|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 16:41:24   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ampak ste odrasli....pa se boste že zmenili,


ta del me je na RR spomnil user posted image le zakaj? user posted image



user posted image user posted image user posted image praviš klavnica po zbornicah?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 16:42:36   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ampak ste odrasli....pa se boste že zmenili,


ta del me je na RR spomnil user posted image le zakaj? user posted image



user posted image user posted image user posted image praviš klavnica po zbornicah?


valjda! Pri večini ziher ... saj je več žensk, kot moških user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 16:46:12   
RIJA*
če pa kakšen uleti, pa ga že zrihtajo user posted image user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 16:47:56   
LuLu
upam, da se ta tema ne razvije v eno jamranje učiteljev. Preveč sem jih že poslušala... Mnogi izmed nas danes ima probleme v službi ali pa pri iskanju le te. Marsikateri ni razmišljal 20 let nazaj, da bo tako sranje s tem poklicem, ki ga je takrat pridobil. Marsikdo bi kaj spremenil. Eni spreminjamo, eni boste ostali v istih poklicih. Če mislite vztrajati pri tem, potem manj jamrajte. Komu se še lahko danes sploh zasmilite, ko imamo vsi svoje velike probleme?
Menjajte izobrazbo, izučite se za nekaj drugega,... če je tako težko biti danes učitelj. Sem sigurna, da je dovolj brezposelnih zelo dobrih učiteljev, ki samo čaka na priložnost in se ne bo toliko pritoževalo.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 16:49:04   
RIJA*
lulu, zelo lepo je imeti takšno optimistko v svoji sredi user posted image

nič, grem...moj šiht se zaključuje ob 17.00, da pravočasno štemplam....



< Sporočilo je popravil RIJA* -- 14.1.2015 16:50:23 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 16:49:43   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

lu

a si ti meni krajši vzdevek dala? user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 16:51:30   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

lu

a si ti meni krajši vzdevek dala? user posted image


ne bi si drznila user posted image user posted image user posted image prehitro tipkam.....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 16:54:48   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

lulu, zelo lepo je imeti takšno optimistko v svoji sredi user posted image



pismo noooo, če jamram eno leto, jamram drugo leto... nič se ne spremeni, pa ni vrag, da pride skrajni čas, da se uporabi star pameten nasvet... Spremeni sebe in spremenil boš svet! Tak!
user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 17:56:08   
Stanislava_
Spet ena privatizacija in razslojevanje družbe.

Denar zasebnikom, tja bo šel denar tudi iz zasebnih žepov in tja bodo šli učitelji, ker bodo pogoji dela boljši.

Tako drastičen ukrep je bil potreben, da se prevetri tako zlorabljen inštrument kot so odločbe. Z njimi smo predvsem iz zdravih otrok delali invalide, in to je bila največja škoda. Zdaj je čas, da sistem učne pomoči postavi na novo, in jo dobi tisti, ki mu pripada. Na začetku bo tudi kakšna koletaralna žrtev, ki bi jo morala dobiti, a bo iz sistema izpadla. Ampak družbena škoda je bistveno manjša kot če oz celih generacij delamo invalide.
Zdravi naj se učijo in zmigajo rit.
Tisti, ki sami s svojim trudom ne zmorejo, se jim pomaga. Ampak truditi se morajo tudi sami, še bolj kot zdravi. Tako je pač življenje.

Slabi učitelji bodo dobili svojih 5 minut za jamranje. Ampak večini se jih več ne posluša user posted image .
Dobri učitelji zaradi prvih niso slišani, in to je druga škoda, ki jo trpimo kot družba, kjer sposobni posamezniki ne pokažejo svojih sposobnosti, vsaj vedno ne.

Tretja škoda je skupna.
Najboljši otroci ne dobijo najboljšega od najboljših učiteljev, ker ti tega od sebe ne morejo dati.
Najslabši otroci ne dobijo spretnosti, da bi znali v odraslem življenju v družbi čim bolje in čim bolj zadovoljno funkcionirati.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 18:21:57   
nejcko
Stanislava, korektno in pošteno napisano. Podpišem.

