Nujno potrebni tecaji !? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Frodo Bisagin -> Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 10:58:49)

Poslali so mi reklamo za tecaj za svetovalke za nosenje otroka....

ker je treba drugfim svetovat kako naj nosijo toroke, ker ocitno nihce vec ne zna pravilno nosit otroka, da bo lahko razvil svoje potenciale.... Meni so snovalci tega za v polje, tecajnice (ali tecajniki) se za elektrosoke... Morda sem pa samo jaz cudna... (me je pa kar potrlo)...
Kmalu pricakujem reklamo za tecaj - kako pravilno istrebljate in si pravilno obrisete rit.... Predlog gradiva za tecaj:

[img]http://shrani.si/f/3S/Yo/1IhIMg2w/wc.jpg[/img]

[img]http://shrani.si/f/1m/Mf/4tMHWFN5/zdstraniscenapis.jpg[/img]

Pripombe pred koncem tecaja:

[img]http://shrani.si/f/f/8f/2dreyOnz/prosim-uporabi-metlico.jpg[/img]

Potem se za zakljucek:

[img]http://shrani.si/f/2o/AE/14i7UehX/spomenik21.jpg[/img]




Frodo Bisagin -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 11:06:07)

kaj zdaj? Tolikokrat prebrano, nobenega komentarja..???

Iscete prijavnice po netu? :))))))))




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.2.2015 11:11:01)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




josephine27 -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 12:00:15)

Res ne veš, da živimo v kapitalizmu[sm=smiley36.gif]. Vse kar prinese denar je dobro. Koliko nepotrebnih predmetov imam doma, ki jih uporabljam mogoče enkrat dvakrat letno pa bi komot brez njih al pa zgolj nabirajo prah na omari. Tud znanje se prodaja na ta način. Pač preprilčaš nekoga, da to rabi in potem kupi. Ne vem zakaj te je ta tečaj tako zelo presenetil. Potroštništvo pač.




skuštrana -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 13:31:36)

Da boste znale danes skidat sneg:
http://www.rtvslo.si/zabava/zanimivosti/video-kako-kidati-da-nas-ne-useka-v-krizu/357531




liliana -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 15:55:27)

Me ne preseneča........saj starš več nič ne zna.....ne segreti mleka in ne naučiti otroka osnov gibanja......za vse je potreben tečaj......najprej starše v tečaj, potem pa otroke.......zakaj pa bi nekdo lahko kaj samostojno dosegel......? Pametnega, odgovornega in samostojnega odraslega vendar vzgojimo le s tečaji......tisti starš, ki ne obiskuje tečaje, ne vzgaja otrok po alinejah iz knjig, ne nudi otrokom socializacije že od tretjega leta otrokove starosti v obliki raznih tečajev in strokovnega nadzora je itak brezvezen starš.......to je novodobno starševstvo, ki se sliši nekako tako "ob pol štirih imam tečaj o duhovni rasti, nato grem v šolo staršev, kjer imamo abc gibanja za novorojenca in pravilen handling, vmes pa dragi pelje dvojčka, enega na violino, drugo pa na balet, ob šestih zvečer pa imata obadva dvojčka plavanje......ti urniki me bodo ubili in že mi je vse slabo, ker ko se bo tretji otrok rodil, bom morala vključiti še taščo, da nam bo pomagala pri razvozih....in jo vsak dan prenašati....potem se je pa še učiteljici v šoli zmešalo, kaj vse jim nalaga za učiti se....a v šoli res mislijo, da imamo popoldneve samo za šolo rezervirane.....?"

Ja, nujno potrebni so ti raznorazni "handlingi" in tečaji.......tako pravijo......[sm=jezicek.gif]




Stanislava_ -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 17:02:34)


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Ne vem zakaj te je ta tečaj tako zelo presenetil. Potroštništvo pač.


Točno tako.

Ker smo še na bolj osnovni stopnji tečajništva [sm=smiley36.gif], pogrešamo tečaj osnovnih olik.

