Pot v pekel (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


uškinamama -> Pot v pekel (5.12.2014 7:41:02)

je tlakovana z dobrimi nameni.

Drži ali ne drži?

In kakšne izkušnje imate z vedno dobromislečimi , nič hudega želečimi ljudmi .





noranate -> RE: Pot v pekel (5.12.2014 12:40:37)

Žal imam izkušnje, da so taki ljudje izumrla vrsta....Vse bolj so pokvarjeni, zlomisleči, škodoželjni....seveda vse se to skriva za fasado, sladkim nasmehom in trepljanjem po rami, saj bo..[sm=smiley13.gif]




Sljiva -> RE: Pot v pekel (5.12.2014 16:25:52)

Ne razumem tega pregovora...





Paštetka -> RE: Pot v pekel (5.12.2014 18:28:21)

Če najbližje odštejem, poznam manj takih ljudi kot imam prstov na eni roki. Otroci izvzeti.
Izkušnje s temi so dobre, ko bodo slabe bodo končale v tisti drugi megalomanski mnoźici zaradi katerih si ne belim niti pol lasu. :D






Vijoličarka -> RE: Pot v pekel (5.12.2014 18:50:54)

Sama ta pregovor razumem tako, da človek sicer hoče delati dobro, torej ima dober namen, ampak mu manjka volje, da bi to tudi uresničil ali pa da je namen dober, ampak sredstva, ki se za dosego uporabijo, so taka, da je učinek čisto nasproten.

Nekaj v smislu, da gori olje, ti pa ga hočeš pogasiti z vodo, ker ali se nisi nikoli naučil oziroma se nikoli nisi hotel naučiti oziroma o takih stvareh nikoli ne razmišljaš, ker je zate dovolj neko splošno znanje, da ogenj gasimo z vodo.

V glavnem, v bistvu hočeš dobro, amapk se tega tako lotiš, da na koncu izpade slabo.

Mislim da je tega kar veliko, ker je tempo življenja nor in ima človek premalo časa (ali pa si ga premalo vzame), da bi vse skupaj dobro premislil. Tudi tekmovalnost je velika in okolje ni ravno spodbudno, tako da je motivacija tudi problem.







Sljiva -> RE: Pot v pekel (5.12.2014 22:08:43)

Vijoličarka, hvala za odgovor, je precej logičen, ampak meni ta pregovor še vedno ni povsem smiseln. Manjka mi beseda "včasih" ali pa "lahko".

Glede ljudi pa... Jaz imam izkušnje samo z dobromislečimi ljudmi in dobro želečimi oz. kako je že avtorica rekla. Če še tako tuhtam, mislim, da v življenju še nisem osebo spoznala nekoga res pokvarjenega, škodoželjnega in žleht. Takšne vidim le na TV, v filmih in poročilih.[sm=smiley36.gif] Recimo nekateri politiki in vodilni kadri se mi zdijo da bi lahko šli v definicijo pokvarjenosti.
Med prijatelji, sodelavci in družino pa prav nobenega, niti v okolici (sosedje). So seveda eni malce težji karakterji, pa eni so malo preveč (za moj okus) negativno in jamraško usmerjeni, ampak niso pa hudobni. V bistvu se mi edino lahko smilijo, ker najbrž niso preveč srečni..
Očitno živim v enem milnem mehurčku, ker imam občutek da ve pred mano mislite ravno obratno?




Stanislava_ -> RE: Pot v pekel (5.12.2014 22:19:38)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

In kakšne izkušnje imate z vedno dobromislečimi , nič hudega želečimi ljudmi .




Najraje čim manj.

Sicer pa ekstremni manipulativni egoisti.




Stanislava_ -> RE: Pot v pekel (5.12.2014 22:29:13)

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Mislim da je tega kar veliko, ker je tempo življenja nor in ima človek premalo časa (ali pa si ga premalo vzame), da bi vse skupaj dobro premislil. Tudi tekmovalnost je velika in okolje ni ravno spodbudno, tako da je motivacija tudi problem.


