|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
27.1.2014 12:31:43   
nyna84
Kaj je bolje? Da se zmenim z G, da bi delala po štiri ure do porodniške, ali da sem kar polno na bolniški?

Trenutno delam poln delavnik (pa še čez), pa bi rada bila malo pripravljena na naslednjem pregledu, če me G kaj vpraša.
Da bi bila kar doma, mi je brez veze, ker tako nepokretna nisem. Ampak če sem doma, sem breme podjetja še en mesec, potem pa ne več.

Pa če delam po štiri ure? To bi mi super šlo (naredim, kar je nujno, pa vseeno ni preveč boleče) A tako bolniško financira podjetje do nastopa porodniške?

Kaj to pomeni pa za mojo porodniško?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
27.1.2014 12:47:34   
Anonimen
khmmuser posted image , mene pa bolj zanima ali dobiš bolniško na "lepe oči"? Mislim, da ti bolniška pripada v primeru rizične nosečnosti. To pa seveda pomeni, ležanje doma ali v porodnišnici. Kar pa mislim, da zdrave nosečnice ne počnejo,ampak so še kako aktivne po raznoraznih terasah na kavicah...

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
27.1.2014 13:05:55   
zarja*
nyna84 , sem tiposlala sporočilo na zsuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
27.1.2014 13:45:39   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

khmmuser posted image , mene pa bolj zanima ali dobiš bolniško na "lepe oči"? Mislim, da ti bolniška pripada v primeru rizične nosečnosti. To pa seveda pomeni, ležanje doma ali v porodnišnici. Kar pa mislim, da zdrave nosečnice ne počnejo,ampak so še kako aktivne po raznoraznih terasah na kavicah...

Ne, pri nas delijo bolniške kar na lepe oči, že ko posumiš, da ti bo mogoče kaj lahko falilo. user posted image user posted image

Kaj pa je zdrava nosečnica? Mi lahko prosim podaš definicijo?

Jaz se lahko počutim zdravo, in nisem tip, da bi hodila k zdr, če ni res nujno. Pa bi lahko šla, glede na to, da se že 14 dni komaj premikam zaradi bolečin. Bom vseeno potrpela do naslednje kontrole čez 10 dni. V prejšnji nosečnosti sem z istimi težavami kot sedaj vztrajala v službi, čeprav so mi ponudili bolniško, nato pa v 32. tednu pristala s popadki v porodnišnici. Zato preverjam, kakšne so možnosti, da se mi situacija ne ponovi. Ker ne rabim polne bolniške.

Lahko je lajat izza ograje user posted image

zarja*, hvala za zs. user posted image


Aja, nismo mestne srajce, da bi hodili po kafičih. Pri nas na periferiji te navade ni. Pa kafičev tudi ne.

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 27.1.2014 13:47:39 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
27.1.2014 14:28:32   
Shana86
Nosece smo samo parkrat v zivljenju. Ce same ne bomo pazile nase, nihce ne bo. Tudi nihce ne bo rekel 'hvala ker si z bolecinami hodila delat', vse bo pozabljeno. Tako da mislim, da brezvezne bolniske med nosecnostjo prakticno ni. Ce imas tezave, bodi doma. Tudi mene so zaradi hudih bolecin v simfizi od 19.tedna dalje osebni zdravnik, ginekolog in sodelavci nagovarjali, naj grem na bolnisko, pa se kar nisem spravila - slaba vest in pa nevajenost cel dan poceti "nic". Sele ko zaradi bolecin nisem mogla spati in niti lekadoli niso pomagali, sem koncno pokurila tistih milijon dni dopusta, ki jih preko leta nisem in nato sla do porodniske se za 3 tedne na bolnisko.
Vprasanje glede 4urnega delavnika: pa bos res delala samo 4 ure ali se bo spet zavleklo? Kaksne tezave imas? Meni so se recimo bolecine zacele ze med hojo od parkirisca do vhoda. Potem ce si 4 ure, lahko se vedno popoldne skaces okoli, drugace pac moras biti vec ali manj doma.
Poanta: odlocitev je ful individualna, v splosnem pa zagovarjam, da naj nosecka naredi najbolje zase in za otrocka.

