|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 22:03:17   
LuLu
zanima me za začetek, kaj ponujajo tam... ampak zdaj sem zmedena ali je Stanislava mislila pod bombaž bombažno blago ali so neke preje bombažne

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 22:04:30   
Stanislava_
Bombažne preje.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 22:06:37   
LuLu
bala sem se tega odgovora user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 22:08:12   
Stanislava_
Mogoče imajo tudi bombaž za šivanje. Imajo šivalne stroje, pribor za šivanje, menda je tudi še blago kje.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 22:09:31   
LuLu
stroje in ostale drobnarije pa sem videla, da prodajajo... blago pa res ne... bom sledila

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: strikarke na pomoč
27.3.2015 19:02:30   
Vijoličarka
Valjam zadevo že par tednov doma in sem se spomnila, da bi slikala, že ko je šlo praktično iz rok. Tako smo na hitro vrgli pletek na mizo in škljoc in slika je bolj slaba, je samo 'dokaz', da sem ga res naredila. user posted image

V albumu: http://album.ringaraja.net/index.php?page=image1&ID=165531


Za bolj radovedne pa, takole izgledajo detajli: http://www.ravelry.com/patterns/library/jasmine-shawl-100-silk

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: strikarke na pomoč
27.3.2015 21:13:35   
malaMravljica
jaz sem si pogledala tudi detajle in ves kaj, to je pa res ze znanost in jaz ne bi znala trga nastrikat. Res si pridna in vidis, sem takoj rekla, da si profi.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: strikarke na pomoč
27.3.2015 22:51:54   
Vijoličarka
Saj sem razložila, da že ohoho let nisem štrikala. Pa znala sem samo leve in desne. Pa čipkasti vzorci so mi bili nedosegljivo čudo.

Ampak, sploh ni komplicirano. Vse, kar rabiš vedeti : leva, desna, YO, SSK, K2TOG, ''SL1,K2TOG,PSSO'' in to dobiš na Youtube. Kasneje potrebuješ še nekajkrat narediti iz treh petelj sedem (nobena znanost) in parkrat moraš poplesti štiri petlje skupaj (si pomagaš z najtanjšo pletilko).

Največji problem mi je bilo ugotoviti logiko karte, sploh ker so bile v pisnih navodilih napake. Zafrkavala sem se z zaključnimi čipkami, ker tam je pa res bila spet neka svoja logika karte in pa spet je bila napaka v navodilih.

Tole je bil zame res hud zalogaj, ampak sem se veliko naučila (predvsem znam krasno podirati vse vrste zank user posted image ) in v bodoče mi bo lažje brati karte.

Čipkasti vzroci niso noben bav bav.

< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 27.3.2015 22:53:49 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: strikarke na pomoč
27.3.2015 23:32:29   
malaMravljica
Meni se zdi, da ni tko enostavno kot ti mislis. Meni je res noro dobro narejeno to. Same pohvale skratka.

Saj ce imas navodila, verjamem, da gre. Sam more it casa in kaksen zivc tudi user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: strikarke na pomoč
27.3.2015 23:46:01   
Stanislava_
Vijoličarka, super user posted image user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: strikarke na pomoč
28.3.2015 0:32:40   
Vijoličarka
Hvala, punce.

Mala Mravljica, sem videla tudi vprašanje v Albumu. Pletilke so neke izvenserijske, (cca 30 let stare, ena domača proizvodnja) in so še najbliže št. 4. Super pletilke, mama mi jih je dala, ampak plastika pri spoju na žičko že malo razpada, sem zaselotejpala in upala, da ne bo padlo dol, sploh na koncu, ko sem imela cca 300 petelj in se je vse gužvalo gor.

Pletla sem tam cca dva do tri tedne, ne enako entuziastično vsak dan. V bistvu sem imela doma precej te poceni sintetike in sem videla ta navodila (nekakšen sveti gral zame user posted image ) in sem kar malo brala. Potem sem naredila tisto osnovo, ko tri petlje malo poštrikaš in dobljeno obštrikaš, da se ti obrne na okrglo in ko mi je v drugo uspelo, sem še kar malo naprej štrikala. Prvih par vrst je hitro in pri navodilih se ne zmedeš. Potem me je pa zagrabilo in ko se je nekje vmes pri navodilih zafecljalo, sem šla kar na excel, prerisala tabelo in jo dopolnila naprej, ker sem ugotovila logiko. Ko sem končala telo, mi ni bilo tri dni jasno, kako se naredi čipkast zaključek, potem se mi je odprlo in sem si spet po svoje vse narisala.

Zdaj imam v rezervi še en plet, tokrat iz previdnosti že vse premislila in si naredila tudi svoj lastni načrt.

Skratka, če si kaj takega želiš, malo treniraj čipkaste vzorce, ki so ti všeč, za začetek naredi kakšno vrečko za sivko (notri daš enostavno zašit povštrček polnjen s sivko - taka darila so pravi hit) in boš videla, da je čisto izvedljivo.

Res pa je, da gredo živci, ampak po drugi strani pa treniraš potrpežljivost. Dokler se ne naučiš prepoznavati vzorca (ko ti postane jasno, kaj sploh delaš), podiraš, kot zmešan. Proti koncu sem se navadila uporabljati 'stitch mark'. Pred tem sem štela kot utrgana, nekje pri 200 petljah se mi je že fecljalo. Ko začneš uporabljati označbe, pa šteješ samo število petelj vzorca in je dosti lažje, prej ugotoviš napako.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: strikarke na pomoč
30.3.2015 12:40:23   
ronja
Vijoličarka, super! Jaz znam samo kvačkat, štrikat pa samo leve in desne (ok, dodajat pa vzemat znam, samo ne pa takihle čipkastih čudes!). Spletem lahko medvedka, kapo, šal, nikoli še nisem kakih rokavic, nogavic in tega... Skvačkam pa lahko vsega vraga:D. meni se zdi, da gre pletenje takoooooo počasi... Pa ne znam slepo plest, moram gledat, da mi petlje ne zdrsnejouser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 87
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?