|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Evtanazija, da ali ne?
15.1.2015 21:10:27   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Zdravnika, ki naj bi opravil evtanazijo, so odpustili, tako navajajo mediji.
Pravilen ukrep?

Ne.
Če bi bile zadeve v zdravstvu ustrezno urejene, torej z možnostjo humanega umiranja, v paliativnih centrih, ki jih pri nas ustanavljajo že ne vem koliko let, pa kaj dlje kot do visokoletečih besed niso prišli, z normalnimi delovnimi pogoji v bolnišnicah tako za osebje kot za bolnike, ter da bi se nepravilnosti in težave reševale hitro in učinkovito, pa seveda bi bila odpustitev zdravnika pravilni ukrep.

Seveda pa je njegova odpustitev najbrž izvedena 'po reglcih' in kot taka zadovoljujoča za večino.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Evtanazija, da ali ne?
15.1.2015 21:15:42   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

na Popu je tip govoril, da ni dal, ampak je mimo teklo... naročil pa ga je sestri...


Če je naročil sestri, on ne more vedeti, kam je teklo.
In še vedno je on odgovoren. Sestra je samo izvajalka, in nosi manjšo odgovornost (teoretično, ne spravljam se na sestro).

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Evtanazija, da ali ne?
15.1.2015 21:18:47   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Zdravnika, ki naj bi opravil evtanazijo, so odpustili, tako navajajo mediji.
Pravilen ukrep?

Ne.
Če bi bile zadeve v zdravstvu ustrezno urejene, torej z možnostjo humanega umiranja, v paliativnih centrih, ki jih pri nas ustanavljajo že ne vem koliko let, pa kaj dlje kot do visokoletečih besed niso prišli, z normalnimi delovnimi pogoji v bolnišnicah tako za osebje kot za bolnike, ter da bi se nepravilnosti in težave reševale hitro in učinkovito, pa seveda bi bila odpustitev zdravnika pravilni ukrep.

Seveda pa je njegova odpustitev najbrž izvedena 'po reglcih' in kot taka zadovoljujoča za večino.



Zelo hud ukrep in veliko si upajo, če tisto, kar piše, drži. Nekdo, ki je pripravljen usmrtiti človeka, je lahko zelo nevaren.
V vsakem primeru je nekaj hudo kloridnega tam.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Evtanazija, da ali ne?
15.1.2015 21:20:32   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

na Popu je tip govoril, da ni dal, ampak je mimo teklo... naročil pa ga je sestri...


Če je naročil sestri, on ne more vedeti, kam je teklo.
In še vedno je on odgovoren. Sestra je samo izvajalka, in nosi manjšo odgovornost (teoretično, ne spravljam se na sestro).


ja, in ker je vse skupaj zmešano več ne vem, kaj je kdo naredil ali ne, ker je še sam dr. enkrat priznal, drugič zanikal

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Evtanazija, da ali ne?
15.1.2015 21:29:51   
Vijoličarka
Tudi jaz nič ne razumem. Menda je naročil ta kalijev klorid sestri, ni čisto jasno ali je potem to teklo v žilo ali mimo, ampak domnevajo, da v žilo. Dokazati ni mogoče, ker je bil pokojnik upepeljen.

Zdravnik naj bi to storil zaradi nekakšnega protesta ???? WTF???? user posted image

Priče so prišle na plano šele zdaj, ko ničesar ni več mogoče preveriti in dokazati.

Meni se najbolj smili družina tega pokojnika. Morda oni takrat niso nič vedeli, so mislili, da je pač šlo po naravni poti (in če ni šlo, bi šlo precej verjetno kakšen teden kasneje), zdaj pa tole. Grozno. Upam da jih mediji ne bodo nadlegovali, ker vsak človek, ki je sposoben vsaj povprečne empatije, točno ve, kako se počutijo.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Evtanazija, da ali ne?
15.1.2015 21:55:30   
josephine27
Zadnje čase ne gledam več TV tako, da te zgodbe s POPtvja al kjerkoli že ne poznam zato tega ne bom komentirala. Kar se tiče evtanazije pa je to ena tako težka tema, da se bi v tem trenutku težko odločila v katerololi smer. Vem samo, da te odločitve ne bi rada ne zase ne za koga drugega srejemala nikoli v življenju. Razumem, da ima vsak pravico odločat o svojem življenju, bega me tisti del, da lahko odloča o tem še kdo drug. V tem primeru res lahko prihaja do zlorab.