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
27.1.2014 14:40:25   
alda
Če imaš možnost za 8.ur bejž za 8.
Pri nas je bila ena na 4.ure in so ji potem vsakih toliko "naznanili",da ni vraga če upa 4, da nebi zmogla še tistih 2, /+2 smo itak dobili zraven za papirologijo/.
Ja in so se našli tudi osebki, ki so jo res dobesedno kontrolirali in nam potem na sestankih servirali, kje pa kako je preživljala tiste 2uri,..!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
27.1.2014 14:46:38   
nyna84
Tudi jaz imam bolečine v medeničnem obroču. Boli sramna kost, bolečina se širi po notranji strani stegen navzdol, ob dolgotrajnem sedenju pa tudi navzgor pod trebuh, tako da se potem le s težavo zravnam, boli me v križu (med hojo mi škrta), pa na določene gibe mi lovi živec. Problem je že toliko dvigniti nogo, da oblečem hlače, stopnice so muka (naj omenim, da imam pisarno v 3. nadstropju - ni dvigala, WC, vodo, tiskalnik, fotokopirni in vse ostalo pa so dve nadstropji niže).
Za vikend, ko lahko več počivam, oz. ne sedim toliko ur, je bolje. Potem se bolečine tekom tedna spet stopnjujejo.
Pri nas se držijo 4 oz. 6 urnega delavnika (vidim, ker ga imajo ženske zaradi otrok), tako da tu ni nobenega problema.
Glede na to, da šele uvajam namestnico, bi si kar nenadno bolniško težko privoščila, ker bi preveč vsega pustila za sabo, s 4-urnim delavnikom pa bi lahko do porodniške vse zrihtala in predala naslednici.

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
27.1.2014 14:48:46   
nyna84
Alda, menda se res že pripravljajo na Metaldays, kako točno, pa ne vem, ker ne spremljam. Vsako leto pravijo, da letos bodo pa ers ful dobri bendi. user posted image
A prideš? user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
27.1.2014 16:07:04   
Shana86
Direkt take tezave sem imela tudi jaz. Dovolj mi je postalo, ko niti lezanje ni vec pomagalo in sem prebedela noci. Pa isto kot pri tehi - ponedeljek se kar, torek obup, v sredo ze nisem spala, cez vikend sem se pa sestavila. Je pa res, da sem bila 8 ur na nogah in da sem se morala vsakodnevno pregovarjat glede dvigovanja bremen... Zdrzala sem do 29.tedna, torej dobra dva meseca.
Potem mogoce res vsaj poskusi najprej 4 ure pa bos potem videla, se vedno si lahko potem 8 ur.

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
27.1.2014 16:15:22   
alda
Nyaja letos pridemo vsi!!!
ker bo moj No1 band spet nastopal !!!
Komaj čakamuser posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
27.1.2014 18:31:37   
Stanislava_
Naredi kot je za tebe najboljše. Izbrala bi štiri ure, če bi lahko. 8 ur ni fino, sploh če moraš biti doma in nikamor ne smeš (kontrola z zavoda..?).Da boš pa en mesec v breme podjetju, se ne sekiraj, ker se tudi oni ne bi smeli pri odnosu daj dam.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
28.1.2014 9:43:06   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Naredi kot je za tebe najboljše. Izbrala bi štiri ure, če bi lahko. 8 ur ni fino, sploh če moraš biti doma in nikamor ne smeš (kontrola z zavoda..?).Da boš pa en mesec v breme podjetju, se ne sekiraj, ker se tudi oni ne bi smeli pri odnosu daj dam.

Ja ampak če delam do konca poštiri ure, sem do konca breme podjetju? Al kako?

