RE: Moralne vrednote... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


petea -> RE: Moralne vrednote... (14.8.2014 20:56:54)

IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

Joj mene tole tudi tako jezi...midva oba delava tako da so vsi prihodki prikazani, pa še nekaj podedovane zemlje...in za mišji k...presegamo cenzus, tako da...nimamo OD in plačujemo konkretno ceno vrtca...potem pa vidim...imajo podjetje in se vozijo z ohoho avtomobili, hodijo na ohoho dopuste...vse je fensi šmensi, ampak...najvišji OD in najnižji plačilni razred v vrtcu, ker...si izplačujemo minimalno plačo.


Če te kaj potolaži:
večina tistih, ki ima svoje podjetje, tudi delajo.

Pri izračunu se jim pa upošteva podjetje kot premoženje in dobiček kot prihodek.




liliana -> RE: Moralne vrednote... (14.8.2014 21:22:55)

Saj nihče ne pravi, da ne delate.....vendar rahlo preseneča to, ko slišiš kakšen otroški dodatek prejemajo določeni podjetniki in koliko vrtca plačujejo....marsikdo s povprečno slovensko plačo prejema manjši OD in plačuje bistveno več vrtca kot marsikateri podjetnik, ki ga Polona opisuje.......




Kerensa -> RE: Moralne vrednote... (17.8.2014 0:31:30)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
vendar rahlo preseneča to, ko slišiš kakšen otroški dodatek prejemajo določeni podjetniki in koliko vrtca plačujejo....marsikdo s povprečno slovensko plačo prejema manjši OD in plačuje bistveno več vrtca kot marsikateri podjetnik, ki ga Polona opisuje.......

Mene pa niti malo ne preseneča.

Ker za veliko tistih, ki so s.p. ali imajo d.o.o., vem, kakšen promet/dobiček PRIKAZUJEJO in kakšnega dejansko IMAJO.

Vse ostalo je pa samo še kalkulacija nekega računalniškega programa, ki ne pozna dejanskega stanja. In malomarnost pristojnih organov, ki se le tega ne potrudijo dokazati.




petea -> RE: Moralne vrednote... (17.8.2014 9:01:43)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Ker za veliko tistih, ki so s.p. ali imajo d.o.o., vem, kakšen promet/dobiček PRIKAZUJEJO in kakšnega dejansko IMAJO.

Vse ostalo je pa samo še kalkulacija nekega računalniškega programa, ki ne pozna dejanskega stanja. In malomarnost pristojnih organov, ki se le tega ne potrudijo dokazati.


Nekaj je praksa podjetja, nekaj je upoštevanje različnih stroškov.
Nekaj pa je seveda tudi manipulacij in sive ekonomije. Tu pa, se strinjam, država veliko premalo nadzira tudi lahko preverljive podatke.




RIJA* -> RE: Moralne vrednote... (17.8.2014 9:09:22)

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

Joj mene tole tudi tako jezi...midva oba delava tako da so vsi prihodki prikazani, pa še nekaj podedovane zemlje...in za mišji k...presegamo cenzus, tako da...nimamo OD in plačujemo konkretno ceno vrtca...potem pa vidim...imajo podjetje in se vozijo z ohoho avtomobili, hodijo na ohoho dopuste...vse je fensi šmensi, ampak...najvišji OD in najnižji plačilni razred v vrtcu, ker...si izplačujemo minimalno plačo.


Če te kaj potolaži:
večina tistih, ki ima svoje podjetje, tudi delajo.

Pri izračunu se jim pa upošteva podjetje kot premoženje in dobiček kot prihodek.


eja, kje pa...nihče nič ne dela...samo šteješ keš....to majo raznorazni uradniki v glavi...ne pomislijo pa, da so taki ljudje iz danes na jutri, medtem, ko so sami zaščiteni s pogodbami za nedoločen čas malodane kot kočevski medvei.

polon32, sp si odpreš v eni uri....ajde, da te vidimo....pa boš mela tudi ti visoke OD. da ne govorim o šmensi avtu, jahti in vili na morju.

