|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rdeči noski
27.3.2014 10:48:02   
kalbo
Dober dan. Rdeči noski so se mi vedno zdeli fajn in super, tud doniral sem že, pa gledal film o človeku, ki je začel zdraviti otroke s humorjem. V ponedeljek sem imel pa na žalost (ker v bolnici nisi nikoli na srečo) priložnost videti vpliv klovna na prestrašenega in zmedenega otroka in v bistvu šele takrat zares dojel kakšno plemenito poslanstvo pravzaprav opravljajo Rdeči noski, klovni zdravniki.
Naš najmlajši 4 letnik je imel v bistvu že cel teden visoko vročino, čez vikend je šlo z vročino na bolje, kašelj je bil pa izrazit, no da skrajšam, v ponedeljek, ker vročina ni padla, obiščeva spet njegovo zdravnico. Ta z grozo ugotovi pomanjkanje kisika v krvi in naju pošlje pod nujno s sireno v Ljubljano na pediatrično. Mali je vse zelo pogumno prenesel, tudi drugače pri jemanju krvi in podobno ni težav. Tud na sprejemu je vse mirno prenesel, kljub temu, da je bil priklopljen na kisik, vse dokler ga sestra ni oblekla v pižamo in ga s kisikovo bombo vred posadila na invalidski voziček. Takrat mu je pa zlomilo in je blo očitno preveč. Solze so letele, prestrašeni pogledi in nikakor se ga ni dalo ustavit. potem pa potrka na vrata sobe in glej ga hišnika Jožeta, klovna od rdečih noskov. V 15 tih sekundah so se solze posušile, jok je minil in dan je bil spet lep. Klovn je bil prisoten celo dopoldne vsak dan in posveti se vsakemu otroku posebej. Mali je že doma in tud vse skupaj sploh ni blo tako grozno, saj sem bil ob njem in si sploh ne predstavljam, kako je otroci, ki so dlje časa v bolnici in koliko šele njim pomenijo rdeči noski.

Kot sem že rekel, šele sedaj zares dojamem, kaj pomeni klovn za otroka v bolnici in zato tole delim z vami, da vas bo čimveč poslalo NOSKI na 1919. Na njihovi spletni strani se da kupit majice in tudi rdeče noske. Donirati moramo, da bo čimveč bolanih otrok v bolnici pričakal klovn.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 27.3.2014 10:51:29 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rdeči noski
27.3.2014 10:53:18   
3jeMi
user posted image

prvo... Kalbo, upam, da je tvoje dete bolje in in da bo čimprej vse OK user posted image

tudi midva s sinom sva jih na podoben način spoznala, in so res sončki za te otroke... user posted image

jaz ima kar pri dohodnini (ne vem ali je 0,5%) določeno, da gre k njim nekaj denarja, če je pa priložnost, pa tudi prek SMSja kdaj kaj dam...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rdeči noski
27.3.2014 11:13:45   
ronja
Poleg donacij sprejemajo noski tudi en kup stare šare, ki jo potem ali predelajo ali prodajo tistim, ki jo predelajo - vem, da recimo kartuše od printerjev jemljejo ipd... POglejte in lahko tudi iz službe vzamete odslužene stvari na poti v koš za smeti in jih nesete njim.
Čeprav sama nisem največja ljubiteljica klovnov, so ti izjema in jih zelo podpiram:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rdeči noski
27.3.2014 11:19:47   
pipapopa
user posted image user posted image user posted image

Jaz jih spremljam na FB (na veliiiiiko srečo se nam še ni bilo treba se srečati z njimi) in jim redno doniram SMS. take organizacije na polno podpiram in oni si res zaslužijo tist €

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rdeči noski
27.3.2014 14:07:30   
Najaa
S hčerko sva se imeli čast 2x srečati z njimi v bolnici. Res je neprecenljivo, ko vidiš srečo v otrokovih očeh, ko mu klovni razbijejo monotonost bolnišničnega dneva... Super so. user posted image

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rdeči noski
27.3.2014 16:34:21   
LuLu
jaz sem jim takoj zaupala in verjela, da zelo dobro vplivajo na otroke. od mene so že dobili kar nekaj evrov preko sms-sa in kjerkoli srečam njihovo stojnico, trije mehki rdeči noski gredo z nami domov.
Po tvojem zapisu sem dobila potrditev, da gre denar v prave roke in nadaljujem s tem.
Hvala, da si z nami to delil.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rdeči noski
27.3.2014 17:28:20   
m_o_i
jaz noskov nisem srecala, sem bila pa z 1,5 mesecnikom na pediatriji zaradi apnoicnih napadov (prenehanje dihanja).
srecala sem pa nekaj cudovitih zdravnikov in medicincev (oboje obeh spolov, da ne bo nesporazuma user posted image )

po posti sem tisti konec leta (2010) dobila cisto nevsiljivo pismo z letnim A4 koledarjem, če sem pripravljena donirati tistega pol procenta svoje dohodnine zanje.
od takrat prejemajo najinega pol procenta, pa tudi kak sms sem ze poslala.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rdeči noski
27.3.2014 22:30:18   
jaz_sem_jaz
Rdeči noski so meni ostali v prelepem(vendar v zelo žalostnem) spominu- nekoč sem krožila po pediatriji, tam je umiral en otrok, za svoj prvi rojstni dan- vse je bilo zelo hudo, žalostno- in potem so prišli naokrog rdeči noski, povprašali mamico za dovoljenje in mu pričarali najlepši(in nažalost edini, ker ga čez par dni ni bilo več) rojstni dan v življenju- z tortico, kapicami, vse so nas okrasili, ful je bla zabava... in itak- večina nas je tulila, ko smo prišli iz sobe, ker je bilo zelo ganljivo-težka situacija, ki so se jo trudili narediti lepšo-lažjo za otroka in starše. Jih pa cenim za to, kar so naredili za tega otroka. Vsaka čast!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rdeči noski
28.3.2014 7:40:10   
kalbo
Ja, marsikdo misli, da samo afne guncajo, v bistvu se pa na vsakega otroka pripravijo, se mu prilagodijo.

