[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.5.2015 19:43:11)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mateyka -> RE: Evrovizija (23.5.2015 19:53:16)

moj mož pravi dve besedi za Slovenijo: Amy Winehouse.

p.s. nisem vseh poslušala- nisem luda. [sm=jezicek.gif]




nejcko -> RE: Evrovizija (23.5.2015 21:26:04)

Gledamo, seveda.
Naši so odlični, prvi, seveda ne bomo, si pa zaslužimo drugo mesto [sm=bravo.gif]




nejcko -> RE: Evrovizija (23.5.2015 21:29:25)

Drugače pa od teh, ki sem jih do zdaj slišala, sta mi dobra estonski in madžarski komad.




nejcko -> RE: Evrovizija (23.5.2015 21:39:01)

Estonci so definitivno moji favoriti.




petea -> RE: Evrovizija (23.5.2015 21:43:33)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
moj mož pravi dve besedi za Slovenijo: Amy Winehouse.



mene tudi spominja nanjo [sm=smiley36.gif]

pesmi pa poslušam tudi jaz sedaj prvič




petea -> RE: Evrovizija (23.5.2015 21:44:06)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Naši so odlični, prvi, seveda ne bomo, si pa zaslužimo drugo mesto [sm=bravo.gif]


poslušam, mi je bil zdaj všeč ang. komad




petea -> RE: Evrovizija (23.5.2015 21:44:38)

nekaj je pač treba imeti za spremljavo ob domačih nujnih gospodinjskih opravilih [sm=jezicek.gif]




petea -> RE: Evrovizija (23.5.2015 21:46:52)


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Estonci so definitivno moji favoriti.



ni mi všeč [sm=smiley13.gif]




nejcko -> RE: Evrovizija (23.5.2015 21:47:26)

Ja, Angleži so bili prav fajn. Zelo všečen komad, ampak zaenkrat so Estonci moji favoriti.




mateyka -> RE: Evrovizija (23.5.2015 22:38:41)

pri estoncih je blem, ker je fanté občasno off key. jaz bi rekla na prvo roko, da je on napisu ta komad in ni pro pevec, pol je pa punčaro, ki je en uber soprano, zraven postavil, da bo pesem bolj "pro". pa pesem ni slaba, samo aranžma, ufff...




mateyka -> RE: Evrovizija (23.5.2015 22:40:26)

kdo je pa ta srbska bucka? priimek ima makedonski...




nejcko -> RE: Evrovizija (23.5.2015 22:47:52)

Romunska mi je tudi zelo všeč.




mateyka -> RE: Evrovizija (23.5.2015 22:53:07)

evo zdaj sem že dve pogledala v original jeziku (srbsko in romunsko) in sta FUL boljši kot angleške verzije. prav beden je ta angleški trend, ful so boljše v originalu. predvidevam, da nista edini in da je za večino pesmi tako...




nejcko -> RE: Evrovizija (23.5.2015 22:58:07)

Pa saj Romuni so peli v romunščini, a niso [sm=zmeden.gif]




mateyka -> RE: Evrovizija (23.5.2015 23:08:48)


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Pa saj Romuni so peli v romunščini, a niso [sm=zmeden.gif]


ti, jaz sem slišala anglešino.


sem počekirala norveško in poba zna res orenk pet. ni slabo. latvijska je zanimiva, samo se mi zdi preveč eksperimentalna, da bi lahko zmagala.




..noname.. -> RE: Evrovizija (23.5.2015 23:48:11)

javlja se ena, ki je nora na evrovizijo....zame najboljša je Latvija, Estonija je tudi ok, nekak mi Švedi ne dišijo. Bomo pa videli kaj se bo zgodilo, tukaj je vedno vse mogoče

Naša ekipa je pa sploh super[sm=smiley36.gif]




nejcko -> RE: Evrovizija (24.5.2015 0:13:11)

Slabo nam kaže. Še dobro da od bivših republik Juge kakšno točko dobimo [sm=smiley13.gif]




nejcko -> RE: Evrovizija (24.5.2015 0:55:40)

No, ja ... zlata sredina. Kar OK, na kaj več bi bilo že naivno računati.




