|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Korekcijska očala
24.1.2014 13:50:17   
sončnica24
Kakšna korekcijska očala so trenudno "in", nikoli jih nisem nosla sedaj pa jih potrebuejm in nimam pojma kakšna naj iščem oz. na kaj naj bom pozorna.

Vsaka ideja več kot dobrodošla.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Korekcijska očala
24.1.2014 13:59:37   
TomTaylor
v temle stilu: http://shrani.si/f/3Q/DB/4wUd6cFT/ray-ban-fake-frames-4007.jpg

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Korekcijska očala
24.1.2014 14:00:06   
LuLu
najbolj je IN, če ti pašejo user posted image
Meni IN ne pomeni nič, tudi za sončna... moram iskati takšna, ki pašejo na mojo glavo, pa ok... da niso glih za babice tudi pazim user posted image
upaj na dobrega optika in da ti bo iskreno povedal kako ti stojijo in kaj rabiš. Jaz sem do zdaj povsod imela dobre izkušnje z njimi

pozorna bodi še na to, da ti očala lepo sedejo, ne smejo te tiščati in ne smejo padati dol. Kot čevelj... mora biti prijetno z njimi, ne pa da imaš občutek, da nosiš cigel na glavi. Počutiti se moraš dobro z očali, tudi videti dobro. Če bi te motila mogoče preozki okvirji ali preveč široki.
Imaš plastične in kovinske. Če imaš alergijo na Nikelj (kot jaz) pazi na okvir. Plastika bo ok, so mi pa grdi. Imam kovinske, in nikjer se čista kovina ne dotika kože. Je prevlečena z barvo.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Korekcijska očala
24.1.2014 14:35:59   
sončnica24
Hvala LuLu ja optik bi naj bil v Mariboru eden izmed boljših. Bom vidla kaj mi bo povedal kaj bom zrihtala - ker kakor koli računam so ta očala kar dragi šport.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Korekcijska očala
24.1.2014 14:40:24   
LuLu
ja, žal je tako, da pri očalih za mali denar ne dobiš veliko. Ne rabiš pa spet za dobra očala dati celo premoženje. Malo išči, ne se takoj na kak model zaleteti. Veliko izbire boš imela.
Za kritje iz zavarovanja se še pozanimaj. Nekaj krijejo, kaj in koliko ne vem

ja, tudi pri očalih so znamke, in ene plačaš veliko, ene manj. Kvalitete so lahko iste... če si tip, da paziš na stvari, potem si kupi res dobra očala, da boš zadovoljna z njimi. Jaz jih pazim, jih imam komot par let, oz. dokler dioptrija služi ali se jih prej naveličam user posted image
eni pa jih lomijo, kot gubijo dežnike...takrat je brezveze dati 300 € za očala user posted image

< Sporočilo je popravil LuLu -- 24.1.2014 14:42:55 >

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
24.1.2014 16:10:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Korekcijska očala
24.1.2014 16:16:32   
LuLu
ja, kar se stekel tiče, tukaj pa ne šparam denarja. Mogoče imajo danes še večjo ponudbo, moja so stara 3 leta, mogoče me bodo kdaj nasrali pri kaki nepotrebni lastnosti stekel za doplačat, ampak raje imam cenejši okvir, kot pa slaba stekla. Steklo je zdravstveni pripomoček, okvir pa lepotni okras user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Korekcijska očala
24.1.2014 18:27:08   
lotkla
Jaz imam ravno od torka nova očala. Prej sem imela kovinske, že dlje časa pa so mi dol lezle, pa barva se je krušila.
Tokrat sem se odločila za plastični okvir. S popustom sem plačala cca. 240 eur. Imam pa stanjšane šipce z antirefleksnim premazom in ne vem kaj še vse. Sem probala tudi točno take za katere je Tom Taylor dala link. So res udobne, samo men nekak taka oblika okvirja ni sedla, pa še cena je bila samo za okvir je bila 260 eur. Moraš probat in pol vidiš katere ti pašejo.




