RE: avgustovka (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Busybee -> RE: avgustovka (16.5.2006 12:28:42)

Ptica: a je full teh papirjev? Ker mi gre vsa ta solata na živce - ponavadi vedno kaj izgubim ali pa pozabim, potem moram pa gor pa dol letat, se bom tudi jaz jutri zapodila na CSD. Tudi jaz moram oddati do 10/6 in z 11/7 grem na porodniško.

Kaj pa kuhate danes? Jaz delam lazanjo - imam tasta na kosilo, ker je šla tašča na lepš.

LP vsem,
Barbara




Anonimen -> RE: avgustovka (16.5.2006 13:44:39)

Busybee zaenkrat sem dobila štiri vrste papirjev. Dva izpolnim sama, dva pa delodajalec. Potem ko bom pa prinesla te papirje, dobim pa papirje za očetovski dpoust in za porodniško. Saj ti kar povejo. Ta gospa pr nam je bila kar uslužna.
Jaz kuham krompirjevo musako in solato.

Pa dober tek vsem




bebi -> RE: avgustovka (16.5.2006 14:18:04)

Sem klicala na CSD in so rekli, da ob prvem obisku pri njih prineseš Potrdilo o predvidenem datumu poroda, ki ga dobiš pri svojem G. Potem pa te na CSD zasujejo še z ostalimi obrazci, ki se sicer nahajajo tudi na internetu.

LP [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




melitkica -> RE: avgustovka (16.5.2006 19:59:21)

Vsak trenutek bom pop..... , ker sem tako dolgo pisala in mi je post nekam izginil. Zato bom le povzela napisano.

Nina64 čestitke za [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/modricrtici.gif[/image] in čim prejšnjo okrevanje in pridobivanje na teži.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Za srečo pa [sm=pujs.gif][sm=pujs.gif][sm=pujs.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]


Jaz brce čutim nekje od popka do jajčnikov. Najbolj intenzivne so ponoči, ko moram spati in seveda ne morem [sm=smiley29.gif].

Odločila sem se za paker B, kajti voziček in lupinico imam, štroklje ne bom rabila, stol trip trap pa bi itak kupila. Stol se mi zelo dopade, kajti raste z otrokom. Mi ne bo potrebno tekati po trgovinah za temi stvarmi. Takšno je moje mnenje. Pri drugem otroku pa bi/bom sigurno vzela denar.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Danes sva z mojim [sm=love.gif] sestavila posteljico. Vsake toliko časa hodim v spalnico opazovat posteljico. Sem zelo vesela, ker se bližamo avgustu.

Imam velike probleme z mojimi dojkami. Srbijo me kot [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image], nato pa spet bolijo tako zelo, da lahko le jočem zraven. Ne pomaga mi nobena krema ne olje. Koža je neverjetno izsušena. Danes sem se začela umivati s kamilicami in upam, da bo to pomagalo.


Lep preostanek večera in uživajte na sončku v senci.




Splet.Ka -> RE: avgustovka (17.5.2006 7:14:52)

Nina64, čestitke. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Tudi mene zadnje čase misel na porod malo straši, ampak si pravim, da je verjetno čas, da se s tem soočim, da čim več o tem vem. Pa bo mogoče bolje.

Ves čas si tudi govorim, da bo vse ok, samo da res ne bo preveč prezgodaj, potem pa Nina takole lepo preseneti. Res si nas razveselila, nina, verjetno tudi opogumila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

Papirji: Jaz sem klicala na naš CSD in so mi povedali, katere papirje vse rabim in sem jih sprintala s spletne strani centra. Če želite, vam lahko napišem šifre obrazcev in njihove naslove, če bo kateri pomagalo.

Vam moram hitro napisat ta post, ker grozijo, da potem nekaj ur ne bo elektrike[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

Stuhica: Itak da sem o horsu govorila samo zato, da bi se še kateri (poleg mene) cedile sline. Tako sem si ga že želela, da je bil super slasten[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

Zdaj pa čisto zares, stuhica. A si poklicala G? Kaj pravi? Upam, da je vse ok.

