|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 18:34:20   
niki5
No pa je prišlo to kar sem se najbolj bala in namreč Svit ima krče :( Revček se mi tako smili, ker mu kaj dosti ne morem pomagati :((

Ne vem več kaj naj jem, glede na to da že iz preventive nisem kaj dosti jedla (hrana, ki bi lahko napenjala). Sedaj sem prebrala, da je lahko krivec tudi čokolada :(( in to je najhuje zame, ker sem velik sladkosned :ups:
Koliko časa potrebuje določena hrana, ki jo zaužijemo, da preide v mleko? A suhe slive lahko napenjajo? A bi pomagalo če bi sama pila kakšen poseben čaj proti krčem? Kaj pa čaj za dojenje

Že prvi fantek je imel hude krče do 3 meseca in mu ni nič pomagalo, ne moja prehrana, ne razni čaji ali kapljice. Sedaj sem zvedela, da naj bi se nekaj dobilo v Avstriji, ki uspešno pomaga proti krčem. Ali katera ve, kako se ta zadeva imenuje?

Razmišljala sem tudi o masaži in sicer bi poklicala Mojco Kurent? Ali je katera kaj več ve o tem? Ali bi to pomagalo tudi za krče?

No, sedaj sem malega dala zraven sebe, da spi na trbuščku in upam da bo to kaj pomagalo.. 9nebesa

Če imate kakršnekoli izkušnje in ideje bom zelo vesela vašega nasveta.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 18:38:49   
Anonimen
Niki5 v novi reviji Moj malček boš našla vse odgovore za tvoj problem.Ali želiš da ti jih prepišem,ali boš do jutri počakala in kupila revijo in jo v miru preštudirala?:duda::love:

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 18:42:03   
Anonimen
Jaz sem prvih nekaj tednov jedla (več ali manj) rižoto: V vodi skuhan riž. Čez pa kuhana zelenjavica , korenje, paradižnik. Obvezno brez popražene čebule!
In to je bilo to. Jaz sem tudi velik sladkosned in ko sem se kdaj pritaknila kakšne čokolade, jo je napenjalo. Saj boš zdržala. Lea je imela krče mogoče 5 x , pa se mi ne sanja zakaj. Je pa res, da sem prvih nekaj tednov zares pazila kaj jem.
Baje pomaga, če tudi ti piješ npr. janežev čaj, saj ga preko mleka potem dobi tudi on.
Masaža baje pomaga, o Mojci nič ne vem, pa o kapiljicah iz Avstrije tudi ne.

Upam, da bodo krčki čimprej minili!

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 18:45:16   
niki5
neva, bom jutri takoj šibala :kuza: v trgovino, da ne bom tebe matrala s prepisovanjem.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 18:59:02   
Anonimen
Niki na kratko da danes zvečer ne bosta oba boga.Piše:Poskrbite da otroček po hranjenju podre kupček,če je potrebno tudi dvakrat.Pomaga tudi koromačev čaj pij ga ti in daj ga po žlički pikiču.Če se vam zdi otrok napet,ga okopajte v prijetno topli vodi.Vnjej se bo sprodtil in prenehal jokati in goltati zrak,ki trebušne krče samo poveča.Nežna masaža z olivnim oljem ali pa takim primernim za dojenčke.Z nežnimi gibi najprej po nogicah,nato preidete na trbušček,prsni koš,rokice in na koncu dlani.Upam da ti bo vsaj za ta večer kaj v pomoč.Mirno noč:muca::sloncek::kuza:

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 19:01:23   
sa
LP,kapljice iz Avstrije se imenujejo Lefaxin in so mojemu otrocku zelloo pomagale,pomagal mu je pa tudi caj od janeza,komarcka in kamilice(HIPP-OV)za masazo pa nimam pojma.Veliko uspeha v premagovanju krcev vama zeliva:duda:

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 19:09:06   
niki5
hvala Neva. S kopanjem bo treba še počakat, ker se mu še celi popek :( , ostalo bom pa poskusila.

sa,
hvala za ime kapljic, sedaj moram še nekoga najti, da skoči čez mejo... upam, da bodo pomagale

