RE: Nujno potrebni tecaji !? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


RIJA* -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (7.2.2015 11:21:58)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ne vidim smisla, da se otroka preforsira. Ja, aktivnosti ja, ampak po pameti. Potem pa vsa ta preforsirana mularija pride na faks, končno malo zadiha in študira do tridesetega [sm=zmeden.gif]


Tudi jaz mislim enako....moj ima dovoljeno eno obšolsko dejavnost, 2 x tedensko in da je taka, da nismo potem vsak ljubi vikend nekje na "tekmi"...ostalo je čas za uživanje.....





Stanislava_ -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (7.2.2015 11:30:47)

Za večino pri teh letih je to čisto dovolj. Eno zanimanje, dve največ, in na tisto naj redno hodi, če ga zanima in če ne, naj se gre iskat drugam. Večini je to dovolj.

Tistim, ki jim ni, bodo na več stvari ali hodili sami, ker so že toliko sposobni ali pa imajo tako sposobne starše, da jih brez težav vozijo sem tja. Tudi taki so, ampak to je manjšina.





Frodo Bisagin -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (8.2.2015 23:55:39)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

, kjer imamo abc gibanja za novorojenca in pravilen handling, vmes pa dragi pelje dvojčka, enega na violino, drugo pa na balet, ob šestih zvečer pa imata obadva dvojčka plavanje......ti urniki me bodo ubili in že mi je vse slabo, ker ko se bo tretji otrok rodil, bom morala vključiti še taščo, da nam bo pomagala pri razvozih....in jo vsak dan prenašati....potem se je pa še učiteljici v šoli zmešalo, kaj vse jim nalaga za učiti se....a v šoli res mislijo, da imamo popoldneve samo za šolo rezervirane.....?"
[sm=jezicek.gif]


Mi je razlozila kolegica, ki uci slovenscino, da otrokom ne daje veliko naloge, ker eni starsi zelijo prevec dati svojemu otroku in ko dete pride po vseh kitarah, violinah, nogometu, plavanju, aglescini, spanscini in nemscini ob 21.00 domov, nima energije za domaco nalogo...
Vljudno sem jo vprasala ali se sola prilagaja tecajem ali se tecaji (njihovo stevilo ipd) prilagajajo soli.... malo cudno me je gledala... in izdavila, da so otroci res obremenjeni....



Kdaj se pa ti otroci igrajo [sm=zmeden.gif]


V soli?




Hope2 -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 9:04:00)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ne vidim smisla, da se otroka preforsira. Ja, aktivnosti ja, ampak po pameti. Potem pa vsa ta preforsirana mularija pride na faks, končno malo zadiha in študira do tridesetega [sm=zmeden.gif]


Tudi jaz mislim enako....moj ima dovoljeno eno obšolsko dejavnost, 2 x tedensko in da je taka, da nismo potem vsak ljubi vikend nekje na "tekmi"...ostalo je čas za uživanje.....




Ne vem ce je tu kaka povezava[sm=zmeden.gif]. Vsaj vcasih ni bilo teh posolskih dejavnosti, noben te ni nikamor vozil, pa so bili vecni studenti. Jaz sem npr trenirala vsak dan od cca 7 razreda osnovne sole, imela ob vikendih tekme... pa sem faks koncala se predcasno.

Kokr koli najbolj so mi smesni razni tecaji kar se tice dojenckov in malih otrok. Mojega smo prvic vpisali pri 5 letih na ples- sam si je zazelel in sam si je izbral vrsto plesa. Imel je 1x na teden. Zdaj ima karate (2x na teden, ki je pa blizu hise, jaz pa se izkoristim ta cas in vozickam malega), ima se 1x na teden ples ( se vedno zelo rad plese, je pa v soli in mi ga ni treba nikamor vozit) in zdaj si je se zazelel tenis. Smo pa izbrali vikend, ker je med tednom prevec. Ob vikendih pa imamo mir in cas, mali bi itak pol velik previsel na PS ali ipadu, pa spet izkoristimo in gremo druzinsko mal ven na zrak, mali pa tam zogico nabija. Tekmo ima le v karateju in to le 2x na leto.
Ta mal je itak hiperaktivnez, doma naspidiran, non stop v pogonu, se ko igra igrice na PS skace, da mu po celu pot kaplja[sm=zmeden.gif]. Tak da ne rabi prevec aktivnosti, opazam pa da mu je vsaka od teh aktivnosti dala nekaj, npr se zna bolj umirit, bolj sledi navodilom, se zna skoncentrirat, bolj je postal poslusen...




ronja -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 16:48:51)

."Ja kaj pa z otrokom počnete tam, če ni animacije in ni toboganov in ostalih igralnih pripomočkov?"

