|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
29.1.2014 15:27:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 16:12:08   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

p.s. lilana, obstaja tudi možnost, da te je sram za enega drugega, ker se tako neprimerno vede. lahko bi mu rekli koletivni sram (ali ima kako uradno terminologijo v psihologiji - ali kdo ve?) mogoče (ker se čutiš povezanega v neko skupino/skupnost)? to je alda mislila, in vem, da veš, kaj je mislila povedat user posted image


Ja....samo k takemu kolektivnemu sramu potem tudi spada to, da majhna goljufija podpira večjo goljufijo....da nemo gledanje in pritrjevanje majhnim goljufijam omogoča vedno večje goljufije......samo takega kolektivizma pa se mi spet ne bi šli.....nas je raje sram za druge, ker se zgolj drugi neprimerno vedejo.....tako je bistveno lažje sprejeti "kolektivizem"......

In seveda vem, kaj je mislila povedati.....zato pa sem zapisala v prejšnjem postu kot sem.....user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 16:14:33   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Imamo ogromno potenciala, v geografskem, okoljskem, turističnem, kadrovskem smislu in v znanju...., a ga vestno in vztrajno zapravljamo.


ja, saj to je najbolj žalostno.. moj mož nas slovence ne razume (kako lahko tako pustimo srat vodstvu in kako oni nimajo niti malo občutka kolektivnosti in dolgoročnega pogleda, vizij..) in sej, ko bo čas da bo v kup prišla uboga gmajna - ne bo lepo..


Enostavno.....ker je večina ljudi tudi pomalem srala......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 16:19:42   
RIJA*
liliana...samo odkrito: kaj je zate huje (ok, oboje ni pravuser posted image ) da en ukrade hlebec kruha, ker sta ga sistem in situacija pripeljala na dno ali ena rit, ki je pokradla družbeno premoženje in se sedaj lepo brezskrbno proserava po mestu in od same modrije več ne ve, kaj bi si še nabavila za zadovoljevanje svojih "osnovnih" potreb....

a me je vseeno lahko sram, da jo tile drugi v našem Bedakistanu odnesejo brez sankij?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 16:33:13   
nejcko
Rojena sem v Jugoslaviji in rojena sem kot Slovenka.

Kot otrok sem bila ponosna na svojo domovino zaradi vsega tistega, o čemer je pisala Izabelina; ker sem se počutila varno, ker sem imela vsega dovolj, ker nisem bila lačna, ni me zeblo, lahko sem se brez strahu igrala partizane in Nemce ... in zaradi Titove vzgoje user posted image
Kot otrok sem bila tudi ponosna, da sem Slovenka; takrat še najbolj zato, o čemer govori Shaw (ker smo se slovenci pač počutili malček več kot ostali jugoslovanski narodi) user posted image Hec.

Danes sem državljanka Slovenije in Slovenka. Ker veliko več vem in mi je mnogo stvari bolj jasnih kot takrat, ko sem bila otrok, sem še vedno posnosna na to, da sem Slovenka. Res je, to ensotavno sem in vedno bom, a ponosna sem na to, da je del naroda, ki je kljub 1300-letni tuji nadvladi uspel ohraniti svojo identiteto, svoj jezik, svojo kulturo. Da sem del naroda, ki se je v ključnih trenutkih znal in zmogel upreti silam, ki so ga skušale streti.

Žal pa nisem več ponosna na svojo državo. Res je, da še vedno živimo v miru, da ne umiramo na ulicah, da nas nihče ne sili moliti ali nas ne kaznuje z bičem, če storimo nekaj povsem človeškega, vendar pa je tudi res, da smo imeli še mnogo mnogo več od tega, kar se je po neki nespametnosti, zaradi požrešnosti in interesa posameznikov (lahko pa tukaj govorimo tudi o kolektivni krivdi) zgubilo, uničilo.

In ne, na tako norost, na tako nemoralnost človek enostavno ne more biti ponosen. Celo več, komot se tega sramuje.
Pravzaprav pa lahko govorim kar v imenu človeštva, da me je sram, da sem človek, da sem pripadnik vrste, ki ji je uspelo uničiti mnogo lepih stvari, za katere soi nekoč naši predniki prelivali svojo kri. Da sem pripadnik vrste, ki načrtno uničuje lastno vrsto, ki je sposobna takih nemoralnih dejanj, kot so vojne, izkoriščanje človeka po človeku samo in zgolj zaradi denarja - nekega sredstva, ki samo po sebi nima nobene realne vrednosti.
In ker se ta človeška neumost in nemoralnost s potenco kaže prav v moji lastni državi, lahko rečem, da me je sram, da nisem ponosna na ta dosežek moje države, predvsem pa sem zelo zelo žalostna, ker mojim otrokom domovina ne nudi vsega tistega lepega in dobrega, kar je nekoč moja domovina nudila meni user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 16:38:32   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