(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Korekcijska očala
24.1.2014 20:54:33   
zaspancek1
Splaca se malo pobrskati po netu in naročiti vsaj okvirje iz tujine.
www.brille24.de - za 40 eur sem dobila ocala z mojo dioptrijo, cilindri, antiefleksnim premazom, stanjsane ( indeks 1.67) in okvir iz titana. Pri nas stanejo 300 eur+
Podobna stran www.SELECTSPECS.co.uk in www.my-spexx.de


< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 24.1.2014 21:06:44 >

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Korekcijska očala
24.1.2014 21:15:11   
mateyka
na švedskem tud neki podobnega furajo kot zaspanček omenja. moja tašča je tako naročila; mislim, da lahko naročiš do 6-7 okvirjev in jih sprobaš doma, označiš katerega bi in kako diportijo (in vse ostalo), pošlješ nazaj in potemprodejo tvoja očala v naslednji pošiljki.
v glavnem, vem da lahko probaš modele preden naročiš.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Korekcijska očala
24.1.2014 21:54:22   
StrawberrY
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

v temle stilu: http://shrani.si/f/3Q/DB/4wUd6cFT/ray-ban-fake-frames-4007.jpg


Sam jaz take probala, matr sam še ruto na glavo pa na njivo. No saj zdaj bi mi prav prišle, za kokice.

Drugače pa pojdi v optiko in poskušaj. Jaz sem se sedaj zaljubila v ene nežno vijolične. Samo je cena malo preveč zasoljena user posted image



< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 24.1.2014 21:55:40 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Korekcijska očala
24.1.2014 22:51:07   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

v temle stilu: http://shrani.si/f/3Q/DB/4wUd6cFT/ray-ban-fake-frames-4007.jpg


Sam jaz take probala, matr sam še ruto na glavo pa na njivo.




a se ti joćeš? Dobre so. Za na njivo. Za v kino.

Meni tud ne pašejo, a za v službo so čist ok.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Korekcijska očala
24.1.2014 23:16:51   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

na švedskem tud neki podobnega furajo kot zaspanček omenja. moja tašča je tako naročila; mislim, da lahko naročiš do 6-7 okvirjev in jih sprobaš doma, označiš katerega bi in kako diportijo (in vse ostalo), pošlješ nazaj in potemprodejo tvoja očala v naslednji pošiljki.
v glavnem, vem da lahko probaš modele preden naročiš.


Kako pa zmerijo zenicno razdaljo in nastavijo cel okvir?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Korekcijska očala
25.1.2014 9:41:53   
zaspancek1
Zenicno razdaljo ti izmeri ze okulist oz. vsaj moral bi jo, tako da imas vse potrebne podatke. Lahko pa jo tudi sama izmeris (na teh straneh imas tudi navodila z to).Okvirje izbiras na podlagi ze obstojecih oz. taksnih, za katere ves, da ti pristojijo, lahko pa nalozis tudi fotko oz. preverjas s kamero. Pri tistih brezokvirnih pa sploh ni problema. Vpasati ti jih pa res ne morejo-to storis sam ali pa gres k optiku. Cetudi placas 50 eur( pa je to ceneje), je se vedno ugodneje, kot pa vse skupaj pri nas. Glede na ceno lahko se vedno gres potem k nasemu optiku, da ti vstavi druge lece ( in ti tako tudi vpase ocala).
Se ena stran, ki posilja brez postnine po svetu( celo vracas jih brezplacno):
www.robinlook24.de
Drazja varianta so tile:
www.misterspex.de

