RE: APRILKE 2006 (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Čvekamo o naših otrocih



Sporočilo


maychika -> RE: APRILKE 2006 (7.8.2006 21:46:11)

Kje ste aprilke!!!!
Jaz sem se pa tako z veseljem usedla za računalnik in si rekla...no zdaj bomo pa malo novosti prebrali...pa nič novega...

Kaj bom pa zdaj? Hmm...grem kaj pogledat...

[image]http://smileys.smileycentral.com/cat/7/7_17_4.gif[/image]




maychika -> RE: APRILKE 2006 (7.8.2006 21:49:11)

aja...no mogoče samo to...naša Tia uživa v hrani. Danes smo bananino kašico zamenjali z jabolčno čežanico in ji je takooo teknila da je kaj. Meni jo je tako užitek po žlički hranit in gledat kako ona to z užitkom je...joooj...bolje ne bo nikoli...no ja...bo bo...

[image]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_39.gif[/image]




mojčika -> RE: APRILKE 2006 (7.8.2006 22:33:51)

Hojla dekleta, vidim, da imamo bolj ali manj iste težave, mi smo tudi iz enega nočnega bujenja zopet na dva, očitno gre za tisti preskok v rasti, saj popapca ponoči tudi 130 ml mleka, no a na srečo naša Mm takoj pade naprej v spanje.

Danes sem jo pustila noni in šla v LJ malo na šoping, smo prerasli vse bodije, a jopic ne maram, ker vsakokrat, ko jo vzdignem, gre vse do vratu, po mojem bomo mi dolgo prakticirali bodije. Kupovala sem pa 74 številko, saj vse sušim v sušilcu in rado skupaj potegne, tako lahko rečem, da sedaj nosimo veliko 68, niti ne gre za kilažo, dolgi smo 66 cm in blazno mi gre na živce, če vidim, da bodi malo vleče.

Spanje je tudi pri nas z obrati 360 stopinj, dekica, kaj je to... kar v žakelj sem jo dala, tako ji sigurno ne bo mrzlo, pozimi ji bom dala pa žakelj z rokavi, če ga bom kje našla. Ima pa proti jutru tudi eno čudno brcanje, noge dvigne kar se da pokonci in na vso moč udari ob posteljo, še sreča, da moj možek trdno spi, jaz pa sem se tudi že navadila preslišati. Sem večkrat mislila, da je budna, a to počne v spanju.

Danes mi je kolegica rekla, da se je njena punčka ful zbujala v joku in je pediatrinja rekla, da se bo to nehalo, ko bo shodila, saj sigurno sanja, da hodi in pada,... no in čisto zares, točno tako je bilo, ko je shodila, joka ni bilo več [image]http://www.mama.si/forum/images/smiles/icon_question.gif[/image]

Na previjalki se obračamo ko nori, skratka ne smem se niti stran obrnit.

Vrtci, kdaj boste dale otročke v vretc, sama se sicer učiteljica na predmetni stopnji, a sem lansko leto čisto po naključju dva tedna delala v jaslih, po mojem je tam zelo lepo, če je skupina majhna, kot je to pri nas, tako vzgojiteljice lahko tolažijo malčke, ki jokajo, če pa je to v velikem mestu, so menda nehodeči otročki v vozičkih ali posteljicah, nahranit morajo vsakega posebaj in če je skupina velika, je verjetno veliko vreščanja, ... sigurno se težje posvetijo vsem. Nam bo pomagala dva meseca tašča, z letom in pol pa gremo verjetno v vrtec, meni je sicer lažje, ker je vrtec zraven šole in bom lahko tja tudi malo pokukala, a sicer sem tako velik zagovornik, da otroci morajo v vrtec, nobena babica se z njimi ne more igrati na tak in on način in mu nuditi toliko, kot mu lahko vrtec, seveda če skupine niso take, kot  so v velikih mestih, kjer so vrtci totalka prenatrpani,  res so bolezni, a tiste lahko dobijo tudi izven vrtca, oz. prej ali slej se jih itak prime.

 
Maychika zaupaj točno kako pripraviš kašico, svežo ali kuhano, meni vsi poudarjajo, da mora biti vse sveže, da kaj ostane od vitaminov. je pa težko zmiksat sveže dovolj dobro, a s čim redčiš, meni se jabolko ne zmiksa dovolj, no juti bom uporabila sokovnik.
 
Mleko, tiste, ki dodajate, a je katera že šla na 2, comformil 2, saj je v teh kašicah mleko 2?