Dobro jutro, dober dan.
Vikanje.
Počisti wc za seboj in vrzi papir v koš za smeti.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.2.2015 17:43:16)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stanislava_ -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 17:48:36)

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Uf, ja, osnovne olike:
- predstaviti se, ko kličeš po telefonu
- v vrsti v trgovini se vozička NE potiska v osebo pred tabo, ne bo vrsta šla nič hitreje



Imamo pametne telefone, a jih ne znamo uporabljati s pametjo.
Imamo prostore diskretnosti, a več ne vemo, kaj diskretnost sploh je.

Imamo ogromne koše za smeti in snažilke, ki se mi opravičujejo ker so naši wc-ji tako nastlani. Mi je bilo nerodno, da ona opravičuje meni, in da več ne ve, kaj naj naredi, ker čisti parkrat na dan.




malaMravljica -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 17:50:21)

fajn bi bil tecaj pravilnega razvrscanja v prometu, na nacin zadrge. Se ne gleda stran, da te v vratu useka ampak se spremlja promet in vsak spusti enega iz pasu, ki se koncuje pred sabo v promet. In kdor je peljal do konca tega pasu je vozil pravilno in ne dela zastojev in zato se mu ne pokaze sredinca.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.2.2015 17:52:11)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stanislava_ -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 17:54:06)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

fajn bi bil tecaj pravilnega razvrscanja v prometu, na nacin zadrge. Se ne gleda stran, da te v vratu useka ampak se spremlja promet in vsak spusti enega iz pasu, ki se koncuje pred sabo v promet. In kdor je peljal do konca tega pasu je vozil pravilno in ne dela zastojev in zato se mu ne pokaze sredinca.


To je zraven še tečaj olike.
Cestna infrastruktura se tako spreminja, da bi bili tečaji obvezni, in ne da dobim vozniško do 80. leta. Mogoče malo manj nadebudno z mularijo, pa malo več vsak s sabo, ker učenje se ne neha s puberteto.





Stanislava_ -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 17:55:11)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Oh, malaMravljica, to je mišn imposibl, če hočejo vsi biti prvi in se ne morejo zmenit, kdo je bil prvi, kakšno spuščanje no, lepo prosim [sm=smiley17.gif]


Ma ni vedno tako hudo. Saj ni treba vsega počez šimfat.




liliana -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 17:57:56)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Imamo pametne telefone, a jih ne znamo uporabljati s pametjo.
Imamo prostore diskretnosti, a več ne vemo, kaj diskretnost sploh je.



Imamo ogromno nujno potrebnih tečajev, pa nimamo pojma, kaj je tisto nujno potrebno.......




liliana -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 18:04:09)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


To je pa čisto osebna pripomba, ker mi kravžlja živce [sm=smiley36.gif]: ko si enkrat v vrsti, bodi v vrsti, ne greš potem skakat še po jajca, pa po moko, pa po kis, ker se naknadno to spomniš in pustiš celo vrsto čakat. Al zaključi nakup, ali se umakni iz vrste in pojdi še en krog po trgovini, ali pa začni uporabljat SEZNAME (uni listki, ki jih imaš prilepljene na hladilnik in gor dopisuješ, kaj je treba kupit in ga vzameš s sabo v trgovino).


Mene ne moti, če kdo gre iz vrste še po nekaj, kar se je spomnil, če se le vrne do takrat, ko je "na vrsti"......vendar se pa zaradi njega ne pustim čakati in sem že šla in prestavila voziček.......

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

- v vrsti v trgovini se vozička NE potiska v osebo pred tabo, ne bo vrsta šla nič hitreje



Ne se ne potiska....običajno pa to rešiš tako, da tistega, ki postika voziček v tebe lepo vljudno vprašaš "če se mu res tako mudi, naj ti pove in ga spustiš naprej".....mu potem postane nerodno in nekaj zamomlja (ali pa te gleda zgolj kot tele v nova vrata) vendar vozička več ne potiska v tebe.....






liliana -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 18:06:27)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Cestna infrastruktura se tako spreminja, da bi bili tečaji obvezni, in ne da dobim vozniško do 80. leta. Mogoče malo manj nadebudno z mularijo, pa malo več vsak s sabo, ker učenje se ne neha s puberteto.




