|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
8.1.2015 10:05:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 10:13:30   
LuLu
če si bolnik pri polni zavesti to zaželi... ja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 10:23:35   
RIJA*
jaz sem za. če pogedam svojo babico, ni debate user posted image

mi je razlagala teta, ki živi v kanadi, da je njen delodajalec zvečer poklical svojo sestro na nizozemsko, sta se lepo pogovorila in poslovila, ker so jo potem v nekaj urah evtanazirali...brez velikih debat...se je tako odločila, glede na njeno situacijo....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 10:31:55   
mika
Tako zelo težko se mi je tu opredelit.....ob takšnih vprašanjih imam vedno pred očmi zgodbo še iz časov Oprah show, ko so zdravniki napačno diagnosticirali neozdravljivo bolezen (ne spomnim se več za katero je šlo), ženska se je pa odločila za evtanazijo. Obdukcija je pokazala, da je bolezen bila ozdravljiva.

Na drugi strani pa so zgodbe, hudega trpljenja, umiranja v mukah ali pa zgodbe krvavih samomorov.


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 10:33:22   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mika



drugega je po moje dosti več...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 10:36:44   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Torej ste za ali proti?


Za. Seveda z ustreznimi varovalkami in jasnimi pravili igre.

Nikakor namreč ne razumem, zakaj je humano evtanazirati živali, ki jim ne morejo več pomagati in samo še trpijo, pri ljudeh v isti situaciji pa bi naj evtanazija predstavljala nehumano dejanje.


Mislim pa, da bi poleg samega človeka, ki želi tako umreti, lahko o tem odločali tudi svojci ali drugi pristojni, če volja človeka ni znana oz. je njegovo trpljenje neznosno, ni pa več v stanju sam odločati o sebi.

Hkrati pa seveda mora biti omogočeno, da tisti, ki vseeno želi umreti 'naravno' in je ta njegova želja znana, lahko tako tudi umre, brez prisiljevanja okolice po uporabi evtanazije.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 10:54:00   
Vijoličarka
Da. Odločitev je toliko lažja, ker že obstajajo države z ustrezno regulativo in izkušnjami. Ob sodelovanju medicinske in pravne stroke in na podlagi zakonov in izkušenj prej omenjenih držav, ne bi smelo biti ovir, da se to področje ustrezno uredi.

Pravzaprav se mi zdi to nujno. Očitno obstaja zelo veliko ljudi, ki evtanazijo podpirajo in so celo taki, ki so zaradi prepričanja pripravljeni kršiti zakon. Tukaj gre lahko za resnično usmiljenje, lahko pa tudi ne. Prav zaradi slednjih je to nujno treba urediti.

Strah, se mi zdi, je odveč. Pravila so stroga in potreben je natančen pregled, analiza in tudi drugo mnenje, mislim da v Belgiji pred izvedbo postopka vse skupaj komisijsko še enkrat preverijo.

Ker če je izzid znan in neizbežen, na poti do 'cilja' pa samo bolečina in trpljenje, tako za bolnika, kot za njegovo družino, potem bi morala obstajati pravica do odločitve.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 11:02:02   
alda
če je bolezen huda in neozdravljiva,kjer trpi poleg telesa tudi duša in človeško dostojanstvo
sem takoj za,le da se za to odloči posameznik sam.

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 11:59:46   
malaMravljica
Ankica, kaj si ravno brala tisto knjigo, kjer ti zraven knjige prodajo se dve pakungi robckov?

Tezko vprasanje in ne vem odgovora.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
8.1.2015 12:06:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 12:33:21   
mateyka
se lahko podpišem pod peteo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 12:47:34   
malaMravljica
Ankica, ne. Mislim tisto knjigo, ko je en adrenalinski fant imel nesreco in ne more cist nic vec razen govorit in prst na roki malo premaknt in pove mami, da bo sel v Svico. Pol mama iztrzi 6 mesec casa, da bo kao premislil in mu najde negovalko. Meni je bila tista knjiga tok kruta, da sploh nocem vec brat tiste avtorice.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 15:37:58   
Cuker*
Za.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 15:44:30   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Torej ste za ali proti?


Za. Seveda z ustreznimi varovalkami in jasnimi pravili igre.

Nikakor namreč ne razumem, zakaj je humano evtanazirati živali, ki jim ne morejo več pomagati in samo še trpijo, pri ljudeh v isti situaciji pa bi naj evtanazija predstavljala nehumano dejanje.


Mislim pa, da bi poleg samega človeka, ki želi tako umreti, lahko o tem odločali tudi svojci ali drugi pristojni, če volja človeka ni znana oz. je njegovo trpljenje neznosno, ni pa več v stanju sam odločati o sebi.

Hkrati pa seveda mora biti omogočeno, da tisti, ki vseeno želi umreti 'naravno' in je ta njegova želja znana, lahko tako tudi umre, brez prisiljevanja okolice po uporabi evtanazije.



Podpisem!

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Evtanazija, da ali ne?
8.1.2015 18:20:01   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Ankica, ne. Mislim tisto knjigo, ko je en adrenalinski fant imel nesreco in ne more cist nic vec razen govorit in prst na roki malo premaknt in pove mami, da bo sel v Svico. Pol mama iztrzi 6 mesec casa, da bo kao premislil in mu najde negovalko. Meni je bila tista knjiga tok kruta, da sploh nocem vec brat tiste avtorice.


