|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 11:42:13   
simonalokar
midva z Blažem imava problem. Blaž je star 7 tednov in sva začela dajati kapljice. najprej mi je bruhal, ki mi do zdaj ni, nato pa mi je cel dan bedel, ker ga dajejo krči. no saj jih je malo že imel, vendar ne take kot zdaj. nato sem prenehala, da se mi spočije. včeri pa je bila ista pesem bedenje celi dan, ker sem mu dala zjutraj in ponoči mi ni mogel spati.

prosim vas za pomoč ali ve tudi dajete AD 3 KAPLICE ALI SO OBVEZNE

hvala za pomočuser posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 11:46:45   
cmokec
Kapljice niso obvezne, so pa priporočljive, ker vitamin D3 pomaga pri vgradnji Ca v kosti, kar je za dojenčke zelo pomembno. Tudi za radi tega, ker še nimajo zaraščene lobanje.

Najbolje je, da si priskrbiš avstrijske kapljive Oleovit D3. Narejene so na oljni bazi in ne povzročajo krčev.

Lahko pa prekineš za kake 14 dni in z AD3 probaš ponovno. Samo ni rečeno, da se krčem izognete. Jaz imam avstrijske in ni duha od krčev, je pa res, da je tudi od oktroka odvisno, koliko je h krčem nagnjen. AD# vsekakor krče še potencira.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 12:27:51   
Anonimen
takšne stvari so obvezne in ne smeš prekinit z njimi,saj drugače ti bo otrok rahitičen.
Pojdi nazaj k pediatru in mu povej naj ti predpiše D3.
med poletjem bu pa ne potrebuješ dajati redno kapljice,če bo bil otrok na sončku

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 12:44:19   
sazi
po začetnih težavah z AD3 sem povedala o tem pediatrinji in nam je predpisala D3 kapljice - od takrat nimamo dodatnih težav, dam pa mu jih skoraj vsak dan (včasih pač pozabim, ampak saj ej tudi na sončku malo)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 12:46:44   
karla 04
Jaz dajem ze od zacetka Avstrijske OLEOVIT D3 in so OK. 100% da po njih ni krcev, ker so na bazi olja.
Poklici v lekarno v Skofjo loko in ti jih bodo poslali po posti. Jaz sem jih ravno prejsnji teden narocila dvoje in jih bom v sredo ze dobila.


Tel. st. lekarne ARNIKA v SKOFJI LOKI = 04 513 19 84 ali 040 896 707;

Lp, L


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 12:49:58   
cmokec
takšne stvari so obvezne in ne smeš prekinit z njimi,saj drugače ti bo otrok rahitičen.
IZVIRNO SPOROČILO: pettyy

To ni res, da bo otrok rahitičen, če ne bo dobival D3 vitamina. marikatera iz tega ali onega razloga teh kapljic ne daje, sploh ne spomladi in poleti, če je otrok dosti na soncu, ko dobi naravni D vitamin. Strašit pa ni treba po nepotrebnem.

Kapljice so za otroka dobre in priporočljive, niso pa obvezne in otrok ni rahitičen, če jih ne dobiva.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 13:13:27   
TONČI.
Jaz mu dajem Oleovit kapljice. Kupi se jih v Avstriji, mislim pa da jih ima tudi arnika v Šk. loki

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 13:40:24   
Maleal
Pattyy daj ne pretiravaj z rahitičnostjo.Te bi polovico otrok bilo rahitičnih,saj poznam dosti mamic ki kapljic ne dajejo oz.niso dajale pa so otroci povsem normalni.Kje si te slišala za rahitičnost?Se ti ne zdi da zdaj ko je taki čas da bo dosti sončka da je boljše da otrok dobi D vit. s sončkom in ne kapljicami?

