|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: strikarke na pomoč
27.2.2015 20:18:52   
Vijoličarka
Hvala malaMravljica. Zveni logično in razumljivo. Sploh, če vse delo en 'poskusni zajček' pred teboj opravi. user posted image

Pri belem šalu sem tudi sama študirala, zakaj so 'luknje' vmes večje, sem mislila, da je volna. Fora je pa čist preprosta, ko enkrat veš. Jasno pa, da navodil pri slikah v katalogu ne pišejo zraven. user posted image

Koliko pa morajo biti trakci krajši? Je dovoj npr. centimeter ali mora biti več?

Ta temnomodri šal je res krasen, škoda ker je šel naprej. Ampak če ti to v treh urah sčaraš, si pa lahko novega narediš. Koliko je pa približno velika 'luknja' znotraj šala?

Tale projekt me mika. Enobarvna variatna mi je zelo všeč, mogoče pa tudi dvobarvna ne bi bila slaba.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: strikarke na pomoč
27.2.2015 20:34:30   
malaMravljica
vijolicarka, tebe imam ze od prvega odgovora ko sem sprasevala na sumu, da si prav mal profi pri strikanju user posted image

ej, lahko bi navidila kupila ves, pa sem preskrta.

Glede luknje notri, jaz sem si dala okol vratu in pogledla. Je fajn, ce je precej kratek in pride res okoli vratu. Ta bez sal je daljsi, sem se zastrikala, sam ni panike, je prav lep, pac drugacen kot temen.
Nisem nic merla dolzino trakcev pol, ker sem tko po obcutku naredila in pride tudi odvisno od debeline volne. Pri debelini modrega bi recimo pri sirini sala 20 cm dala trakce dolge 13 cm. Pride lepo spestano notri in je fajn nabrano, nabran je pol tudi uni del pred trakci. Podatke o volni imas pa na drugi strani. In pri tistih podatkih sem za ta moder sal porabila 2.5 klopcica. Jp, se dva bom kupila in naredila se enega.

In sedaj iscem en tak bez brezrokavnik, ma tak kul, staromoden in moderen hkrati. Vsaj slikco oz pri tem bi celo reskirala tistih par eur za navodila se mi zdi.

In vse to je zaradi Stanislave, ker me je vprasala kaj imam trenutno v izdelavi, jaz pa lena kot lisica sredi bele zime.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: strikarke na pomoč
27.2.2015 21:03:00   
Stanislava_
Ja hvala malaMravljica user posted image . Zdaj boš VelikaMravlja, ko tako pridno pleteš. Me zanima, kakšen bo brezrokavnik.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: strikarke na pomoč
27.2.2015 21:39:16   
Vijoličarka
Ne, jaz nisem noben profi. Sem štrikala, kot punca. Zdaj sem se pa spet malo spravila, tako za hobi. Je pa hec, da tega res ne pozabiš, četudi so leta in leta vmes.

A brezrokavnik?

Tule jih je nekaj: http://www.allfreeknitting.com/Knit-Vests/page/1

Tule so eni vzroci zastonj, drugi ne: http://www.yarn.com/webs-knitting-patterns-type-women-vests/



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: strikarke na pomoč
27.2.2015 21:57:58   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica


In sedaj iscem en tak bez brezrokavnik, ma tak kul, staromoden in moderen hkrati. Vsaj slikco oz pri tem bi celo reskirala tistih par eur za navodila se mi zdi.








Osnove? Barve? Ena, več? Ravno pletenje, kite? Dolžina?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: strikarke na pomoč
27.2.2015 22:21:23   
malaMravljica
http://www.allfreeknitting.com/Knit-Vests/Eva-Vest.
ta mi je kul. Tu bi lahko se ob robu spredaj eno tako "mucko" gor zasila.

No, nic zahtevnega, neki osnovnega, bez barva, ne predolg. Sem znala kite enkrat plest, no sej to znam, ma tako osnovno kitko, nic pretresljivo zakomplicirano.