_____________________________



(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
15.1.2015 21:57:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
15.1.2015 22:02:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Evtanazija, da ali ne?
15.1.2015 22:07:44   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Zdravnik naj bi to storil zaradi nekakšnega protesta ???? WTF???? user posted image


Baje je osumljeni zdravnik zdravnik sam zahteval, da se opravi obdukcija, pa se njegov nadrejen - ki je tudi bil sankcioniral - s tem ni strinjal, so ravno poročali na Odmevih.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Evtanazija, da ali ne?
15.1.2015 22:56:18   
Vijoličarka
Joj, petea, vedno bolj blesavo vse skupaj. Kaj je ta zdravnik namenoma ubil nekoga, ki tega ni zaprosil, niti niso zaprosili sorodniki, zaradi nekega protesta in potem to hotel še obelodaniti in iz tega delati cirkus, na račun tega pokojnika, njegove družine?

Pišuka, pa kakšni primerki študirajo medicino???? Izrabiti človeka in njegove bližnje na takšen način? Četudi je bil na smrt bolan, četudi bi čez dva dni umrl, zdravnik ni imel pravice, da ga uporabi takole, kot nekakšen nepomemben objekt v poskusu.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Evtanazija, da ali ne?
16.1.2015 7:49:05   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Joj, petea, vedno bolj blesavo vse skupaj. Kaj je ta zdravnik namenoma ubil nekoga, ki tega ni zaprosil, niti niso zaprosili sorodniki, zaradi nekega protesta in potem to hotel še obelodaniti in iz tega delati cirkus, na račun tega pokojnika, njegove družine?

Kaj se je dogajalo in ali je dejansko naredil brez prošnje sorodnikov, vedo samo vpleteni.
Zgodba za javnost je vsak dan drugačna. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Pišuka, pa kakšni primerki študirajo medicino???? Izrabiti človeka in njegove bližnje na takšen način?

Po mojem v svoji praksi, sploh na takšnem področju, vsakodnevno srečujejo kup bolnikov, ki jih ne morejo ustrezno oskrbeti, pa ne, ker ne bi znali, ampak ker je njihovo delo vedno bolj odvisno od drugih določevalcev.
Verjetno mnogim slej ko prej 'dvigne pokrov', saj se zavedajo, da je to, kar so se učili na faksu, daleč od dejanskega dela in poslanstva zdravnikov.

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Četudi je bil na smrt bolan, četudi bi čez dva dni umrl, zdravnik ni imel pravice, da ga uporabi takole, kot nekakšen nepomemben objekt v poskusu.

Ali je bil poskus ali kaj drugega, me niti ne zanima.
Pred dnevi je predstojnik infekcijske klinike razlagal, da imajo trenutno bolnike nameščene tudi po hodnikih, ker drugje ni prostora, ter da so takšne razmere nedostojne za paciente in delovno neustrezne za osebje.
Včeraj so razlagali, da je pri tem primeru smrti šlo narobe en kup stvari in da ne razumejo, kako je to mogoče. Da pa drugače sistem deluje brezhibno. Ja, seveda. user posted image

Razmišljam, da se verjetno na osebje vršijo pritiski, da morajo zmanjševati stroške, čim prej sprazniti postelje, hkrati pa so zavezani k upoštevanju zdravniških pravil in načel, se ubadati s svojci, birokracijo in včasih stvari verjetno enostavno več niso rešljive ali vsaj preproste.


Vidiš, meni pa se zdi zelo nesprejemljivo, da mora človek še dva ali sedem dni skrajno trpeti, saj potem bo tako ali tako umrl. Da je to bolj etično, kot da umre mirno.
Mislim, da večletno opazovanje takšnih umiranj tudi pusti posledice na osebju, saj veliko ljudi že tistih nekaj dni težko opazujejo agonijo umirajočega svojca. Veliko ljudi namreč umira po bolnišnicah brez bližine svojcev, ker mnogi zelo težko gledajo, kako se umirajoči v zadnjih dneh, urah muči.