In še dodajam: žal se bomo, tako kot že mnogokrat poprej, prepozno zavedli, kaj smo imeli in kaj zgubili. Pri tem se, žal, kot že tolikokrat poprej, spet ne bomo pogledali v ogledalo, in si priznali, da smo k temu v mnogočem pripomogli tudi sami, s svojo privoščljivostjo, zavistjo, zaplankanostjo, pasivnostjo. V tem smo dejansko neprekosljivi.

In spet se bo potrdilo dejstvo, da si kot narod zaslužimo točno tako vlado/oblast, kot si jo zaslužimo.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
14.1.2015 18:29:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 18:48:57   
liliana
Jaz pa ne razumem tega rompompoma okoli dodatne učne pomoči najbolje, ker "stroka" v članku pravi sledeče:

Učna pomoč se bo še naprej izvajala. Le plačani ne bodo vsi.
Kako pa bo v praksi videti najnovejša sprememba pri DSP-ju? "Socialni pedagogi, ki imajo to že tako v svoji delovni obveznosti in so zato usposobljeni, bodo tako ali tako plačani. Učitelji, ki nimajo dovolj pedagoških obveznosti, nato s pomočjo DSP-ja, ki je sistematiziran, dopolnjujejo svoje obveznosti - ti bodo imeli to še naprej plačano. Jaz, ki pa imam to preko svoje učne obveznosti, pa bom to uro vsak teden morala narediti brezplačno," je za MMC pojasnila Vlasta Sagadin, učiteljica na kranjski Osnovni šoli Orehek, ki je znana po tem, da jo obiskuje veliko otrok s posebnimi potrebami, otrok z odločbami o dodatni strokovni pomoči.


Torej se financiranje dodatne učne pomoči vseeno čez noč v celoti ne ukinja......ali kako...?

< Sporočilo je popravil liliana -- 14.1.2015 18:49:27 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 19:40:14   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Kar pomeni uvesti tudi zelo zahtevno šolanje za učitelje, da se pobere najboljše za kadre, da se vrne nazaj spoštovanje in ugled, da se vrne nazaj avtoriteta.


Le kaj bi bodoči učitelji porekli na to? Da bi bil pedagoški faks vsaj tako zahteven kot je strojni?

In kaj bi porekli obstoječi učitelji na določeno mero licenciranja? Uradnik naj opravi ZUP, nepremičninar pridobi licenco, zakaj ne bi bil sistemskemu preverjanju znanja podvržen tudi učitelj? Če bi hoteli vrhunske, bi licenco opravljali kot piloti na vsake pol leta.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 19:51:23   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Le kaj bi bodoči učitelji porekli na to? Da bi bil pedagoški faks vsaj tako zahteven kot je strojni?




Ne morem pozabit, kako se je moja generacija odločala za študij na pedagoški.
Kao "Eh, ne vem kaj naj grem študirat, bom pa na pedagoško šla." Preveč jim je bilo pravo, FDV v Ljubljani, ekonomija jih ni zanimala... in tako je kar veliko mojih kolegic pristalo na pedagoški.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 20:07:11   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Le kaj bi bodoči učitelji porekli na to? Da bi bil pedagoški faks vsaj tako zahteven kot je strojni?




Ne morem pozabit, kako se je moja generacija odločala za študij na pedagoški.
Kao "Eh, ne vem kaj naj grem študirat, bom pa na pedagoško šla." Preveč jim je bilo pravo, FDV v Ljubljani, ekonomija jih ni zanimala... in tako je kar veliko mojih kolegic pristalo na pedagoški.


Saj učitelji niso samo tisti, ki so končali Pef. To je eno.

Drugo, nekdo je lahko končal 5 medicinskih faksov, pa to še ne pomeni, da bo dober zdravnik. Isto velja za vse poklice, ki imajo opravka z ljudmi.
Se pa definitivno strinjam, da neko sito pri zaposlovanju učiteljev bi moralo biti. Ne vem pa še, kakšno. V bisvtu takega sita ni mogoče postaviti, če pa se sam šolski sistem nenehno spreminja ... kaj bomo celotno učiteljstvo vsaki dve leti, z vsako novo vlado postavili pred strelski vod in preverjali, kateri se je sposoben prilagajati vsem nebulozam, ki jih na novo uvajajo (ponavadi za par let), in kdo ne.

Ne vem, kaj ste ve po poklicu, me pa res zanima, kako bi se ve počutile, če bi bile vsakih par mesecev deležne pjljuvanja, kritiziranja, ocenjevanja ...