liliana...samo odkrito: kaj je zate huje (ok, oboje ni pravuser posted image ) da en ukrade hlebec kruha, ker sta ga sistem in situacija pripeljala na dno ali ena rit, ki je pokradla družbeno premoženje in se sedaj lepo brezskrbno proserava po mestu in od same modrije več ne ve, kaj bi si še nabavila za zadovoljevanje svojih "osnovnih" potreb....

a me je vseeno lahko sram, da jo tile drugi v našem Bedakistanu odnesejo brez sankij?


Do tega dna ga ni pripeljal zgolj sistem....do tega dna so ga pripeljala tudi tiste lažne samohranilke (o katerih pred leti na RR nisi smel govoriti in si se moral sam sramovati, ker si sploh to omenil, ker so ljudje pač iznajdljivi in se znajdejo)..... do tega dna so ga pripeljali vsi tisti podjetniki, ki so zaračunavali ogromno na črno, ki so zaposlovali in plačevali delavce na črno, ker so bili pač iznajdljivi in so se pri vseh znižanih plačilih vrtcev, otroških doklad prikazovali kot na robu preživetja, vsi tisti, ki so si poleg plače z občasnim delom še eno plačo zaslužili na črno ......

Torej, če bi vsi pridno in pošteno delali.....če bi vsak znal pomesti pred svojim pragom, ne bi rabilo biti nikogar sram......vendar to je zgolj če bi...mi pa smo bili vsak po svoje iznajdljivi......in ta naša lastna iznajdljivos nas je prignala zdaj do tega, da mora danes nekdo ukrasti hlebec kruha, da preživi.....prej se je pa vsepovprek kradlo....in to ne za preživetje.....za luksuz.....

Kot je rekla tudi mateyka (no ona je mislila kolektivni sram malo drugače kot jazuser posted image )......pa prevzemimo kolektivni sram......naj nas ne bo samo sram za druge.....

Kar se pa tiče družbenega premoženja.....stanovanja za 8000 DEM.....skoraj ista kraja kot kordeževa, bavčarjave in šrotova privatizacija.......

< Sporočilo je popravil liliana -- 29.1.2014 16:39:44 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 17:23:58   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Do tega dna ga ni pripeljal zgolj sistem....do tega dna so ga pripeljala tudi tiste lažne samohranilke (o katerih pred leti na RR nisi smel govoriti in si se moral sam sramovati, ker si sploh to omenil, ker so ljudje pač iznajdljivi in se znajdejo)..... do tega dna so ga pripeljali vsi tisti podjetniki, ki so zaračunavali ogromno na črno, ki so zaposlovali in plačevali delavce na črno, ker so bili pač iznajdljivi in so se pri vseh znižanih plačilih vrtcev, otroških doklad prikazovali kot na robu preživetja, vsi tisti, ki so si poleg plače z občasnim delom še eno plačo zaslužili na črno ......



Pripeljala ga ni kraja sama po sebi, ampak način razmišljanja, ki je običajno povezan s takšnimi manjšimi ali večjimi stranpotmi - čim manj dela za čim večji učinek in "vlaganje" presežkov denarja v na dolgi rok nepotreben luksuz, ki ne prinaša nazaj.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 18:03:38   
kalisi

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

sej sploh ne vem a nej napišem user posted image mah bom... samo, da bom besedo ponosna zamenjala za srečna...

Torej srečna sm, da živim v Sloveniji, da sm se tukej rodila, ker ne živim v kroničnem pomanjkanju, ker nismo v vojnem območju, ker nimamo dikatature niti verske fanatičnosti, ker smo ženske bolj ali manj enakovredne in enakopravne, ker mi nihče ne govori, da moram hodit okol zakrita pa pol metra za možem, ker lahko govorim z moškimi in me pri tem ni strah, da bi to kdo razumel kot onečaščenje družine in me recimo obredno pretepel do smrti, ker otrokom pri 5ih letnih ni treba it v rudnike, ker ne umiramo za malarijo, ker nas tigri in krokodili ne zvlečejo v divjino in pomalcajo... itd.

