|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Solske torbe...
27.2.2014 23:27:21   
Anonimen
Niti ne pričakovanje, ampak stroški ob odhodu v šolo so veliki, tako da pač zdaj ogledujem trg kako pa kaj, in da nabavim kakšno zadevo že pred poletjem, da ne bo potem vse naenkrat.

(odgovor članu nananaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 8:11:06   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja
Ampak resno vprašam, a je res tako veliko pričakovanje pri vpisu v šolo, da že o torbah razmišljate? mislim, mame, ne otroci!


Pravzaprav naš letošnji prvošolec že prav nestrpno čaka na šolo.

Stvari, ki smo pa jih že kupili, pa smo nabavili, ko smo naleteli na akcijske razprodaje. Prihranek je bil družinskemu proračunu zelo všečen.
Kupili pa smo že torbo z njemu zelo všečnim motivom in polno dodatne opreme, svinčnike, radirke, barvice, voščenke, škarje in podobne drobnarije, za katere zaradi starejšega šolarja vem, da jih potrebujejo ter ki zlahka počakajo shranjene doma.

Pa vem, da bo poletni glavni nakup še vseeno stal veeeeliiiiikoooo.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 8:22:24   
skuštrana
Jaz sem ze itak gor napisala da ne bi dala za torbo 100 e. Nasa se je svoje torbe navelicala ze po prvem letu, je hotela novo ( je ni dobila). Si ne predstavljam da bi imela 4 leta isto torbo, pa fora je v tem ker so te drage torbe full majhneuser posted image ...nasa je sedaj v 3r in imajo full knjig, zvezkov, delovnih zvazkov ( prevec za moje pojme) in ji v taksno torbo ne bi slo vse. Ze peresnico ima full debelo. Ce morajo pa se kaj dodano prinest v solo pa ni sans da spravi noter....

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 9:36:20   
ronja
NJena torba ni bila tako draga, kaki 100€, vseeno pa za moje pojme ni bila glih poceni,, ne vem točno, koliko, vem da čez 50€, mislim, da celo čez 60, se ne spomnim, ker je babi kupila; je pa res velika in zaenkrat vse lepo dela in je kot nova, čeprav jo tudi tlačimo in jo nosi. Ampak ipak samo parkrat na teden. Vsekakor jo bo mela vsaj še eno leto, računava pa na 2.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 9:49:46   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Niti ne pričakovanje, ampak stroški ob odhodu v šolo so veliki, tako da pač zdaj ogledujem trg kako pa kaj, in da nabavim kakšno zadevo že pred poletjem, da ne bo potem vse naenkrat.



Čisto tako iz firbca, mam še kako leto fore za take probleme, ampak koliko so to to veliki stroški? Mislim, kolk to pride? 500€? 300? Jurja?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 10:03:14   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: dota


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Niti ne pričakovanje, ampak stroški ob odhodu v šolo so veliki, tako da pač zdaj ogledujem trg kako pa kaj, in da nabavim kakšno zadevo že pred poletjem, da ne bo potem vse naenkrat.



Čisto tako iz firbca, mam še kako leto fore za take probleme, ampak koliko so to to veliki stroški? Mislim, kolk to pride? 500€? 300? Jurja?



Odvisno, koliko te bo stala torba. Lahko jo dobiš za 40 ali 250. Pri slednji verjetno že dobiš zraven v istem motivu peresnico, tobrico za copate, denarnico... Ostale stvari za 1. razred s knjigami vred cca 200 eur (če nisi na znamke - ne pri zvezkih, barvicah, copatah...)

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 10:06:15   
petea
dota,
malo je odvisno od zahtev šole, kakšne delovne zvezke, zvezke in pripomočke je potrebno nabaviti;
če se prav spomnim, so pri nas lani stale stvari s seznama šole okrog 150 € + torba + copati + ...