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 25.1.2014 9:42:45 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Korekcijska očala
25.1.2014 21:19:19   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Zenicno razdaljo ti izmeri ze okulist oz. vsaj moral bi jo, tako da imas vse potrebne podatke. Lahko pa jo tudi sama izmeris (na teh straneh imas tudi navodila z to).Okvirje izbiras na podlagi ze obstojecih oz. taksnih, za katere ves, da ti pristojijo, lahko pa nalozis tudi fotko oz. preverjas s kamero. Pri tistih brezokvirnih pa sploh ni problema. Vpasati ti jih pa res ne morejo-to storis sam ali pa gres k optiku. Cetudi placas 50 eur( pa je to ceneje), je se vedno ugodneje, kot pa vse skupaj pri nas. Glede na ceno lahko se vedno gres potem k nasemu optiku, da ti vstavi druge lece ( in ti tako tudi vpase ocala).
Se ena stran, ki posilja brez postnine po svetu( celo vracas jih brezplacno):
www.robinlook24.de
Drazja varianta so tile:
www.misterspex.de


Hvala!

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Korekcijska očala
25.1.2014 21:54:06   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

na švedskem tud neki podobnega furajo kot zaspanček omenja. moja tašča je tako naročila; mislim, da lahko naročiš do 6-7 okvirjev in jih sprobaš doma, označiš katerega bi in kako diportijo (in vse ostalo), pošlješ nazaj in potemprodejo tvoja očala v naslednji pošiljki.
v glavnem, vem da lahko probaš modele preden naročiš.


Kako pa zmerijo zenicno razdaljo in nastavijo cel okvir?


ne vem. mogoče jih vstaviš sam po meritvi pri okulistu (ko vpisujem in pošiljaš podatke zraven - to mislim)? tašča jih tako naroča in se ni nikol pritoževala. so pa res poceni.

p.s. no sej je že zaspanček vse povedala - mojstrica user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 25.1.2014 21:57:08 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Korekcijska očala
26.1.2014 10:20:12   
mateyka
jaz pa iščem podoben okvir kot tale in ga ne najdem - a katera ve kje kaj podobnega staknit (kovinski, svetel, take oblike)?
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Korekcijska očala
26.1.2014 14:04:09   
zaspancek1
Nekaj podobnega so tele (samo malo večje):
http://www.brille24.de/shop/herrenbrillen/padua.html
ali pa tele:
http://www.brille24.de/shop/herrenbrillen/manono.html

Ali pa kaj takšnega:
http://www.my-spexx.de/graue-trendbrille-breite-glaeser-alm6652-c5.html

Na prvi strani so imeli takšne kovinske in modre, samo jih očitno nimajo več.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Korekcijska očala
26.1.2014 16:11:51   
mateyka
jah, a niso to moški modeli? sicer sem našla ene D&G, samo cena je mal huda in ob strani so polni, tko da..
a ni grdo tisti GB z biserčki ob strani no user posted image
http://misterspex.de/brillen/dolcegabbana-dd-5010-062_f6391952.html

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Korekcijska očala
26.1.2014 22:07:46   
zaspancek1
user posted image Saj ne da si zahtevna, ampak kje user posted image si nasla to srebrno barvo user posted image Obstaja ogromno ocal v tem stilu, samo ne taksne barve. X-eyes ima ogromno modelov ( sem nasla svojaocala izpred 10 let user posted image ), samo vse druge barve.
Aja, zgornji modeli - so med moskimi, samo to ni ovira, da jih ne bi imela zenska. So v bistvu bolj majhni za moske.
Kar se
D
G tice - kaj pa prada s kamencki, veliko kamenckiuser posted image :
http://www.selectspecs.com/Glasses/Prada/PR-64LV/ss204.56.html
Kaj pa tale bela z rozicami:
http://www.selectspecs.com/Glasses/Stellar/F253/ss13.23.html
Ali pa tale malo odbita:
http://www.selectspecs.com/Glasses/Henleys/HL-008/ss165.07.html

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Korekcijska očala
26.1.2014 22:15:53   
zaspancek1
Pa se tele http://www.glassesdirect.co.uk/jeff-banks-st001/?prca=PRCA20096298

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Korekcijska očala
26.1.2014 22:33:18   
mateyka
ti, a veš da sem une pradine že prej naivno gledala in skoraj s stola dol padla, ko sem povečala sliko user posted image

ti, nekak čutim, da zdaj rabim svetel okvir. dojadilo mi je temne okvirje nosit. kadarkoli sem mela očala so bili temnejši okvirji. zdaj bi rada bi svetla, srebrna.. un okvir mi je toook lep, kot bi bil zame delan, samo nimam pojma kaj zaena znamka je, vsaj to..