To je Jojo Moyes, Ob tebi (mislim, da je tak prevod Me before you). Meni je bila krasna in sem jo prebrala do konca. Zdaj berem še eno njeno, One plus One.

Evtanazija. Ne vem. Prej ne kot ja in če ja, kar pod nekaj izpolnjenimi pogoji. Glede na to, da gremo po poti Amerike, kjer se pričakovana življenjska doba zdaj skrajšuje (debelost), si bomo mogoče še želeli živeti. Kdo ve.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Evtanazija, da ali ne?
9.1.2015 12:40:19   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Torej ste za ali proti?

Jaz za.


Mislim da je vsak kolikor toliko razumen človek absolutno ZA, z ustreznimi varovalkami seveda.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Evtanazija, da ali ne?
10.1.2015 12:47:31   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea



Za. Seveda z ustreznimi varovalkami in jasnimi pravili igre.

Nikakor namreč ne razumem, zakaj je humano evtanazirati živali, ki jim ne morejo več pomagati in samo še trpijo, pri ljudeh v isti situaciji pa bi naj evtanazija predstavljala nehumano dejanje.


Mislim pa, da bi poleg samega človeka, ki želi tako umreti, lahko o tem odločali tudi svojci ali drugi pristojni, če volja človeka ni znana oz. je njegovo trpljenje neznosno, ni pa več v stanju sam odločati o sebi.

Hkrati pa seveda mora biti omogočeno, da tisti, ki vseeno želi umreti 'naravno' in je ta njegova želja znana, lahko tako tudi umre, brez prisiljevanja okolice po uporabi evtanazije.


Verjetno je ravno v tem problem......ker se še tako trda varovalka lahko zaobide.....in nobeno pravilo igre ne more biti tako jasno, da se ne bi moglo zaobiti....



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Evtanazija, da ali ne?
10.1.2015 14:06:38   
mateyka
lilana, VSE se da zlorabit. tudi recimo presajanje organov (prodaja le teh in kraja le teh... etc), pa zaradi možnosti zlorabe tega ne preprovejo. tudi zdravila se da zlorabljat, pa jih zato ne preprovejo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Evtanazija, da ali ne?
10.1.2015 19:52:13   
liliana
Vendar pri evtanaziji gre o moči za odločanje o življenju in smrti.....o tem, da nekdo ima moč odločati ali bo človek umrl ali živel......in tudi stroga varovala se kaj hitro zaobidejo.....baje so na Nizozemskem že bile razprave o tem, da bi evtanazirali tudi otroke z določenimi hibami......

Težko rečem, če sem za ali ne.....večna dilema......če sem za, sem za le v tem primeru, da o tem odloča tisti, ki je bolan in ne njegovo sorodstvo......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Evtanazija, da ali ne?
10.1.2015 20:35:11   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Torej ste za ali proti?

Jaz za.

Kakšne par let nazaj bi brez premisleka- kljub temu da sem verna - rekla ZA. Zadnja leta pa sem imela iz različnih vzrokov zaradi svojih dragih možnost videti in slišati takšne zadevščine iz medicinskih logov, da bi se težko opredelila za pozitivno. Definitivno zadeva zahteva toliko zakonskih varoval, da pri nas po moje nikoli ne bo šla skozi. Brez teh varoval, pa se jaz žal preveč bojim zlorabljanj. Če smo pošteni hujši so časi več so ljudje pripravljeni narediti za pravo plačilo. Že sedaj je tega ogromno ob karticah kjer podpišeš, da daruješ organe, pa vseeno pri tem še vztrajam zaenkrat.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Evtanazija, da ali ne?
11.1.2015 0:29:45   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
......če sem za, sem za le v tem primeru, da o tem odloča tisti, ki je bolan in ne njegovo sorodstvo......


ja, tudi jaz. recimo, da bi dala redke izjeme za odločanje sorodstva, npr. ko se je za življenja jasno opredelil in govoril o tem, zdaj pa ni sposoben komunicirat/izrazit željo (kakšnokoli stanje mu pač to onemogoča), stanje človeka je pa tako da nedvomno zelo trpi in se muči.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Evtanazija, da ali ne?
15.1.2015 20:52:51   
Stanislava_
Zdravnika, ki naj bi opravil evtanazijo, so odpustili, tako navajajo mediji.

Pravilen ukrep?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Evtanazija, da ali ne?
15.1.2015 20:56:18   
LuLu
meni več nič ni jasno kaj je naredil ali kaj je hotel narediti...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Evtanazija, da ali ne?
15.1.2015 20:58:19   
Stanislava_
Kolikor razberem (delo.si), naj bi bolniku dal porevelik odmerek kalijevega klorida, ki naj bi povzorčil smrt.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Evtanazija, da ali ne?
15.1.2015 21:00:59   
LuLu
na Popu je tip govoril, da ni dal, ampak je mimo teklo... naročil pa ga je sestri...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




ROTAVIRUS
Lelly28 RR

Ali ste svojega otroka cepili proti rotavirusu?

da (35%)

ne (65%)


Število vseh glasov: 31

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!