Na tem linku gor vidim, da mores dodajat pentlje gor na koncu vrste ?!?! Kako se pa to naredi?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: strikarke na pomoč
27.2.2015 22:23:29   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ja hvala malaMravljica user posted image . Zdaj boš VelikaMravlja, ko tako pridno pleteš. Me zanima, kakšen bo brezrokavnik.



ne, zdej bom huda mravljica user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: strikarke na pomoč
27.2.2015 22:41:43   
Vijoličarka
A kaj pomaga:

https://www.youtube.com/watch?v=T0KRgwJcBv4

še ena opcija:

https://www.youtube.com/watch?v=VtDNMqdTM4w


Drugače pa jaz, ko naletim na kakšen nov vbod, najraje pogledam, če ga ima tale teta razloženega na svojem kanalu:

https://www.youtube.com/user/theknitwitch/videos?sort=dd&view=0&live_view=500&flow=list


sicer tega, kar ti potrebuješ, nima (kolikor sem na hitro pogledala), ampak za drugič morda prav pride.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: strikarke na pomoč
2.3.2015 15:07:24   
malaMravljica
Vijolicarka, hvala. Nisem se spomlna, da bi na netu si video pogledala.
Kaj pa ti kaj strikas to zimo, ce seveda strikas? Jaz sem si sedaj eno navodilo za eno hudo kapo prav kupila, 2 eur je bilo, sam je kapa tok lepa, da se je splacalo.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: strikarke na pomoč
4.3.2015 20:55:20   
Vijoličarka
Trenutno sem v fazi izdelave kozmetične torbice za taščin rojstni dan. Hec. Sem si nabavila tisto volno, ki je večbarvna, pa trenirala sem vse mogoče vbode, da bo ja res 'fancy', na koncu pa sem ugotovila, da taka volna najbolj pride do izraza pri čisto navadnem 'ena vrsta leve, ena vrsta desne'. Naštrikat je bilo čisto lahko, s šivanjem sem se že malo bolj borila, zdaj sem pa čisto preč, ko je treba vstaviti zadrgo in podlogo. Vmes sem, da ne bo preveč dolgčas, naštrikala še rožico in ugotovila, da je za rožice še najbolje, da se enkrat naučim še kvačkati (znam samo verigo, pa tudi nobene kvačke nimam doma).

Vzporedni projekt je pa šal-ruta, taka z ogromno različnimi vbodi in luknjicami. Kot nekakšen izziv. Telo šala vidim, da bom dokončala (zgodba o tem je humoristične narave, lahko bi ji dala naslov: malo plete, veliko podira) in postala sem pravi strokovnjak za podiranje vseh mogočih vrst petelj. user posted image Rob bo bolj kompliciran, ampak ker ni nobene časovne omejitve, bom, upam enkrat dokončala tudi to.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: strikarke na pomoč
4.3.2015 20:57:47   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Vzporedni projekt je pa šal-ruta, taka z ogromno različnimi vbodi in luknjicami. Kot nekakšen izziv. Telo šala vidim, da bom dokončala (zgodba o tem je humoristične narave, lahko bi ji dala naslov: malo plete, veliko podira) in postala sem pravi strokovnjak za podiranje vseh mogočih vrst petelj. user posted image Rob bo bolj kompliciran, ampak ker ni nobene časovne omejitve, bom, upam enkrat dokončala tudi to.


To so vedno hvaležni projekti, ker ni variante, da ne izpadejo..vsaj unikatni, če že ne takšni kot si jih zamislila. In ne pozabi pokazati, ko končaš.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: strikarke na pomoč
4.3.2015 21:06:38   
malaMravljica
ja, ne pozabi pokazat, ker slisi se zelo dobro. Sivas z masino? Tu pa jaz odpovem.

Podiranje pa sodi zraven. Pri kapah... prvo pravo stevilo pentelj , da mi ne zmanka krajsega dela volne, to sovrazim, pol pa sem si rekla, da barvasti deli bodo vse desne, bez pa vse riz in vedno barvaste dele riz pletla in podirala.

Sem pa zadnjic kupila kratke pletlke 5 kom st 6.5 in sem hotla zacet plest in dam tam pri kaminu gor na tak leseni del pri sediscu ob kaminu in mi pade ena pletilka v rezo. Za se zjokat.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: strikarke na pomoč
4.3.2015 21:19:58   
Vijoličarka
Projekt je res dologoročne narave. Enkrat, ko sem ugotovila, da moram podreti šest vrsti (trenutno imam okoli 200 petelj v vrsti), sem hotela vse skupaj podreti, pa mi je lubi preprečil. Bom poslikala, ko bo.