Busybee: a so ti podaljšali bolniško? Jaz sem se želela zmenit, da bi od 1. junija, ko bi mi zdravnica morala na novo (ker je nov mesec) odpreti bolniško, porabila najprej ves dopust. Na odločbi mi piše, da ga imam 29 dni, en dan sem ga že porabila. Pa mi potem sporočijo s kadrovske da pravno formalno po eni strani ne morem direkt z bolniške na dopust, po drugi dtrani pa mi ga pripada ful manj, ker zaradi bolniške in porodniške v tem koledarskem letu ne bom delala vsaj 6 mesecev. Tako da naj se kar poslovim od njega. Kaj pa, če bi celega že januarja porabila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Upam, da gremo danes gledat voziček. Tako se že veselim!!!!!!

Lep pozdrav in se beremo, ko čez par ur pride štrom nazaj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




najina pikica* -> RE: avgustovka (17.5.2006 8:41:21)

ku ku [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image]
spet se prebujamo v lep sončen dan....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
jst sn imela včeraj randi z mojim [sm=angel.gif],težak je 1200g in velik 37 cm [sm=smiley4.gif],g pravi da je že obrnjen navzdol,kar pa sicer ne pomeni da bo tako tudi ostal...zato suhica-moja g. pravi da verjetno zaradi  tega že čutim tisti čuden občutek,pritisk ploda na spodnji del..
drgač me je pa moja g. spet pošteno ukregala da moram mn papcat [sm=smiley5.gif] [sm=smiley9.gif], dala mi je odvzem krvi za tansfuzijo in ponovni krv.pregled za tokso.III,ter retafer tbl(železove tbl) a jih še katera jemlje?drgače je pa vse ok[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
papirna vojna-jst sm jih šla iskat že kr neki časa na zaj,ker sm imela neka pota tm okrog csd-ja,tut potrdilo o pdp mam že,moram pa počakat majski izpis plače,pol pa se z vso to solato najprej oglasim v slu. nato pa na csd, 60 dni pred PDP...in to je to
tut midva sva se odločila za denar,ker bo nama bl prav prišel kot kej od paketkov...
melitkica-ko boš nehala z kamiličnimi obkladki,si dojko posuši in na maži z bepantenom ali pa z multi-mam lanolin mazilom,full pohvalijo...probaj upam da ti bo pomagalo...
tut jst se bom danes posebno potrudila naredila bom sarmo,jo oba z mojim [sm=love.gif] full full obožujeva...komi čakam
ok punce lepo se imejte,papa




Busybee -> RE: avgustovka (17.5.2006 11:46:07)

Bolniško so mi podaljšali - jaz sem zaposlena pri očetu, tako da mi dopust niti ne pomeni tako veliko in je zame ugodnješa bolniška.

Jaz sem zdaj dala dvakrat kri za toksoplazmo - a je še ta tretja? Po dveh tednih se mi še vedno pozna od inekcije.

Jaz moram pa potrkat - me trenutno dojke nič ne srbijo - se vsak večer mažem z mandljevim oljem in očitno pomaga.

Midva imava pa danes ostanke od včeraj - mi kar sede, da mi ni treba stati za štedilnikom. Se bom raje jutri bolj potrudila.

Me je pa včeraj [sm=love.gif] prijetno presenetil s svojo izjavo, da komaj čaka, da že pride dojenček, ker mu gre to čakanje prav na živce. Drugače ni tak tip, imam včasih feeling, da se stvari lahko zgodijo, ne da bi jih opazil.

LP vsem!




Anonimen -> RE: avgustovka (17.5.2006 12:26:13)

Lep pozdrav!

Tako je lep dan, da se bom šla po kosilu malo martinčkat. Zjutraj je sicer tako deževalo in treskalo, da sem izklopila vse naprave.
No danes sem dobila pa kabelsko. Juhi, končno bom imela še kak program in čisto sliko.

Stuhica nič sae ne oglasiš a je vse vredu?

