Debelost (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Stanislava_ -> Debelost (15.3.2015 18:50:54)

http://www.delo.si/nedelo/epidemija-debelosti-nima-meja.html

Kako pa kaj v vaši okolici, sami zdravi otroci, mladostniki in odrasli? Ali živite v enem tistih okolij, ki so prispevala, da so petnajstletniki med Top 3 po prekomerni teži oziroma debelosti?




LuLu -> RE: Debelost (15.3.2015 18:57:14)

slišala, da so naši osnovnošolci predebeli... sedaj potekajo sistematski in zdravniki niso zadovoljni.




mateyka -> RE: Debelost (15.3.2015 19:56:57)

stanislava, se dobro spomnim al sem zamešala - tebi so ogabni ta debeli?




liliana -> RE: Debelost (15.3.2015 20:18:59)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

http://www.delo.si/nedelo/epidemija-debelosti-nima-meja.html

Kako pa kaj v vaši okolici, sami zdravi otroci, mladostniki in odrasli? Ali živite v enem tistih okolij, ki so prispevala, da so petnajstletniki med Top 3 po prekomerni teži oziroma debelosti?


Še kar zdravi, oni ta bolj okroglolični......oni s štrlečimi uhlji in zobotrebci namesto nog pa na infuziji v bolnici ob vsakem trebušnem virusu......[sm=jezicek.gif]

Kar jaz opažam je, da mi manjkajo, predvsem pri najstnicah, tiste "ta lepe punce" oz. so v veliki manjšini......sta dve skrajnosti, ali so izredno suhe ali pa izredno debele......in nič od tega ni ne zdravo in ne estetsko......




Stanislava_ -> RE: Debelost (15.3.2015 20:55:16)

Mateyka, nekaj hudo privlačnega res ne najdem na njih, niti ne razumem, kako lahko človek strpa v sebe takšne količine hrane [sm=zmeden.gif]. Enako kot nimamo podobnih interesov, ker mi pojedine niso blizu. Jem, da živim, in ne obratno, razen kadar mi pade sladkor [sm=jezicek.gif]
.
Govorim pa o debelih debelih, ne npr. o ženskah v konfekciji 42, ki bi sicer same rade kakšno številko manj, ampak to običajno še ni debelost, razen pri zelo majhnih, npr. Ni idealno zdravo, a ni še pretirano.




Stanislava_ -> RE: Debelost (15.3.2015 21:01:33)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kar jaz opažam je, da mi manjkajo, predvsem pri najstnicah, tiste "ta lepe punce" oz. so v veliki manjšini......sta dve skrajnosti, ali so izredno suhe ali pa izredno debele......in nič od tega ni ne zdravo in ne estetsko......


Lepe, zdrave, polne energije, to vse gre meni skupaj. Zelo suhe ponavadi odsotno gledajo, debele pa ne vedo točno, kam bi same s sabo, da si ne bi bile napoti. Obstajajo izjeme, ampak kot opazovalec vidim tako.




mateyka -> RE: Debelost (15.3.2015 21:26:58)

kam bi npr. dala tole? je že debela al je samo mal predebela? [sm=smiley36.gif]
[img]https://candorisking.files.wordpress.com/2012/08/overweight-woman.jpg[/img]
kaj pa ta? al je samo bucika al že čez mejo?
[img]http://www.visualphotos.com/photo/2x4752216/young-chubby-woman-standing-on-bathroom-scales-smiling-portrait.jpg[/img]



ti, jaz pa ne jem, da živim. jaz pa rada uživam v okusih. rada pojem kaj dobrega in mora mi bit dobr, da pojem. in pika! [sm=smiley36.gif]




LuLu -> RE: Debelost (16.3.2015 10:30:43)

obe sta malo širši, kar lahko komot pride po porodu na primer... prva pa po moje manj skrbi za telo, kot druga... pri prvi jo trebuh izdaja, da ne telovadi in veliko je, druga pa ima raven trebuh in široke boke, kar je lahko dedno... tak, da samo prva mi ni ok




rozilu -> RE: Debelost (16.3.2015 17:38:21)

