|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Uhancki
23.6.2006 21:15:32   
Anonimen
saj ni fora zdaj vera ali pa ne vera ali pa luknanje ušes. vero sem slučajno vzela za primer. lahko bi tudi kaj drugega. hotela sem samo povedat da se mi zdi trapasto kako odločamo o čem lahko otrok odloča sam o čem pa ne. pa se mi zdi vera naprimer še bolj pomembna v življenju kot pa preluknana ušesa. ne vem zakaj se v slednjem otrok mora odločit sam o tako pomembni zadevi se pa ve odločite namesto nejega. pa ni tu samo vera, je zgolj primer! lahko je tudi naprimer na katero srednjo šolo bo šel..tudi o tem se velikokrat odločijo starši namesto otroka.

(odgovor članu TVN)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Uhancki
23.6.2006 21:40:01   
tulip
Anonimna, eno vprašanje - čemu pa anonimnost? A ne stojiš za svojim prepričanjem?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Uhancki
23.6.2006 21:50:32   
Tosa
 
Jaz sem bila v prvem razredu, ko mi je bilo NUJNO treba preluknjati ušesa. Drla sem se kot zverina.
No, čez 14 dni sem ležala na opreacijski mizi, ker se mi je uhan zarasel v živo meso.
Toliko o uhanih....
LP.


(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Uhancki
23.6.2006 22:10:38   
KIRA
ti anonimna imaš problem. me se pogovarjamo o uhančkih, krst je postranski.jaz sem bila dojenček in sem krščena proti moji voji, če tako rečem. 
poleg tega pa moji otroci niso in ne bodo krščeni, razen če bi to IZRECNO ZAHTEVALI. pa še pol jim bom rekla naj pošteno premislijo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Uhancki
23.6.2006 22:15:17   
Mateja82
Imam podobne  izkušnje kot Tosa.
Moja mala je tud dobila za krst uhane ampak ušes preluknjat ji ne bom dala, naj se sam odloči ko bo starejša. Se mi  preveč smili da bi otroku zaradi takšne nepotrebne stvari povzročala bolečino in strah.

(odgovor članu Tosa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Uhancki
23.6.2006 22:30:22   
anajmad
Moj mož je zlatar in pred petim letom nikakor ne dela luknjic. In samo zaradi tega,ker je enkrat videl pri eni punčki,kako ima raztrgano uho,ki so ji otroci v vrtcu po nesreči povlekli in otroci imajo strašen strah (vsaj nekateri) in so vsi panični,ker ene mame hočejo,da imajo njihove punčke uhančke. Naša Pia se je sama odločila pri petih letih in pol in ni nič jokala.
en lpuser posted image D.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu sicilija)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Uhancki
23.6.2006 22:34:54   
Barči78
Neja je za krst isto dobila uhančke, ki pa smo jih spravili. Ko se bo sama odločila, da jih želi nositi, jo bomo peljali h zlatarju, da ji naredi luknjice.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Uhancki
23.6.2006 22:55:39   
pravljica
men je pa tole "samoodločanje" pri 5., 6. letih itd. do vsaj enega 15. leta malo smešno user posted image  se mi zdi, da je takšno odločanje oz. potrjevanje isto kot pri 2 letih...seveda je to čisto drugo pri 15. letih, pa še takrat je vprašljivo, puberteta in to...najbolje, da jim vsaj do 20. leta ne pustite luknanja, takrat bodo pa že menda znale pametno razmisliti glede tega user posted image  
meni ni to nič takšnega, pač kakor je staršem všeč, enako glede oblačenja in obnašanja itd. itd. za ene je sprejemljivo takšno, za druge drugačno, otrok pa se lahko pri 20. samo križa, ker ima čisto svoje poglede ali pa tudi ne


_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Uhancki
24.6.2006 10:29:44   
Anonimen
Tako majhni ne bi predirala, mi niso všeč dojenčki z uhani.

Punčke so mi z njimi videti lušne nekje od dobrega drugega leta naprej. Kaj pa to pomeni z zdravstvenega vidika, pa ne vem.

(odgovor članu sicilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Uhancki
26.6.2006 0:54:39   
allj
Anonimna, si pa res ena reva, ki izbira skrajnosti. Mogoče da mu ne dam niti imena - naj si ga sam izbere, ko bo dovolj star. Če je otrok krščen, še ne pomeni, da bo kristjan, iz cerkve se lahko tudi "izpiše", če pa mu damo preluknjati ušesa, pa se nikdar več ne bodo zacelila. Toliko o tem. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Ana ali Neja
irendra

Katero ime vam je ljubše Ana ali Neja za deklico?

Ana (58%)

Neja (42%)


Število vseh glasov: 310

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!