Da ne omenjam vseh čudovitih naravnih in kulturnih znamenitosti, ki jih lahko občudujem...
kar se tiče politike in gospodarstva, dvomim, da je v katerikoli drugi državi dejansko kaj dosti boljše...

evo pa se lahko začne nerazumevanje in čudenje, kaj za eno mišljenje sm spet napisala user posted image


Se čisto strinjam s prvim delom, da gre najbrž 3/4 ljudem po svetu še slabše kot nam v Sloveniji, zato smo lahko srečni. In s tega vidika seveda smo lahko. Ampak, da je pa gospodarsko in politično povsod enako, se pa ne strinjam. Imam izkušnje iz dveh držav, Italije in Nemčije. V Italiji je politično še slabše kot pri nas; najbrž ni potrebno podrobno razlagati. Gospodarsko se bodo zgleda Italijani vsaj začasno izvlekli, medtem ko se Slovenija niti pet let po izbruhu krize ni začela zavedati, da ne gre za kratkotrajen problem, ki ga je moč preždeti pod marelico in čakati, da bo šel mimo. Seveda je pa spet druga pesem italijansko podjetniško okolje; birokracije, da se ti zmeša - vem, ker sem skušala odpret podjetje in prej ko ti uspe, bankrotiraš ali pa umreš od starosti. Da o raznoraznih zakonsko zaščitenih lobijih ne bi. Italija ima edino srečo, da ima akumuliran kapital, ker g. rasti praktično nima že 20 let.

V Nemčiji pa je tako politično kot gospodarsko precej boljše kot v Sloveniji in tudi Italiji. Pa ne govorim o gospodarski rasti, ki je tudi ni za hvalit. Govorim o podjetniški kulturi, da o politični niti ne govorim. Ko se komu kaj najde, odleti, prej ali slej. Največkrat pa kar sam odstopi. Država ve, zakaj je potrebno spodbujati podjetja pri prodoru na tuje trge, ljudje pa se zavedajo, da brez inovativnih podjetij in pridnosti ni nič. Poznam kar nekaj jugoslovanskih priseljencev v Nemčiji. Vsi imajo svoja podjetja odprta - od gostinjstva do gradbeništva in delajo, delajo, delajo. Takole mi je rekel eden od njih: "Nemci so pridni za delo. Mi smo bili leni, zato pa je tako kot je. Vstajajo ob 6 zjutraj, delajo cele dneve, še sobote. Ne zamujajo niti pet minut. Ne moreš jih pretentati, ko gre za ceno. So zelo občutljivi na vsak evro. Vem, ker polagam ploščice. Mi smo zdaj tudi pridni, ker so nas Nemci naučili. Enako se je zgodilo Turkom. Zdaj so na vrsti Romuni. Ampak, tudi njih bodo Nemci naučili reda." Pa človek ni revež. Res da veliko dela, si je pa lahko kupil super lepo in veliko stanovanje, žena je doma s tremi mulci, v garaži ima dva nova BMW-ja, vsako leto gredo na daljši dopust.

Ko enkrat živiš v tujini in gledaš na Slovenijo od zunaj, ti postane kristalno jasno, kako žalostne so razmere. Najhuje je, ker točno veš, da bi lahko marsikaj zelo izboljšali, ampak smo zgleda Slovenci malo "Tito je rekel, znajdi se" in potem se vsak tako znajde, tisti pri koritu za večji denar, ostali pa pač za manjši.

Sicer pa se strinjam, če imaš recimo povprečno plačo, se da čisto solidno preživeti. A problem je, ker v taknih razmerah najbolj nastradajo tisti, ki te plače nimajo ali pa plače sploh nimajo in takih je vedno več.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 18:20:35   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: kalisi

Vsi imajo svoja podjetja odprta - od gostinjstva do gradbeništva in delajo, delajo, delajo. Takole mi je rekel eden od njih: "Nemci so pridni za delo. Mi smo bili leni, zato pa je tako kot je. Vstajajo ob 6 zjutraj, delajo cele dneve, še sobote. Ne zamujajo niti pet minut. Ne moreš jih pretentati, ko gre za ceno. So zelo občutljivi na vsak evro. Vem, ker polagam ploščice. Mi smo zdaj tudi pridni, ker so nas Nemci naučili. Enako se je zgodilo Turkom. Zdaj so na vrsti Romuni. Ampak, tudi njih bodo Nemci naučili reda." Pa človek ni revež. Res da veliko dela, si je pa lahko kupil super lepo in veliko stanovanje, žena je doma s tremi mulci, v garaži ima dva nova BMW-ja, vsako leto gredo na daljši dopust.