Uff, se moram zbunit!!! Tako ena kot druga postava lahko nastaneta zaradi genov + preveč hrane in premalo porabe (telovadbe). Ne moreš rečt, da zgornja ne telovadi, spodnja pa ja - ?!?! Pač se jima špeh nabira na različnih mestih in ... to na trebuhu je manj estetsko... (ravno sama grem proti temu [sm=smiley19.gif], ma vsaj še nekaj časa ne bom tam... bo treba še malo več slaščic in malo manj telovadbe [sm=smiley1.gif]).

Večina žensk pač ima postavo kot spodnja. Če bi ju gledal oblečeni, bi zgledala zgornja itak bolj debela.... pa ne vem če je (realno) res.




Stanislava_ -> RE: Debelost (16.3.2015 18:04:10)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kam bi npr. dala tole? je že debela al je samo mal predebela? [sm=smiley36.gif]
[img]https://candorisking.files.wordpress.com/2012/08/overweight-woman.jpg[/img]
kaj pa ta? al je samo bucika al že čez mejo?
[img]http://www.visualphotos.com/photo/2x4752216/young-chubby-woman-standing-on-bathroom-scales-smiling-portrait.jpg[/img]



ti, jaz pa ne jem, da živim. jaz pa rada uživam v okusih. rada pojem kaj dobrega in mora mi bit dobr, da pojem. in pika! [sm=smiley36.gif]


Po moje je prva debela, druga pa nekje na meji (bi lahko razpravljali). Če se moram odločit, bi rekla, da debela, ker je škoda tako mlade lušne punce, da ne hodi bolj lahkih nog naokrog.




Stanislava_ -> RE: Debelost (16.3.2015 18:05:29)


IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Uff, se moram zbunit!!! Tako ena kot druga postava lahko nastaneta zaradi genov + preveč hrane in premalo porabe (telovadbe). Ne moreš rečt, da zgornja ne telovadi,


Buniš se glede česa ?!?!

Misliš, da prva telovadi? Po čem to sklepaš?




LuLu -> RE: Debelost (16.3.2015 18:36:05)


IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Ne moreš rečt, da zgornja ne telovadi, spodnja pa ja - ?!?! Pač se jima špeh nabira na različnih mestih in ... to na trebuhu je manj estetsko...


pa skoraj lahko rečem, ker poznam kako se na telesu nabira špeh zaradi hrane in negibanja... raje bi, da tega ne vem, ampak... [sm=smiley36.gif]
jasno seveda, da ženski ne poznam osebno, ocenjujem po sliki in mojih izkušnjah... 100% odgovora ne vem zakaj sta taki.. če sta obe shujšali za 30 kg in sta zdaj na pol poti jima je treba čestitat, če imata zdravstvene ovire, bom tiho...




RIJA* -> RE: Debelost (16.3.2015 19:07:03)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
100% odgovora ne vem zakaj sta taki..



vnos 2000 kalorij, poraba 1000 in rezultat je zgoraj......(število kalorij je zgolj naključno [sm=smiley36.gif])




liliana -> RE: Debelost (16.3.2015 19:34:39)

Tako kot pravi Rija.....preveč hrane in premalo gibanja pri obeh......druga ima le to "srečo", da če sedi za mizo sploh ne izgleda debelo, ker se ji špeh nabira le od riti navzdol.....druga pa ima to "nesrečo", da se ji špeh nabira povsod.......tako na obrazu kot na trebuhu ter na bedrih in na joških......in če imaš že po naravi malo večje joške, pa še to nesrečo, da se ti, ko se nekaj kil zrediš, te ne gredo le v rit in bedre ampak v obraz in joške, moraš itak non stop paziti, kaj daš v usta......[sm=jezicek.gif]