Lepe sanje vam in malčkom




mojčika -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 7:41:46)

Mi pa imamo danes praznik, naša prva prespana noč, od 21.30 - 7.00, upam, da to ni muha enodnevnica [img]http://www.cosgan.de/images/more/bigs/e058.gif[/img] [img]http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a176.gif[/img]




*zvezdica* -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 7:51:40)

Hej!
Zgleda da imamo res vse isti problem. Tudi naš Marcel ga zadnje čase biksa ponoči. Se mi zbuja in je tudi 3-4x. Zjutraj sem kot zombi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Tudi naš mali se noro slini. Mu dam kar slinček gor, drugače je ves moker. Pa kar cele pesti si v usta tlači. Zadnje čase je začel grizljati palec…upam, da se ne bo tega navadil. Saj mu ga vsakič potegnem iz ust…pa je takoj spet nazaj. Saj sva mu kupila gumo za dlesni, pa je rokica očitno bolj slastna. Pa cunjico tudi ves čas v usta tlači. Mislim, da ga res že dlesni srbijo. Oba z možem sva že pri 4 mesecih dobila 1. zob….tako, da če je kaj po nama je to najbrž res že to.
 
He he…se pa možek heca, da bo šel na Kubo pogledat, če je Marcel kaj Castru podoben…je mali tak govorec…ima neznansko dolge monologe…kot Castro, ki je bil sposoben imeti 7-urni govor [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].
 
No, da še malo pohvalim svojega moža….zelo rad kuha in le če ima čas nama skuha kosilo…na žalost sem pa prej jaz tista, ki posvinja  (in potem tudi pospravi) kuhinjo med kuhanjem…je možek veliko bolj pazljiv. No, na žalost pa je še vseeno večino kuhanja in pospravljanja na meni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Od kar je mali privekal na svet se mi zdi, da imamo doma konstantno atomsko bombo. Ko končno stvari spravim malo v red je naslednji dan že ista štala! Jah, nimaš kaj! Kaj bo šele ko bo mali začel hoditi in bo še sam »svinjal« okrog [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
 
Tudi jaz sem poskusila dati Marcelu malo spasirane banane…pa se je najbolj pačil zraven in jo pljuval ven. Baje rabi otrok 1 teden, da se navadi 1 okusa…tako, da upam, da mu bo konec koncev vseeno všeč. Sicer je bil pa to le poskus… GH mislim uvajat šele konec septembra.
 
O, ene ste pa res srečkice, da se vaši otročki takole sami igrajo. Pri nas je tega sposoben
le kakšnih 5 minutk, potem pa že začne cvergljat in klicat naj ga nekdo pride dvignit ali pa vsaj zabavat.
 
Dajmo punce, bodimo face in se jeseni nekje vse dobimo! Jaz bi vas res rada spoznala! Pa se recimo dobimo v Ljubljani…je približno za vse od drugod enako daleč. A ne bi bilo fino, da se res srečamo in spoznamo naše male zakladke.
 
Kdaj greste kaj na morje?
 
No, sem se pa spet razpisala…




Marelica -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 8:26:19)

Joooj, spet vas ne dohajam....


Maja, vaš Gabrček se pa meni prav smili, kaj pa revček ve, da je opornico treba imet... To je isto, kot vsi mučeniški rekviziti za popravljanje te ali one napake, ki vsakemu otročku lahko prav zagrenijo dneve. Še dobro, da bo operiran prej, preden se bo sploh začel zavedat ali pomnit. Moj možek mi je ravno danes rekel, da ne bo hčerki nikoli naprtil zobnega aparata, ker ima sam od časa do časa še vedno nočne more od tega. Se mu baje stanje dolgo ni popravilo, pa je redno nosil kot otrok. Potem se je pa lepega dne spuntal in na naslednjem pregledu ga je zdravnica pohvalila, češ, kako pridno nosi, da se je pa končno le popravilo. (!!??!) No, saj ne rečem, da je to pravilo, ampak, hmmm, se pa dogaja... Držim pesti za Gabra!


Livia, hvala za opozorilo. Sem se zdaj zamislila, da sem tudi jaz malo preveč samozavestno dala naši mali lizat bnano. Še dobro, da se je vse srečno končalo!
Ja, vreme, hm, kdo bo pa zadovoljen s takimi skrajnostmi. Jaz pa bi zdaj vseeno raje vročino, ker pol bo tak itak pol leta spet mrazzzz. Jaz pa sem zelo zmrzljiiiiv človek.


