Primer deklice Fajse (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


RIJA* -> Primer deklice Fajse (6.2.2015 13:05:18)

Kaj menite?





LuLu -> RE: Primer deklice Fajse (6.2.2015 15:08:02)

??




liliana -> RE: Primer deklice Fajse (6.2.2015 16:05:05)

Kolikor mi je znano, prihaja Fajsa kmalu v Slovenijo k svoji sestri, ki je, če se ne motim, tudi begunka......




gsatalema -> RE: Primer deklice Fajse (6.2.2015 17:48:12)

Tako je...Prihaja v Maribor in je dobila dovoljenje za obdobje 5.let.




Stanislava_ -> RE: Primer deklice Fajse (6.2.2015 17:50:58)

Maribor, obljubljeno mesto.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.2.2015 20:15:14)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Frodo Bisagin -> RE: Primer deklice Fajse (6.2.2015 21:45:02)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Kaj menite?




Kaj ti menis?




nejcko -> RE: Primer deklice Fajse (6.2.2015 23:08:52)

Uh, tukaj se bom pa vzdržala komentiranja.




Stanislava_ -> RE: Primer deklice Fajse (6.2.2015 23:28:45)

Kaj naj bi pa menili? O eni deklici?

Ne vem... naj ji bo zdravo in srečno življenje.




petea -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 9:57:38)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Uh, tukaj se bom pa vzdržala komentiranja.

Zakaj?




petea -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 10:04:56)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
Kaj menite?

Da se v tej zgodbi vidi vsa zbirokratiziranost našega sistema.

Stvari, ki bi morale biti hitro in ljudem ustrezno rešene, se vlečejo že nevemkoliko let.

In še sedaj, ko so najvišji organi dovolili, da pride k sestri, se morajo nižji uskladiti in drug drugemu dajati soglasja k temu ...[sm=zmeden.gif]
Vmes pa čas seveda teče, ker vsak takšen dopis rabi celo večnost, da pride do pravega uradnika in še več časa, da gre nov dopis naprej ...

Kot da bi si nekdo želel, da bi deklica v tem času - izginila - in se z njo več ne bi rabili ukvarjati ...


IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
Čeprav se bojnim da bo po 5ih letih morala nazaj v Afriko.


Samo od kdaj začne teči ta rok?
Od takrat, ko bo vstopila v Slovenijo ali teče že od takrat, ko je dobila dovoljenje za vstop?




mateyka -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 10:06:45)

sej članki lepo povejo zakaj je tako - ker slovenija zakonsko dovoljuje združevanje begunskih otrok in staršev, ne pa bratov in sester. slabo napisan zakon.




RIJA* -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 10:28:31)

ne vem no....jaz mislim, da potem, če se to zdaj enkrat dovoli, nikoli konca.
kot je matejka napisala....ona ni otrok nekih staršev...ampak sestra...
pa da ne bo pomote...se mi smili, ja...kot se mi smili na milijone otrok z žalostnimi usodami...vendar četudi pomagam, je to samo trenutno, ne reši zadeve na dolgi rok, nekak priznam, da sem otopela, da sem se zaklenila pred temi krutimi usodami...ker sicer lahko cele dneve jočem...ja, solze mi pritečejo, ko berem te zgodbe in taka sjebana potem nisem v popolnosti na voljo niti svojemu otroku....nočem, da bilokateri otrok na svetu trpi...ampak takih primerov ali še veliko hujših je na milijone na svetu pa nobenega ne skrbi prav za to...

se mi bolj zdi, da gre zopet za neko je**** nabiranje političnih točk za kar so fino izkoristili nesrečo nekoga....





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.2.2015 11:24:27)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mateyka -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 11:56:10)


IZVIRNO SPOROČILO: CHRISTIN
Petea, ja se je res za vprašat, ker pri nas je pa res vse možno. Moja zelo dobra prijateljica je eno leto čakala pri nas na papirje in soglasja o priznanju njene šole, in sicer, na Madžarskem z štiri letno šolo zobozdravstvenega tehnika ne opravljaš dela zgolj kot asistent ampak lahko narediš tudi zalivko, brusiš zobni kamen itd... ampak našim norcem to ni bilo všeč in ji tega poklica niso priznali, čeprav bi delala kot zobna asistentka. Skratka, na koncu je morala papirje zgoljufati da so ji "odobrili" poklic in šolo ampak nevem pa več, kot kakšen poklic je bilo potem priznano. Punca je po vsem tem čakanju na žalost obupala, poleg vsega je bila daleč od doma in imela preveč časa za razmišljat po domače povedano in sta se na žalost potem z fantom razšla in se je vrnila nazaj na Madžarsko teden po tistem ko so ji šolo odobrili. mogoče bi se vse skupaj lepše razpletlo če bi imela službo že od začetka, kdo ve.

Slovenija res brede.... glej in se čudi al kako že pravijo :)


ah, dej no, če misliš, da je kje drugje drugače s priznanjem šol, se motiš. pri meni je trajalo eno leto, da so mi priznali izobrazbo na švedskem. moji znanki iz slovaške pa še zdaj ne priznajo vsega in ima težave. birokracija je povsod.