A res te to sprašujejo? Mene pa nikoli... čeprav hodimo na otok, ki sploh nima igrišča za otroke in je bogu iza nogu in gor ne moreš z avtom itd... Meni vsi rečejo, da smo srečkoti, da lahko gremo za dalj časa (kar je res:). MOgoče pa da ne dojamem, da so me to vprašali:D... Ker to pa sprašujejo, če nam ni nič dolgčas... Jasno, na morju ti ne more bit dolgčas, že po definiciji:).

Ker smo še na bolj osnovni stopnji tečajništva user posted image , pogrešamo tečaj osnovnih olik.

Pri nas na šoli imajo bontonček - brezplačen. Ne vem, kakšen je, ker ne hodi.

Sama sem imela kup dejavnosti, starši so mi omejili, da sem morala izbirat ali glasbena ali taborniki, ker bi bilo oboje preveč. Verjetno so imeli prav, čeprav sem se pa potem vpisala na vse mogoče krožke, pa smo bili na istem:D. Samo sem pa res sama hodila na vse in niso meli problemov s tem:). Doštudirala pravočasno, kljub vsem dejavnostim.




Stanislava_ -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 17:58:35)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sama sem imela kup dejavnosti, starši so mi omejili, da sem morala izbirat ali glasbena ali taborniki, ker bi bilo oboje preveč. Verjetno so imeli prav, čeprav sem se pa potem vpisala na vse mogoče krožke, pa smo bili na istem:D. Samo sem pa res sama hodila na vse in niso meli problemov s tem:). Doštudirala pravočasno, kljub vsem dejavnostim.


Pač si ena od tstih, ki sodijo med 5% najbolj sposobnih.
95% jih pa ni sposobnih samih letati od dejavnosti do dejavnosti, niti aktivno sodelovati pri njih.




Stanislava_ -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 18:00:08)

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ne vidim smisla, da se otroka preforsira. Ja, aktivnosti ja, ampak po pameti. Potem pa vsa ta preforsirana mularija pride na faks, končno malo zadiha in študira do trideset_ega [sm=zmeden.gif]


Tudi jaz mislim enako....moj ima dovoljeno eno obšolsko dejavnost, 2 x tedensko in da je taka, da nismo potem vsak ljubi vikend nekje na "tekmi"...ostalo je čas za uživanje.....




Ne vem ce je tu kaka povezava[sm=zmeden.gif]. Vsaj vcasih ni bilo teh posolskih dejavnosti, noben te ni nikamor vozil, pa so bili vecni studenti. Jaz sem npr trenirala vsak dan od cca 7 razreda osnovne sole, imela ob vikendih tekme... pa sem faks koncala se predcasno.


Večni študentje so bili hipi generacija..v naši jih praktično ni bilo, mogoče, za vzorec, da ima statistika delo. Danes pa je večni študent pravilo, ne izjema. In študirat do trideset_ega leta je zame večno študiranje. Pri 25-ih se konča faksa in v to je že vključeno celo eno leto ponavljanja.




RIJA* -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 18:08:07)


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ne vidim smisla, da se otroka preforsira. Ja, aktivnosti ja, ampak po pameti. Potem pa vsa ta preforsirana mularija pride na faks, končno malo zadiha in študira do tridesetega [sm=zmeden.gif]


Tudi jaz mislim enako....moj ima dovoljeno eno obšolsko dejavnost, 2 x tedensko in da je taka, da nismo potem vsak ljubi vikend nekje na "tekmi"...ostalo je čas za uživanje.....