Mojčika, pa meni se zdi, kot da je vaša MM stara že pol leta. Hudooo hitro napreduje. Naša se mi zdi ful napredna, ampak MM jo pa prekaša. Obračanje je pri nas tudi še španska vas. Pa da me ne bo katera zdaj narobe razumela – nočem tekmovanja ali primerjav, ampak, madonca, kaj že eni štirimesečniki obvladajo... Mi je že marsikatera stara omica rekla, da dandanes otroci neverjetno hitro rastejo in se razvijajo. A mislite, da je za to krivo prilagojeno mleko? Pa verjetno se pozna, da se dosti več ukvarjamo z njimi.


Naši Katarinci bo tudi treba počasi dat nekaj bolj nasitnega, ker sedaj spije neverjetne količine Aptamila 1 (do 180 ml) in postane spet hito lačna. Razmišljam o Aptamilu2 ali pa po novem o Mojčikini varianti z rižolinom. Se pa tudi naša pri mizi že obrača za vsako žlico, ki jo daš v usta in potem dam malo poskusit. Do sedaj je parkrat obliznila banano in jabolko, popapala mičkeno bananine kašice in jabolčno/bananine kašice iz žličke, obliznila prst špinače... malo eksperimentiramo z okusi. Sicer pa pri ničemer ne vztraja dolgo, tako da gre res še bolj za poskušanje. Je pa prav cartkana, ko odpre svoj kljunček pred žličko...


Zobki? Baje se lahko pojavijo kar iz danes na jutri. Meni sta prva izrasla že v 4. mesecu, tako da če bodo geni kaj vplivali, se bomo počasi poslovili od brezzobega nasmeška. Jaz bi bila pa vseeno bolj vesela zakasnitve. Slini in predmete gricka pa že tako en čas.


Nočnega reda pri nas še ni, tako da se zbuja zelo različno. Sicer sem se pa že tako navadila, da se kar sama od sebe zbudim in prisluškujem, če že kaj jamra. Ene parkrat je že potegnila od 20.00 do 5:00. Se pa tudi meni zdijo zgodnje jutranje ure bolj nečloveške od nočnih.


Možek in kuhinja? Pred poroko je znal skuhat vse in spečt čudovite torte. Zdaj je pa postal prav skromen kuhar. Ene parkrat, ko nisem utegnila, je skuhal POGREJ IN POJEJ (hahaha), ma je bilo prav dobro... Upps, ga ne smem preveč šimfat, ker bo sigurno prebral. Ne, saj nimam kaj rečt, ker tudi pospravi ponavadi za sabo in včasih tudi za mano, samo pol posode iščem po celi kuhni, ker da vse drugam kot jaz.


Mojčika, kaj tvoj igra v bendu? Kaj pa?




Marelica -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 8:26:48)

e to...
Mi se odločamo za nakup novega vozička, takega ko gre lupinica gor pritrdit. Katerega priporočate in zakaj? Ja, pa lupinico bomo kasneje dokupili, ker jo imamo sedaj tako izposojeno in jo bo tamala sploh počasi prerasla. A ima katera avtosedež od 0-4 leta? Glede na to da še planiramo naraščaj se mi zdi smiselno kupit novo, ker sta me sedaj sposojena lupinica in podarjen voziček že razočarala...




mojčika -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 10:35:51)

Joj ta polna luna je fina, prespali celo noč, ob 8.00 smo šli ponovno spat in še vedno spimo, superca

Moj možek je bolj za stari rock, špilajo pa bolj privat zabave, le tu in tam koncert, špilajo svojo musko in stari rock...

Kar se razvoja MM tiče, nihče ne verjame, da ima šele 4. mesece, res hudo napreduje, a jaz bolj pravim, če bo tako, bo pravi mali vragec, sicer pa se vse do dveh let pogliha pri vseh, nič strahu, mene celo moti, da je tako hitra, saj bi naraje že sedela, pa me je strah...
Sem za srečanje v LJ, se že prijavljam[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




flecker1 -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 11:22:11)