Športni tip pa nobena ni.......ravno tako kot velika večina suhic ne......[sm=smiley36.gif]




mateyka -> RE: Debelost (16.3.2015 19:35:23)

sprašujem, ker sumim, da ima (Stanislava) kar izrazit predsodek proti kilam.
zgornji se meni ne zdita debeli - vsaj ne tako kot pravi Stanislava na začetku, ko pravi "govorim pa o debelih debelih"
in to ti dve meni nista. jih pa ona še vedno šteje med debele debele. njena meja je zelo nizka, nižja od moje. jaz 5-15 kil čez idealno težo ne klasificiram za debelost. debelušnost ja, debelost je pa meni nad 20 kil in več.

in ja, zdi se mi, da ma spodnja bejba lipodemo, kar pomeni, da ima telo normalno, samo v noge se ji pa nabira vsa maščoba in ta ne zgine s hušanjem (hujšala bi v normalne dele telesa; ne vejo zakaj sumijo da je dedno in to se pojavlja izklučno ženskam).




liliana -> RE: Debelost (16.3.2015 19:39:23)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sprašujem, ker sumim, da ima kar izrazit predsodek proti kilam.
zgornji se meni ne zdita debeli - vsaj ne tako kot pravi Stanislava na začetku, ko pravi "govorim pa o debelih debelih"
in to ti dve meni nista. jih pa ona še vedno šteje med debele debele. njena meja je zelo nizka, nižja od moje. jaz 5-15 kil čez idealno težo ne klasificiram za debelost. debelušnost ja, debelost je pa meni nad 20 kil preveč.

in ja, zdi se mi, da ma spodnja bejba lipodemo, kar pomeni, da ima telo normalno, samo v noge se ji pa nabira vsa maščoba in ta ne zgine s hušanjem (hujšala bi v normalne dele telesa; ne vejo zakaj sumijo da je dedno in to se pojavlja izklučno ženskam).


Sicer nimam predsodka proti debelim ljudem, vendar ti dve na sliki meni nimata zgolj 5 - 15 kil čez idealno težo......ampak bi bolj rekla 20 + nad idealno težo......




mateyka -> RE: Debelost (16.3.2015 19:40:28)

če ta drugi vzameš več kot 20 kil, bo pa presuha. pri ta prvi imho tud. čaki grem poiskat kako primerjavo..




liliana -> RE: Debelost (16.3.2015 19:48:53)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

če ta drugi vzameš več kot 20 kil, bo pa presuha. pri ta prvi imho tud. čaki grem poiskat kako primerjavo..


Po današnjih standardih, ko je ideal lepote 45 do 50 kg pri 170 cm in 40 letih....ne bo presuha......ker dandanašnji razen tistih, ki se zdravijo zaradi anoreksije, nihče ni presuh.....smo pa definitivno vsi predebeli.......




mateyka -> RE: Debelost (16.3.2015 19:56:46)

evo, to je 20 kil razlike:

[img]http://madcrossfit.com/wp-content/uploads/2010/05/Slide1.jpg[/img]

[img]http://cdn.losebabyweight.com.au/wp-content/uploads/Screen-shot-2013-12-20-at-3.57.22-PM.png[/img]




mateyka -> RE: Debelost (16.3.2015 19:59:26)

une dve zgoraj nista 20+ predebele, ampak ravno nekje 15-20 nad idealko.




Paštetka -> RE: Debelost (16.3.2015 20:07:09)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

http://www.delo.si/nedelo/epidemija-debelosti-nima-meja.html

Kako pa kaj v vaši okolici, sami zdravi otroci, mladostniki in odrasli? Ali živite v enem tistih okolij, ki so prispevala, da so petnajstletniki med Top 3 po prekomerni teži oziroma debelosti?


oni s štrlečimi uhlji in zobotrebci namesto nog pa na infuziji v bolnici ob vsakem trebušnem virusu......[sm=jezicek.gif]

Kar jaz opažam je, da mi manjkajo, predvsem pri najstnicah, tiste "ta lepe punce" oz. so v veliki manjšini......sta dve skrajnosti, ali so izredno suhe ali pa izredno debele......in nič od tega ni ne zdravo in ne estetsko......


