|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: previjanje-ivanje rok
28.12.2014 12:56:29   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Dobro jutro user posted image .

Eno so obiski, ki se ne umivajo, ne sezuvajo čevljev in ne previjajo in ne hranijo mojega otroka.
Drugo je varstvo, vključno z vsemi taščami in sosedami, kjer pričakujem osnovno higieno, ki se začne pri rokah. Mi si jih kar umivamo, kaj čem. Starodomodni smo.


Niste staromodni.....novodobni ste......user posted image user posted image


Ne vem user posted image .

Mi smo si vedno šli najprej umiti roke, ko smo prišli v hišo.
Enako pred jedjo, doma ali v šoli. Ali si vi pred kosilom ne umijete rok?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: previjanje-ivanje rok
28.12.2014 14:50:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Ne vem user posted image .

Mi smo si vedno šli najprej umiti roke, ko smo prišli v hišo.
Enako pred jedjo, doma ali v šoli. Ali si vi pred kosilom ne umijete rok?


Pred kosilom si umijemo roke.....user posted image

Samo vedno, ko vstopimo v hišo, ne gremo takoj k kosilu........in ni vedno prva stvar, ki jo storim, ko vstopim v hišo, v službo, na obisk, kjer mi ponudijo kavo in kekse, da si umijem roke.......

Drugače pa, tudi ko grem na kavo v kafič, si ne grem takoj umit rok, ker bom pila kavo......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: previjanje-ivanje rok
28.12.2014 14:56:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Vprašanje v tej temi pa je, ali je zahtevati od tašče, ki je že nekaj časa v stanovanju, ki je pred tem že objemala otroka, pripravljala hrano ..., da si pred previjanjem otroka (prvič ali ponovno) umije roke, preveč ali je to realna zahteva.



Avtorico teme moti zgolj ne pranje rok tašče pred previjanjem otroka........o pripravi hrane z neumitimi rokami ni bilo govora......torej lahko predvidevamo, da si tašča pred pripravo hrane vseeno umije roke, ali pa da avtorice teme to ne moti......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: previjanje-ivanje rok
28.12.2014 15:02:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Enako. Če je le mogoče, to naredim s papirjem ali vsaj komolcem.

Včasih si predstavljam, da je neko kljuko pred mano v javnem prostoru prijemal kakšen Romun..In ja, umivamo si roke user posted image .


Saj vendar ne hodimo vsakodnevno po javnih straniščih na avtocestah, kjer wcje in kljuke prijemajo Romuni z umazanimi rokami......in takrat pranju rok tudi namenimo malo več pozornosti, ko smo v določenih delikatnih situacijah.....

In ja....tudi mi si umivamo roke.....samo nam umivanje rok ne kroji življenja oz. si ne hodimo umivat rok ob vsakem dotiku kljuke, tipk na bankomatu, božanju psa ali mačke, skratka ne držimo rok pod pipo 90 % delovnega dneva......



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: previjanje-ivanje rok
28.12.2014 21:03:04   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


skratka ne držimo rok pod pipo 90 % delovnega dneva......





A jih kdo user posted image .


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: previjanje-ivanje rok
28.12.2014 21:41:22   
mateyka
meni se koža na rokah izsuši, če bi si jih prala več kot 20x na dan. sploh zdaj pozimi.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: previjanje-ivanje rok
28.12.2014 21:46:51   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

meni se koža na rokah izsuši, če bi si jih prala več kot 20x na dan. sploh zdaj pozimi.


Nekje tolikokrat si jih, se mi zdi. Da zračunam.

Zjutraj.
Ko pridemo iz službe.
Ko pridemo iz trgovine.
Ko pridemo od kdo ve kje.
Plus vsakič, ko gremo na wc.
Plus pomivanje posode.
Pred jedjo in po jedi.
Priložnostno user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: previjanje-ivanje rok
28.12.2014 22:16:52   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
skratka ne držimo rok pod pipo 90 % delovnega dneva......

A jih kdo user posted image .


Pred leti, dolgo, preden sem sama postala sama mama, sem nekaj minut opazovala znanko, ki je svojemu takrat kakšno leto staremu otroku praktično neprestano - ko se je dotaknil psa, prijel za ograjo, se pri hoji po stopnicah prijemal tal ... brisala roke z vlažnim robčkom.

No, 90 % časa ravno ni dosegla, 50 % pa se je precej približala. user posted image

Sem takrat mislila, da so morda otroci res tako občutljivi, da jih je treba neprestano ščititi pred vsemi mogočimi bacili.
No, do časa mojega materinstva sem svoje razmišljanje nekoliko 'normalizirala'. user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: previjanje-ivanje rok
28.12.2014 22:51:54   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


skratka ne držimo rok pod pipo 90 % delovnega dneva......





A jih kdo user posted image .



Izgleda.....user posted image glede na to, koliko si jih perete....doma.....

v službi si jih potem izgleda ne perete vseeno toliko....recimo ob vsakem prijemu kljuke, ob vsakem rokovanju s poslovnim partnerjem, ob vsakem čiku, ob vsakem dotiku roke z mizo v sejni sobi in priklopu prenosnika v vtičnico.....do takrat, ko pridete domov in se vržete aktivno v pranje rok se vsi ti bacili in mikrobi že razširijo po vsej notranjosti vašega telesa....pronicajo skozi kožo, sluznico, mikroskospsko ranico na roki, v nosu.....