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 15:16:50   
Anonimen
saj sem rekla ,da med poletjem ni treba da mu daje,pozimi pa so ja potrebne.

http://sl.wikipedia.org/wiki/Vitamin_D

(odgovor članu Maleal)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 15:28:45   
Anonimen
Moj otrok je star 10m, pa je dobil mogoče vsega skupaj 10 kapljic D3, pa je pediatrinja rekla, da se zelo lepo razvija in da ima mečavo popolnoma zaprto.
Torej user posted image
Niso obvezne, so priporočljive.
Moje mnenje: če je otrok na svežem zraku in na sončku, so nepotrebne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 16:45:45   
Bonnie_RR
Jaz mojemu user posted image redno dajem te kapljice vsak dan in nimamo nobenih težav z njimi. Pa tudi, če bi jih imela, jih ne bi kar preprosto umaknila iz uporabe. Če bi bil res velik problem, bi mu jih dajala samo tu in tam, dokler ga krči ne bi sami po sebi minili.

Je že mogoče res, da so nekateri otroci super razviti tudi brez dajanja teh kapljic, vendar nima nihče garancije, da pa ravno vaš ne bo imel problemov zaradi tega.

Če bi bile AD3 kapljice res tako odveč in brezveze, jih ne bi jemale generacije in generacije otrok, se vam ne zdi?



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 17:43:33   
soncek&luna
meni je pediater predpisal D3 kapljice in to samo po eno kapljico do enega leta, ker je hranjen po flaski... kapljic mu ne dajem, ker mu je se ta kapljica povzrocala krce... zdaj pa je dovolj na soncku pa se v adaptiranem mleku je dovolj tega vitamina .. jaz in vsa moja generacija pa verjeto se kaksna je zrasla gor brez dodanega vitamina pa smo vsi zdravi

< Sporočilo je popravil soncek&luna -- 30.4.2006 17:44:46 >


_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 19:37:55   
šnucika
trikrat smo začeli s kapljicami in trikrat po treh dneh nehali,ker so bili grozni krči!user posted image
pa vedno smo postopoma...od ene do treh kapljic prišli.
tako,da jih ne jemljemo več!
in jih tudi ne bomo,ker smo bili že kar precej na sončku,dokler se vreme ni skisalo...pa upam,da bomo kmalu spet!
razvijamo pa se super,kljub temu,da jih ne jemljemo.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 20:31:36   
jakaracman
>Koliko mu jih pa daješ?Mi smo začeli z eno in prišli na 7 14dnevih.Nikoli težav in po moje so priporočljive.

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 22:54:18   
morskadeklica
Čisto odvisno od otroka. Jaz kapljic nisem dajala. Vsakič znova, ko smo probali s kapljicami, so se pojavili krči. Na pregledu pri enem letu pa je pediatrinja rekla: super, vidi se, da redno dajete kapljiceuser posted image   Kot sem rekla, odvisno od otroka. Je pa res, da smo veliko zunaj, če je le lepo vreme.

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: AD 3 KAPLJICE
30.4.2006 23:03:20   
sarazan
Mi smo stari 3 mesece in jih ne dajem, ker je imela vsakič, ko sem ji dala kapljico, krče. Drugače mi sploh ne vemo, kaj so krči.
Otrok se mi je preveč smilil, ko se je zvijal v bolečini.
Jaz raje veliko hodim na sprehode in nabiramo naravni D vitamin. Ker pa vse jem in polno dojim, pa mislim, da tudi A vitamin dobi v zadostni količini. (očitno vit. A ni tako zelo nujen, če nekateri otroci pijejo kapljice D3 na pediatrov recept)

Vsaka mamica ima pravico in možnost, da se odloči, ali bo njen otrok pil kapljice ali ne.


(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: AD 3 KAPLJICE
1.5.2006 10:06:37   
karin412
Jaz sem šla v Škofjo Loko po kapljice D3 (1400sit) in ji dajem po 2 vsak dan. Nikoli nisem opazila krčev. Tako da so v redu.

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: AD 3 KAPLJICE
1.5.2006 11:29:56   
Eviii
dejan je star 2 mesca. ad3 mu dajem, po 3 kapljice na dan. in nimamo problemov. enkrat smo jih imeli, pa sem ugotovila, da to niso bile kapljice, ampak jajce, ki sem ga pojedla. sm se spozabla in smo imeli dva dni štalo zaradi tega. takrat sem prekinila s kapljicami in zdej spet začela. mogoče ga malo več napenja, ampak nič pretresljivega...