MalaMravljica, z mašino šivat ni nobem problem, sploh sem pa tudi jaz bolj za preproste projekte, posteljnina, pa kakšne bolj enostavne stvari. Vedeti moraš samo, da ne držiš prstov na desni strani, ker te drugače vijak useka. user posted image

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   [Brisano sporočilo]
4.3.2015 22:49:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: strikarke na pomoč
4.3.2015 22:55:49   
Vijoličarka
Čisto nič fancy, Ankica. Zdanjič je bila v Mercatorju ena akcija, potem je bila pa še v Leclercu ena akcija. Imam pa ogledano eno trgovinico v Črnomlju, kjer imajo razne luštne volnice in prejice po dostopni ceni in bi šla mogoče enkrat eno soboto dol. Sama se v bistvu vračam po več kot dvajsetletnem premoru. Cca pol leta nazaj me je enkrat bo dveh zjutraj prijelo, da bi preverila, če znam še štrikat. In sem poskusila kar s tistimi špriklami za ražnjiče. user posted image

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: strikarke na pomoč
4.3.2015 23:21:51   
malaMravljica
uff volna. Jaz ne maram acrila in poliestra in kupujem sam bombaz ali volna in to stane. Ampak v mestu imam eno full zalozeno trgovino in ko pridem notr se mi kar odpuli in kupim vedno se kaj zraven pol. Sem iskala na netu, pa so za dobro kvaliteto iste cene, mogoce bodo poleti znizal in naredim zalogo. Pletilke, te pa so pocen na netu.

Vijolicarka, ehh jaz mam doma pri mami eno fajn masino, tu mi je pa tasca eno staro dala in je ne obvladam, pa se neki se je zastekalo in me jezi. Drugac bi kaksno prevleko za pouster se znala zasit user posted image


(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 17:20:50   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Projekt je res dologoročne narave. Enkrat, ko sem ugotovila, da moram podreti šest vrsti (trenutno imam okoli 200 petelj v vrsti), sem hotela vse skupaj podreti, pa mi je lubi preprečil. Bom poslikala, ko bo.



Uauuu, to bo pa ogromen šal, 200 petelj.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 17:23:51   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ful vas je fajn brat, ko tako z veseljem in strastjo uživate v hobiju.

Kje pa kupujete volno?


V Hoferju, bombaž in volno. Bombaž je standardne kakovosti, primern za vse, od deke do poletnih oblek. Volna je mešanica volne in sintetike, in je primerna za jopice in moje deke. Je daleč najcenejša variant, in dobiš jo celo močno znižano.
Ali v Pletnini, če iščem kaj bolj specifičnega.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 17:37:33   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ful vas je fajn brat, ko tako z veseljem in strastjo uživate v hobiju.

Kje pa kupujete volno?


V Hoferju, bombaž in volno.


imajo to kot del stalne ponudbe ali le določena obdobja?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 17:44:56   
Stanislava_
Določena obdobja.
Volna nekje v novembru in popust v decembru, bombaž pa spomladi, se mi zdi. Ne vem več točno, ker sem ga na zadnji razprodaji kupila preveč. Volno imajo jeseni večkrat, različne izvedbe, od klasične v različnih barvah, do volne za nogavice in moderne šale.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 17:46:07   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Določena obdobja.
Volna nekje v novembru in popust v decembru, bombaž pa spomladi, se mi zdi. Ne vem več točno, ker sem ga na zadnji razprodaji kupila preveč. Volno imajo jeseni večkrat, različne izvedbe, od klasične v različnih barvah, do volne za nogavice in moderne šale.


ok, hvala... bom malo bolj pozorna na to v njihovih letakih

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 17:51:44   
Stanislava_
Ja, ali poglej, če imajo še kaj na razprodaji, ker so cene bistveno nižje od trgovin z volno. Izbira ni primerljiva, ampak če se lotevaš bolj od začetka, je volna v redu. Meni je tudi v redu, ker mi strukturirana volna ni všeč in sem bolj pristaš kombiniranja barv ali klasičnih vzorcev, npr. kite. Trenutno ni nič v posebni ponudbi, sem šla pogledat.

Če bi rada štrikala, vprašaj še malo kolegice, znajo imeti kaj na zalogi. Meni je pred leti celo ena prijazna ringarajevka podarila pol prtljažnika preje user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 17:58:33   
LuLu
bolj me je zamikalo blago, ki bo zdaj pomladi... štrikam in kvačkam že dolgo ne. Mogoče nasl. zimo. Ne bom si raje zdaj zalog delala, če me bo kaj vtrgalo čez leto

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 18:00:09   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

bolj me je zamikalo blago, ki bo zdaj pomladi... štrikam in kvačkam že dolgo ne. Mogoče nasl. zimo. Ne bom si raje zdaj zalog delala, če me bo kaj vtrgalo čez leto


Za blago pa ne vem, ne šivam (še ne user posted image ).

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: strikarke na pomoč
5.3.2015 22:02:03   
malaMravljica
Lulu, ti bi pa sivala, lepoooo. Kaj pa bi sivala?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?