No moji imajo zobozrebce namesto nog, pa vendar še nikoli nista končala na infuziji zaradi trebušnega virusa. [sm=smiley2.gif]

S sestro sva bili v otroštvu zeloooo suhi. Mama nama je šivala široke hlače, ker so ljudje govorili, da nama ne da hrane. Je vedno rekla:"ko bo otrok lačen, bo že jedel" hvala bogu, za njeno razmišljanje. Nikoli ňisva bili slabokrvni, niti nista moja otroka. Pa ni tu genetika kriva za suhe noge. Kriva je prehrana. Jemo, ogromno pojemo. Ampak jemo različňo, pestro hrano. Tudi sladice, vendar imamo enostavno pravilo. Sladkarije se ne jejo ne za zajtrk, ne pred kosilom in ne zvečer, ko pade tema. Ne pijemo gaziranih pijač in kruha pojemo glih eno kilo na teden - doma pečenega.





Paštetka -> RE: Debelost (16.3.2015 20:08:44)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
100% odgovora ne vem zakaj sta taki..



vnos 2000 kalorij, poraba 1000 in rezultat je zgoraj......(število kalorij je zgolj naključno [sm=smiley36.gif])


Uf ... Po moje ga prva vnese okrog 3-4k [sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: Debelost (16.3.2015 20:23:06)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


No moji imajo zobozrebce namesto nog, pa vendar še nikoli nista končala na infuziji zaradi trebušnega virusa. [sm=smiley2.gif]

S sestro sva bili v otroštvu zeloooo suhi. Mama nama je šivala široke hlače, ker so ljudje govorili, da nama ne da hrane. Je vedno rekla:"ko bo otrok lačen, bo že jedel" hvala bogu, za njeno razmišljanje. Nikoli ňisva bili slabokrvni, niti nista moja otroka. Pa ni tu genetika kriva za suhe noge. Kriva je prehrana. Jemo, ogromno pojemo. Ampak jemo različňo, pestro hrano. Tudi sladice, vendar imamo enostavno pravilo. Sladkarije se ne jejo ne za zajtrk, ne pred kosilom in ne zvečer, ko pade tema. Ne pijemo gaziranih pijač in kruha pojemo glih eno kilo na teden - doma pečenega.




Itak da ne....tako kot ni za debele....lepe pa niso ne ene in ne druge.......[sm=jezicek.gif]




liliana -> RE: Debelost (16.3.2015 20:26:44)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

une dve zgoraj nista 20+ predebele, ampak ravno nekje 15-20 nad idealko.


Odvisno kaj je idealka.....meni sta na tvojih zgornjih slikah, ko sta punci shujšali, čisto ok......nekomu drugemu sta pa mogoče še vedno 10 kil nad idealko......še posebno ona zgornja......




Stanislava_ -> RE: Debelost (16.3.2015 20:30:19)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sprašujem, ker sumim, da ima (Stanislava) kar izrazit predsodek proti kilam.
zgornji se meni ne zdita debeli - vsaj ne tako kot pravi Stanislava na začetku, ko pravi "govorim pa o debelih debelih"
in to ti dve meni nista. jih pa ona še vedno šteje med debele debele. njena meja je zelo nizka, nižja od moje. jaz 5-15 kil čez idealno težo ne klasificiram za debelost.


Če bi brala, bi prebrala, da je prva debela, druga pa na meji. Obstajajo pa še debeli debeli, in ja, to pa je groza, vse več jih je.

Če se spominjaš, da debelih ne maram preveč, ti osvežim spomnim še s tem, da je zdrava teža v okvirih, debeli pa so debeli po ITM (večji od 30). Na pogled lahko ocenim, kje nekdo je, vem pa ne. Ampak debelo debelo so debelo čez 30.




Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>