Stanislava_ -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 12:05:20)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ah, dej no, če misliš, da je kje drugje drugače s priznanjem šol, se motiš. pri meni je trajalo eno leto, da so mi priznali izobrazbo na švedskem. moji znanki iz slovaške pa še zdaj ne priznajo vsega in ima težave. birokracija je povsod.


Še na samotnem otoku blizu Antarktike vlada birokracija.




mateyka -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 12:40:05)

antarktike? keri samotni otok je pa tam? Falklandi so prvi naseljeni otoki, a te misliš? Ushuaia pri Cape Hornu je eno najbolj južnih mest na svetu, samo je na celini..

Ushuaia zgleda lušna [sm=smiley1.gif]




Stanislava_ -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 12:54:18)

Saj ne vem, če je tam [sm=smiley36.gif], samo da, to je 3.000 kilometrov daleč...Kuergelan, se mi zdi, da se tako napiše.




petea -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 13:06:36)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
ona ni otrok nekih staršev...ampak sestra...


kolikor sem brala, je deklica ostala brez staršev - en umrl, drugi neznano kje, sestra, ki ji je edina preostala družina, pa je v Sloveniji




petea -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 13:09:12)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
birokracija je povsod.


seveda je, in dobro da je

ko pa je preveč, je pa preveč, sploh, ko je nepotrebna

posebej, ker se hkrati v okviru iste zakomplicirane zakonodaje potem vedno najde nekdo, ki zna 'hvatati krivine', zdrava kmečka logika in smiselnost posameznih postopkov pa potem že zdavnaj odpove


dobro je, da je red, ko pa se gremo samo prelaganje papirjev in 100 potrditev iste zadeve, je pa vseeno malo preveč




mateyka -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 13:50:59)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
ona ni otrok nekih staršev...ampak sestra...


kolikor sem brala, je deklica ostala brez staršev - en umrl, drugi neznano kje, sestra, ki ji je edina preostala družina, pa je v Sloveniji


ja, sej tega noben ne zanika. samo zakon ne piše o združevanju bratov in sester. zdej če se tebi zdi to nepotrebna birokracija, ne vem - začni pteicijo za spremembo zakona o združevanju imigrantskih družin?

mislim, meni osebno to ni nobena slovenska afera. logičen rezultat zakona, ki tega ni predvidel. in če delaš izjemo in stopaš izven zakona, traja da se kaj uredi. to je nekak kar za pričakovat.




Stanislava_ -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 13:57:22)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
ona ni otrok nekih staršev...ampak sestra...


kolikor sem brala, je deklica ostala brez staršev - en umrl, drugi neznano kje, sestra, ki ji je edina preostala družina, pa je v Sloveniji


ja, sej tega noben ne zanika. samo zakon ne piše o združevanju bratov in sester.


Meni je čisto v redu. Ne želim, da celo pleme pride za bratom ali sestro.

Primeri kot je navedeni (smrt staršev) naj bodo izjema in naj se tretira vsak posebej.




Stanislava_ -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 14:00:58)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
birokracija je povsod.


seveda je, in dobro da je

ko pa je preveč, je pa preveč, sploh, ko je nepotrebna

dobro je, da je red, ko pa se gremo samo prelaganje papirjev in 100 potrditev iste zadeve, je pa vseeno malo preveč


Ne vem, kako je bilo v tem primeru, ampak pri vsakodnevnem življenju ni potrebno kaj dosti več kot ena miza za en opravek.

To so pa izjemni primeri in prav je, po moje, da o tem po enostavnem postopku ne odloča samo ena oseba. Vsaj tri so vedno dobrodošle.




petea -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 14:02:59)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mislim, meni osebno to ni nobena slovenska afera. logičen rezultat zakona, ki tega ni predvidel. in če delaš izjemo in stopaš izven zakona, traja da se kaj uredi. to je nekak kar za pričakovat.


sodišče je odločilo, da se lahko pridruži sestri v Slo, vlada je dala sklep za to, sedaj pa 2 ministrstvi (pa morda še kakšen urad) morajo še dodatno soglašati s tem (in drug drugemu pišejo strinjanje s tem)

ta zadnji del me moti - če so ''ta vrhovni'' odločili, da lahko pride, po mojem ni več nobene potrebe nižjih uradniških vrst, da še oni izdajajo nevemkakšna soglasja k temu, namesto da bi se čim prej ukrepalo




Stanislava_ -> RE: Primer deklice Fajse (7.2.2015 14:42:35)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mislim, meni osebno to ni nobena slovenska afera. logičen rezultat zakona, ki tega ni predvidel. in če delaš izjemo in stopaš izven zakona, traja da se kaj uredi. to je nekak kar za pričakovat.


sodišče je odločilo, da se lahko pridruži sestri v Slo, vlada je dala sklep za to, sedaj pa 2 ministrstvi (pa morda še kakšen urad) morajo še dodatno soglašati s tem (in drug drugemu pišejo strinjanje s tem)


Tak je pravni red pri nas. Vlada, ministrstva, vladne službe.

Če bi vlada vladala sama, bi sama sprejela sklep, da traja šola od 15. oktobra do 15. maja. Otroci bi hodili v šolo, ministrstva in službe pa bi zaprli, ker itak kaj naj delajo, saj je vlada sprejela sklep [sm=zmeden.gif].





Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>