Pa to nima nič opraviti, da zdaj cvilimo tisti s slabo vestjo, da uni ta sposobni so pa tiho ... jaz nimam slabe vesti. Je nimam za kaj imeti. Nisem zaposlena v šolstvu. Nisem učitelj oz. sem po izobrazbi. Nisem diplomirala na Pef. Aktualna problematika me niti najmanj ne prizadeva niti ne zadeva.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 14.1.2015 20:09:29 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 20:15:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

upam, da se ta tema ne razvije v eno jamranje učiteljev. Preveč sem jih že poslušala... Mnogi izmed nas danes ima probleme v službi ali pa pri iskanju le te. Marsikateri ni razmišljal 20 let nazaj, da bo tako sranje s tem poklicem, ki ga je takrat pridobil. Marsikdo bi kaj spremenil. Eni spreminjamo, eni boste ostali v istih poklicih. Če mislite vztrajati pri tem, potem manj jamrajte. Komu se še lahko danes sploh zasmilite, ko imamo vsi svoje velike probleme?
Menjajte izobrazbo, izučite se za nekaj drugega,... če je tako težko biti danes učitelj. Sem sigurna, da je dovolj brezposelnih zelo dobrih učiteljev, ki samo čaka na priložnost in se ne bo toliko pritoževalo.



Očitno je vsega enkrat preveč.....ker vidim, da se je tudi RR občestvo tega jamranja naveličalouser posted image .....pred časom smo bile izredno redke posameznice, ki smo si drznile kdaj kaj pojamrati čez učitelje oz. bolje rečeno učiteljice (ker to večno jamranje jaz pripisujem tudi izredni feminizaciji tega poklica).....

Še enkrat pa bi prosila učiteljice, oz. tiste, ki se v to razumejo, kako je plačljiva ta dotatna učna pomoč in kaj se sedaj ukinja.....ker po tistem odstavku iz članka, ki sem ga že prej dala, se to financiranje po mojem razumevanju ne ukinja kar v celoti....:

Učna pomoč se bo še naprej izvajala. Le plačani ne bodo vsi.
Kako pa bo v praksi videti najnovejša sprememba pri DSP-ju? "Socialni pedagogi, ki imajo to že tako v svoji delovni obveznosti in so zato usposobljeni, bodo tako ali tako plačani. Učitelji, ki nimajo dovolj pedagoških obveznosti, nato s pomočjo DSP-ja, ki je sistematiziran, dopolnjujejo svoje obveznosti - ti bodo imeli to še naprej plačano. Jaz, ki pa imam to preko svoje učne obveznosti, pa bom to uro vsak teden morala narediti brezplačno," je za MMC pojasnila Vlasta Sagadin, učiteljica na kranjski Osnovni šoli Orehek, ki je znana po tem, da jo obiskuje veliko otrok s posebnimi potrebami, otrok z odločbami o dodatni strokovni pomoči.


Dodatna učna pomoč se torej po povedanem vrši na vrsto načinov (ne bi zdaj o tem, da se uporablja in se je uvedla mogoče tudi za krpanje manjka uruser posted image , ker o tem se že večkrat govorila).......in ukinja se le del financiranja le-te......

Torej je spet vse eno veliko jamranje, kaj laična javnost itak nima pojma kako se kaj v šoli financira.....

Namesto jamranja, pa učiteljice, ki se jim ukinja plačilo le-te lahko stopijo z argumenti do ministrstva......sigurno imajo kake podatke o uspešnosti in učinkovitosti dodatne učne pomoči, ki so jo nudile učencem......in tako se nastopa, ne pa zgolj z jamranjem in delanjem največje žrtve na svetu iz sebe oz. iz svojega poklica.....