Verjamem, da je takšnih primerov pomoči pri umiranju bilo tudi v Sloveniji že kar nekaj. Zanima pa me, zakaj je ravno ta primer sedaj prišel v javnost.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Evtanazija, da ali ne?
16.1.2015 8:06:20   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea


Verjamem, da je takšnih primerov pomoči pri umiranju bilo tudi v Sloveniji že kar nekaj. Zanima pa me, zakaj je ravno ta primer sedaj prišel v javnost.


mogoče pa je vseeno dr. hotel nekaj sporočiti. Mogoče ni za javnost (še)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Evtanazija, da ali ne?
16.1.2015 11:08:34   
Plus minus
Pišuka, pa kakšni primerki študirajo medicino???? Izrabiti človeka in njegove bližnje na takšen način? Četudi je bil na smrt bolan, četudi bi čez dva dni umrl, zdravnik ni imel pravice, da ga uporabi takole, kot nekakšen nepomemben objekt v poskusu.


Takšni, ki se imajo za nedotakljive bogove v belem. Svašta se po bolnicah dogaja, grde packarije, samo zelo malo pride na plan. Ker v naši preljubi deželici so zdravniki zaščiteni bolj kot karkoli na svetu. In iti se bost z njimi, ko veš, da jih boš mogoče kdaj potreboval.
Hipokratova prisega - ja fajn bi bilo, če bi jo tudi po diplomi, večkrat prebrali.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Evtanazija, da ali ne?
16.1.2015 11:20:17   
Plus minus
če sem za, sem za le v tem primeru, da o tem odloča tisti, ki je bolan in ne njegovo sorodstvo.


Razmišljam enako.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Evtanazija, da ali ne?
16.1.2015 11:22:28   
Plus minus

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: petea


Verjamem, da je takšnih primerov pomoči pri umiranju bilo tudi v Sloveniji že kar nekaj. Zanima pa me, zakaj je ravno ta primer sedaj prišel v javnost.


mogoče pa je vseeno dr. hotel nekaj sporočiti. Mogoče ni za javnost (še)


A tu se gremo Da Vincijevo šifro? Če ima kaj za povedat, naj pove tako kot vsak normalen človek. Ne pa da se gre boga ali pa neke igrice z tujim človeškim življenjem. Vse skupaj je že prav morbidno.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Evtanazija, da ali ne?
19.1.2015 11:02:27   
petea
javnost je naklonjena evtanaziji

po drugi strani pa stroka pravi, da v državah, kjer imajo urejen sistem evtanazije, prihaja do številnih zlorab;
a če v državah, ker sistem ni urejen, evtanazije uradno ni, torej ne prihaja do zlorab?

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Evtanazija, da ali ne?
19.1.2015 12:18:49   
kalbo
Nekaj let nazaj sem gledal umirati nekoga, ki mi je bil zelo blizu, v bistvu mi je bil oče in prijatelj v isti osebi. Umiranje je bilo počasno in postopno pri polni zavesti. Najprej ga je bolezen prikovala na posteljo in takrat je v bistvu vsako poslabšanje sprejel in se je videlo, da bi še živel. Ko mi je pa enkrat vzelo govor in ga popolnoma paraliziralo, tisto pa ni bilo več vredno človeka, zato sem v določenih primerih za evtanazijo, seveda pod točno določenimi pogoji.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Evtanazija, da ali ne?
19.1.2015 12:27:56   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Ko mi je pa enkrat vzelo govor in ga popolnoma paraliziralo, tisto pa ni bilo več vredno človeka, zato sem v določenih primerih za evtanazijo, seveda pod točno določenimi pogoji.


ravno za takšne primere in za takšno stanje bi bila evtanazija (edino!) smiselna možnost; torej, ko je stanje za človeka nesprejemljivo oz. še bolj kot ne mučenje

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
19.1.2015 14:11:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




REAKCIJA NA CEPLJENJE
nataly33

Ali je imel vaš otrok (dojenček) reakcijo po cepljenju?

DA (38%)

NE (62%)


Število vseh glasov: 169

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!