Ko enkrat živiš v tujini in gledaš na Slovenijo od zunaj, ti postane kristalno jasno, kako žalostne so razmere. Najhuje je, ker točno veš, da bi lahko marsikaj zelo izboljšali, ampak smo zgleda Slovenci malo "Tito je rekel, znajdi se" in potem se vsak tako znajde, tisti pri koritu za večji denar, ostali pa pač za manjši.


Če delaš tako kot zgoraj opisuješ in zaslužke še pametno vlagaš (ali v razvoj podjetja ali v razvoj družine), tudi v Sloveniji krasno živiš, verjetno celo bolje kot Nemec v zgornjem opisu. Ampak, je treba delat, plačevat ljudi, ki delajo in denar pametno obračat, ne pa metat v tri dni za manjše ali večje luksuze.

Za pot do službe in nazaj večina porabi manj časa, narava nam je blizu tudi če živiš v centru Ljubljane, Krvavec še vedno user posted image , morje pa tudi, knjižnica je v vsakem manjšem kraju.

Tako da meni je v Slovenije VŠEČ in ne bi menjala, razen določenega razmišljanja. Še tukaj ugotavljam, da se na srednji rok pokaže, kaj je prav in kaj narobe, ampak gre žal od spodaj navzgor - od človeka preko gospodarstva do politike (do sem še ni prišlo kot bi moralo). 

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 18:23:58   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: kalisi

Ko enkrat živiš v tujini in gledaš na Slovenijo od zunaj, ti postane kristalno jasno, kako žalostne so razmere. Najhuje je, ker točno veš, da bi lahko marsikaj zelo


Kje pa živiš?
Tudi drugače, ko enkrat kot tujec iz velemesta živiš v Ljubljani, ti je jasno, kako "easy" je življenje pri nas.

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 18:25:46   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kar se pa tiče družbenega premoženja.....stanovanja za 8000 DEM.....skoraj ista kraja kot kordeževa, bavčarjave in šrotova privatizacija.......


Razlika je bistvena - tisti, ki so jih dobili, so do devetdesetega to tudi ustvarili. Ustvarili tisto, kar so potem Bineti Potepineti naprej pokradli, samo da niso bili malenkostni, so vzeli kar cel blok.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 18:27:28   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Če bi imeli možnost, bi spakirali?


Ne!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 19:12:20   
aknela123
tudi sama večkrat razmišljam kot Izabelina. Pa še nekaj - ko me kaj boli ali mi zboli otrok, vem, da lahko grem k zdravniku brez razmišljanja kaj bo pa zdaj ko nimam urejenega zdravstvenega zavarovanja - imamo zdravstveni sistem kot ga velike države lahko samo sanjajo (čeprav nas v zadnjih časih nekaj drugače prepričujejo).

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 19:29:13   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
Če bi imeli možnost, bi spakirali?

Imam to možnost in ne samo, da bi, temveč tudi bom. Polovico potrebnega zneska imam že prihranjenega in avgust 2015 se prav lepo bliža.

Drugače pa me ni čisto nič sram, da sem 3/4 Slovenka in 1/4 Hrvatica.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 19:48:06   
LuLu
če pogledam ostale države, kako bi lahko trpeli in bili lačni, ob malo riža in moke, ali imela kaviar na mizi in hrano, ki je niti izgovoriti ne bi znala in vino za tisoče eurov... nekje na sredini sem. Kupim si lahko pivo, namažem si Nutello na kruh in kavo zjutraj spijem. Tudi navadila sem se na to (nisem alkoholik user posted image ) in sem zadovoljna tudi s hrano, ki jo znam izgovoriti... Bilo nam je lepše, bili smo mlajši, kot otrok si itak brez nekih skrbi, vsi tukaj smo starši, tudi s tem dobimo skrbi in obveznosti... sem vesela, da sem kljub pokvarjenim posameznikom v naši lepi deželici, jaz še vedno poštena in živim v Sloveniji, kjer ni vojne, tornadov, potresov itd itd

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 19:55:25   
LuLu
Slovenija je tudi fajn, ker kadarkoli lahko spakiraš in greš kamorkoli. Ne rabiš se skrivati, biti begunec... zapustiš jo lahko danes, takoj zdaj, če se tako odločiš

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
29.1.2014 19:59:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 20:00:23   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
tornadov, potresov itd itd


pri nas tega res ni....user posted image no, vsaj čutimo ne pretirano

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 20:02:52   
LuLu
glede na to, kako je lahko tornado ali potres uničujoč... nimam se kaj pritoževati user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 20:10:33   
Stanislava_
Nismo za akcijo, nam je še lepo  user posted image  (tudi če je treba koga poslat krompir okopavat).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 20:15:25   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

In kje je tu delovna inšpekcija???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


In kje je štrajk?
Delavci imajo do njega vso pravico!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 20:17:47   
constanca

Res je, pri nas ni tornadov, ni vojne, ni hudih nalezljivih bolezni itd.
Za to smo lahko hvalezni in delamo dalje.