Ne vem ce je tu kaka povezava[sm=zmeden.gif]. Vsaj vcasih ni bilo teh posolskih dejavnosti, noben te ni nikamor vozil, pa so bili vecni studenti. Jaz sem npr trenirala vsak dan od cca 7 razreda osnovne sole, imela ob vikendih tekme... pa sem faks koncala se predcasno.

Kokr koli najbolj so mi smesni razni tecaji kar se tice dojenckov in malih otrok. Mojega smo prvic vpisali pri 5 letih na ples- sam si je zazelel in sam si je izbral vrsto plesa. Imel je 1x na teden. Zdaj ima karate (2x na teden, ki je pa blizu hise, jaz pa se izkoristim ta cas in vozickam malega), ima se 1x na teden ples ( se vedno zelo rad plese, je pa v soli in mi ga ni treba nikamor vozit) in zdaj si je se zazelel tenis. Smo pa izbrali vikend, ker je med tednom prevec. Ob vikendih pa imamo mir in cas, mali bi itak pol velik previsel na PS ali ipadu, pa spet izkoristimo in gremo druzinsko mal ven na zrak, mali pa tam zogico nabija. Tekmo ima le v karateju in to le 2x na leto.
Ta mal je itak hiperaktivnez, doma naspidiran, non stop v pogonu, se ko igra igrice na PS skace, da mu po celu pot kaplja[sm=zmeden.gif]. Tak da ne rabi prevec aktivnosti, opazam pa da mu je vsaka od teh aktivnosti dala nekaj, npr se zna bolj umirit, bolj sledi navodilom, se zna skoncentrirat, bolj je postal poslusen...



vajenci [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] to sploh ni preveč, kar ima tvoj....

ena moja znanka in njeni otroci, drugega ne delajo,kot se furajo iz ene dejavnosti na drugo, vmes se v avtu preoblačijo.....in kar me je najbolj šokiralo...so bile do ure natančno določene dejavnosti za cela dva meseca počitnic...ko nama je s prijateljico tamala razlagala svoj počitniški plan, sve menda kar usta pozabile zapreti.....TO je zame občutno preveč....




liliana -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 18:19:33)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

A res te to sprašujejo? Mene pa nikoli... čeprav hodimo na otok, ki sploh nima igrišča za otroke in je bogu iza nogu in gor ne moreš z avtom itd... Meni vsi rečejo, da smo srečkoti, da lahko gremo za dalj časa (kar je res:). MOgoče pa da ne dojamem, da so me to vprašali:D... Ker to pa sprašujejo, če nam ni nič dolgčas... Jasno, na morju ti ne more bit dolgčas, že po definiciji:).



Verjetno bo to, ja........[sm=smiley36.gif]

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sama sem imela kup dejavnosti, starši so mi omejili, da sem morala izbirat ali glasbena ali taborniki, ker bi bilo oboje preveč. Verjetno so imeli prav, čeprav sem se pa potem vpisala na vse mogoče krožke, pa smo bili na istem:D. Samo sem pa res sama hodila na vse in niso meli problemov s tem:). Doštudirala pravočasno, kljub vsem dejavnostim.


Spadaš v tisti mali % tistih, ki to zmorejo....vsaj 90 % otrok ni takih, kot si bila ti.....




Izabelina -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 19:00:48)

tečaj nošenja otrok dejansko ni slaba stvar (če je to tak tečak kokr mislm, da je), ker ti pokažejo različne nosilke ki jih je ogromno in lahko tam na licu mesta sprobaš, če ti (tebi in otroku) kakšna ustreza, da ne nabaviš kar vse po vrsti... js sm mela srečo nabavla prvo, ki sm jo našla na netu in nam je vsem rešila življenje...

to zgražanje nad svakojakimi tečaji je brezpredmetno, če ti ne sede tečaj pač ne greš, nekomu drugmu pa paše... poleg, da je tuki zraven še mal druženja, nekateri nimajo prijateljev v kraju kjer živijo in tko lahko spoznajo kšnega, pa mamice se podružijo...

če s svojo hčerko pred 4imi leti ne bi šla na masažo za dojenčke bi bla pomoje še zdej sama, tko sm pa spoznala dve mamici s katerimi smo postale res dobre prijatelijce, tamali so enako stari, blizu živimo itd.