Joj, kaj se nam je pripetilo včeraj zvečer, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Šli smo v šoping, nato domov in glej ga, v dvigalu smo obtičali. Bili smo trije, jaz, možek in mala pupika. Zdelo se mi je, da možek je imel klavstrofobijo, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], tečen je bil...V dvigalu smo bili vsaj 20 min., na koncu pa sem bila jaz čisto na tleh, ker se mi je zdelo, da mi počasi duši, da nam zraka zmanjkuje..[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Na srečo mala je bila pridna in takrat ni bila lačna, in da je možek imel s sabo gsm. Vrata je na silo odprl, a druga vrata je bila trdno zaprta. Potem ko je spustil vrato zapret, je dvigalo peljalo, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. Kakšen občutek je bil, ko smo šli na zrak, [sm=smiley32.gif]
Sedaj pa tako grenko spominjam in rečem si, kaj če bomo mogli dolgo na dvigalu, kaj če bi bila mala lačna, jokava,... Uh, glavno da je vse mimo.
Sedaj mala spi, jaz pa grem pospravljat.
Glede mleka, moja je sedaj na aptamilu 2, je bolj gosta in nasitna, tako da poje na 4  ure ali več, se pravi da ima dnevno 5 obrokov. Spi pa neprekinjeno od 22h do 6h (sama jo budim, ko gre možek v službo), enkrat jo bom mogla pustiti da sama zbudi. Čez 2 dni imamo 2.cepljenje... potem jo bom začela uvajati z GH. Bom vidla kako bo sprejela, [sm=smiley2.gif]




rozica11 -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 15:16:41)

Hoj hoj,


no mi smo tudi od zdravnika in sicer smo preživeli prvo cepljenje. Ko je dobila pikico je malo pojokcala a je bilo takoj zatem vse v redu, čez 10 min. pa je že pridno pančala v lupinici. No še naša statistika:
  rojstvo 2680g, 48 cm
1. mesec 4100 g, 54 cm
2. mesec 4700 g, 58 cm
3. mesec 5975 g, 61 cm

Ja vidim da imamo vsi kakšne problemčke; no naša sicer pridno spančka ponoči pa tudi podnevi tako da res ni problemov z njo; so pa zato tolk bolj problemi z mano, ker sem zaradi dojenja že čisto na koncu z močmi; ves čas se mi je mašilo vse skupaj in sem rekla da zdej je pa skrajni čas da zaključim s tem ker otrok nima nič od mene. Tako da sedaj papcamo Apt.1, zraven pa še malo Novalaca za preprečevanje zaprtja. No pa sej smo se dost dolgo matrali in vztrajali ampak če ne gre pač ne gre; zakaj rint z glavo skozi zid.

No upam da bomo vse srečno premagale težave in bo zdravja dovolj za vse.

Tudi pri nas bomo začeli čez mesec z gosto hrano in že kar komaj čakam čeprav se mi zdi da ne bo kar tako sprejela; zdej ji dam včasih za poskusit malo sokca od sadja pa se tako smešno pači.

Zvezdica vidim da si ti iz Kranja; iz katerga konca pa si?

No jst si grem privoščit eno lazanjo z 4 siri, ker jo prej nisem smela jo bom pa zdej tolk bolj z užitkom pobasala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].

Uživajte v sončku






maja979 -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 16:46:56)

no pa da vam na hitro napišem nekaj vrstic. v album smo dali nekaj novih slikic.
pa odprla sem forum na dojenček, novorojenček - shiza - preklana ustnica - če katero zanima.
jutri imamo kontrolo v ljubljani, potem pa gremo na počitnice v kočevje. se vam javim ko se vrnemo
pozdravček




maja979 -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 16:48:05)

aha pozabila sem dati slikico
no tole je pa ploščica s podpornikom

[image]http://www.ringaraja.net/forum/albumtn.aspx/tn_1108342451-8BB5C90A4211441CB07898DE4742C48C.jpg[/image]




Anonimen -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 17:32:50)

Maja, sem ti hotela že zadnjič napisat, pa sem pozabila: poznam punčko, ki je tudi imela razklano ustnico, so jo operiral še čisto majhno, pa so jo tako lepo porihtal, da se ji danes sploh ne pozna. Je pa od tega zagotovo že deset let, če ne še več. Gaber ima zelo lepo ime, nekaj čisto posebnega. Pa tudi drugače so mi čisto vsa imena aprilčkov všeč [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] .

Flecker, imam lepe spomine na obstanek dvigala (pa sem notri ostala več  kot enkrat). V stoječem dvigalu se je začela romanca z mojim možkom. Je bilo dovolj časa za resen pogovor (pa še kakšen poljubček je vmes padel [image]http://www.smeski.com/razni/ljubezen/rot.gif[/image]So nas prišli rešit gasilci, ki so bili še bolj naliti od nas. Ah, dobri stari študentski časi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] .

