... in to že 2,5 leti...

< Sporočilo je popravil MATEJKA_ -- 6.11.2009 11:49:27 >

(odgovor članu anitka7)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nočno hranjenje
6.11.2009 16:29:24   
Urska09
Manete, našla sem link:

http://med.over.net/forum5/read.php?94,4476929

Preberi, ne bo ti žal.

lp

(odgovor članu manete)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nočno hranjenje
6.11.2009 16:47:51   
marjetica8
Se pridruzujem klubu neprespanih starsevuser posted image ! Naj vas potolazim: tiste ki vam otroci od 4. mesca dalje ne spijo...nas ne spi ze od rojstva, tko da se ze 6 mescev zbujamo na najvec 2.5 ure (ce ma dobro noc). Pa pri nas je se moj fant sofer in ga vec al manj ni, ce pa je mora bit pa naspan...tko da sem za nocno vstajanje bolj ali manj sama. Uf pase mallo pojamratuser posted image !

Danes pa nismo prisli skozi noc brez futranja! Se je zbujal non - stop, ko sem ob 5. zjutraj le popustila in dala flasko, potem je spal vsaj 2 ure!
Tiste ki jim dajete flasko ponoci: kako je pa s zobki? A je res da zobki bolj gnijejo, ce ga futras ponoci? (To je rekla zadnjic una sestra)

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nočno hranjenje
6.11.2009 17:09:41   
marjetica8
Urška09 Hvala za članek!Fjan članek, ampak mam pa vseeno nekaj pomislekov: Kar se tiče skupnega spanja staršev in otrok: Mi mamo našega od rojstva v svoji sobici, ki je takoj zraven naše in pustimo vsa vrata odprta (to pa ato, ker je fant šofer, da se ne bi zbujal vedno, kadar se zbudi otrok). Ko smo sli na morje, smo spali v istem prostoru in s zbujanjem ponoci ni blo nic boljse ali slabse kot domauser posted image
Me je pa ze veckrat melo , da bi ga kr dala k nam v postlo spat, ko sem bla ze tolk fertik da vec nisem mogla vstajat!

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nočno hranjenje
6.11.2009 18:26:15   
Urska09
Marjetica, saj sem tud jaz načelno proti spanju v isti postelji iz preprostega razloga. Ker se jaz ne naspim dobro. Ampak ko je kriza, je pa tud to boljš kot nič user posted image . Če ne drugega mi vsaj ni treba vsake pol ure vstajat, da popravim dudo, tapkam po riti, božam, kar se pač v tistem trenutku spomnim in pomaga. Itak pa najbolj pomaga, če se priklopi.

Glede flaše mleka ponoči: če drži, da to ni dobro za zobke, kaj pa dojenje? A je to dobro? Saj je materino mleko tudi sladko, a ne? Pojma nimam. Samo ugibam.

Sem pa tud jaz že razmišljala, da bi jo preselila v njeno sobo. Mogoče bo pa boljš spala, k ne bo slišala očija smrčatuser posted image .

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nočno hranjenje
6.11.2009 18:36:12   
ledenaa
ja matejko otroci od rojstva ne rabijo hrane user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nočno hranjenje
6.11.2009 20:36:39   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: MATEJKA_

tak bom rekla... otrok (še posebej že pri tej starosti) ne rabi nočnega hranjenja, je to bolj ali manj razvada... tud mi ponoči ne jemo, je noč namenjena spancu. kolikor poznam izkušnje drugih, so jim začele dajat vodo in so se otroci v zelo kratkem času na to navadili in se sploh več niso zbujali ponoči. in tako je tudi prav... dojenček bi naj že od začetka prespal noč, seveda ni pri vsakem tako. ponoči se MORA hranit samo nedonošenčke, dojenčke s premalo težo ipd., pri ostalih je to neke vrste "razvada", ki pa jo je potem težko spet odvaditi.

res je, da prej ali slej drugače tud sam neha, ni pa nujno. našo sosedo ta mali še pri 2,5 letih ponoči zbuja za hranjenje, kar je ogromna obremenitev za cel familijo, ker pol ponoči ne spijo... in to že 2,5 leti...


No ja, nič od tega ni res. Po mnenju pediatrov otroci lahko jejo ponoči še do 10 meseca, potem bi pa se naj odvadili. In hranjenje ponoči ni razvada. Moj se je od rojstva hranil natanko na 3 ure, tako podnevi, kot ponoči. Smo pa spali od 20:30 pa do 7 ure zjutraj (vmes je pač pojedel ,a zaspal dalje).Trenutno je star malo manj kot 7 mesecev in imava 1 obrok GH hrane dnevno ,ostalo je moje mleko..pa še zmeraj je na 3 ure.Ponoči pa se je spremenilo v toliko da se zbudi ob kakih treh in se naje in spi dalje.
Tisto o vodi pa user posted image mislim, da sem nekje brala da je to total zgrešeno in so se nekateri malčki po tem še pogosteje zbujali. Sicer pa zakaj bi otroku dal vodo iz pipe, če mu lahko daš svoje mleko ki je vsekakor bolj zdravo zanj? Saj mleko je na začetku tudi bolj vodeno in se otrok odžeja če je slučajno žejen.
Pa tudi mislim, da je odvisno od tega kdaj začneš otroku dajat GH..ker recimo moj ima samo 1 obrok GH dnevno, nekateri pa imajo pri tej starosti že 3 obroke.
No, mene hranjenje ne moti..je pa res da mi potem takoj zaspimo dalje..in to ne pri meni ampak v svoji pojstli user posted image če slučajno zaspim zraven me začne brcat in potem ga pač vrnem v njegovo zlato pojstlo... in spimo dalje user posted image
Ah ja, pa pri tako majhnih otrocih vso noč pomeni 5 - 6 ur skupaj user posted image .

< Sporočilo je popravil frutolina -- 6.11.2009 20:39:55 >

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




ime za fantka
3Sonček3

ne po filmih ali kar koli takšnega :) pa po pravici seveda :D

Liam (35%)

Bruno (6%)

Nobeno (58%)


Število vseh glasov: 269

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!