|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 0:06:47   
kimi
Naša mala princeska bo 8 napolnila 2 meseca. Dojiva se do sedaj je bilo vse lepo in prav. Dojenje na vsake 3 ure. Sedaj pa neprestano joka in vrešči (dobesedno). Zelo se napenja in samo jamra. Le kaj ji je? Mi lahko kakšna pove naj zaženem paniko ali je to normalno? Lačna ni, vse je tako kot treba ona pa se še kar dere. Dobila je sor na jezičku je to mogoče zaradi tega? Me je kar malo strah ker pri prvem ni bilo tako in ne vem kaj naj si predstavljam
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 1:11:34   
urška
mogoče so krčki?

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 1:56:56   
KODA
Mogoče so res krči,pa tisto na jezičku jo lahko moti.user posted image user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 3:52:04   
jazz
Res možno da so krčki,poskusi s kakšnimi kapljicami in podobnimi ukrepi. Drugače se pa tale sor rad prestavi tudi v grlo, možno da jo moti tudi to!

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 9:24:35   
Mirna*
Je mozno, da si kaj takega pojedla=?

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 9:26:19   
mišek
Po mojem so krči, za soor v ustih pa takole, ne vem ali daješ Dactarin gel, če je soor omejen samo na jezik in ima tvoj otroček dober apetit potem to ni soor-govorim iz lastnih izkušenj ampak lingua geographica ali geografski jezik, ki ne boli in otročka ne moti, zdravljenje ni potrebno. Tako da po mojem bodo krči, če pa jok ne bo minil pa k zdravnilu, da izključi kakršno koli obolenje.

LP

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 9:35:26   
simona2
Moja Maša (1 mesec) tudi skoraj cel dan ni nič jedla in samo jokala, oziroma na koncu sploh ni hotela več prijeti dojke. Potem smo šli k pediatru in je ugotovil sor. Po enem dnevu mazanja z daktarinom se je stanje drastično izboljšalouser posted image . Maša prav požrešno ponovno je; sicer malo pojokca, vendar je to to. Če niso krčki, zna res biti sor, saj to domnevno kar boli. Poleg jezička poglej še nebo in če boš karkoli opazila zna biti to, ker Maša je dobesedno kričala ves dan.



_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 12:44:50   
kimi
Hvala. Pojedla nisem nič takega zelo pazim kaj jem. Mogoče so krivi AD3 vitamini (delno). Samo skrbi me ker tudi brihu takoj po jedi in to vsakič. Poje ne prav veliko ima pa na spodnji dlesni bele pikice in jeziček bel po nebu ni videti nič. Mažem jo že z daktarinom ampak je še zmeraj scrkljanjka non stop bi bila v naročju pa vseeno joka je pa bolje kot sama v posteljici. Ali so možni taki krčni in ali zbruha ker se tako napenja. Imle aje rahel zeleno rumen drekec tako da so verjetno krči ampak a tako močni.user posted image

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 12:49:48   
kimi
Pozabila sem napisati da jamra tudi ko spi

(odgovor članu Mirna*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 13:03:57   
mišek
Da boš ti mirna in da bo s tvojim otročkom vse vredu ti priporočam, da se greš pokazat k zdravniku-jamranje v spanju ni glih značilno za zdravega otroka, pa napisala si da bruha po vsakem obroku-mislim da sta že ti dve lastnosti dovolj za obisk pri zdravniku, pa še slab apetit ima. Vse skupaj predstavlja nevarnost dehidracije. Lahko da so res samo krči, vendar pojdi zdravniku da izključi kakšno obolenje.


LP

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 16:17:33   
Talči
Kimi,
naš Žiga bo 9.10. star dva meseca. Tudi midva sva na posvetovalnici dobila AD3 kapljice. Ves čas se polno dojiva in nimava nobenih problemov s krči. Odkar pa sem mu začela dajati te kapljice (pediatrinja je rekla, da za začetek po 2 na dan - dopoldan, potem pa vsak teden povečat dozo za 1 kapljico, da jih bo na koncu dobival po 6). Zgodba pa je taka (začelo se je prejšnji teden):
v nedeljo prvič kapljice: O.K.
v ponedeljek kapljice ob 15.00: krči in hudi jok (pa še jaz z njim) od 18.00 - 22.00
v torek kapljice ob 8.00: krči in hudi jok (spet jaz z njim) od 17.30 - 19.30
v sredo nalašč nisem dala kapljic, da bi videla, če so krive: nič mu ni bilo, nobenih krčev.
v četrtek kapljice ob 7.30: krči in hudi jok 17.30 - 19.00
V petek sem klicala pediatrinjo in ji povedala, da mi tak ne moremo živet in naj mi da nekaj drugega, da sem slišala, da obstajajo tudi kapljice D3, ki ne povzročajo krčev (kriv je vitamin A). Ja, je rekla, ampak se ne priporočajo tako kot AD3. Rekla je, naj jaz vsako jutro vzamem 6 kapljic in jih bo Žiga dobil preko mojega mleka, ker se polno dojiva. IN sem to naredila.
Petek, sobota in danes - zaenkrat še brez problemov.
Kakec pa je včasih tudi zelen - to je neprebavljena hrana. Ali ima hiter metabolizem ali pa si ti kaj takega pojedla (tudi meni se včasih zdi, da čisto normalno jem, pa je kakec včasih zelenkast).
Moj predlog: Poskusi en dan ne dati kapljic, boš videla, če bo kakšna razlika.
Če pa te skrbi še kaj drugega, pa priporočam obvezno k zdravniku.
LP
Talči

_____________________________

9.8.2005 sem prvič dobila najlepše ime na svetu: MAMA. Tako me kliče Žiga.
31.3.2010 sem drugič dobila najlepše ime na svetu: MAMA. Tako me bo klicala LIna.

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 17:18:55   
Maša
Kimi iz mojih izkušenj:
ali so krčki-niti ne kolike ampak ta grozna prebava
ali SOOR
ali AD3

Pa saj so ti to tudi že druge povedale, ampak ti povem da je mojo princesko tudi kar lep čas tako čudno napenjalo, da sem bla že vsa napeta. No pa je to malo minilo in se ji je prebava zaprla, zdaj nam pa prdiuser posted image kot ta velik in to jo tolk boli da vrešči tako da mi bo srce počilouser posted image , kakati pa ne more.
Jest mislim da ne more biti nič hujšega ampak saj veš to je treba dati skos!

lp


(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomoč-kaj ji je?
2.10.2005 17:34:24   
Anonimen
Najbrž so res kaplice krive. Naj ti nekdo iz Avstrije prinese Oleovit D3, po teh kapljicah otročki nimajo krčev. So pa čisto poceni in jih imajo v vsaki avstrijski lekani. Kar se pa bruhanja tiče, pa poskusi kupček podreti enkrat med obrokom, pa potem nadaljujta s hranjenjem.

(odgovor članu Maša)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomoč-kaj ji je?
3.10.2005 13:22:17   
malika
Kapljice lahko za nekaj časa tudi opustiš. Vito je imel ful krče po njih in mu jih prve tri mesece nisem dajala. Potem pa sem mu jih en dan dala samo poskusno (če ne bi delovalo, bi bile spet na čakanju) in ni bilo nobenih krčev več. Poskusi, škodilo ne bo nič.


_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako se živi brez mame? Težko. A nekateri ...
Kako živeti brez srca, pod katerim ste dihali in rasli, preden je svet postal nepredvidljiv.
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?