S Kristino sva šli na kontrolo teže, je v enem mesecu pridobila samo 600 g in sem dobila navodilo, da jo moram dojiti vsakič, ko bo lačna. Saj to tudi delam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] .  No, samo da smo zdravi.

Pri nas še nič ne kaže na zobke, z  možem sva oba dobila prve pri 6. mesecih. Poznam pa enega fantka, ki se je z enim zobkom že rodil in drugega, ki je prvi zobek dobil šele pri 18. mesecih. Tako da so razlike reees ogromne.

lp




mojčika -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 17:49:14)

Tia  31. 3. 2006 (maychika) [image]http://www.cosgan.de/images/smilie/sportlich/f015.gif[/image]

ob rojstvu: 3500g, 50 cm
1,5 meseca: 4980g, 57 cm
3. mesece: 6880g, 64 cm

 
Žiga 1. 4. 2006 (Eya) 

ob rojstvu: 3400g, 52cm
1. mesec: 4390g, 54 cm
3. mesec: 5800g, 61,5 cm


Maya Marina 4. 4. 2006 (Mojčika) [image]http://www.cosgan.de/images/smilie/sportlich/f020.gif[/image]

1. 3890g, 52cm (rojstna teža in višina)
2. 4600g, 56cm
3. 5650g, 59cm
4. 6750g, 65cm


Katarina 7. 4. 2006 (Marelica) [image]http://www.cosgan.de/images/smilie/sportlich/f025.gif[/image]
 
roj.: 3260g, 48cm
1m: 4280g, 53cm
2m: 5450g, 56,5cm
3m: 6430g, 61cm


Melissa  7. 4. 2006  (flecker1)

1. 3100g, 49 cm - rojstna teža in višina
2. 4090g, 53 cm - 1 mesec
3. 4780g, 56 cm - 2 mesec
4. 5780g, 61 cm - 3 mesec

Neli 9. 4. 2006 (livia)


1. 2780, 49 - ob rojstvu
2. 3330, 53 - 1 mesec
3. 4110, 56 - 2 mesec
4. 4990, 60 - 3 mesec

 
Marcel 10. 4. 2006 *zvezdica*

 rojstvo  2950g / 49 cm
1.5 meseca   4190g / 55 cm
2.5 meseca   5770g / 62 cm


Ajda  11. 4. 2006 (halena)

 
rojstvo: 3040g/52cm
1mesec:4325g/55cm
3mesec:5620g/60cm


Gaber 27. 4. 2006 (maja979) 

1. 3450g, 53 cm (rojstna teža in višina)
3. mesec: 5980g, 64cm

Kristina 3. 5. 2006 (Ankica)

Rojstvo: 3090g, 50 cm
1. 4400g, 53 cm
2. 5570g, 58 cm



[image]http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/g030.gif[/image] [image]http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/p040.gif[/image] 
Lana _______ (rozica11)

 rojstvo 2680g, 48 cm
1. mesec 4100 g, 54 cm
2. mesec 4700 g, 58 cm
3. mesec 5975 g, 61 cm

rozica dodaj datum, da ne bom iskala

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] a ste ugotovile, da precej aprilk manjka, sem gledala prve strani in nas je bilo kar nekaj več





mojčika -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 17:52:57)

Mi pa danes samo spimo, niti dve uri nismo pokonci, pa gremo za 2-3 ure spat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image], meni je prav malo dolgcajt, eh se ne bo trajalo dolgo.

Sicer pa imava novo zabavo, pleševa tango na Neco Falk: Gangster Čombe, drziva se v pravi pozi za tango in tudi predklone delava, ati se nama pa smeji, saj MM prav frizura poskakuje, no vsi trije se smejimo na vse usta.

Če katera želi kakšno pesem od nece iz mačka murija in muce mace, mi javite na zasebno, vam pošljem mp3.

Čau




mojčika -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 17:56:56)

Tia  31. 3. 2006 (maychika) [image]http://www.cosgan.de/images/smilie/sportlich/f015.gif[/image]

ob rojstvu: 3500g, 50 cm
1,5 meseca: 4980g, 57 cm
3. mesece: 6880g, 64 cm

Žiga 1. 4. 2006 (Eya) 

ob rojstvu: 3400g, 52cm
1. mesec: 4390g, 54 cm
3. mesec: 5800g, 61,5 cm


Maya Marina 4. 4. 2006 (Mojčika) [image]http://www.cosgan.de/images/smilie/sportlich/f020.gif[/image]