Se strinjam....tudi za tiste, ki sami zase mislijo, da perfektno vozijo in da napake delajo zgolj drugi......pa bi jih en tečaj varne vožnje na Vranskem hitro streznil......




liliana -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 18:19:05)


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Da boste znale danes skidat sneg:
http://www.rtvslo.si/zabava/zanimivosti/video-kako-kidati-da-nas-ne-useka-v-krizu/357531


To ni niti tako neumno....tisti, ki imamo težave s križem in s še čim, smo takšna navodila že primorani upoštevati silom prilike[sm=jezicek.gif]......ali pa tisti, ki jih že EMŠO hebe.....kidanje snega ni tako nedolžna zadeva, kot zgleda, ko to gledaš izza okna v pižami......mi imamo recimo dve lopati.....eno večjo za moža in eno manjšo zame......jaz nikoli ne kidam z veliko....




Frodo Bisagin -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 21:28:03)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Aja, to je nadaljevalni kurz :-)


Tocno tako.... samo osnova, nic vec :)




Frodo Bisagin -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 21:30:48)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Me ne preseneča........saj starš več nič ne zna.....ne segreti mleka in ne naučiti otroka osnov gibanja......za vse je potreben tečaj......najprej starše v tečaj, potem pa otroke.......zakaj pa bi nekdo lahko kaj samostojno dosegel......? Pametnega, odgovornega in samostojnega odraslega vendar vzgojimo le s tečaji......tisti starš, ki ne obiskuje tečaje, ne vzgaja otrok po alinejah iz knjig, ne nudi otrokom socializacije že od tretjega leta otrokove starosti v obliki raznih tečajev in strokovnega nadzora je itak brezvezen starš.......to je novodobno starševstvo, ki se sliši nekako tako "ob pol štirih imam tečaj o duhovni rasti, nato grem v šolo staršev, kjer imamo abc gibanja za novorojenca in pravilen handling, vmes pa dragi pelje dvojčka, enega na violino, drugo pa na balet, ob šestih zvečer pa imata obadva dvojčka plavanje......ti urniki me bodo ubili in že mi je vse slabo, ker ko se bo tretji otrok rodil, bom morala vključiti še taščo, da nam bo pomagala pri razvozih....in jo vsak dan prenašati....potem se je pa še učiteljici v šoli zmešalo, kaj vse jim nalaga za učiti se....a v šoli res mislijo, da imamo popoldneve samo za šolo rezervirane.....?"

Ja, nujno potrebni so ti raznorazni "handlingi" in tečaji.......tako pravijo......[sm=jezicek.gif]


Mi je razlozila kolegica, ki uci slovenscino, da otrokom ne daje veliko naloge, ker eni starsi zelijo prevec dati svojemu otroku in ko dete pride po vseh kitarah, violinah, nogometu, plavanju, aglescini, spanscini in nemscini ob 21.00 domov, nima energije za domaco nalogo...
Vljudno sem jo vprasala ali se sola prilagaja tecajem ali se tecaji (njihovo stevilo ipd) prilagajajo soli.... malo cudno me je gledala... in izdavila, da so otroci res obremenjeni....




Stanislava_ -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (6.2.2015 23:24:07)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

, kjer imamo abc gibanja za novorojenca in pravilen handling, vmes pa dragi pelje dvojčka, enega na violino, drugo pa na balet, ob šestih zvečer pa imata obadva dvojčka plavanje......ti urniki me bodo ubili in že mi je vse slabo, ker ko se bo tretji otrok rodil, bom morala vključiti še taščo, da nam bo pomagala pri razvozih....in jo vsak dan prenašati....potem se je pa še učiteljici v šoli zmešalo, kaj vse jim nalaga za učiti se....a v šoli res mislijo, da imamo popoldneve samo za šolo rezervirane.....?"
[sm=jezicek.gif]


Mi je razlozila kolegica, ki uci slovenscino, da otrokom ne daje veliko naloge, ker eni starsi zelijo prevec dati svojemu otroku in ko dete pride po vseh kitarah, violinah, nogometu, plavanju, aglescini, spanscini in nemscini ob 21.00 domov, nima energije za domaco nalogo...
Vljudno sem jo vprasala ali se sola prilagaja tecajem ali se tecaji (njihovo stevilo ipd) prilagajajo soli.... malo cudno me je gledala... in izdavila, da so otroci res obremenjeni....