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 19:13:11   
lutka
Veš niki5,se mi zdi da naši:duda:pač morajo dat te krče skozi.Jaz moja dva hranim samo z Aptamilom,pa sta stara 5 mesecev in jih še vedno zvija:zmeden::((:((.Sem probala z Lefaxinom jima je pomagal ampak se mi zdi,da jima še najbolj pomagajo Vetrovne kapljice Koroških lekarn;).Po moje lahko ješ čokolado,zvijalo ga bo tako ali tako.
lep pozdrav in čim manj krčev:kuza::kuza::kuza:

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 19:38:38   
Annny
Niki5, upam, da bo kmalu minilo...

Kdaj pa naj bi dojenčke začelo napenjati- a takoj od rojstva??

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 19:49:36   
NinaŠ
Pri nas je čaj za dojenje, ki sem ga pila, skoraj odpravil krče. LP

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 20:08:52   
Tejči
Hojla Niki5!

Evo mene..še ena taka ki ima probleme s temi krči. Spimo le še kakšno uro ponoči, do danes je bil čez dan mir..je ajala, danes pa jo je še podnevi zvijalo. Probali smo že vse mogoče:
- kapljice Sab simplex
- kapljice Lefaxin
- Kuminin sirup
- Hippov čaj in domač čaj
- redno podiranje kupčkov
- kopanje
- masaža trebuščka z brinjevo mastjo
- ...
Nič ni pomagalo! Bolj pazim kaj jem, slabše je. Tak da žal..nam nič ne pomaga, upam da bo vama kaj! Če še kaj pametnega pogruntate, pa le sporočite, ker midva z atijom že hodima ko marsovčka po svetu.

Pa LP in čim manj krčekov!

Tea&Mia

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 20:11:45   
sa
Tejci kaj pa vetrovne kapljice Koroskih lekarn:zmeden2:

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 20:11:50   
sa
Tejci kaj pa vetrovne kapljice Koroskih lekarn:zmeden2:

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 20:17:46   
Tejči
Sa, to je res še edino kaj nisem probala, sem pa si že napisala, da skočimo še po to v lekarno. Pa misliš, da bi to lahko pomagalo, če vse ostalo ni?? No, upamo da bo!
Hvala ti!

LP

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 20:20:44   
filipinka
Tudi jaz sem slišala, da so te kapljice Koroških lekarn ful vredu, dobiš jih pa baje samo na Koroškem (Radlje, Dravograd, Slovenj Gradec,...). Glede Lefaxina iz AVstirje, pa sem izvedela, da vpliva na možgane, so torej nekakšno pomirjevalo, droga-zato jih pri nas ni mogoče dobiti. Izbira je pa tvoja!
Našega Filipa tudi dajejo vetrovi, se malo zjoče in zvija, ga damo na trebušček in malo pocartamo, pa mine.
Želim vam mirno noč!:sloncek:

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 21:25:15   
Anonimen
Prvič slišim, da bi bile Lefaxin kapljice droga za možgane. V njem so dejansko enake sestavine kot v Sab-simpleks, le da je Lefaxin bolj koncentriran. Tako nam je povedala naša pediatrinja. Ali mislite, da bi v Avstriji kar tako prodajali nekaj, kar bi otrokom škodilo? Ne vem, meni se to zdi rahlo za lase privlečeno.

Glede vetrovnih kapljic - narejene so na bazi glukoze in v njih so janež, kumina, komarček... v bistvu vsa ta zelišča, iz katerih kuhamo čajčke za naše otroke (tako so mi povedali v koroških lekarnah). Sama raje uporabljam le-te, ker se mi zdi, da je nekako vseeno v njih manj kemije kot pa v lefaksinu. Če pa ne pomagajo, pa se - sicer zelo poredko - zatečemo tudi k slednjemu.


(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 22:14:29   
niki5
Takoj jutri grem po te kapljice, mi je pupica zaupala tudi naslov lekarne. Upam, da bo kaj zaleglo.