če je to tak ajnfoh, ne vem, zakaj je v sloveniji toliko ljudi, ki prejema -dsp?






Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.8.2014 9:12:57)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.8.2014 9:20:44)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




malaMravljica -> RE: Moralne vrednote... (17.8.2014 11:21:36)

ja ja ja, kot ponavadi v bran podjetnikom. Mislim se greste nekaj. Podjetniki ne delajo nic, sam en smensi avto v garazi, en pa pred garazo. Hisa je taka, da te niti notr ne spusti, ker zihr neki skriva. Delajo itak ne nic, zjutraj pije kavo in cigaret kadi, pol hodi kao na neke sestanke in sedi pred racunalnikom in si rihta naslednji dopust. Kaj je delo pa niti ve ne.

Tko, na podlagi tega sem se odlocila, da bom podjetnica. Nic kot firmo odpret in zivljenje bo cvetelo [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.8.2014 11:36:49)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Paštetka -> RE: Moralne vrednote... (17.8.2014 19:25:32)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Haha, malamravljica, kam gremo? en teden v Dubaju v unem fensi-šmansi hotelu pa potem na Maldive? Pišuka, v London bi šla, mi je možek že 10 let nazaj obljubil eno poročno potovanje, a še nič izpolnil, un med od medenih tednov je bil že zdavnaj popit [sm=jezicek.gif]

Sicer mislim, da Polona ni mislila vseh podjetnikov, ampak samo tiste, ki izkoriščajo sistem, ti gredo pa tudi meni na vse rodilne organe [sm=smiley1.gif].

Ah, tisti šmensi hotel se lahko skrije, pred vilo in ugodnostmi kamor mi hodimo. [sm=jezicek.gif]
Na poročnem pa nisem bila. Mogoče me bo za 20 obletnico mož kam peljal. :)))




petea -> RE: Moralne vrednote... (17.8.2014 19:39:05)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

ja ja ja, kot ponavadi v bran podjetnikom. Mislim se greste nekaj. Podjetniki ne delajo nic, sam en smensi avto v garazi, en pa pred garazo. Hisa je taka, da te niti notr ne spusti, ker zihr neki skriva. Delajo itak ne nic, zjutraj pije kavo in cigaret kadi, pol hodi kao na neke sestanke in sedi pred racunalnikom in si rihta naslednji dopust. Kaj je delo pa niti ve ne.

Tko, na podlagi tega sem se odlocila, da bom podjetnica. Nic kot firmo odpret in zivljenje bo cvetelo [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]


A tako to poteka pri vas ... [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




RIJA* -> RE: Moralne vrednote... (17.8.2014 20:18:10)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka



Ah, tisti šmensi hotel se lahko skrije, pred vilo in ugodnostmi kamor mi hodimo. [sm=jezicek.gif]
Na poročnem pa nisem bila. Mogoče me bo za 20 obletnico mož kam peljal. :)))



torej naj odpovem rezervacijo[sm=zmeden.gif]

jaz tudi nisem bila na poročnem....[sm=smiley13.gif]




petea -> RE: Moralne vrednote... (18.8.2014 8:50:48)

Kaj, če bi se ve dogovorile za eno skupno poRRočno potovanje? [sm=smiley1.gif]

Magari samo v ženski zasedbi? [sm=smiley36.gif]




petea -> RE: Moralne vrednote... (18.8.2014 8:53:10)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

strelske line bo pazil g.pristojni



Od Prekmurja do Postojne je malo predaleč, torej ne pišeta o Počku.

Kaj bi naj torej to bilo?