Midva z[sm=love.gif] bova pa danes pekla na žaru. Tako da pripravim samo kakšno solato, meso pa že tako imam.

lp




Cebelica Maja -> RE: avgustovka (17.5.2006 13:02:26)

Pozdravljene vse [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image]!
Nina64, iskrene čestitke ob rojstvu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/modricrtici.gif[/image]. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Upam, da se oba počutita dobro in da Tim lepo napreduje iz dneva v dan. [image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/pikapoka1.gif[/image]

Mi smo imeli danes pregled (28t in 3 dni). Smo šli samo srček poslušat in si malce pomiriti živčke. Vsaj jaz. Se mi je zdelo, da zadnje čase [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] bolj malo brca. Pa sem želela imeti potrditev od G, da je to zato, ker je bolj zadaj. Leži pa tudi ful spodaj zato me pritiska bolj na dol. Sva se pa z G zmenila, da lepo nosim pas, ker mi zelo pomaga. Papirjev nisem nobenih dobila, ker mi jih bo sestra dala 06.06., ko imamo ponovni pregled z UZ. Komaj čakam, da vidim [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image].
Se vam pa nisem nič javila, ker imam non-stop veliko norijo. Med "normalnim" delovnim časom uvajam študentko, ki me bo nadomeščala, potem pa naredim še ostalo delo. Z junijem pa začnem uvajati v delo še oba šefa, da si bom potem lahko privoščila mirno porodniško.
Seveda pa sem vsake toliko prebirala vaša sporočila.

Velik sončen pozdravček!




miši -> RE: avgustovka (17.5.2006 19:44:54)

hruska, ja daj, če ti ni odveč, napiši katere obrazce rabimo, sem gledala na spletu pa jih je ogromno. Jaz bom sicer urejala naslednji teden.

Pozdravčki vsem!




piscancek -> RE: avgustovka (17.5.2006 21:50:26)

lp nosečke
sem dva dni bolj v knjige bulila in vas sm mal brala.

NINA 64 ČESTITKE[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] ob veselem dogodku, moja kolegica je rodila v 25. tednu in mali je tehtal 750g, pa se ne spomnim koliko je bil velik, ampak nobene panike, zdaj je pravi korenjak, tako da ne skrbi, obveščaj nas kako napreduje Tim.

PTICA ne boš verjela, ampak sva se že zadnjič pogovrjali v MŠ. med pavzo smo stali na hodniku (tvoj[sm=love.gif] in moj[sm=love.gif] se poznata), pa mislim da sta vidva za nama sedela, jaz mislim ta si ta prava. Z nami (med pavzo)sta stala še Tanja981, s katero sva se tudi preko foruma spoznali, in pa njen dragi. Pa pogovarjali smo se o EA, mislim da si me ti vprašala, če sem se odločila za EA, pa sem ti povedala da ne. Se že veselim jutrišnje MŠ, pa da bomo lahk rekle kero v živo. Fajn je če maš ktero [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] za čvek, pa da mal podebatiraš kako in kaj dogaja. lp, se vidimo jutri.





piscancek -> RE: avgustovka (17.5.2006 22:05:46)

STUHICA na tebe sem skor pozabila. Veš tudi jaz sem imela včeri neke čudne filinge, me je na levi strani trebuha bolelo, kot bi imela modrice, pa to bol nizko odspodi, pa zvečer, ko sem legla v posteljo me je bolelo, ampak danes je bolje.
Čeprav je bila bolečina ful čudna, nosim pa res bolj nizko, saj men se tk zdi.Mogoče bolečina tudi od tega, ker se vse nekam razteguje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
V glavnem jaz na vse gledam zelo pozitivno, ne razmišljam o negativnih stvareh, tako da ni panike. Tud kar se tiče poroda, moram priznat, da gledam na to kot na nekaj povsem naravnega, ne bojim se ga, komaj čakam, ker na koncu dobiš najlepše darilo. Tudi za EA se nisem odločila, ker se igle bojim ko[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] križa. Sicer pa, bomo videli, upam da bom tud na koncu tak optimist.
Vseeno pa povej, kaj bo rekel tvoj G.

SARAJA res bi blo fajn, če bi se spoznale, a si ti iz Radelj? Mam eno kolegico od tam, ki je tudi noseča. Jaz mam PDP 20.08.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.5.2006 22:28:17)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Splet.Ka -> RE: avgustovka (18.5.2006 7:41:28)

Najprej vas bom po načelu egoizma obvestila o osebnem dogajanju, v naslednjem postu pa napišem vse, kar so mi na CSD povedali, velja? Zgodaj zjutraj je tako fino, vsi se strinjajo z mano[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

IMAMO VOZIČEK IN LUPINICO[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Čisto sem navdušena, čeprav se zgodba ni dobro začela. Sem gledala tisto akcijo v sončku Quinny Freestyle in avtosedež...sem klicala in so rekli, da se akcija izteka, ker so dobili novo zalogo z višjimi cenami. OK, se zmenim s tipom, ki to prodaja, da zvečer ob 19.30 pridemo v skladišče, da vidim to čudo v živo in se dogovorimo za nakup.