Tudi na drugih področjih se dogajajo spremembe, ki jih je potrebno skoraj vsakodnevno spremljati....tudi drugi dobijo v službi dodatno delo, vsako leto kaj zraven, plača se pa običajno ne poveča......tako da s tovrstnim jamranjem dosežete učiteljice pri ljudeh zgolj kontraefekt, kot ga želite doseči......ker ljudjem po dveh ali treh letih konstantnega jamranja in delanja največjega žrtvenega jagnjeta (ob niti ne tako slabi plači) začnete presedati....in se proti vam obrnejo tudi tisti, ki so vas mogoče na začetku jamranja podpirali.....sedaj se jim pa zdi to že groteskno (da si izposodim malo izraze od kolegice patrino), ker so drugi ljudje v drugih poklicih v bistvu v istem zosu kot ve, ali pa še v slabšem, samo jamrajo bistveno manj......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 20:19:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Ne vem, kaj ste ve po poklicu, me pa res zanima, kako bi se ve počutile, če bi bile vsakih par mesecev deležne pjljuvanja, kritiziranja, ocenjevanja ...




Za to pljuvanje, kritiziranje javnosti so si učiteljice s svojim večnim sindikalistom v veliki meri krive same......nihče ne more v nedogled poslušati poveličevanja tega poklica in večnega delanja žrtve iz učiteljic.......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 21:09:56   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Se pa definitivno strinjam, da neko sito pri zaposlovanju učiteljev bi moralo biti. Ne vem pa še, kakšno. V bisvtu takega sita ni mogoče postaviti, če pa se sam šolski sistem nenehno spreminja ... kaj bomo celotno učiteljstvo vsaki dve leti, z vsako novo vlado postavili pred strelski vod in preverjali, kateri se je sposoben prilagajati vsem nebulozam, ki jih na novo uvajajo (ponavadi za par let), in kdo ne.


Osnova je stabilen sistem, in menim, da nekaj njegovih ostankov še imamo.Šolstvo, ki smo ga imeli 15 let nazaj, je bilo stabilno, čeprav ni bilo med najbolj kakovostnimi (in je bilo daleč od zanič šolstva).

Menim, da sam sistem korenitih sprememb sploh ni potreboval, potreboval pa je, in še potrebuje, določene spremembe. Z mojega vidika niti niso velike, kaj šele prevelike, da bi jih zmogli uresničiti.


Ne vem, kaj ste ve po poklicu, me pa res zanima, kako bi se ve počutile, če bi bile vsakih par mesecev deležne pjljuvanja, kritiziranja, ocenjevanja ...


Po mojem sektorju se zgraža skoraj toliko kot po upravnem ali po učiteljih user posted image .

Kako se počutim? Ne vem, vreme pač je, tako nekako.

Delam tako kot JAZ mislim, da je prav, čeprav delam večinoma tisto, kar sodi v rok službe. Pravim večinoma.

Delo se pa itak meri z rezultati..ampak če delam tako kot zgoraj pišem, rezultati pridejo. Kdor kritizira, pljuva,....naj, to je njegova odločitev. Večina hitro pride k pameti. In ko ta večina ne bo prišla k pameti, bom zamenjala službo, ali zato, ker konstantno z bedak ine morem delat, ali zato, ker bom tak bedak, da dela ne bom mogla več opravljati in prvi ne bodo bedaki.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 21:40:14   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Še enkrat pa bi prosila učiteljice, oz. tiste, ki se v to razumejo, kako je plačljiva ta dotatna učna pomoč in kaj se sedaj ukinja.....ker po tistem odstavku iz članka, ki sem ga že prej dala, se to financiranje po mojem razumevanju ne ukinja kar v celoti....:


Obstaja več vrst pomoči, financiranje se ukinja za en de, in sicer za dodatno učno pomoč in svetovalne storitve.
Ohranja se financiranje za dejavnosti za premagovanje primanjkljajev, ovir oz. motenj ter fizična pomoč (slepi, gluhi, gibalno ovirani).
Dodatna učna pomoč se lahko prepleta s preostalimi oblikami pomoči.
Učna pomoč se npr. nudi: dolgotrajno bolnim otrokom, otrokom z motnjami vedenja in osebnosti, otrokom s primanjkljaji na posameznih področjih učenja, seveda pa po potrebi oz. v skladu z odločbo tudi tistim, ki koristijo tudi druge oblike strokovne pomoči.

Učna pomoč naj bi se izvajala s strani izučenih strokovnjakov, ne pa kot 'flikanje ur' učiteljev, ki morajo zapolniti fond ur.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 21:48:08   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Le kaj bi bodoči učitelji porekli na to? Da bi bil pedagoški faks vsaj tako zahteven kot je strojni?