Ni treba, da se potem vse pocez unicuje. Naredimo boljse kot do zdaj in pomagajmo tistim, ki imajo manj srece.
Sloveniji ni treba, da je lacna, da se gozdovi in njive zarascajo, da gospodarstvo stagnira. TEGA NI TREBA!

Tudi nam ni treba vec molcati in gledati kako se krade in unicuje. Smo en tak cuden narod, ki gleda in molci. Da ja ne bo kaj narobe.

In ja, na kozlanje mi gre, ko zdaj tisti, ki jim gre (se) dobro zbirajo za tiste, ki nimajo vec za dostojno prezivetje. PA TO NI ZA AFRIKO ali nekam dalec stran: GRE SE morda ZA SOSEDA! Mi vsi moramo poskrbet, da bomo vsi lahko dostojno preziveli! Ne rabi se dostojanstva ljudem jemat. Se vedno so potem tisti, za katere mora druzba poskrbet, ker niso sposobni delat. Ampak ta procent je lahko v drzavi kot je Slovenija majhen.

In ta splosna nervoza...stalen pritisk na ljudi. To stalno hitenje in drvenje, stalno novi zakoni in davki. Sluzbe negotove, vsi sistemi majavi itd. Se v vecje firme, ce poklices ti lahko slabo rata. Organizacija na nuli. Lahko bi se postimalo tako, da je clovek se vedno dostojno zivi in oddela svoje.

Evo, sem se skasljalala...ko ste ze ravno naceli to temo.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 20:20:12   
Stanislava_
 

IZVIRNO SPOROČILO: constanca


Res je, pri nas ni tornadov, ni vojne, ni hudih nalezljivih bolezni itd.
Za to smo lahko hvalezni in delamo dalje.

Ni treba, da se potem vse pocez unicuje. Naredimo boljse kot do zdaj in pomagajmo tistim, ki imajo manj srece.
Sloveniji ni treba, da je lacna, da se gozdovi in njive zarascajo, da gospodarstvo stagnira. TEGA NI TREBA!

Tudi nam ni treba vec molcati in gledati kako se krade in unicuje. Smo en tak cuden narod, ki gleda in molci. Da ja ne bo kaj narobe.

In ja, na kozlanje mi gre, ko zdaj tisti, ki jim gre (se) dobro zbirajo za tiste, ki nimajo vec za dostojno prezivetje. PA TO NI ZA AFRIKO ali nekam dalec stran: GRE SE morda ZA SOSEDA! Mi vsi moramo poskrbet, da bomo vsi lahko dostojno preziveli! Ne rabi se dostojanstva ljudem jemat. Se vedno so potem tisti, za katere mora druzba poskrbet, ker niso sposobni delat. Ampak ta procent je lahko v drzavi kot je Slovenija majhen.

In ta splosna nervoza...stalen pritisk na ljudi. To stalno hitenje in drvenje, stalno novi zakoni in davki. Sluzbe negotove, vsi sistemi majavi itd. Se v vecje firme, ce poklices ti lahko slabo rata. Organizacija na nuli. Lahko bi se postimalo tako, da je clovek se vedno dostojno zivi in oddela svoje.

Evo, sem se skasljalala...ko ste ze ravno naceli to temo.



Se kar podpišem.

Motiko v roke in delat user posted image  to nam je to

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 20:20:32   
nejcko
Aja, Slovenije pa ne bi zapustila. Ma res ne vem, če je kakšna reč, ki bi me pregnala od tod (če sem kaj potomka svojih prednikov, niti vojna) ali me zmamila v tujino kakšna goljufiva kača.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Biti državljan Slovenije?
29.1.2014 20:27:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_



Razlika je bistvena - tisti, ki so jih dobili, so do devetdesetega to tudi ustvarili. Ustvarili tisto, kar so potem Bineti Potepineti naprej pokradli, samo da niso bili malenkostni, so vzeli kar cel blok.


Dobil je lahko le del tistih, ki so to ustvarili.....drugi del ni smel dobiti tistega, kar je ustvaril......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?