..noname.. -> RE: Evrovizija (24.5.2015 0:59:58)

No ja, boljš kot kaj drugega...vendar so bili tudi boljši komadi




liliana -> RE: Evrovizija (24.5.2015 8:20:13)

Saj komad ni bil slab......ni pa spet bil tako blazno dober.......so bile boljše pesmi in seveda boljše "promocije".......tako da zlata sredina, oz. povprečje je čisto realni odraz.......zna se zgoditi edino to, da če bodo v celoti razveljavili rezultate Makedonije in Črne Gore (zdaj so jih le delno razveljavili), da se približamo lansko letni uvrstitvi - predzadnjemu mestu........

Vprašljive točke Makedonije in Črne gore
Se je pa na jubilejni, 60., Pesmi Evrovizije zgodil zaplet pri glasovanju. Organizatorji so sporočili, da so se zgodile nepravilnosti pri glasovanju Makedonije in Črne gore (obe sta podelili točke tudi Sloveniji), zato so izločili glasove strokovne žirije in je 100-odstotno obveljal le televoting.

A po evrovizijskih pravilih mora biti pri glasovnih vsake države razmerje moči med okusom ljudstva in stroke 50 : 50, zato še ni jasno, kakšne sankcije bodo doletele obe državi, omenja pa se tudi možnost razveljavitve vseh točk, ki sta jih podelili. Vrstnega reda na vrhu to sicer ne bi spremenilo, bi pa to pomenilo, da bi Slovenija končala nekaj mest nižje.



http://www.rtvslo.si/zabava/glasba/ema/stavnice-so-imele-prav-evrovizijska-zmaga-svedski-slovenija-14/365757




Vijoličarka -> RE: Evrovizija (25.5.2015 1:04:14)

Pojma nimam ali sem že uradno stara baba ali pa je bilo res vse bolj žltavo letos. Praktično v vsaki pesmi sem zaslišala vsaj pet drugih ali pa so bile dolgočasne in neučinkovite. Se mi zdi, da je letos prvič, da sem praktično brez kakšnih navdušenih vtisov.

Kar se naše pesmi tiče, tale Ray (upam da je prav), ga serje sto na uro. Enkrat pošlje pevko s fenomenalnim glasom in sposobnostjo interpretacije in ji da en čuden komad. Drugič pošlje v bistvu zelo zelo soliden, morda celo odličen komad, ampak zraven pa pevko s totalno prisiljenim glasom. Ženska je totalno ubijala energijo. Glede na to, da je bila to ena redkih spevnih pesmi letos, bi kakšna Tinkara (pa zakaj niso dali TE pesmi Tinkari) naredila veliko, veliko več. Sem videla kometarje na Youtube, ljudem je bila pesem všeč, ampak pevkin glas jo je ubijal.

Mogoče bi rekla kakšno dobro o Črnogorcih, oni so vsaj pogumno poslali enega črnogorskega mačota, dober glas, interpretacija in ni jih sram lastnega jezika in kulture.

Pa Italijani. Mogoče malo pocukrano, ampak interperti pa so in, k sreči, preleni in preveč ponosni, da bi peli v angleščini.

Šved mi je takoj pričaral Clinta Eastwooda s cigaro v kotičku ust, ampak potem je referen vse skupaj odpeljal nekam bolj na blesavo stran. So že obtožbe, da gre za plagiat in ja, 'original' je res precej podoben po zgradbi same pesmi. Bomo videli.





mateyka -> RE: Evrovizija (25.5.2015 14:19:01)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Šved mi je takoj pričaral Clinta Eastwooda s cigaro v kotičku ust, ampak potem je referen vse skupaj odpeljal nekam bolj na blesavo stran. So že obtožbe, da gre za plagiat in ja, 'original' je res precej podoben po zgradbi same pesmi. Bomo videli.


in ne samo to - vzel je tudi idejo o tem projiciranem človečku temule artistu (alcjemy of light - ki pa ima to idejo 100x boljš izvedeno)
https://www.youtube.com/watch?v=5MXwJpKToEY

p.s. ja, od Guette je pa zviznil osnovo za pesem (no tud idejo sončka v roki, pa pustimo to..) - https://www.youtube.com/watch?v=JnTvAaHtQRU




petea -> RE: Evrovizija (25.5.2015 14:26:43)

A je še sploh mogoče sestaviti pesem, ki ne spominja na nobeno drugo, ki nima nobenega dela enakega kot že kakšna druga pesem?

Enako velja za koreografijo, efekte ...




liliana -> RE: Evrovizija (25.5.2015 18:23:53)

Po moje je verjetnost približno taka kot na družboslovnih faksih napisati v celoti unikatno diplomo.....[sm=smiley36.gif]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>