Ne morem pozabit, kako se je moja generacija odločala za študij na pedagoški.
Kao "Eh, ne vem kaj naj grem študirat, bom pa na pedagoško šla." Preveč jim je bilo pravo, FDV v Ljubljani, ekonomija jih ni zanimala... in tako je kar veliko mojih kolegic pristalo na pedagoški.


Saj učitelji niso samo tisti, ki so končali Pef. To je eno.

Drugo, nekdo je lahko končal 5 medicinskih faksov, pa to še ne pomeni, da bo dober zdravnik. Isto velja za vse poklice, ki imajo opravka z ljudmi.
Se pa definitivno strinjam, da neko sito pri zaposlovanju učiteljev bi moralo biti. Ne vem pa še, kakšno. V bisvtu takega sita ni mogoče postaviti, če pa se sam šolski sistem nenehno spreminja ... kaj bomo celotno učiteljstvo vsaki dve leti, z vsako novo vlado postavili pred strelski vod in preverjali, kateri se je sposoben prilagajati vsem nebulozam, ki jih na novo uvajajo (ponavadi za par let), in kdo ne.

Ne vem, kaj ste ve po poklicu, me pa res zanima, kako bi se ve počutile, če bi bile vsakih par mesecev deležne pjljuvanja, kritiziranja, ocenjevanja ...

Pa to nima nič opraviti, da zdaj cvilimo tisti s slabo vestjo, da uni ta sposobni so pa tiho ... jaz nimam slabe vesti. Je nimam za kaj imeti. Nisem zaposlena v šolstvu. Nisem učitelj oz. sem po izobrazbi. Nisem diplomirala na Pef. Aktualna problematika me niti najmanj ne prizadeva niti ne zadeva.


Se strinjam. Nejcko, ne sekiraj se tako zelo- izobrazba je že dolgo trn v peti določenim ljudem- posebej tistim s šnel kurzi in s srednjo šolo pridobljeno s sto in eno inštrukcijo in so nekoč pobožno sanjali o rednem faksu pa so bili zanj intelektualno prekratki ( tudi za tako nikakvega kot je pedagoški)- tudi tule se redno oglašajo.. Ker veliko takih že sto let vegetira doma zaradi situacije v naši državi ( ali pa mogoče zaradi česa drugega), svoj gnev redno stresajo nad izobraženci, ki imajo po njihovem še vedno daleč preveč plače, pa čeprav se samo nekje čohajo in nič drugega. Takšnim ne pridela in ne pridela, da ne bodo imeli nič več, če vzamejo tistim, ki imajo zaradi garanja pač malo več od njih, ki sedijo doma ( in za katere odvajajo denar tudi neinteligentni diplomanti, magistri in profesorji z univerz). Kljub precej višji izobrazbi in odgovornosti . Kot si že rekla- foušija je huda reč. Taka grda zver, pri kateri se rado pozabi na vse- na otroke ( ki bodo v tem primeru spet kratko vlekli), na resničen trud posameznikov v tem poklicu, na logično dejstvo, da ljudje, ki pošteno hodijo v službo in opravljajo delo korektno, niso krivi, če je nekdo brez dela doma, da si za delo, ki ga človek opravlja s trudom, zasluži spoštljiv odnos ne pa vsakomesečno razvrednotenje in pljuvanje iz strani tistih, ki se jim še sanja ne, kaj vse se dogaja na drugi strani zavese.
Sicer pa je to tisto, kar želi jara gospoda. Da se mali človek grize med sabo, veliki pa veselo vriska naprej. Žal tega nekateri nikoli ne bodo videli zaradi lastne zagrenjenosti in zavisti.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 21:51:07   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Le kaj bi bodoči učitelji porekli na to? Da bi bil pedagoški faks vsaj tako zahteven kot je strojni?




Ne morem pozabit, kako se je moja generacija odločala za študij na pedagoški.
Kao "Eh, ne vem kaj naj grem študirat, bom pa na pedagoško šla." Preveč jim je bilo pravo, FDV v Ljubljani, ekonomija jih ni zanimala... in tako je kar veliko mojih kolegic pristalo na pedagoški.


Saj učitelji niso samo tisti, ki so končali Pef. To je eno.