Polona31 -> RE: Moralne vrednote... (18.8.2014 9:48:13)

Hudamravljica, kdo pravi da podjetniki ne delajo nič...da jim fensi šmensi avto sam pade v garažo? Ne vem od kod si razbrala da se tako razmišlja, ampak je logično da nekdo ki se vozi v fensi šmesi avtu...ki si vsak čas privošči fnesi šmensi počitnice...
vsi oblečeni po najnovejši modi...vse je oh in sploh, a vrtec pa najnižji razred, OD pa najvišji....ne vem tukaj nekaj ne štima. Vse lepo in prav....normalno da vsi delamo, ampak....




mojamura -> RE: Moralne vrednote... (18.8.2014 11:22:02)

Dejstvo je, da se večini prebivalcev deželice na sončnih strani Alp, mora korenito spremeniti miselnost in občutek odgovornosti.





liliana -> RE: Moralne vrednote... (18.8.2014 14:41:02)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


jaz tudi nisem bila na poročnem....[sm=smiley13.gif]


Jaz tudi ne....samo jaz se tudi poročila še nisem.....[sm=jezicek.gif]




Hope2 -> RE: Moralne vrednote... (18.8.2014 16:06:38)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


jaz tudi nisem bila na poročnem....[sm=smiley13.gif]


Jaz tudi ne....samo jaz se tudi poročila še nisem.....[sm=jezicek.gif]



Midva sva pa bila- se vidi da nismo privatniki[sm=smiley36.gif], je pa moj sluzbo nesel zraven. Tako kot tudi na vsak dopust, vsak vikend, vsak praznik[sm=smiley13.gif].

Sicer pa ne vem zakaj niste sli na porocno potovanje- vsako leto greste na vsaj 1 dopust, ne vem zakaj je tezko enemu rect porocno potovnje[sm=jezicek.gif].




RIJA* -> RE: Moralne vrednote... (18.8.2014 18:56:09)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


jaz tudi nisem bila na poročnem....[sm=smiley13.gif]


Jaz tudi ne....samo jaz se tudi poročila še nisem.....[sm=jezicek.gif]



ups...jaz tudi ne....




Kerensa -> RE: Moralne vrednote... (19.8.2014 16:50:52)

IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
strelske line bo pazil g.pristojni

Od Prekmurja do Postojne je malo predaleč, torej ne pišeta o Počku.

Kaj bi naj torej to bilo?

Mislim, da bi bilo najboljše, da to razloži kar ga. Rija. [sm=smiley36.gif]




RIJA* -> RE: Moralne vrednote... (19.8.2014 20:03:43)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
strelske line bo pazil g.pristojni

Od Prekmurja do Postojne je malo predaleč, torej ne pišeta o Počku.

Kaj bi naj torej to bilo?

Mislim, da bi bilo najboljše, da to razloži kar ga. Rija. [sm=smiley36.gif]



eh, raje ne [sm=smiley36.gif] bodo motorčki zopet delali [sm=hudicek.gif][sm=hudicek.gif]




petea -> RE: Moralne vrednote... (19.8.2014 21:43:55)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
strelske line bo pazil g.pristojni

Od Prekmurja do Postojne je malo predaleč, torej ne pišeta o Počku.

Kaj bi naj torej to bilo?

Mislim, da bi bilo najboljše, da to razloži kar ga. Rija. [sm=smiley36.gif]



eh, raje ne [sm=smiley36.gif] bodo motorčki zopet delali [sm=hudicek.gif][sm=hudicek.gif]


a nočeš malo poživit (po-)letnega mrtvila na RR?
[sm=smiley36.gif]




RIJA* -> RE: Moralne vrednote... (19.8.2014 22:16:10)

nič ne bo na RR[sm=jezicek.gif]





Hope2 -> RE: Moralne vrednote... (20.8.2014 5:16:45)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

nič ne bo na RR[sm=jezicek.gif]




Daj no, lej kolk kokic mam[sm=jezicek.gif], za vse bo dovolj




Kerensa -> RE: Moralne vrednote... (20.8.2014 6:28:04)

Zdi se mi, da smo ta stare RR-ovke že prerasle te chicken fighte. [sm=smiley36.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>