Prideva z mojim [sm=love.gif] tja, nikjer nobenga. Kličem po telefonu, se nihče ne oglasi. To je trajalo skoraj pol ure, čist sem bla že grrrrrrrrrrrrrrr. In okol 20.00 pokličem še zadnjič in tip se je oglasil, priznal, da je nekaj zamutil in prišel.

No, dobili smo voziček, lupinico-avtosedež, prevleko za dež in zimsko spalno vrečo za 120.000, kar je recimo da zmerno. Plačali nismo še nič[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], je reklu, da bo po mailu poslal svoje podatke - če jih ne bo, nismo nič hudi:)

Drugače pa jaz danes vstopam šele v 27. teden, napolnila sem šele 26. Ob četrtkih, ko imam preglede, mi reče G vedno, da je pikec razvit za pol tedna manj, danes bo verjetno rekel  25-26 tednov.

No, danes imam pregled pri G in mi bo povedal, ali se je odločil, da mi naredijo cerklažo ali ne. Ne vem pa, če se odloči, da ja, al kar v bolnici ostanem al kako[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].

Saj niti ne vem, kaj si želim. Prejšnji teden je bil moj MV dolg slabih 20 mm, še en teden nazaj pa skoraj centimeter daljši. Upam, da se ni še skrajšal. Sem pa brala, da so po cerklažah pogoste infekcije in da je zgodnji porod včasih tudi njihova posledica[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].

In če bo slučajno treba na cerklažo...vsi možni moji sorodniki imajo ta in drug teden rd, pa drug teden je 3x materinska šola, pa res ne bi rada zamudila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].  Tako da je edina rešitev to, da mi G danes reče, da se mi je MV podaljšal na recimo 5 cm[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

No, lepo se imejte, hvala, da berete moje monologe, jaz pa vam v naslednjem postu napišem malo o csd. Papa!




Busybee -> RE: avgustovka (18.5.2006 8:01:39)

Hruška: Fino za voziček; drugače pa ti pošiljam eno [sm=pikapoka1.gif], da se danes izteče vse po najboljši poti.

LP vsem!




Splet.Ka -> RE: avgustovka (18.5.2006 8:12:57)

Na tej spletni strani (CSD Radovljica) so vsi možni obrazci v zvezi s starševskim varstvom. Verjetno je to tudi na kakšni drugi spletni strani, ampak vseeno.  
http://www.csd-radovljica.si/obrazci_za_uvelavljanje_pravic_s_podrocja_starsevskega_varstva.php

Ne vem, ali so za vse kategorije potrebni isti obrazci, jaz sem povedala, da sem redno zaposlena za nedoločen čas in mi je prijazna gospa rekla, da potrebujem naslednje obrazce:


1) S1/3 (Vloga za uveljavitev pravice do dopusta za nego in varstvo otroka), ampak to šele en mesec po rojstvu otroka

2) S1/1 (Vloga za uveljavitev pravice do porodniškega dopusta)

3) S6 (Podatki o plačilu oz. osnovi, od katere so bili obračunani prispevki)

4) S2/1 (Vloga za uveljavitev pravice do starševskega nadomestila)

5) S2 (Potrdilo delodajalca o zaposlitvi)

Moj [sm=love.gif] pa tudi potrebuje cel kup obrazcev. Če želi imeti očetovski dopust, morava z mojim potrdilom o PDP, ki mi ga bo dal ginekolog, na CSD. Tam lahko po novem že pred rojstvom otroka prizna očetovstvo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], kar je eden od pogojev za očetovski dopust.

No, potem pa on rabi naslednje obrazce:
1) S2 (Potrdilo delodajalca o zaposlitvi) - odda ga na CSD, ko je otrok rojen

2) S8 (Izjava o varstvu otroka)

3) S2/1 (Vloga za uveljavitev pravice do starševskega nadomestila)

4) S1/2 (Vloga za uveljavitev pravice do očetovskega dopusta)

5) S6 (Podatki o plači oz. osnovi, od katere so bili obračunani prispevki).