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
28.2.2014 10:07:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 10:19:39   
dota
Okej z normalno torbo torej tam med 50 in 100€ (recimo, da se nekje normalne cene gibajo tam okol) je pol to nekje do 300€?
V bistvu to pol pa res ni nek strošek. Sem mislila da je več. Tam okol 500€. Če prav pomislim je to v bistvu ful poceni user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 10:22:49   
romy
dota - počakaj na kakšen višji razred user posted image

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 10:25:26   
petea
dota,
kakor komu;
tisti, ki se ravno (ali pa več ne) prebijajo s svojimi prihodki iz meseca v mesec, je to velika obremenitev, še posebej, če imajo več kot enega šolarja

sploh, ker seveda so potem še vsak mesec drugi sprotni stroški za šolo



(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 10:26:27   
dota
Če me kaj skrbi me kvečjemu faks. user posted image user posted image


(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 10:31:45   
romy
ja, ta bo drag....nočno življenje, žuri in izleti so vse dražji...user posted image

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 10:32:13   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: petea

dota,
kakor komu;
tisti, ki se ravno (ali pa več ne) prebijajo s svojimi prihodki iz meseca v mesec, je to velika obremenitev, še posebej, če imajo več kot enega šolarja

sploh, ker seveda so potem še vsak mesec drugi sprotni stroški za šolo





No glede na vsakoletne razprave o tem kako je šola draga sem res mislila, da je to fuuul velik strošek, tam 500€+. Se pa res nikoli nisem poglabljala, ker šem pač bila daaaaleč od šole. SAm se to zdej nekam hitro bliža user posted image
Ampak po drugi strani je pa logično, da je strošek 200€ nekomu fuuuul, če je pa imel vrtec zastonj. Pa da rata pol šola draga, ko je treba plačevati položnice.
No vidim, da sem imela čisto napačne predstave.
Pa a zvezke še morajo imeti točno določene vrste ali je zdaj kaj bolj prepuščeno na izbiro. Pa une šole s fensi liste a tam je kaj bolj drago, al je to vse nekak v povprečju?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 10:34:09   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: romy

ja, ta bo drag....nočno življenje, žuri in izleti so vse dražji...user posted image



Mati plačala sama, offspring si bo plačal tudi sam... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 10:44:09   
ronja
Se strinjam, zelo odvisno od šole in v povprečju nekje med 200-300€ z neko normalno drago (recimo 50-70€) torbo. Jaz sem ji recimo vrečke za copate in športno opremo sešila, barvice in flukiji so bili v puščici, ampak smo barvice kupili druge, ker une niso lepo delale (ji je bila tista puščica pač tako strašno všeč in samo enkrat grejo v 1. razred:).

Pa a zvezke še morajo imeti točno določene vrste ali je zdaj kaj bolj prepuščeno na izbiro.

Večinoma je precej določeno, vsaj pri nas.
Pa une šole s fensi liste a tam je kaj bolj drago, al je to vse nekak v povprečju?
Na eni šoli je bilo ubitač, kaj vse so hoteli, na tej,kjer je zdaj (pa je z liste:D), pa so veliko bolj normalni in ni bilo tako grozno. Vem, da sem takrat malo računala, da je bilo več kot 50, mislim da skoraj 100€ razlike med tem, kaj vse so hoteli v obeh šolah (ker nismo vedeli, kam bo šla, smo meli oboje sezname - nismo vedeli, ali bodo gospodje prodajalci uredili zadeve in se bomo selili ali ne). Kupili smo potem seveda, ko smo veseli kaj (kar ni bilo isto). V drugi šoli so recimo hoteli, da vsak otrok prinese POL LITRA mekola. Ok, razumem, da packajo itd... in da je fajn, da ni treba gledat na vsako pikico, ampak POL LITRA???Pol litra mekola jaz ne porabim v šolskem letu, pa zelo veliko lepim... Oni bojo pa toliko porabili v tistih par urcah popoldanskega bivanja?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 11:00:23   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se strinjam, zelo odvisno od šole in v povprečju nekje med 200-300€ z neko normalno drago (recimo 50-70€) torbo. Jaz sem ji recimo vrečke za copate in športno opremo sešila, barvice in flukiji so bili v puščici, ampak smo barvice kupili druge, ker une niso lepo delale (ji je bila tista puščica pač tako strašno všeč in samo enkrat grejo v 1. razred:).

Pa a zvezke še morajo imeti točno določene vrste ali je zdaj kaj bolj prepuščeno na izbiro.

