[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.6.2006 10:48:03)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA? (29.6.2006 11:37:52)

Tudi jaz nisem dajala in zaradi tega nimam nikakršne slabe vesti. Imam svoje mnenje o teh kapljicah [sm=smiley11.gif]




Yasminka -> RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA? (29.6.2006 11:41:46)

JA, jih redno dajem in ni nobenih krčev.




honey -> RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA? (29.6.2006 12:27:59)

Mayflower, meni je pediatrinja rekla, da do 1 leta vsak dan, potem pa do treh let samo pozimi. Upam, da sem napisala razumno, ker vem, da se mal čudn sliši, ampak tako je.




diva 4 -> RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA? (29.6.2006 12:42:48)

Hčeri sem dajala do enega leta. rojena je konec maja in sem od prvega meseca pa čez celo zimo dajala 5 kapljic ,čez pomlad pa 3 kapljice.
Sin je rojen junija in je dobival od prvega meseca pa do posvetovalnica pri enem letu 10 kapljic , zdaj pa po 7 kapljic.
Je kar velika razlika glede na to ,da sta enako hranjena in imata isto pediatrinjo.Jaz osebno mislim , da škodit te kapljice ne morejo, vsaka mati pa naj presodi po svoje.




SaaS -> RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA? (29.6.2006 13:50:28)

Jaz sem mu jih dajala.
Razumem mamice, ki se odločijo, da jih ne bojo dajale. Ne razumem pa, zakaj ne povedat pediatrinji oziroma ji celo lagati, da jih dajete. A imate take bau-baue za pediatrinje, da se tudi pogovorit ne da?

Da povem našo zgodbo. Moj je bil rojen novembra, dobili smo D3, dve kapljici na dan. Pediatrinja povedala, da nekatere mamice jih ne dajejo, ampak to je pač moja odločitev, ona jih predpiše. Je rekla, da če jih dobiva, še ne pomeni, da ne bo rahitičen in če mu jih ne dajem, da bo zato rahitičen. No, jaz sem mu jih dajala.
Na pregledu na pediatrični (za neko drugo težavo) pa je zdravnica ugotovila, da je rahitičen. Me je kar malo v paniko spravila, povečala število kapljic z 2 na 10. Moja zdravnica me je potem pomirila, da ni tako hudo in zmanjšala na 8. Kakšne pol leta sem mu dajala takšno dozo in se je stanje popravilo. Pri enem letu smo popolnoma zaključili s kapljicami.




soncek&luna -> RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA? (29.6.2006 21:25:42)

jaz sem mojemu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] mislim da kapljice dala ene 3x... pol pa nic vec... itak imava predpisano dozo 1 kapljica do enega leta staroti.. je pediater rekel, da je v adaptiranem mleku dovolj tega vitamina...

pa tudi povedala sem mu, da mu jih ne dajem, pa je rekel uredu.




Erdbeere -> RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA? (30.6.2006 9:42:34)

Jaz pri naši taveliki AD3 kapljic nisem dajala, ker jih mala ni prenašala, pa sem tudi zdravniku povedala, da pač jo tok zelo zvija da ji ne bi dajala, pa je reku, naj jo imam kar lepo na sončku (ne lih skoz pa v najhujšem soncu) pa bo vse ok, pa je res. Zdaj sem pa tudi rekla, da če bo malega zvijalo, jih prav tako ne bom dajala.




geagaia -> RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA? (3.7.2006 11:13:43)

živijo!

Tudi pri naši so bili krčki še hujši, pa tudi bruhala je po ad3. Patronažna pa mi je rekla, da naj v Italiji kupim Adisterolo kapljice. Sedaj ji dajam te kapljice in ni več težav. Se dobijo brez recepta in so na oljčni osnovi.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]