Tako, to naj bi bilo vse. Nisem se še poglobila v obrazce, katerega mora kdo izpolniti (služba in podobno). Gospa na CSD pa mi je zabičala, naj vse obrazce (razen tistega za po rojstvu) oddam NAJKASNEJE 60 dni pred PDP.

Upam, da sem vam kaj pomagala. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Lepo se imejte!




Splet.Ka -> RE: avgustovka (18.5.2006 8:17:14)

Busybee, hvala za lepe želje.

Imam še eno...smešno vprašanje. Koliko kaj brcajo vaši pikci?

Jaz ne vem, koliko je to normalno, ampak mojemu se totalno meša. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Včeraj je brcal od 6ih zjutraj, ko je dragemu zvonila ura, pa do polnoči. Vmes je bilo mogoče 2x po 5 minut in enkrat 10 minut miru. Ali sploh kaj počiva[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image], spi?

Danes pa spet. Ura je zvonila, mali pa že bum, bum...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

No ja, me vsaj ne skrbi, veliko slabše bi bilo, če bi bil bolj lene sorte[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




saraja -> RE: avgustovka (18.5.2006 9:36:20)

Hruška - naj se ti dobro izteče!!! [sm=pikapoka1.gif]

Moj [sm=duda.gif]brca ko se mu pač zlubi, sploh nima nekega reda, zdaj trennutno je kar aktiven, čez dan bo pa ziher spal!

Piščanček - jaz sem iz Radelj ja, kera je pa tvoja kolegica? Jaz sem se bolj preselila v Radlje, drgač sem pa iz Vuzenice!

Danes je ful lepi dan, zdaj se grem malo pomartinčkat potem pa mogoče na sladoled! [sm=smiley17.gif]

Lepo se imejte!




Anonimen -> RE: avgustovka (18.5.2006 10:25:28)

Živio!

Hruška dobro uštimaj pri svojem G.

Piščanček tudi jaz sem pogruntala. da si bila verjetno ta prava. Se danes spet vidimo.

Moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] brca ponavadi zjutraj od pol šestih pa tja do večera dokler ne grem spat. Kaj dela ponoči ne vem, ker me ne zbudi če brca. Čeprav mislim, da je aktiven bolj čez dan. Različno dolgo brca, največ takrat ko se umirim.
Včasih me tako tišči pod srcem kot da bi se nekaj upiralo v rebre ali ne vem kak naj opišem. V glavnem hoče mi zmanjkat zraka, da se moram ful zravnat. Ne vem ali se mali [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] tako upira notri ali kaj. Pogosto se mi pojavljajo tudi bolečine na desni strani trebuha malo od popka stran. Boli pa tako kot bi prehitro hodila. Pa mi je G. rekla, da če se bo pogosto pojavljalo bomo pa ukrepali. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ni pa se točno izrazila kako.

Drugače pa me zanima kako je z vašo[sm=sloncek.gif] v spalnicah?

Lp




Busybee -> RE: avgustovka (18.5.2006 11:01:12)

Kar se tiče brcanja - po cel dan po malem -ne bi mogla rač, da lahko naštejem 9x na dan, ampak miga in ritva več ali manj skoz - na trenutke prava huda mravljica.

[sm=sloncek.gif] slabo. Imam ves čas en strah, da bo potem kaj narobe.

Včeraj sva s svakinjo premetali cunje, ki so njej ostale od malih in sem dobila dve zajetni škatli. Kljub vsemu bom šla junija še malo v šoping, ker določene stvari so že kar dobor sprane, pa tud vse mi ni tako zelo všeč. Ampak, če kaj pride vmes, imam vsaj cunjice za oblečt.

LP Vsem!




piscancek -> RE: avgustovka (18.5.2006 13:33:23)

pozdravček nosečke.

Ja, tud js se moram pohvalit, da mali ful brca, je divji/a ko žogica v fliperju. skoz čutim brcike in neskončno uživam v tem. Mi trebuh ful skače, mi je zadnjič rekla kolegica, če sem tiča pojedla[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].
Sem pa brala, da lahko točno prepoznaš ko se mali obrača,kje ima ritko, nogice..., ampak men to ni najbolj jasno, mogoče mal kasnej.
Moram pa mal pojamrat, me boli križ ko [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image], a tudi vas? sploh ni važno a stojim, ležim, sedim,kr skoz me seka, in baje bo vedno hujš, js se[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] tolažim,da bo enkrat že bolje in da to spada k nosečnosti, pač slabosti nisem poznala, tk da neki pa lahk[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

PTICA ME veseli, da sva se spoznali in komaj čakam danes, da se srečamo v MŠ in mal počvekamo, pa ful se veselim ogleda porodne sobe.