Bom videla. Drug teden na rednem pregledu povem G, kakšne težave imam. Če bo sama omenila bolniško, se bom poskušala zmenit za 4-urni delavnik. Toliko se poznam, da vem, da sama ne bom prosila zanjo.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
28.1.2014 9:51:44   
alda
Gin lahko zapiše v bolniški list : gibanje neomejeno, našteje pa zakaj priporoča stalež,ki ga komisija potem tudi napiše v odločbi-vsaj tako je meni.
Ker jaz sem morala na bolniško zaradi narave dela-izpostavljanje nalezljivim in drugim bolezni, dvigovanje bremen težjih od 2kg,...

Nyna a se pol vidimo kaj v na Sotočju?user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
28.1.2014 9:58:10   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Ja ampak če delam do konca poštiri ure, sem do konca breme podjetju? Al kako?


Ja, breme si do nastopa porodniške.
A samo za tiste ure, ki jih oddelaš. user posted image

Ostalo - čas 'bolniške, četudi samo delne' - krije po 30-ih dneh ZZZS.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
28.1.2014 10:20:24   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Ja ampak če delam do konca poštiri ure, sem do konca breme podjetju? Al kako?


Ja, breme si do nastopa porodniške.
A samo za tiste ure, ki jih oddelaš. user posted image

Ostalo - čas 'bolniške, četudi samo delne' - krije po 30-ih dneh ZZZS.

No vidiš, to bi pa šlo. Ker tudi podjetja ne bremenim. Pa svojo plačo zaslužim user posted image .


Alda, a verjameš, da še nikoli nisem bila user posted image Sej me matra firbec, da bi šla počekirat, pa se nobeno leto ne morem odločiti. user posted image
Letos pa sploh ne. Z enomesečnim dojenčkom bo to mišn imposibl. Al pa mi bo socialna zvonila doma. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
28.1.2014 10:34:39   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Ja ampak če delam do konca poštiri ure, sem do konca breme podjetju? Al kako?


Ja, breme si do nastopa porodniške.
A samo za tiste ure, ki jih oddelaš. user posted image

Ostalo - čas 'bolniške, četudi samo delne' - krije po 30-ih dneh ZZZS.

No vidiš, to bi pa šlo. Ker tudi podjetja ne bremenim. Pa svojo plačo zaslužim user posted image .


Alda, a verjameš, da še nikoli nisem bila user posted image Sej me matra firbec, da bi šla počekirat, pa se nobeno leto ne morem odločiti. user posted image
Letos pa sploh ne. Z enomesečnim dojenčkom bo to mišn imposibl. Al pa mi bo socialna zvonila doma. user posted image

Ja pajade!!

jaz bom šla z 9.letnikom in 16.letnico.
Pa itak niso cel dan uni orto koncerti :).
Se ful dogaja za otroke ,pa še ostala dodatna ponudba je zelo pestra.

Če se premisliš-mi bomo tam-dregni za kak čaj, kafe, user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bolniška v N - kaj je bolje: polno ali 4 ure
28.1.2014 10:43:25   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Ja ampak če delam do konca poštiri ure, sem do konca breme podjetju? Al kako?


Ja, breme si do nastopa porodniške.
A samo za tiste ure, ki jih oddelaš. user posted image

Ostalo - čas 'bolniške, četudi samo delne' - krije po 30-ih dneh ZZZS.

No vidiš, to bi pa šlo. Ker tudi podjetja ne bremenim. Pa svojo plačo zaslužim user posted image .


Alda, a verjameš, da še nikoli nisem bila user posted image Sej me matra firbec, da bi šla počekirat, pa se nobeno leto ne morem odločiti. user posted image
Letos pa sploh ne. Z enomesečnim dojenčkom bo to mišn imposibl. Al pa mi bo socialna zvonila doma. user posted image

Ja pajade!!

jaz bom šla z 9.letnikom in 16.letnico.
Pa itak niso cel dan uni orto koncerti :).
Se ful dogaja za otroke ,pa še ostala dodatna ponudba je zelo pestra.

Če se premisliš-mi bomo tam-dregni za kak čaj, kafe, user posted image

Ja sej moja 9-letnica me je tudi lani kregala, zakaj nikoli ne gremo. user posted image user posted image
Kdo ve, je še daleč. user posted image Se že dobimo user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?