|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ko si kaj sposodite...
6.3.2015 16:28:30   
skuštrana
..a to vrnete? Jaz imam zadnje čase strašne probleme, posodim, pa ponavadi pozabim da sem posodila in potem ko rabim ni nikjer. Ko odgonetnem komu sem posodila, moram pa še par mesecev prosit da dobim nazaj!

Ok, jaz tudi pozabim da imam kaj sposojenega, ampak če me ta oseba pokliče in prosi če lahko vrnem si dam to pod prioriteto.

Pa že milijonkrat sem rekla da ne bom več nič posojala....Naivna pač....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ko si kaj sposodite...
6.3.2015 19:57:37   
enea
odvisno komu "posodim", in kaj,....
na primer, če si jaz sposodim sladkor, moko, grem in vrnem drugi tretji dan, odvisno kdaj grem v trgovino,.. če si sposodim, npr. sem imela pokvarjen mikser, mi je soseda posodila, sem ga vrnila takoj po uporabi,....
k meni si tudi pridejo sposodit, jajca, kavo, sladkor,.... nisem še videla nazaj,...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ko si kaj sposodite...
6.3.2015 20:11:36   
Stanislava_
Pa ne vedno.
Sošolec mi je posodil knjigo Mačje pokopališče, in je bila dolgo pri meni. In ko sem jo brala, je imel na eni strani žig...in sem se ga ustrašila kot kosti, ki bi ponoči prišle iz grobov.

Ko sem knjigo želela vrniti čez tri, štiri leta, je on že kupil nov izvod. Vmes se nismo videli (konec SŠ, faks) in samo zaradi se nisem potrudila, on pa tudi ni vprašal. No, potem sva se srečala, ker me je iskal za ene inštrukcije - popravc je bil popravljen, knjigo sem pa obdržala, enako kot spomin na doživetje.
To je bila ena stvar in ziher je še kaj. Ko posojam, posodim najraje tisto, kar lahko pogrešam, če ne vrnejo. In če kdo ne vrne, in bi rada nazaj, to povem. Nekateri se čudijo, da nečesa ne dobijo nazaj, ampak niso toliko, da bi vprašali.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 5:15:54   
Hope2
a to resno o sladkorju, moki, jajcih? sem mislila da je samo mit iz filmovuser posted image

ce meni to zmanjka, posljem moza ali sebe v trgovino. Ce je zaprta, pac ne pecemo, sposodit si ne grem teh zadev. Ce kdo pride prosit, bi mu dala, sploh ne bi cakala, da prinese nazaj. Dama nimam zaloge, zato bi dala kolikor rabi.

sposodimo si kako masino, orodje, kaj za otroke.... vse nekako kratkorocno in zato dobim vse nazaj in vse takoj vrnemo.

Vse se konca pri dojenckastih stvareh- dolgorocni najem(par mesecev). KO sem posodila, sem prav rekla, da posodim, in da mi vrnejo, ko bomo mi imeli drugega (je bil sprva v nacrtu). ne gre se za cunje, temvec vecje, drazje stvari. in cisto nic nisem dobila nazaj. njihovi otroci so prerasli, drugega nimajo, mi smo dobili dojencka.... najbrz so prodali- prosila nazaj nisem. ker mam princip, ce zmorem jaz slisat vrni cez cas in to naredim, pol lahko vsakuser posted image . se pa meni edino zalomi pri cunjicah, se zgodi, da kak kos ne vrnem, celo ce dobim polno vreco ali od vecih ljudi (nehote) ali kako fejst uniceno.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 7:11:57   
Paštetka
Še vedno nisem vrnila izposojenih knjig. Pozabim. In vedno, ko sem na obisku pri tej osebi, se pomnim. user posted image In vedno, ko ji rečem, mi odgovori, da bom naslednjič. user posted image . In tako spet čakam veselo naslednji obisk. user posted image user posted image Pa ne zaradi knjig.
Hrane in vina. user posted image user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 7:15:36   
Paštetka
Drugače pa krožniki od peciva, plastične sklede. Jaoooo ...

Ok, zdaj sem se že navadila, da nimam več kompletov, niti jih ne kupujem več v kompletih. user posted image

Pri plastičnih skledah sem ravno par dni nazaj gledala, da imam nekam zelo dosti pokrovov, ki nimajo svojega para oz. kaj pokrivati. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 7:25:22   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Pri plastičnih skledah sem ravno par dni nazaj gledala, da imam nekam zelo dosti pokrovov, ki nimajo svojega para oz. kaj pokrivati. user posted image


Tole pa tudi jaz nimam, ampak ni krivi izposoja, ampak mulc je nekaj casa metal v smeti. Mu spakiram malico v solo in ce je bilo kaj fejst umazano, je slo v smetiuser posted image user posted image . Baje mu ni noben doma povedal, da se lahko umijeuser posted image .