Večinoma je precej določeno, vsaj pri nas.
Pa une šole s fensi liste a tam je kaj bolj drago, al je to vse nekak v povprečju?
Na eni šoli je bilo ubitač, kaj vse so hoteli, na tej,kjer je zdaj (pa je z liste:D), pa so veliko bolj normalni in ni bilo tako grozno. Vem, da sem takrat malo računala, da je bilo več kot 50, mislim da skoraj 100€ razlike med tem, kaj vse so hoteli v obeh šolah (ker nismo vedeli, kam bo šla, smo meli oboje sezname - nismo vedeli, ali bodo gospodje prodajalci uredili zadeve in se bomo selili ali ne). Kupili smo potem seveda, ko smo veseli kaj (kar ni bilo isto). V drugi šoli so recimo hoteli, da vsak otrok prinese POL LITRA mekola. Ok, razumem, da packajo itd... in da je fajn, da ni treba gledat na vsako pikico, ampak POL LITRA???Pol litra mekola jaz ne porabim v šolskem letu, pa zelo veliko lepim... Oni bojo pa toliko porabili v tistih par urcah popoldanskega bivanja?



Jaz ga čez cel faks nisem tolk porabila user posted image user posted image .
Nisem hodila na ekonomijo user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 11:12:17   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita


Odvisno, koliko te bo stala torba. Lahko jo dobiš za 40 ali 250. Pri slednji verjetno že dobiš zraven v istem motivu peresnico, tobrico za copate, denarnico... Ostale stvari za 1. razred s knjigami vred cca 200 eur (če nisi na znamke - ne pri zvezkih, barvicah, copatah...)


Tudi pri torbi za 40 ali 60 EUR dobiš noter že vse: napolnjeno peresnico, denarnico, torbico za copate......

Mi smo dali lani za prvi razred manj kot 150 EUR (in tu je zajeto vse, torba, copati, vse iz šolskega seznama...)

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 11:18:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: dota

Ampak po drugi strani je pa logično, da je strošek 200€ nekomu fuuuul, če je pa imel vrtec zastonj. Pa da rata pol šola draga, ko je treba plačevati položnice.
No vidim, da sem imela čisto napačne predstave.


To je verjetno največji "šok".....se navaditi na to, da pri nakupu šolskih potrebščin pa ni več subvencioniranja kot pri vrtcu in je treba za vsakega otroka od šuba dati 100 EUR in več, kar prej ni bilo potrebno.......zato se pa verjetno potem tako govori, da je šola draga, ker ni več subvencioniranja.......

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 11:28:38   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
zato se pa verjetno potem tako govori, da je šola draga, ker ni več subvencioniranja.......


nekaj subvencioniranja je v šoli še vedno; tisti z nižjimi dohodki na družinskega člana imajo še vedno brezplačno malico, nekateri tudi kosila.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 11:38:47   
skuštrana
Mene so samo knjige in delovni zvezki za 1 razred ( nasa je v soli na hr) prisli okoli 80e. Torba je bila okoli 50e. Zvezke pri nas prvi crvi dobijo zastonj od obcine, prav tako peresnico. Vse ostalo zraven je pa prislo se kaksnih 50 e ( copati, tempere, vodene barva, pastele, itd...). Recimo da je bilo vse skupaj do 200e. Mesecni stroski so pa potem bili podaljsano bivanje in pa malica ( skupaj okoli 100 e). Potem pa se posebej raznorazne aktivnosti ( gledalisce, predstave,izleti itd) tako da ravno poceni ta šola ni.

Sedaj v tretjem noce vec na podaljsano in noce imet malice tako da ta strosek odpade user posted image ...no, ji moram pa doma naredit malco in kosilo pa smo na istem user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 11:48:32   
ronja
petea, za kosilo mislim, da je meja zelo nizko - mislim, ca cca 150€/osebo mesečno.
Sicer pa ne vem, koliko ljudi ima zastonj vrtec - mi imamo eno povprečno plačo in nas je 5, pa plačava vrtca za 2 otroka cca 150-160€/mesec. Res pa nič ne goljufava, mogoče je v tem štosuser posted image . Tako da je šola ipak malenkost cenejša, strašne razlike pa ni, ker je v vrtcu hrana veliiiiiko cenejša, v šoli je kosilo zelo drago - vsaj meni se zdi - stane 2,5 € za enega otroka - za toliko jaz dostikrat naredim za vse nas, pa ne pojemo malo:). Vsekakor pa nikoli za kosilo ne zapravim 12,5€ (torej njihova cena x5), pa jemo veliko boljše kot dobijo oni tam in mala ipak ne poje toliko kot lubi... To mi malo ne gre v račun, saj naj bi na veliko dobili sestavine ceneje, šola ne zaračunava najema kuhinje itd...