Mali sedaj spi. Prej mi ga je uspelo uspavati za slabe 3 ure (kar je nas kar podvig) in sicer sem ga dala poleg sebe ležati na trebuščka (ja vem, prekršila sem vsa pravila, ki pravijo proti temu). Lahko je bilo samo naklučje ali pa je zares delovalo.

Držim pesti za mirno noč 9nebesa

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
28.10.2004 22:22:01   
sa
Se strinjam z skutico glede Lefaxina.Tejc,upam da vam bodo kapljice kaj pomagale...za probat je...sej ce ne pa bo kmalu minlo baje pri 3mesecih:ups:

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
29.10.2004 0:20:47   
Anja167
Meni se ni zdelo, da bi bile kapljice iz Koroških lekarn kaj boljše od drugih preparatov. Nas zadnje čase tudi zelo zelo zvija, pa bi moralo biti počasi že konec!!! :(( Če bo še jutri tako, potem ni kriva moja čokolada. Bom pisala, če bo kaj bolje - da vidimo, kaj je na tej čokoladi. A vam se tudi zdi, da je ona kriva?

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
29.10.2004 7:38:36   
dory
Oi niki5,

jaz sem doktorirala iz krcev...tamal je bil tko bogi jaz pa tud,ker so me zaradi konstantnega kricanja tkooo bolela usesa...skratka ce sem ga dala v banjo s toplo vodo je malo ublazilo,pomagalo pa ni niti noben caj, niti masaze,niti kuminov sirup,niti zeliscne kapljice s Trzica...nic..potem sem v avstriji dobila lefaxin...mislim,da po tem je blo mal bols,ceprav sem mnenja,da je cas tapravo zdravilo...in velika mera potrpljena in da je mali veliko v narocju,s trebusckom obrnjenim proti dlani...nas je je prenosil ure in ure,podnevi in ponoci...no tud zdej k je ze ornk fant brez krcev,bi se nosil :)

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
29.10.2004 10:50:45   
niki5
hja teja, tega me je strah.. ko bodo krči mimo, bo že navajen biti neprestano po rokah, vsaj tako se je pri prvem zgodilo :( še lulat me ni pustil :ups:

Da vam poročam današnjo noč.. do pol petih zjutraj vse vredu, potem pa se je začelo.. jokal je do 6h zjutraj, jaz pa z njim :( tako se mi je smilil.. večji del ga je kar oči prenosil, mene pa poslal v posteljo. Tako, da ko so krči minili sva s Svitom spala do 9.30. Upam, da bodo kakšne kapljice pomagale oz. čaj. Komaj čakam, da se bomo začeli kopati. Pa da vidim vplive čebrička :)

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
29.10.2004 12:18:21   
Anja167
No, naš se je tudi zadnje dneve tako grozno jokal zjutraj, začelo pa se je okrog pol šestih, potem je zaspal, pa spet kriki ob osmih. Zakaj bi lahko bilo kar naenkrat zjutraj nekaj narobe, še preden vzamemo AD3? Hm, popoldne in zvečer sem jedla čokolado ... :ups:
Včeraj je pa potlej nisem in danes ni bilo skoraj nič joka. :zmeden: Po moje je tale čokolada en :hudicek:, jaz jo bom za vsak slučaj kar nehala jesti. Saj škodilo mi ne bo ;)

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   moj mali ima krče in imam kup vprašanj
31.10.2004 21:06:08   
niki5
Mi zaenkrat še nismo bili pri pediatru, tako da tudi še ne dajemo AD3, sedaj smo poskusili s kapljicami proti vetrovom (eterična olja janeža, kumine,...) in mislim da pomaga, Ko mu jih dam se umiri (mislim, da mu paše sladek okus), krči so še, ampak mislim da ob kapljicah vsaj manj oz. otroka umirijo da lahko zaspi.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




Plavanje
josephine27

Koliko je bil vaš otrok star ko se je naučil plavati brez pripomočkov?

manj kot 3 leta (18%)

3 do 5 let (38%)

5 do 7 let (36%)

več kot 7 let (9%)


Število vseh glasov: 120

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!