Ze celo zivljenje mi pa izginevajo vilice, to pa mi je se zdaj misterij. Imam se ves prvotni komplet zlic in nozev, vilice so pa ze iz tretjega kompletauser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 7:31:31   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Pri plastičnih skledah sem ravno par dni nazaj gledala, da imam nekam zelo dosti pokrovov, ki nimajo svojega para oz. kaj pokrivati. user posted image


Tole pa tudi jaz nimam, ampak ni krivi izposoja, ampak mulc je nekaj casa metal v smeti. Mu spakiram malico v solo in ce je bilo kaj fejst umazano, je slo v smetiuser posted image user posted image . Baje mu ni noben doma povedal, da se lahko umijeuser posted image .



user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 9:30:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

a to resno o sladkorju, moki, jajcih? sem mislila da je samo mit iz filmovuser posted image

ce meni to zmanjka, posljem moza ali sebe v trgovino. Ce je zaprta, pac ne pecemo, sposodit si ne grem teh zadev. Ce kdo pride prosit, bi mu dala, sploh ne bi cakala, da prinese nazaj. Dama nimam zaloge, zato bi dala kolikor rabi.




Mi si pa to na vasi redno sposojamo......že od nekdaj......se zgodi, da ti kdaj kaj zmanjka in imap pol sestavin že v posodi, pa vidiš, da nima vanilijeva sladkorja ali pecilnega......kaj bom.....letim k sosedi.......ona ma čez nekaj mesecev spet k meni, če ji kaj zmanjka......user posted image in teh "zadev" ne vračamo.......si potem odnesemo recimo tri kose peciva in spijemo kavo skupaj......

Jaz načeloma na sposojene stvari "pazim" in jih vrnem takoj po uporabi.......sem pa na stvari, ki sem jih posojala (sicer tega ne delam dosti, ker recimo otorško opremo in oblačila nisem posojala, ampak podarjala) čakala že tudi nekaj let......


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 9:50:02   
Tippi
Ko si kaj sposodim,zelo hitro tudi vrnem.se pa vcasih tud zgodi,da pozabim.in sposodim si od ljudi,ki me poznajo,in vedo da je cist prav,da me tud opozorijo.ni nikol nobene zamere.

Pri otroskih stvareh,pa vprasam.ali mi das ali vrnem.ce je za vrnit,takoj ko preraste,gre v skatlo sproti,da ne pozabim.ostale grejo naprej drugemu otroku.trenutno mam se nekaj stvari za vrnit...vecina pa gre dalje...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
7.3.2015 11:56:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 11:59:36   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Se ne spomnim, kdaj sem si nazadnje kaj sposodila. Kako knjigo sem in tja, vsakih 5 let. Pa upam, da me lastnik spomni, če pozabim vrnit, pozabim namreč. Če pa kaj posodim, posodim z vednostjo, da mogoče ne bom dobila nazaj, skratka ne posojam stvari, ki so mi ljube in bi jih pogrešala.

Redno pa zamujam z vračanjem knjig nazaj v knjižnico. Precej draga razvada, se moram poboljšat.


Sem že mislila, da sem edina, ki česa ne vrne. Ne založim, vem, da je treba vrnit, ampak ponavadi ni prave priložnosti.

Zakaj pa ne podaljšaš knjig kar po telefonu ali mailu?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 12:00:40   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Se ne spomnim, kdaj sem si nazadnje kaj sposodila. Kako knjigo sem in tja, vsakih 5 let. Pa upam, da me lastnik spomni, če pozabim vrnit, pozabim namreč. Če pa kaj posodim, posodim z vednostjo, da mogoče ne bom dobila nazaj, skratka ne posojam stvari, ki so mi ljube in bi jih pogrešala.

Redno pa zamujam z vračanjem knjig nazaj v knjižnico. Precej draga razvada, se moram poboljšat.


Sem že mislila, da sem edina, ki česa ne vrne. Ne založim, vem, da je treba vrnit, ampak ponavadi ni prave priložnosti.

Zakaj pa ne podaljšaš knjig kar po telefonu ali mailu?


cobiss in vzame ti 10 sekund user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 12:01:53   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Se ne spomnim, kdaj sem si nazadnje kaj sposodila. Kako knjigo sem in tja, vsakih 5 let. Pa upam, da me lastnik spomni, če pozabim vrnit, pozabim namreč. Če pa kaj posodim, posodim z vednostjo, da mogoče ne bom dobila nazaj, skratka ne posojam stvari, ki so mi ljube in bi jih pogrešala.