Glede spalnične[sm=sloncek.gif]pa je zaenkrat še vse vredu, pač položaje malo prilagodima, sej sem še gibčna[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], kljub kar velikemu bušiju.




Splet.Ka -> RE: avgustovka (18.5.2006 14:01:39)

Čau, punce.

Sem prišla od svojega G. Maternični vrat se mi ni skrajšal, celo par mm daljšega je nameril kot zadnjič.  Me je pohvalil, da sem pridno počivala (in v enem tednu dobila eno kilo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]).

Se je pa še bolj dol spustila moja posteljica, ki zdaj 2 cm prekriva maternični vrat, tako da ga samo še par mm ostane prostega. Tako da navodila ostajajo ista: ležanje na boku, čim več, kar se da.

G pravi, da če bom res striktno ležala, bo porod morda počakal še cela dva meseca....sem bila zadovoljna, potem pa sem ugotovila, da imam rok šele čisto na koncu avgusta, to je čez dobre tri mesece.... Kar malo strašljivo, ane?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]  Pol bom pa kar že julijka al kako[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

No, pregled imam pa šele čez tri tedne, če bo vse ok, in bomo videli, kako se bo takrat vse skupaj obnašalo.  

Uživajte in če je treba, počivajte, pa bo vse ok.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Čau bau!




Busybee -> RE: avgustovka (18.5.2006 15:43:39)

Hruška: Me veseli, da se je danes dobro izteklo. Ubogaj  in lepo počivaj, da ti bo čez 3 tedne rekel, da boš noseča sigurno še vsaj dva meseca.

A kakšna ve, a feta sir smemo jest ali ne? Men se včasih tako zalušta paradišnikova solata s feto, da se mi kar cufa, ampak se ne upam, da nne bo kaj narobe.

LP Vsem!




miši -> RE: avgustovka (18.5.2006 16:15:43)

busybee, če je kupljeno lahko mirno ješ. Domače pa je vedno vprašljivo. Jaz sem se zadnjič odrekla slastnim morskim školjkam[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]...nimaš kaj.

hruška, no kakorkoli, rezultati pregleda so optimistični, tako da samo ubogaj in bodi pridna, da boš avgustovka, me ti bomo ziher pomagale, da ti bo lažje čas mineval. Res pa HVALA za vse info glede obrazcev, koliko dni pa je očetovski dopust, 40?

Naš brca noro, danes že skoraj cel dan, me zabaše v vse smeri, včasih če ležim kar malo težko diham, ker me nekam v rebra potiska. Obvezno ima vragolije zvečer, mojega [sm=love.gif] je tudi že večkrat brcnil, hehe.
Počutim se super, sem v pogonu, samo ko se najem mislim,da me bo razgnalo, tako da moram večkrat pomalem. Jutri začnemo 28. teden, v sredo pa je naslednji pregled.

Juhu, stuhica, kje si? Upam,da nisi v bolnici ostala, oglasi se kaj.

Pozdravčki vsem!




piscancek -> RE: avgustovka (18.5.2006 16:24:06)

busybee, jaz sem več kje že zasledila, da feta sir, pa brie, pa vsi siri s plesnijo niso dobri za [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] in da je bolje če jih za zdaj črtamo iz seznama.

HRUŠKA ti pa le pridno ubogaj G in ne skač preveč okol!

Sem glih zdaj brala o bombažnih plenicah Racman in sem še bolj navdušena. Od Mojga [sm=love.gif] sestra jih je že pri prvi princeski uporabljala in je celo napisala en članek o teh plenicah (www.pleniceRacman.com  nasveti), me je že takrat navdušila nad temi plenicami, pol sem razmišljala da pa je le preveč dela z njimi in da so pamperske bolj praktične, ampak danes ko sem še enkrat prebrala vse natančno, sem spet čist navdušena. Pa me zanima a je katera že razmišljala o tem, katere plenice uporabljati?

lep dan še naprej, šibam v MŠ, pol pa se spet dobimo!




Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>