Vsega tega je toliko kot človek sam pri sebi sprejme. Saj pride mimo, vse kar praviš in še veliko več, ampak vedno imamo možnost, da pustimo, da gre to mimo nas, če mislimo, da ni za nas.

Prišli smo do ekstremega paradoksa, ko v obdobju pretiranega individualizma ni v ljudeh prisotne nobene pristne osebnosti več.




nejcko -> RE: Pot v pekel (5.12.2014 23:04:54)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka



Prišli smo do ekstremega paradoksa, ko v obdobju pretiranega individualizma ni v ljudeh prisotne nobene pristne osebnosti več.


Tako, ja. Vse je igra. Se mi zdi, da vsi igramo neke vloge, ki jih hočemo, želimo igrati, v katere nas silijo čas, okolje, razmere ... enostavno vsi nekaj drek mešamo in bolj ga mešamo, bolj smrdi. Ni druge.




mateyka -> RE: Pot v pekel (6.12.2014 0:28:24)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
da je namen dober, ampak sredstva, ki se za dosego uporabijo, so taka, da je učinek čisto nasproten.


to.




patrino -> RE: Pot v pekel (6.12.2014 9:39:42)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

je tlakovana z dobrimi nameni.

Drži ali ne drži?

In kakšne izkušnje imate z vedno dobromislečimi , nič hudega želečimi ljudmi .



Ne v vseh primerih, v velikih pač. Osebno mislim, da je z njimi težje kot z ljudmi, ki že na prvo žogo pokažejo, da gledajo le v svoje dobro in ne zakrivajo za frazami " saj želim le tebi dobro" svoje lastne koristi.
Če potrkamo na srce, smo vsi na trenutke takšni- vendar obstajajo ljudje, ki so takšni ves čas. Oz. ne vem kako bi se izrazila- v bistvu to mogoče počnejo večino časa nezavedno.


Najraje čim manj.

Sicer pa ekstremni manipulativni egoisti.

Podpis.
Kolikor imam jaz izkušen s takimi ljudmi, so to ljudje, ki so ubijalci duha in samopodobe v drugi osebi. Najbolj žalostno je to, da se tak človek prepozna šele čez določen čas. Do takrat pa je pri drugih opravičevan v smislu, saj ni zanalašč, saj hoče le drugim dobro, saj drugače ni slab, samo malo čudno je tole izvedel...itd. Nabijanje slabe vesti in slabega občutka v drugih v tri nadstropja.
Srečaš jih povsod in v vseh življenjskih obdobjih. Osebno ob njih če se le da hvatam krivine in bežim.




RIJA* -> RE: Pot v pekel (6.12.2014 9:58:37)


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

je tlakovana z dobrimi nameni.

Drži ali ne drži?

In kakšne izkušnje imate z vedno dobromislečimi , nič hudega želečimi ljudmi .




po navadi sem dodatno previdna pri takih....ker se je izkazalo, v večini primerov, da taki ljudje svojo dobroto pušajo samo za dosego svojega cilja v pozadini...vedno je bil nek njihov cilj zadaj...sem pred enimi 15 leti spoznala mojstrico takšnega početja in od takrat so se mi uprli taki ljudje....mam že raje manjše dobrotnike, pa da so iskreni...ampak takih je žal malo...jih pa poznam nekaj....na srečo.
če si to mislila....




josephine27 -> RE: Pot v pekel (6.12.2014 11:07:46)

Če sem iskrena poznam samo eno tako osebo. Na začetku me je sparvljala ob živce, ker takih ljudi nisem navajena. Ko sem jo bolje spoznala pa sem spremila mnenje o njej. Mislim, da so taki ljudje v današnih časih ena redka ogrožena vrsta. Al pa mogoče samo živim v takem okolju. Zdaj je itak popularno bit odkrit egoist.