Tako da če imaš malico subvencionirano, kosila pa ne, potem te vrtec stane enako kot šola (za 2 ali 3 otroke), pri enem je šola precej cenejša. V prvem razredu so stroški malo večji, potem pa tudi kakšno reč še imajo od prej (torbo, peresnico, barvice,...) - meni tega niso vsako leto novega kupovali.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 12:00:10   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
zato se pa verjetno potem tako govori, da je šola draga, ker ni več subvencioniranja.......


nekaj subvencioniranja je v šoli še vedno; tisti z nižjimi dohodki na družinskega člana imajo še vedno brezplačno malico, nekateri tudi kosila.


mislila sem na šolske potrebščine in ne na prehrano.....tam je še ostalo subvencioniranje......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 12:03:51   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

petea, za kosilo mislim, da je meja zelo nizko - mislim, ca cca 150€/osebo mesečno.

tisti, ki padejo pri OD v prvi plačilni razred, t.j. 178,66 €


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
v šoli je kosilo zelo drago - vsaj meni se zdi - stane 2,5 € za enega otroka


Tako draga kosila so pri vas?
Sem sedaj šla pogledat na račun našega prvošolca - malo kosilo (t.j. za učence nižjih razredov) zaračunajo 1,40 €.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Solske torbe...
28.2.2014 12:13:11   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

petea, za kosilo mislim, da je meja zelo nizko - mislim, ca cca 150€/osebo mesečno.
Sicer pa ne vem, koliko ljudi ima zastonj vrtec - mi imamo eno povprečno plačo in nas je 5, pa plačava vrtca za 2 otroka cca 150-160€/mesec. Res pa nič ne goljufava, mogoče je v tem štosuser posted image . Tako da je šola ipak malenkost cenejša, strašne razlike pa ni, ker je v vrtcu hrana veliiiiiko cenejša, v šoli je kosilo zelo drago - vsaj meni se zdi - stane 2,5 € za enega otroka - za toliko jaz dostikrat naredim za vse nas, pa ne pojemo malo:). Vsekakor pa nikoli za kosilo ne zapravim 12,5€ (torej njihova cena x5), pa jemo veliko boljše kot dobijo oni tam in mala ipak ne poje toliko kot lubi... To mi malo ne gre v račun, saj naj bi na veliko dobili sestavine ceneje, šola ne zaračunava najema kuhinje itd...



To, da so tebi v vrtcu odračunali 1 EUR za prehrano na dan odsostnosti otroka iz vrtca, ne pomeni, da je hrana v vrtcu cenejše......to je le "obračunsko" tako......

Torej Ronja, po hitri kalkulaciji, vi na mesec ne date več kot 100 EUR za hrano.....? Glede na to, da skuhate vsak dan za 2,5 EUR kosilo za vse člane, torej za zajtrke, večerje in malice daste še precej manj.....

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Tako da če imaš malico subvencionirano, kosila pa ne, potem te vrtec stane enako kot šola (za 2 ali 3 otroke), pri enem je šola precej cenejša. V prvem razredu so stroški malo večji, potem pa tudi kakšno reč še imajo od prej (torbo, peresnico, barvice,...) - meni tega niso vsako leto novega kupovali.


Še posebno pri tistih, ki so plačevali za vrtec 270 EUR ali 300 EUR na mesec (za enega otroka).....recimo sem spadajo že tisti z dvema samo rahlo večjima plačama kot je povprečna in z enim otrokom......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?

Splav. (0%)

Veselili se. (65%)

Bili bi v strahu. (35%)


Število vseh glasov: 17

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!