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Korekcijska očala
27.1.2014 0:20:48   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
Kako pa zmerijo zenicno razdaljo in nastavijo cel okvir?


ne vem. mogoče jih vstaviš sam po meritvi pri okulistu (ko vpisujem in pošiljaš podatke zraven - to mislim)? tašča jih tako naroča in se ni nikol pritoževala. so pa res poceni.

p.s. no sej je že zaspanček vse povedala - mojstrica user posted image


Skepticna sem do zanesljivosti meritev oz lege meritev, ko je treba razdalje vstaviti v okvir. Namrec oci niso popolnoma simetricne in oci ne lezijo vedno na idealni razdalji od sredine nosu oz. okvirja. Pri ocalih je pa ze slab milimeter lahko velika skoda za oko...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Korekcijska očala
27.1.2014 7:24:45   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Skepticna sem do zanesljivosti meritev oz lege meritev, ko je treba razdalje vstaviti v okvir. Namrec oci niso popolnoma simetricne in oci ne lezijo vedno na idealni razdalji od sredine nosu oz. okvirja. Pri ocalih je pa ze slab milimeter lahko velika skoda za oko...



Kaj pa ko ti okulist in optik izmerita različni zenični razdalji? Ali pa dva optika? Meni se je to že večkrat zgodilo (pri različnih optikih in okulistih), tako da user posted image Pa tudi v tem primeru ne moreš vedeti, kaj je res prav, žal. V glavnem - sama sem poskušala izmeriti zenično razdaljo z enim merilcem na internetni strani, pa je bil rezultat kar nekaj (še najbolj zanesljiva je res samo razdalja med obema zenicama). Sem ostala pri zadnji meritvi enega optika (in ne npr. okulista), ki mi je izmeril dve ZR (za levo in desno ok, kot bi tudi moralo biti, pa vseeno tega veliko optikov ne meri tako natančno). Oko se prilagodi tudi tistemu milimetru razlike brez problema, pol centimetra pa je je že malo težje (pa se tudi).

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Korekcijska očala
27.1.2014 12:38:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Kaj pa ko ti okulist in optik izmerita različni zenični razdalji? Ali pa dva optika? Meni se je to že večkrat zgodilo (pri različnih optikih in okulistih), tako da user posted image


Prav zato meinm, da je zelo pomembno, da imas okulista in optika, ki jim zaupas. Kar se centriranja stekel tice, pa je IMO predvsem pomemben dober optik - zato imam zadrzek pred narocanjem preko spleta.

Pa tudi v tem primeru ne moreš vedeti, kaj je res prav, žal. V glavnem - sama sem poskušala izmeriti zenično razdaljo z enim merilcem na internetni strani, pa je bil rezultat kar nekaj (še najbolj zanesljiva je res samo razdalja med obema zenicama).


Poleg zenicne razdalje je se razdalja med vizualnima osema, ki se pogosto enaci z zenicno razdaljo.

Sem ostala pri zadnji meritvi enega optika (in ne npr. okulista), ki mi je izmeril dve ZR (za levo in desno ok, kot bi tudi moralo biti, pa vseeno tega veliko optikov ne meri tako natančno).


Imam optika, ki natacno meri in centrira ocala. Ni samo razdalja je tudi ali je kaj kam zamaknjeno v praksi.

Oko se prilagodi tudi tistemu milimetru razlike brez problema, pol centimetra pa je je že malo težje (pa se tudi).


Bojim se, da se oko prilagaja tudi v svojo (tvojo) skodo. čemu bi se pa rada izognila.
Kdor nima posebnosti in lahko tako naroca ocala- super.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?