Kdaj se pa ti otroci igrajo [sm=zmeden.gif]




liliana -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (7.2.2015 8:59:22)

Se ne igrajo.....ker igranje je zguba časa, ker otrok nekaj brez veze bezlja sem ter tja, brez strokovnega usmerjanja......kakšna samostojna igra, to je vendar zgolj bezljanje, ki otroka poneumlja.....ker "moj otrok je vendar intelektualno pred drugimi" in to zgolj zato, ker mu je dolgčas, ko se mora sam igrati.....normalno, da mu je dolgčas, ker ne ve ne kod in ne kam.....če smo mu pa življenje s strokovnim vodstvom od rojstva naprej umerjali......in se enostavno zgolj ne zna sam zamotiti.......ker vedno rabi ali animacijo ali strokovno vodstvo.....

Mene precej ljudi čudno gleda, ko povem, da gremo za dva tedna na morje na nek tak otok, kjer ni precej turistov......in je prvo vprašanje...."Ja kaj pa z otrokom počnete tam, če ni animacije in ni toboganov in ostalih igralnih pripomočkov?"...in nekateri kar ne morejo verjeti, kako hitro si otrok najde "zaposlitev".......




petea -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (7.2.2015 10:07:40)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
po vseh kitarah, violinah, nogometu, plavanju, aglescini, spanscini in nemscini

Kdaj se pa ti otroci igrajo [sm=zmeden.gif]


A to ni igra?




Stanislava_ -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (7.2.2015 10:26:52)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
po vseh kitarah, violinah, nogometu, plavanju, aglescini, spanscini in nemscini

Kdaj se pa ti otroci igrajo [sm=zmeden.gif]


A to ni igra?


Tudi to.

Da bo red [sm=smiley36.gif], uporabljam kar definicijo SSKJ:

otroška dejavnost, navadno skupinska, za razvedrilo, zabavo: izmišljali so si različne igre; čas so si preganjali z igrami / igrali so se gnilo jajce in druge igre / otroška igra

Kitare, nogomet,.. sta definirana v drugačnem kontekstu, japonščine nas slovar ne definira kot igre. A mogoče družine živijo v skladu z drugimi slovarji.




RIJA* -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (7.2.2015 10:38:34)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Se ne igrajo.....ker igranje je zguba časa, ker otrok nekaj brez veze bezlja sem ter tja, brez strokovnega usmerjanja......kakšna samostojna igra, to je vendar zgolj bezljanje, ki otroka poneumlja.....ker "moj otrok je vendar intelektualno pred drugimi" in to zgolj zato, ker mu je dolgčas, ko se mora sam igrati.....normalno, da mu je dolgčas, ker ne ve ne kod in ne kam.....če smo mu pa življenje s strokovnim vodstvom od rojstva naprej umerjali......in se enostavno zgolj ne zna sam zamotiti.......ker vedno rabi ali animacijo ali strokovno vodstvo.....

Mene precej ljudi čudno gleda, ko povem, da gremo za dva tedna na morje na nek tak otok, kjer ni precej turistov......in je prvo vprašanje...."Ja kaj pa z otrokom počnete tam, če ni animacije in ni toboganov in ostalih igralnih pripomočkov?"...in nekateri kar ne morejo verjeti, kako hitro si otrok najde "zaposlitev".......


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ko meni moj mulo pravi, da mu je dolgčas....mu enostavno povem, da ljudem mora biti včasih dolgčas, da si potem kakšno pametno stvar umislijo [sm=smiley36.gif]




Stanislava_ -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (7.2.2015 11:14:22)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ko meni moj mulo pravi, da mu je dolgčas....mu enostavno povem, da ljudem mora biti včasih dolgčas, da si potem kakšno pametno stvar umislijo [sm=smiley36.gif]


Pri naši to pomeni, da bi rada nekaj, kar ostali ne bi [sm=jezicek.gif].

In čez pet minut se zaigra.


Nekateri otroci zmorejo več, taki tudi zmorejo, da na aktivnosti hodijo sami (če so tako učeči, bodo znali tudi samo na bus ali priti peš), večina pa ne, ampak tudi to večino se "sili", da hodi na to in ono.

Ne vidim smisla, da se otroka preforsira. Ja, aktivnosti ja, ampak po pameti. Potem pa vsa ta preforsirana mularija pride na faks, končno malo zadiha in študira do tridesetega [sm=zmeden.gif]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>