|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nahod in zamašen nosek
23.11.2005 15:15:41   
Katrin
Punce pozdravljene!

Nekje smo se prehladili in imamo non-stop zamašen nosek. Redno ga močim z fiziološko raztopino in čistim, pa zgleda, da bolj slabo pomaga. Tista "pumpica" sploh ne potegne sluzi ven iz noska.
Ima katera še kak nasvet ali recept iz domače lekarne, kako ublažiti prehlad in očistiti nosek.

Hvala in lep dan user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nahod in zamašen nosek
23.11.2005 16:09:12   
total
Operli za otroke,nam je pomagalo,fiziološka je navadna prekuhana slana voda,nič ne pomaga.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nahod in zamašen nosek
23.11.2005 16:24:00   
Katrin
Operil sem danes kupila, ja.

Hvala, ga bomo poskusili zvečer.

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nahod in zamašen nosek
23.11.2005 18:29:15   
Katja6
A ni fora fiziološke raztopine samo v tem, da zasušen "smrkeljček" odmoči, da lahko pride iz noska, da se ne nabira vse nekje noter. Jaz sem mojmu pri enem mesecu dobro, nekajkrat na dan v nosek par kapljic kapnila, ga obrnila na trebušček in mu je fino šlo vse ven. Pumpice nisem rabla, sem mu pa z vatiranimi palčkami sčistila, kar je še imel v nosku. In se je lepo poštimal.

Z Operilom nimam izkušenj, bi blo pa zanimivo pogledat sestavine.

No ja, čimprej čist nosek in lp

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nahod in zamašen nosek
23.11.2005 19:06:20   
Helly
tudi pri nas imamo nahod. pa me zanima, ko ste se ravno pogovarjale o opeilu, ali ga lahko dam našemu 4 mesečniku? do sedaj sem mu dajala le fiziološko pa ni bilo kaj dosti napredka.

(odgovor članu Katja6)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nahod in zamašen nosek
23.11.2005 19:12:10   
Anonimen
A kateri user posted image   veliko poliva/bruha, če mu čistite nosek s fitiološko?
Men se zdi, da Gašper zadnja dva dni skoz neki bruha user posted image  zarad fiziološke user posted image

(odgovor članu Helly)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nahod in zamašen nosek
23.11.2005 19:21:30   
Helly
nas Gasper je tudi polival (je tudi drugače zelo podvržen polivanju), kadar sem mu dajala fiziološko, zato mu jo sedaj dajem pred obrokom, ko ga previjam in je čisto OK.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nahod in zamašen nosek
23.11.2005 20:52:36   
Katrin
Mi Imamo zamašen nosek s sluzjo, nič ni zasušeno, tako da mi fiziološka ne pomaga kaj dosti. Smrkelj je tako dolg, da ga je težko ven potegnit.... S palčkami ga pa samo še bolj notri potisnem.

Glede Operila: po mojem še ni primeren za 4 mesečnika. Mi smo stari skoraj 9, pa mi je pediatrinja svetovala, naj ga uporabim, če bo res hudo; danes pa so mi ga v lekarni odsvetovali (raje ne)????

Ah, no ja; bomo že kako. Sedaj je mirno zaspala, upam da bo jutri kaj bolje.

Hvala user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Helly)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nahod in zamašen nosek
23.11.2005 20:54:36   
ninocka
Ja, men se tut zdi, da nas zdej mal poliva po fizioloski.

Pravilno pucanje noska je tko: brizgnes fiziolosko v nosnico (ne sam par kapljic, ampak kr orng spricnes) potem das v nosnico stisnjen aspiratorcek, drugo nosnico zapres in sprostis aspiratorcek in potegnes ven. In tko parkrat dokler ni cisto, pol pa ponovis se na drugi nosnici.
Jst mu potem se enkrat zamasim eno nosnico, spricnem fiziolosko in potem se to ponovim na drugi nosnici in ga dvignem, da pogoltne (in pol pokaka) ta sluz. 
Mi mamo se Nisita gel in mu ga dam vedno v ociscen nosek, pa lahko mu nardis se kaksno parno kopel za predihavanje oz. zaparis kopalnico in greta mal not dihat paro. Kaj druzga za dojencke pa ni. Sem tud jst sprasevala za kaksno mazilo, kapljice, sirupe, pa so mi rekli NE OBSTAJA.user posted image
Men se pa moj tko smil, k se mu nosek tok zamasi, pol ga moram pa se s tsitim pucajem matrat...user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Helly)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nahod in zamašen nosek
23.11.2005 21:05:47   
Helly
Punce hvala! Bomo pa malo večkrat uporabili fiziološko in še bolj redno čistili noska pa bo že kako.user posted image

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
POZOR: Previdno s fiziološko raztopino in ...
Prepogosto izpiranje noska s fiziološko raztopino in uporaba med mamicami priljubljenega nosnega aspiratorja prinese tud...




spol, nuhalna svetlina
utripek

Kaksne so izkusnje pri dolocitvi spola otroka pri nualni svetlini? Pri dr. Kudrovi.

pravilna (86%)

zmotna (14%)


Število vseh glasov: 71

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!