1. 3890g, 52cm (rojstna teža in višina)
2. 4600g, 56cm
3. 5650g, 59cm
4. 6750g, 65cm


Katarina 7. 4. 2006 (Marelica) [image]http://www.cosgan.de/images/smilie/sportlich/f025.gif[/image]
 
roj.: 3260g, 48cm
1m: 4280g, 53cm
2m: 5450g, 56,5cm
3m: 6430g, 61cm


Melissa  7. 4. 2006  (flecker1)

1. 3100g, 49 cm - rojstna teža in višina
2. 4090g, 53 cm - 1 mesec
3. 4780g, 56 cm - 2 mesec
4. 5780g, 61 cm - 3 mesec

Neli 9. 4. 2006 (livia)


1. 2780, 49 - ob rojstvu
2. 3330, 53 - 1 mesec
3. 4110, 56 - 2 mesec
4. 4990, 60 - 3 mesec

 
Marcel 10. 4. 2006 *zvezdica*

 rojstvo  2950g / 49 cm
1.5 meseca   4190g / 55 cm
2.5 meseca   5770g / 62 cm


Ajda  11. 4. 2006 (halena)

 
rojstvo: 3040g/52cm
1mesec:4325g/55cm
3mesec:5620g/60cm


Lana  26. 4. 2006 (rozica11)

rojstvo 2680g, 48 cm
1. mesec 4100 g, 54 cm
2. mesec 4700 g, 58 cm
3. mesec 5975 g, 61 cm

Gaber 27. 4. 2006 (maja979) 

1. 3450g, 53 cm (rojstna teža in višina)
3. mesec: 5980g, 64cm

Kristina 3. 5. 2006 (Ankica)

Rojstvo: 3090g, 50 cm
1. 4400g, 53 cm
2. 5570g, 58 cm



[image]http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/g030.gif[/image] [image]http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/p040.gif[/image]    [img]http://www.cosgan.de/images/more/bigs/i070.gif[/img]
[img]http://www.cosgan.de/images/midi/engel/g030.gif[/img] [img]http://www.cosgan.de/images/kao/engel/g040.gif[/img] [img]http://www.cosgan.de/images/kao/engel/g090.gif[/img] [img]http://www.cosgan.de/images/kao/engel/g080.gif[/img]




rozica11 -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 18:37:45)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Mojčika, si pa res pridna; sem hotla napisat datum rojstva pa vidim da si se že potrudila; jah jest sem mal površna. Se bom popravla [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Vidim da naši malčki kar lepo rastejo, je prov veselje brat podatke. Ti aprilčki so pa res zlati otročki...upam da bo tako tudi v naprej.

No zdej gremo pa na eno [sm=torta.gif], ker ima od mojega očka rojstni dan.

Malemu Gabrčku želimo vso srečo (ima pa tako ime kot moja kolegica ki je bila z mano v porodnišnici ko sva rodili- ona 25.4. in so otročku posadili drevešček Gaber za njegov prihod na svet).

No pa še en lep pozdravček




eya -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 19:23:37)

Jaz sem tudi za to, da se enkrat vsi dobimo [img]http://www.smeski.com/razni/smejoci/laola02.gif[/img]

Jaz se dvigal kar malo bojim...kaj vem, pač nisem navajena vozit se z njimi...najbolj so mi pa smešna tista navodila znotraj dvigala: "Prepričajte se, da vstopate v kabino" , kao da ne boš stopil v prazno...ali nekaj podobnega...ja, na to te opozorijo, ko ti že stopiš...[img]http://www.smeski.com/razni/nagajivi/002.gif[/img]

Maja979-fino, da bojo že tako hitro Gabru popravili ustnico...pa saj sama operacija zanjga ne bo nič napornega? Bolj bo za vaju, verjetno? Pa vse lepo in obveščaj nas še naprej, kako gre vajinemu sončku...




maychika -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 19:55:44)

WE ARE NO.1
WE ARE NO.1
WE ARE NO.1

HI HI HI

mojčika res si se potrudila. No jaz sem bananino kašico naredila s paličnim mešalnikom iz 1/4 banane in ca. 30 ml adaptiranega mleka. Jabolčno čežano pa enako...2 krhlja in mleko.  Pa jabolko prej 10 minut kuham v nesladkani vodi, tko da ji kompotek potem precedim v flaško in ga ima namesto čajčka. Ma jo je užitek gledat kako se kar dviguje k žlički, ko jo približaš. Jaz verjetno bolj uživam kot Tia...

Mojčika a si dobila moje sporočilo, ki sem ti ga poslala na zasebno?