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: AD 3 KAPLJICE
1.5.2006 13:35:57   
petra.horzi
jz mu tud kaplice dajem, čeprov ne čist vsak dan, je pa treba počasi začet-1.dan eno, 2.dan dve itd. dokler ne dosežeš predpisane količine
midva nisva mela problemov

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: AD 3 KAPLJICE
1.5.2006 14:01:41   
Maxica
Tudi naš user posted image  je po njih imel krče in zato sem za kakšen mesec dni prekinila z dajanjem. Nato pa sem jih po nasvetu pediatrinje (ki je sicer trdila, da zaradi vitaminov otroka že ne dajejo krčiuser posted image ) razdelila - 3 sem mu dala zjutraj, nato pa še 4 zvečer. Pa je bilo vse ok. Itak bosta pa zdaj veliko na soncu, tako da se ne obremenjuj preveč z rahitičnostjo.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: AD 3 KAPLJICE
1.5.2006 18:08:30   
mml
Mi smo z AD3 prišli do max 5 kapljic, potem so se pa vedno pojavili krči in napenjanje, tako da sem nad tem obupala in smo presedlali na D3, po teh nima nobenih težav in jih pridno pije vsako jutro.

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: AD 3 KAPLJICE
1.5.2006 22:27:42   
sarazan
Maxica... tvoja pediatrinja ima prav, ko pravi, da vitamini ne povzročajo krčev. Krče povzroča matriks - osnova, v kateri so vitamini topni. Vitamin A je topen v bolj "oljnatih" snoveh, zato je osnova pri AD3 kapljicah glicerol, ki pa povzroča krče. Vitamin D pa je topen v bolj "vodnatih" medijih, ki pa naj ne bi povzročali krčov. Zato je pri D3 kapljicah veliko manj možnosti za krče.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: AD 3 KAPLJICE
2.5.2006 23:10:26   
BlankaT
Sem obakrat začela kapljice dajati po 4 mesecu.

Sin je bil drugače brez krčev, ko sem mu pa dala AD3 kapljice pa je bilo nevzdržno, tako sem prekinila z dajanje dokler ni dopolnil 4 mesecev, pa še takrat sem jih razdelila na dva dela. Sedaj pri hčerki pa sem tudi večkrat poskušala z manjšo količino pa smo imeli neprespane noči, pa tudi čez dan revica ni mogla spati. Sedaj pa ko je dopolnila 4 mesece, pa ji dajem "dokaj" redno, pa na srečo tudi krčev ni.

Me je pa kr spreletelo, ko mi je pediater povedal kaj vse se lahko zgodi, če otrok ne dobi zadosti vitamina.

< Sporočilo je popravil BlankaT -- 2.5.2006 23:11:31 >


_____________________________

Ni lepšega kot, če te pogledajo otroške oči in ti rečejo "Mami, rad te imam!"

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: AD 3 KAPLJICE
4.5.2006 9:02:37   
soncicaT
Mene pa zanima glede sončenja..a je dovolj da samo na obrazek sije sonceuser posted image ...saj pa so zdaj otroci še oblečeni..

Mi dajemo ad3, odkar 7 kapljic, so krči grozljivi...ene dve uri...saj mine, ampak nikol prej ni bilo tako hudo.

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: AD 3 KAPLJICE
3.6.2006 14:06:16   
Vesnika
Po moje pa ste vsi starši, ki teh kapljic ne dajete, izjemno neodgovorni in nepoučeni. Če ste se o njih pomenili s svojo pediatrinjo oz. pediatrom, ste gotovo izvedeli, da lahko ima otrok, ki teh kapljic ne jemlje, lahko raznorazne posledice, ko je malo starejši... mene so prestrašili možganski krči, ki so lahko kot posledica nejemanja kapljic... Kakor hočete...

 Pa ne da koga žalim, ampak, če bi se malo pozanimali, bi vedeli, da so AD3 kapljice narejene na VODNI OSNOVI. Od vode pa menda ja nimajo otroci krčev? No, pomislite logično...

Jaz jih mojemu sinku redno dajem in nimava nobenih krčev. Na začetku je edino malo bruhcal, pa še to je minilo.



(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?