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Pred leti, dolgo, preden sem sama postala sama mama, sem nekaj minut opazovala znanko, ki je svojemu takrat kakšno leto staremu otroku praktično neprestano - ko se je dotaknil psa, prijel za ograjo, se pri hoji po stopnicah prijemal tal ... brisala roke z vlažnim robčkom.

No, 90 % časa ravno ni dosegla, 50 % pa se je precej približala. user posted image



Ostalih 40 % pa je porabila za svojo dezinfekcijo rok......user posted image



< Sporočilo je popravil liliana -- 28.12.2014 22:54:57 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
28.12.2014 23:18:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 1hruška)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 7:49:01   
Tippi
Ok.vprasanje je pred previjanjem NE.
Ko pridem kam na obisk JA....ne pa vedno.
Pred kosilom JA
Po straniscu JA
Pred pestvanjem malega otroka JA (glej drugi stavek)
Po previjanju NE

Nikoli pa ne zahtevam od nikogar da si umije roke ko pride na obisk.enkrat na teden operem kljuke s spitadermom in to je to.vse je stvar navade.jaz pazim na higieno rok,nisem pa s tem obsedena.tud z neumitimi sem ze jedla.packa sem! Haha

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 8:07:49   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Po previjanju NE


user posted image

tud z neumitimi sem ze jedla.


user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 8:39:40   
Tippi
Kaj? Jst ce zamenjam polulano plenico v stotinki sekunde,se ne umazem haha tud pr posrani plenici se ne.
Jedla sem pa ze v takih okoliscinah,da je voda zlato in si umit roke pred obro kom,bi bilo....ah kaj cem ti razlagat.cudi se naprej haha

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 10:33:45   
tashq
Tudi jaz sem izgleda bolj pujs.
PRED previjanjem se ne umijem-to mi sploh ni jasno, saj je med rito (ki niso usta btw.) in "umazanimi" rokami vedno še neka plast, recimo robček.
PO previjanju pa odvisno-če naredim tako kot znam (brez dotikanja z golo roko kakanja in lulanja), potem ne.
PRED kuhanjem obvezno, pa še vmes kar velikokrat-odvisno, kako pacasto je tisto kuhanje. Pa delovno površino tudi velikorat pomijem, sploh če je več "faz" kuhanja, pripravljanja hrane.
Nakupovalni vozički, vrata v trgovini so pač res fuj, ampak se ne sekiram, ker je še veliko drugih stvari v tem okolju fuj , recimo izdelki v trgovini, denar itd. In če bi že razkužila ročaj od nakupovalnega vozička, bi hitro spet nanesla potencialne bakterije gor, ko bi prijela prvo stvar v trgovini in jo dala v voziček. In potem z bakterijastimi rokami spet prijela voziček. Zato si pač "samo" doma umijem roke, vmes si pa ne vtikam prstov v usta pa je.

Za avtorico: pred previjanjem se meni osebno zdi bv umivati roke, bolj logično je seveda po prihodu domov, po previjanju, pred kuhanjem.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 10:47:15   
RIJA*
pa kaj je zdaj to tekmovanje, kdo je večji pacek?

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 10:50:15   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
pa kaj je zdaj to tekmovanje, kdo je večji pacek?


Po moje bolj razmislek, kaj vse in kako tekom vsakdana počnemo, pa sploh ne pomislimo, kako lahko vpliva na naše in druga življenja.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 11:17:50   
mateyka
Tippi, ja, kaj ces mi razlagat, packa packasta si in konc. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 13:15:00   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Tippi, ja, kaj ces mi razlagat, packa packasta si in konc. user posted image

Oink oink user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 13:45:26   
Marčevka2010
To, da avtrorica te teme pričakuje, da se tašča umije, ko pride k njim preden začne skrbet za otroka in ga šlatat itd. je čisto normalno. Drugače pa, ko si doma nima smisla umivat rok pred previjanjem, ampak po previjanju.
Ljudje, ki pa pridejo na obisk pogledat dojenčka (sploh v zimskih mesecih) bi morali pa sami imeti pošlihrano v glavi, da se je treba prej umit, preden ti v naročje dajo dojenčka. Ja, otroci rabijo svinjarijo, ampak tako zgodaj pa ravno vseh umazanih rok, da ga prešlatajo, pa ne.

Drugače pa si umivam roke, verjetno pretirano, pa imam še cele roke in kožo (obstajajo nežna mila in kreme za roke BTW). Da se ne bi kdo bal, da mu bo kaj odpadlo zaradi umivanja. user posted image Ne umivam pa si jih vsakih 10 minut, da ne bo pomote, ampak po potrebi. Ampak to potrebo ima vsak drugače izraženo. In je to njegova stvar.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 17:58:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

pa kaj je zdaj to tekmovanje, kdo je večji pacek?

user posted image user posted image user posted image


Točno to....

A si ti ko greš po hotdog in po čaj na drsališče umiješ roke preden primeš hotdog in šalico od čaja.....? Ker če ne, si ena navadna packa.....user posted image


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 18:22:30   
RIJA*
packa sem user posted image user posted image


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 19:39:09   
liliana
saj.....user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 19:47:43   
LuLu
Kaj zdaj? Kdo je zmagal?
packe proti sterilnim user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 19:54:13   
liliana
Neodločeno...

prišli smo do zaključka, da so sterilne tudi packe in da smo packe tudi sterilne......user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: previjanje-ivanje rok
29.12.2014 20:02:23   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

saj.....user posted image


a šteje, da mam do takrat rokavice gor?

user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?