Ja mi tudi mačka murija poslušamo. toliko, da se ponoči obrnem v postelji in mi začne it po glavi kaka pesem...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]

Sem se pa swmejal danes...oprostite za napake...pišem z eno roko...v drugi mi tia spi...je možek rekel, da semn ponoči ves čas delala "pšššš, Tia, pššššš". izgleda da kar avtomatično, ker nisem vedela, da sem to delala. se vidi da sem čisto sfuzlana.

siicer pa pri nas običajno spimo od 21h do 7h. zaenkrat. tok tok tok

ja tudi jaz sem za srečanje!!!!!

smo pa prešaltali na comformil 2 ja in se tudi meni zdi gost. imamo pa ca. 5 obrokov na dan...zadnjič en dan celo samo 4. uf

mi k sreči nimamo več oopravka z dvigali odkar smo se preselili, so mi pa dvigala velikokrat nočne more delala. Res velikokrat, še posebej tisti v bloku pri mojemu očetu. Nič vam nisem fouš, da ste ostali v dvigalu.

naša tia je danes poopldne imela pravo epizodo. ni od 10,30 nič več spala in je ob štirih imela histerični napad joka. dve uri je nisem uspela umirit, pol je pa babi prišla ravno ko mi je v pokončnem stanju v naročju od izčrpanost zaspala in jo vzela k sebi. pa je še parkrat zakričala sam je pol mrknila in še zdaj spi in je sploh ne morem zbudit. no se bom potrudila ko tu končam.
zato pa ni smajlijev zraven...hi hi hi

v vrtec bo morala takoj, ker jo nima kdo merkat.

no tolk zaenkrat.  dons ste ble bolj pridne.

lp, m.,




maja979 -> RE: APRILKE 2006 (8.8.2006 21:24:09)

tudi jaz sem za to da se enkrat dobimo.
smo zdaj skopali Gaberčka, je zelo priden.je danes čez cel dan spal le kakšnih 5 ur, pa ni nič tečen. sem mu narahlo kožico z lulčka dol potegnila pa je šla lepo dol tko da mu bo vsaj ta operacija prihranjena. no ko sem mu jo pa nazaj potegnila pa je pritekla kapljica krvi ampak se je ves čas sam smejal. upam da bo danes spal celo noč.
no lepo se imejte pa se vam oglasim ko pridemo iz KOčevja

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] 




DrejcDrejc -> RE: APRILKE 2006 (9.8.2006 10:55:45)

No, pa sem končno v koraku z normalnim svetom - včeraj smo dobili adsl, in RR bo zdaj končno tudi meni dosegljiv. Za nazaj vas ne bom brala, ker lahko dam otroka za 2 dni v varstvo, preden mi to uspe, tako da se bom kr tule vklopila. Upam, da se me katera še spomni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Rene je ravno zaspančkal - ga moram pohvalit, da je fenomenalen zadnja dva dneva - če ga dam budnega v kinderpet, se bo nekaj časa igral, potem pa sam zaspal. Nič ni siten, ves čas dobre volje, zna se ukvarjat sam s sabo, spi najmanj svojih 8 ur ponoči, joj jaz sem taka srečna mamica in samo trkam na les, da bi se to še dooolgo ponavljalo!
Glede uvajanja goste hrane - jaz sem mu dala enkrat malo riževe kašice, pa je dobil naslednji dan mozoljčke po čelu, iz tega sklepam, da na to še ni pripravljen. Bomo še nekaj časa počakali, sicer bo pa jutri šele dopolnil 4 mesece. Aha, ste pisale podatke o malčkih, pa še jaz prislonim svoje:

Rene  10.4. 2006 (DrejcDrejc)
rojstvo: 2950, 48
1. mesec: 3900, 53
2. mesec:4950, 56
3. mesec: 5600, 60

zdaj pa še ne vem, čez 6 kilc ima, ampak na domačo tehtnico se ne bom preveč zanašala. Posvetovalnico pa imamo šele septembra, tako da podatka za 4 mesec sploh ne bo.







mojčika -> RE: APRILKE 2006 (9.8.2006 11:17:34)

Tia  31. 3. 2006 (maychika) [image]http://www.cosgan.de/images/smilie/sportlich/f015.gif[/image]

ob rojstvu: 3500g, 50 cm
1,5 meseca: 4980g, 57 cm
3. mesece: 6880g, 64 cm

Žiga 1. 4. 2006 (Eya) 

ob rojstvu: 3400g, 52cm
1. mesec: 4390g, 54 cm
3. mesec: 5800g, 61,5 cm


Maya Marina 4. 4. 2006 (Mojčika) [image]http://www.cosgan.de/images/smilie/sportlich/f020.gif[/image]