RIJA* -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 19:05:05)

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
na masažo za dojenčke



no, na ta tečaj pa sem šla tudi sama...na tečaj masaže newar za dojenčke in to je edino, kar bi šla še enkrat..




Frodo Bisagin -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 19:46:08)


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

tečaj nošenja otrok dejansko ni slaba stvar (če je to tak tečak kokr mislm, da je), ker ti pokažejo različne nosilke ki jih je ogromno in lahko tam na licu mesta sprobaš, če ti (tebi in otroku) kakšna ustreza, da ne nabaviš kar vse po vrsti... js sm mela srečo nabavla prvo, ki sm jo našla na netu in nam je vsem rešila življenje...

to zgražanje nad svakojakimi tečaji je brezpredmetno, če ti ne sede tečaj pač ne greš, nekomu drugmu pa paše... poleg, da je tuki zraven še mal druženja, nekateri nimajo prijateljev v kraju kjer živijo in tko lahko spoznajo kšnega, pa mamice se podružijo...

če s svojo hčerko pred 4imi leti ne bi šla na masažo za dojenčke bi bla pomoje še zdej sama, tko sm pa spoznala dve mamici s katerimi smo postale res dobre prijatelijce, tamali so enako stari, blizu živimo itd.


Gre za zgrazanje ne nad tecaji ( neumnosti so bile vedno naprodaj) temvec nad pomanjkanjem zdrave presoje, zdravega razuma, zaupanja vase in svoje sposobnoszti ter izgubo zmoznosti posameznika, da nekaj naredi brez podrobnih navodil. Generacija imbecilnih starsev, ki verjamejo, da je vsaka rit, ki objavi nek tecaj pametnejsa od njih, ki verjamejo, da bo otrok imel traume, ce bo nosem 5 namesto 6 minut po hranjenju... i podobne oslarije....
Kako se bodo pa otroci naucili zaupati vase, ce si njihovi starsi ne in za vsako figo rabijo tecaje je drug par rokavov.

Druga stvar je tudi , ce ti tecaj sluzi kot metoda spoznavanja drugih ljudi. To potem ni tecaj za otroke, temvec urejanje druzbenega zivljenja njihovih starsev, pa je vseeno kako neumen tecaj je.




Frodo Bisagin -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 19:46:45)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
na masažo za dojenčke



no, na ta tečaj pa sem šla tudi sama...na tečaj masaže newar za dojenčke in to je edino, kar bi šla še enkrat..


Masirat se ne pustim neusposobljeni osebi, nosit pa, samo ce je zadosti mocan :)




RIJA* -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 19:52:28)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
na masažo za dojenčke



no, na ta tečaj pa sem šla tudi sama...na tečaj masaže newar za dojenčke in to je edino, kar bi šla še enkrat..


Masirat se ne pustim neusposobljeni osebi, nosit pa, samo ce je zadosti mocan :)


[sm=smiley36.gif] jaz sem se tam uspsobila [sm=smiley36.gif]




Frodo Bisagin -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 19:54:13)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
na masažo za dojenčke



no, na ta tečaj pa sem šla tudi sama...na tečaj masaže newar za dojenčke in to je edino, kar bi šla še enkrat..


Masirat se ne pustim neusposobljeni osebi, nosit pa, samo ce je zadosti mocan :)


[sm=smiley36.gif] jaz sem se tam uspsobila [sm=smiley36.gif]


Super, lahko me izmasiras, pa potem se odneses do doma [sm=zz_biggrin.png]
[sm=zz_big_green.png][sm=zz_biggrin.png]


P.S. Zamisli .., tocno 666 ogledov te teme..... bom morala na tecaj za branje simbolov... [sm=smiley36.gif]




RIJA* -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 20:56:28)

Frodo, pretežka si [sm=jezicek.gif]




Frodo Bisagin -> RE: Nujno potrebni tecaji !? (9.2.2015 21:18:52)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Frodo, pretežka si [sm=jezicek.gif]


Ljuba dusa, premisli.... lazje me je nosit kot prenasat, se ti zdi ? [sm=zz_big_green.png]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]