Drugo, nekdo je lahko končal 5 medicinskih faksov, pa to še ne pomeni, da bo dober zdravnik. Isto velja za vse poklice, ki imajo opravka z ljudmi.


Se strinjam. Ampak ta pedagoška fakulteta je izstopala v mojem krogu. Noben drug faks ni bil kar tako brezveze izbran za študij, kot pedagoški.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 21:51:44   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Obstaja več vrst pomoči, financiranje se ukinja za en de, in sicer za dodatno učno pomoč in svetovalne storitve.
Ohranja se financiranje za dejavnosti za premagovanje primanjkljajev, ovir oz. motenj ter fizična pomoč (slepi, gluhi, gibalno ovirani).
Dodatna učna pomoč se lahko prepleta s preostalimi oblikami pomoči.
Učna pomoč se npr. nudi: dolgotrajno bolnim otrokom, otrokom z motnjami vedenja in osebnosti, otrokom s primanjkljaji na posameznih področjih učenja, seveda pa po potrebi oz. v skladu z odločbo tudi tistim, ki koristijo tudi druge oblike strokovne pomoči.

Učna pomoč naj bi se izvajala s strani izučenih strokovnjakov, ne pa kot 'flikanje ur' učiteljev, ki morajo zapolniti fond ur.


Torej ostaja definitivno za tiste, ki pomoč najbolj potrebujejo.
Druga skupina je potrebna prevetritve, tako pri učencih kot učiteljih.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 22:08:44   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

tako da s tovrstnim jamranjem dosežete učiteljice pri ljudeh zgolj kontraefekt, kot ga želite doseči......ker ljudjem po dveh ali treh letih konstantnega jamranja in delanja največjega žrtvenega jagnjeta (ob niti ne tako slabi plači) začnete presedati


Povprečna plača zaposlenih v osnovnih šolah je ca 1.650€ bruto, neto je to nekaj manj kot 1.100€. V tem znesku je zajeto celotno šolsko osebje, razen rabnatelja, katerega plača se prikazuje posebej. Efektivno je povprečna neto plača učitelja nekaj višja.

Koliko je to. Hmmm. Za dobre učitelje po mojem kar nekaj stotatkov premalo, ob dejstvu, da dodatnih finančnih ugodnosti kot je npr vsaj simbolna božčnica, običajno ni (popravite me, če se motim). Enako kot je veliko za tistega, ki flika ure in za tistega, ki svoje delo opravlja malomarno ali slabo.

Kaj se je zgodilo učiteljem, da so izgubili svojo moč, ne vem, to bodo morali ugotoviti sami.
Uporabniki šolstva imamo to srečo, da sistem še deluje na starih temeljih in da so nam danes vrata do znanja široko odprta, če le hočemo.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 14.1.2015 22:09:07 >


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 22:14:20   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Ne vem, kaj ste ve po poklicu, me pa res zanima, kako bi se ve počutile, če bi bile vsakih par mesecev deležne pjljuvanja, kritiziranja, ocenjevanja ...




hahha, verjemi, da se moj fah še bolj kritizira user posted image user posted image

pa še vsak misli, da se lahko znese nad nami...ker smo pač pri roki...user posted image



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: ukinitev financiranja dodatne učne pomoči
14.1.2015 22:14:20   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Ne vem, kaj ste ve po poklicu, me pa res zanima, kako bi se ve počutile, če bi bile vsakih par mesecev deležne pjljuvanja, kritiziranja, ocenjevanja ...




Za to pljuvanje, kritiziranje javnosti so si učiteljice s svojim večnim sindikalistom v veliki meri krive same......nihče ne more v nedogled poslušati poveličevanja tega poklica in večnega delanja žrtve iz učiteljic.......



Še ena plat, ki potrjuje, kako velika škoda je, da ne živimo v Nemčiji (ali vsaj v Franciji ali Italiji, morebiti še v Angliji). Tam vsaj učitelji ne bi bili skoz na udaru in popljuvani, ampak bi lahko pljuvali po letaliških delavcih in delavcih na železnicah, pa po šoferjih avtobusov ... bemtiš, tam skoz uni jamrajo in štrajkajo ... res škoda user posted image

ups ... oni niso JS, bemtiš, po njih se ne smeuser posted image


< Sporočilo je popravil nejcko -- 14.1.2015 22:15:27 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?