Paštetka -> RE: Pot v pekel (6.12.2014 17:35:06)

A samo jaz kontra razumem kaj pomeni vedno dobromisleči in nič hudega źeleči ljudje? [sm=zmeden.gif]




LuLu -> RE: Pot v pekel (6.12.2014 17:42:02)

meni tudi ta tema ne gre skup. Uvodni post in odgovori... zaključujem, da ne vem o čem bi se naj pisalo tukaj [sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Pot v pekel (6.12.2014 18:14:36)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

meni tudi ta tema ne gre skup. Uvodni post in odgovori... zaključujem, da ne vem o čem bi se naj pisalo tukaj [sm=smiley36.gif]


Jaz tudi ne vem, kaj bi naj napisala tu.....in ne najdem ravno povezave med pregovorom in vedno dobromislečimi in nič hudega želečimi ljudmi......




mateyka -> RE: Pot v pekel (6.12.2014 19:02:53)

jaz sem odgovarjala samo kako razumem pregovor. a je blo še kaj drugega na meniju?

zdaj ali pregovor drži? jah, odvisno od situacje, a ne? ni zdej to veljavno za vse dobromisleče ljudi brez izjeme - niti ne vem zakaj bi; pregovor se uporablja glede na dano situacijo (tudi rana ura, zlata ura ni vedno nujna. sploh po novoletnem ponočevanju [sm=smiley36.gif] ). bottom line je pa: če ima dobre namene, ampak zaradi uporabe napačnih sredstev ne doseže želenega dobrega (oz. ima nasproten učinek), potem spada v pregovor. če pa doseže dobro, pol se pa za nekaj časa ogne peklu, a ne? [sm=jezicek.gif]




liliana -> RE: Pot v pekel (6.12.2014 19:46:47)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz sem odgovarjala samo kako razumem pregovor. a je blo še kaj drugega na meniju?




ja.....še eno vprašanje je bilo......




patrino -> RE: Pot v pekel (6.12.2014 20:26:20)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

meni tudi ta tema ne gre skup. Uvodni post in odgovori... zaključujem, da ne vem o čem bi se naj pisalo tukaj [sm=smiley36.gif]

Nič hudega Lulu,in nič novega - ne sekiraj se [sm=zz_spin.gif]




LuLu -> RE: Pot v pekel (6.12.2014 20:41:13)


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

meni tudi ta tema ne gre skup. Uvodni post in odgovori... zaključujem, da ne vem o čem bi se naj pisalo tukaj [sm=smiley36.gif]

Nič hudega Lulu,in nič novega - ne sekiraj se [sm=zz_spin.gif]


samo tebe je tukaj še manjkalo [sm=jezicek.gif]




liliana -> RE: Pot v pekel (7.12.2014 18:37:15)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


samo tebe je tukaj še manjkalo [sm=jezicek.gif]


Cilj opravičuje sredstva......[sm=smiley1.gif]

Ko smo že pri pregovorih.....




mateyka -> RE: Pot v pekel (7.12.2014 19:47:52)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz sem odgovarjala samo kako razumem pregovor. a je blo še kaj drugega na meniju?


ja.....še eno vprašanje je bilo......


vprašanje je bilo a drži - a ni tko da ga moraš prvo razumet? meni je zgledalo razumevanje zelo raznoliko. ali je potem smiselno spraševanje ali drži, če ga vsak po svoje razume, eni celo ne?




Stanislava_ -> RE: Pot v pekel (7.12.2014 20:26:05)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

A samo jaz kontra razumem kaj pomeni vedno dobromisleči in nič hudega źeleči ljudje? [sm=zmeden.gif]


Kako ti razumeš?




Stanislava_ -> RE: Pot v pekel (7.12.2014 20:30:43)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz sem odgovarjala samo kako razumem pregovor. a je blo še kaj drugega na meniju?


ja.....še eno vprašanje je bilo......


vprašanje je bilo a drži - a ni tko da ga moraš prvo razumet? meni je zgledalo razumevanje zelo raznoliko. ali je potem smiselno spraševanje ali drži, če ga vsak po svoje razume, eni celo ne?


Drži ali ne drži, za vsakega na načim kot ga razume.




mateyka -> RE: Pot v pekel (7.12.2014 23:05:17)

jah, samo to ne pomeni da odgovarjajo na isto vprašanje..




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>