1. 3890g, 52cm (rojstna teža in višina)
2. 4600g, 56cm
3. 5650g, 59cm
4. 6750g, 65cm


Katarina 7. 4. 2006 (Marelica) [image]http://www.cosgan.de/images/smilie/sportlich/f025.gif[/image]
 
roj.: 3260g, 48cm
1m: 4280g, 53cm
2m: 5450g, 56,5cm
3m: 6430g, 61cm


Melissa  7. 4. 2006  (flecker1)

1. 3100g, 49 cm - rojstna teža in višina
2. 4090g, 53 cm - 1 mesec
3. 4780g, 56 cm - 2 mesec
4. 5780g, 61 cm - 3 mesec

Neli 9. 4. 2006 (livia)


1. 2780, 49 - ob rojstvu
2. 3330, 53 - 1 mesec
3. 4110, 56 - 2 mesec
4. 4990, 60 - 3 mesec

 
Rene  10.4. 2006 (DrejcDrejc)
rojstvo: 2950, 48
1. mesec: 3900, 53
2. mesec:4950, 56
3. mesec: 5600, 60 
 
Marcel 10. 4. 2006 *zvezdica*

 rojstvo  2950g / 49 cm
1.5 meseca   4190g / 55 cm
2.5 meseca   5770g / 62 cm


Ajda  11. 4. 2006 (halena)

 
rojstvo: 3040g/52cm
1mesec:4325g/55cm
3mesec:5620g/60cm


Lana  26. 4. 2006 (rozica11)

rojstvo 2680g, 48 cm
1. mesec 4100 g, 54 cm
2. mesec 4700 g, 58 cm
3. mesec 5975 g, 61 cm

Gaber 27. 4. 2006 (maja979) 

1. 3450g, 53 cm (rojstna teža in višina)
3. mesec: 5980g, 64cm

Kristina 3. 5. 2006 (Ankica)

Rojstvo: 3090g, 50 cm
1. 4400g, 53 cm
2. 5570g, 58 cm



[image]http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/g030.gif[/image] [image]http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/p040.gif[/image]    [image]http://www.cosgan.de/images/more/bigs/i070.gif[/image] pa smo dobili še enega fanta, jupiii, kmalu bomo lahko odprle ženitno posredovalnico[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
[image]http://www.cosgan.de/images/midi/engel/g030.gif[/image] [image]http://www.cosgan.de/images/kao/engel/g040.gif[/image] [image]http://www.cosgan.de/images/kao/engel/g090.gif[/image] [image]http://www.cosgan.de/images/kao/engel/g080.gif[/image]




mojčika -> RE: APRILKE 2006 (9.8.2006 11:33:48)

Naše spanje je bila le muha enodnevnica [image]http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/g045.gif[/image] , no a se nam tako ne godi slabo, bolj pridnega otroka si tudi mi ne bi mogli umisliti.

No naše [image]http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b010.gif[/image] nam ne gre najbolje, tudi sladke bananice in hruške smo le pljuvali, pa kompotek tudi ni bil kaj okusen, zaenkrat nam le rižolinček tekne, po mojem ne bo po mami, ki ima rada sadje, ne po atiju, ki ima rad zelenjavo, kar [image]http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/e010.gif[/image] , da bo imela dovolj energije za vse njene neumnosti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Te dni je prav fajn, ne dež ni in ne vročina, jo bomo spet kam pihnili danes...

Halena, kje si, pogrešamo te, malo nas že skrbi [image]http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/k030.gif[/image]




maychika -> RE: APRILKE 2006 (9.8.2006 14:19:59)

Tale smajli z robčki je pa zakon...

DrejcDrejc...dobrodošla spet med nami...
[image]http://smileys.smileycentral.com/cat/23/23_30_8.gif[/image]pogrešali smo te in smo veseli, da imaš sedaj internet zrihtan...

LP,M.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




DrejcDrejc -> RE: APRILKE 2006 (9.8.2006 20:40:05)

Hi hi, hvala Maychika - tvoj pozdrav je tak simpatičen :-) Me je spomnil na kakšno društvo anonimnih alkoholikov ... Zdravo Francka! Mi te vsi razumemo in te imamo radi, ti si naša, hi hi :-)




Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>