Redno pa zamujam z vračanjem knjig nazaj v knjižnico. Precej draga razvada, se moram poboljšat.


Sem že mislila, da sem edina, ki česa ne vrne. Ne založim, vem, da je treba vrnit, ampak ponavadi ni prave priložnosti.

Zakaj pa ne podaljšaš knjig kar po telefonu ali mailu?


cobiss in vzame ti 10 sekund user posted image


Točno to.

V naši knjižnici lahko podaljšaš dvakrat, ampak če slučajno ne mores in razložiš, zakaj ne, ti naredijo uslugo in podaljšajo še malo čez.




_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
7.3.2015 12:12:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 12:14:07   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Se ne spomnim, kdaj sem si nazadnje kaj sposodila. Kako knjigo sem in tja, vsakih 5 let. Pa upam, da me lastnik spomni, če pozabim vrnit, pozabim namreč. Če pa kaj posodim, posodim z vednostjo, da mogoče ne bom dobila nazaj, skratka ne posojam stvari, ki so mi ljube in bi jih pogrešala.

Redno pa zamujam z vračanjem knjig nazaj v knjižnico. Precej draga razvada, se moram poboljšat.


Sem že mislila, da sem edina, ki česa ne vrne. Ne založim, vem, da je treba vrnit, ampak ponavadi ni prave priložnosti.

Zakaj pa ne podaljšaš knjig kar po telefonu ali mailu?


cobiss in vzame ti 10 sekund user posted image


Saj ne, da ne vem


vem, da veš, zato je vse še toliko bolj smešno user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
7.3.2015 12:15:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 12:15:38   
LuLu
jaz isti trenutek, ko dobim sporočilo na mail, pogledam rok izposoje in si na namizni koledar na veliko zapišem Knjižnica... ni šans, da spregledam. Ali vrnem ali podaljšam.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
7.3.2015 12:18:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 12:37:58   
Stanislava_
Ankica*, naštimaj si še en šparovček in daj vsakič, ko plačaš v knjižnici, enak znesek še vanj. Čez eno leto, če se slučajno ne napolni prej (menda ne), preštej, koliko vas stane tvoja lenoba.

Mi plačamo po kakšnem dopustu, ampak je to za dan ali dva, in vedno z veseljem plačam, saj od nekje morajo dobiti denar za knjige, tudi če to je to moj evro ali dva. Mi ni, da bi med dopustom podaljševala, ker smo običajno na polno odklopljeni, tako s telefona kot računalnika.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
7.3.2015 12:41:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 12:43:13   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ankica*, naštimaj si še en šparovček in daj vsakič, ko plačaš v knjižnici, enak znesek še vanj. Čez eno leto, če se slučajno ne napolni prej (menda ne), preštej, koliko vas stane tvoja lenoba.


user posted image




in za ta denar si kupi knjigo, ki si jo najdlje pri sebi zadržala.. je že bil nek razlog oz. ti je bila zelo ljuba user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 17:22:08   
skuštrana
Jaz v knjiznico ne hodim ravno zato ker me koncu ceneje pride ce si knjige kupim. Pri nas na jugu so malo cenejse, se bolj na jugu pa se bolj. Tiste v slovenscini pa itak kupujem oz. Si jih sposojam v slovenskem drustvu, tam pa ni sposojevalnine.

Plasticne posode, jajca, moka, cebula - to pri nas leti sem in tja, sploh ne vracamo vec ampak pac das naslednjic ko si pride soseda sposodit ( ja, vem, imam super sosede)...

Me pa zivcira to, ko me kdo prosi da mu kaj posodim, da bo vrnil cez nekaj dni pa nic... In potem klicem in spet nic...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 17:27:07   
nejcko
Ne maram si izposojati stvari, niti jih ne maram posojati. Ok, uno medsosedsko skodelico cukra in eno jajce, to ne štejem za sposojo sploh, to je pač ... daš, a ne.
Če si že kaj sposodim, imam res skoz slabo vest in me teži, če imam stvar predolgo pri sebi ... ne maram tega občutka, res ne. Ker par stvari nisem nikoli dobila nazaj, pa tudi ne posojam rada več. Če že, potem dam in se ne sekiram več. Basta.

Knjižnico imam pa na sreči pred nosom, tako da tovrstna izposoja mi je pa nekaj najlepšega user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ko si kaj sposodite...
7.3.2015 19:43:37   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ok, uno medsosedsko skodelico cukra in eno jajce, to ne štejem za sposojo sploh, to je pač ... daš, a ne.


Meni je tudi tako. In itak se vrne, običajno samo v boljšem agregatnem stanju.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?