Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


KBM -> Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 7:20:00)

Naša Karin je bila 17.4 stara 6 mesecev in še ne sedi samostojno,če jo spustim nima ravnotežja.
Sprašujem to zaradi tega ker od kolegice hčerkica je mlajša od moje in že sedi pa tudi kar na noge se hoče v stajici postavljat!
Vem da je vsak otroček drugačen samo tko me zanima kdaj naj bi sedela sama brez opore?

Lp dan čeprav deževen!




Seven* -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 7:24:32)

Jakob pri 6 mesecih, Ema pri 8 mesecih.




dory -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 7:26:53)

Nas tamal pri 8m....




cmokec -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 7:49:28)

Pia je bila 21. 4 stara 6 mesecev, pa tudi še ne sedi samostojno. No sedi že, a se še hitro prekucne.




mia-2 -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 8:03:02)

5 mesecev




Stajerka -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 8:07:48)

Kako so otročki zanimivi. Naš je "ziheraš"! Samostojno je sedel šele bolj pri osmih mesecih. Pri šestih se je pa najraje obračal na trebuh in se s kotaljenjem premikal proti igračam. Po tem dolgo časa ni bilo nič. Pri devetih mesecih je pa začel čez noč puzati po vseh štirih in se postavljati na noge. Nato je tri mesece treniral dvigovanje, spuščanje, pobiranje igrač s tal ob opori in brez nje. Pri enem letu pa se je spustil iz zakorakal po stanovanju.

Od kolegice hčera pa je že pri šestih mesecih sedela, pa pri devetih še sploh ne zna puzati! Če ga želiš spodbujeti, okrog njega ovij blazino za dojenje in mu nastavi kakšne igralni most, ki je iz sedeče pozicije spet zanimiv ali kakšno drugo "sedečo" igračko.




KBM -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 8:21:01)

Res je Karin se tudi veliko kotali in sega po igračah,veš jaz jo kar z brisačami ta velikimi založim in nekaj časa sedi potem se pa začne z rito odrivati tako da na koncu že leži ,samo jo ne pustim predolgo ker tudi nepravilna drža full škoduje!Ona nekaj časa lepo sedi potem je pa že čisto upognjena!

Saj bo  - vsak pač ima svoj čas nobeden ni isti!
Lp




tina104 -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 10:19:10)

Naš zdaj pri 8 mesecih lepo sedi. Prej je bil še zelo nestabilen. V posvetovalnici so mi rekli, da je normalno, če pri 6 mes sedi ob opori in še ne samostojno.
Jaz ga nisem nikoli kaj dosti posedala, sploh pa ne zalagala. Veliko mi je edino sedel v naročju.




poliloni -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 11:39:53)

Pri nas je pediatrinja sama rekla, naj ga ne zalagam z blazinami in naj sedi v naročju sicer pa ne...Mislim, da do 6.meseca. Tako, da se še  danes pri 8.m. ko ga dam sedeti večkrat prekucne in ko se naveliča vrže nazaj!
Je pa res tudi, da je pri na bil v ležalniku in mislim, da se ti otroci še kasneje naučijo sedeti, ker že od tam dobro vidijo in ne čutijo potrebe po sedenju, pa še omejeni so z gibanjem, a jaz vseeno ležalnika ne zamenjam za nič na svetu!
Sploh se ne sekiraj glede tega kdaj je kak otrok kaj naredil, saj je vsak svet zase!!!!! 




Maleal -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 11:56:41)

Pri 8.mesecih




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.4.2006 12:01:52)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




tins -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 12:19:56)

Mi smo potem med najbolj poznimi.
Zaradi hipotoničnosti v trupu smo začeli ornk samostojno sedeti šele pri 10.mesecih!
Tudi vaša bo že sedela, brez skrbi!
LP




Ninica -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 12:23:11)

pri 6 mesecih in enem tednu




viv_ -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 12:26:56)

Pri 5 mesecih.




ZARA -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 13:24:06)

Pri 9 in pol mesecih.




nejcko -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 14:02:29)

Pri dopolnjenih 6 mesecih oz. v začetku 7. meseca.




Irena88 -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 14:05:15)

Nekaj nam manjka do 6 mesecev in že malo poskuša sedeti, ko se pa utrudi se pa kar na hrbet vrže[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]. Se pa drugače zelo rada na noge postavlja.




BibaJ -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 14:58:06)

Pri 6. mesecih.




Seven* -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 15:41:33)

Poliloni, lezalniki so nekaj najslabsega kar je mozno. Daj otroka raje na tla. Ni problem v tem, da v lezalniku dobro vidijo, ampak enostavno tam ne morejo motoricno napredovati, ker ne uporabljajo prakticno nobene misice in ne cutijo tezisca. Ti bi tudi bila kot en zakelj, ce bi cel dan lezala v enem udobnem lezaniku in se nebi nic trudila. Jaz bi na tvojem mestu kar pediatrinjo poslusala, sploh zato, ker se ti pri 8 mesecih ne sedi. Z lezalnikom bo se manj napredovala.




Gina -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (28.4.2006 15:48:28)

Prvi pri 7. mesecih in še malo (čisto samostojno sedenje sredi sobe brez opore - več kot pol minute). Druga pri 6. mesecih in pol, tretji pri 5. mesecih in pol. Ta mali je pri 5,5 mes. tudi stal na vseh štirih in se plazil nazaj, pa celo dvigoval se je ob stajici sam. Pri 6. mesecih je kobacal v vse smeri. Ampak to je bolj odvisno po moje od otroka in od tega, koliko ga daješ na tla, da ima možnost se naučit plazit in ojačat hrbtne mišice in kolke. Meni pri 1. otroku na misel ni prišlo ga dajat na tla pri3. mesecih ali 4. Sem začela pozno. Vsakega naslednjega sem dajala več na tla in prej. Pa kakšni otroci tudi niso preveč raziskovalske sorte, kakšni so pa zelo.
Ne skrbi, v bistvu je čisto vseeno, ali sedi en mesec prej ali kasneje. Dolgoročno nič ne zamudi.




spacey -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (29.4.2006 22:08:21)

Prej kot pri 5ih mesecih [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




benika -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (29.4.2006 23:12:49)

Dobrih 7 mesecev




dani -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (30.4.2006 0:52:20)

Pri 5 mesecih ampak ne se sekirat bo že prišel pravi čas.




SkrbniAta -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (4.5.2006 14:16:28)

Pozdravljeni. Mene pa zanima, ali so se pri navedeni starosti vasi otrocki znali tudi sami vsesti? Kdaj pa ste jih vi zaceli posedati? Mi pri 7 mesecih sedimo, sami pa se se ne znamo dvignit iz lezecega v sedeci polozaj. Smo pa precej pozno zaceli s posedanjem - se mi zdi da po petem mesecu. Prepozno?





zita -> RE: Kdaj so vaši malčki samostojno sedeli? (4.5.2006 14:54:55)

Pri 6 mesecih, pri šestih in pol se je pa začel obračati iz trebuha na trebuh. Ni več šans, da bi pasli kravce. Takoj se obrne! Ko ga dojim, se na hitro obrne od prsi in dvigne v sedeči položaj.
Zdaj ga pa res ne moremo spustiti iz oči niti za sekundo.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>