(odgovor članu jaz_sem_jaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rdeči noski
28.3.2014 8:44:53   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Dober dan. Rdeči noski so se mi vedno zdeli fajn in super, tud doniral sem že, pa gledal film o človeku, ki je začel zdraviti otroke s humorjem. V ponedeljek sem imel pa na žalost (ker v bolnici nisi nikoli na srečo) priložnost videti vpliv klovna na prestrašenega in zmedenega otroka in v bistvu šele takrat zares dojel kakšno plemenito poslanstvo pravzaprav opravljajo Rdeči noski, klovni zdravniki.
Naš najmlajši 4 letnik je imel v bistvu že cel teden visoko vročino, čez vikend je šlo z vročino na bolje, kašelj je bil pa izrazit, no da skrajšam, v ponedeljek, ker vročina ni padla, obiščeva spet njegovo zdravnico. Ta z grozo ugotovi pomanjkanje kisika v krvi in naju pošlje pod nujno s sireno v Ljubljano na pediatrično. Mali je vse zelo pogumno prenesel, tudi drugače pri jemanju krvi in podobno ni težav. Tud na sprejemu je vse mirno prenesel, kljub temu, da je bil priklopljen na kisik, vse dokler ga sestra ni oblekla v pižamo in ga s kisikovo bombo vred posadila na invalidski voziček. Takrat mu je pa zlomilo in je blo očitno preveč. Solze so letele, prestrašeni pogledi in nikakor se ga ni dalo ustavit. potem pa potrka na vrata sobe in glej ga hišnika Jožeta, klovna od rdečih noskov. V 15 tih sekundah so se solze posušile, jok je minil in dan je bil spet lep. Klovn je bil prisoten celo dopoldne vsak dan in posveti se vsakemu otroku posebej. Mali je že doma in tud vse skupaj sploh ni blo tako grozno, saj sem bil ob njem in si sploh ne predstavljam, kako je otroci, ki so dlje časa v bolnici in koliko šele njim pomenijo rdeči noski.

Kot sem že rekel, šele sedaj zares dojamem, kaj pomeni klovn za otroka v bolnici in zato tole delim z vami, da vas bo čimveč poslalo NOSKI na 1919. Na njihovi spletni strani se da kupit majice in tudi rdeče noske. Donirati moramo, da bo čimveč bolanih otrok v bolnici pričakal klovn.


Taki posti ti polepšajo dan!! user posted image

Malemu pa čim več zdravja!user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rdeči noski
4.4.2014 12:21:03   
jaz_sem_jaz

IZVIRNO SPOROČILO: jaz_sem_jaz

Rdeči noski so meni ostali v prelepem(vendar v zelo žalostnem) spominu- nekoč sem krožila po pediatriji, tam je umiral en otrok, za svoj prvi rojstni dan- vse je bilo zelo hudo, žalostno- in potem so prišli naokrog rdeči noski, povprašali mamico za dovoljenje in mu pričarali najlepši(in nažalost edini, ker ga čez par dni ni bilo več) rojstni dan v življenju- z tortico, kapicami, vse so nas okrasili, ful je bla zabava... in itak- večina nas je tulila, ko smo prišli iz sobe, ker je bilo zelo ganljivo-težka situacija, ki so se jo trudili narediti lepšo-lažjo za otroka in starše. Jih pa cenim za to, kar so naredili za tega otroka. Vsaka čast!


To sem napisala par dni nazaj(ko še sumila nisem, kaj nas čaka)- zdaj sma imeli tudi midve z hčerkico to smolo, da sva pristale v bolnišnici in to srečo, da so naju obiskali Rdeči noski. Neprecenljivo!:) Koliko smeha prinesejo v bolniško sobo in koliko sreče dajo tem našim malim bolnim sončkom! Res sem hvaležna!

(odgovor članu jaz_sem_jaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rdeči noski
4.4.2014 21:50:05   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Poleg donacij sprejemajo noski tudi en kup stare šare, ki jo potem ali predelajo ali prodajo tistim, ki jo predelajo - vem, da recimo kartuše od printerjev jemljejo ipd... POglejte in lahko tudi iz službe vzamete odslužene stvari na poti v koš za smeti in jih nesete njim.


Še bolje, da organizirate škatlo, kjer se kartuše zbirajo - je prav taka škatla kot je npr. za papir, in če se prav spomnim, je od rdečih noskov.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rdeči noski
4.4.2014 22:03:54   
LuLu
dobro, da si citirala... zdaj sem komaj opazila, da piše za kartuše... imam 4 komade doma, jeeeej

... zdaj vem, zakaj jih imam že eno leto pri sebi, čeprav ne delajo več user posted image ... ne, ne nisem pozabila na njih ali da sem lena... za noske jih zbiram user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Teza med nosecnostjo
ninola

Koliko kilogramov ste prodobile med nosecnostjo?

od 10 - 15 (48%)

od 15,5 - 20 (25%)

od 20,5 - 25 (12%)

25,5 in vec (14%)


Število vseh glasov: 64

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!