Kirurška sramota (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Stanislava_ -> Kirurška sramota (23.1.2014 17:56:48)

Od kje pamet, da se odpove operacijo kirurgu iz Srbije? Se opravičujem na izrazu, ampak predpostavljam, da ni šalabajzer (po enostavni logiki, če bi bil, ne bi operiral niti enega srčka).

Kakšen način za dosego cilja je to, da se mu odpove operacije (na škodo lastnega otroka, ki jo potrebuje)?





Lukka -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 18:06:00)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Od kje pamet, da se odpove operacijo kirurgu iz Srbije? Se opravičujem na izrazu, ampak predpostavljam, da ni šalabajzer (po enostavni logiki, če bi bil, ne bi operiral niti enega srčka).

Kakšen način za dosego cilja je to, da se mu odpove operacije (na škodo lastnega otroka, ki jo potrebuje)?



Zakaj se gre? Lahko poves kaj vec? Kaksen link mogoce?




nejcko -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 18:16:06)


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Od kje pamet, da se odpove operacijo kirurgu iz Srbije? Se opravičujem na izrazu, ampak predpostavljam, da ni šalabajzer (po enostavni logiki, če bi bil, ne bi operiral niti enega srčka).

Kakšen način za dosego cilja je to, da se mu odpove operacije (na škodo lastnega otroka, ki jo potrebuje)?



Zakaj se gre? Lahko poves kaj vec? Kaksen link mogoce?


tudi jaz bi prosila za link.




saruška -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 18:24:11)

http://www.24ur.com/novice/slovenija/srbski-kirurg-sehic-brez-zaupanja-ni-operacij.html




kalbo -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 18:45:00)

Zato, ker smo imel odlično kirurško ekipo z enim drugim kirurgom, ki so ga zradirale podlsice Klokočovnikovega kova. Od tu je meni logično, da je nezaupanje.




Frodo Bisagin -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 18:57:41)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Od kje pamet, da se odpove operacijo kirurgu iz Srbije? Se opravičujem na izrazu, ampak predpostavljam, da ni šalabajzer (po enostavni logiki, če bi bil, ne bi operiral niti enega srčka).

Kakšen način za dosego cilja je to, da se mu odpove operacije (na škodo lastnega otroka, ki jo potrebuje)?




Clovek je na -ić, nisi opazila? Ce bi bil iz avstrije je lahko salabajzer, vendar avstrijec....




kalbo -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 18:59:38)

Ne vem, če je glih to težava. Problem so mučke in zaupanja nima Klokočovnik in ne kirurg na ić, ki je bil žal samo potegnjen v mučke UKC.




Frodo Bisagin -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 19:01:50)


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ne vem, če je glih to težava. Problem so mučke in zaupanja nima Klokočovnik in ne kirurg na ić, ki je bil žal samo potegnjen v mučke UKC.



Zdi se mi, da zdraniki niso imeli nic pri tem "no operacijo so prestavili zaradi zdravstvenih razlogov, dve pa so odpovedali, ker se starši niso strinjali, da njihovega otročička operira doktor Šehić."




kalbo -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 19:14:40)

Ma pomoje starši upajo na Mishalija, zato so odklonil Šehića. Nima ić pri tem nobene povezave. No gledam iz svojega vidika, ko me niti ni zanimal, kako se piše gospod v beli halji, ki je reševal mojo tamalo. Takrat zaupaš, ker ti drugega ne ostane. Tole so pa mučke in novinarska gonja.




petea -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 19:17:55)

Bi bilo zanimivo prebrati, zakaj sta oba zdravnika specializanta predčasno zapustila program.




Frodo Bisagin -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 19:32:05)


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ma pomoje starši upajo na Mishalija, zato so odklonil Šehića. Nima ić pri tem nobene povezave. No gledam iz svojega vidika, ko me niti ni zanimal, kako se piše gospod v beli halji, ki je reševal mojo tamalo. Takrat zaupaš, ker ti drugega ne ostane. Tole so pa mučke in novinarska gonja.


Tebe ne zanima, marsikoga pa zanima - na zalost. Sem bila zraven v ZD-ju, na predsolski, ko je mati otroka z visoko vrocino zavrnila zdravnico ker je "bosanka" , pa je doticna zdravnica res na mestu in se posveti otroku (nekajkrat smo jo imeli za nadomestno).




Stanislava_ -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 21:37:39)

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Od kje pamet, da se odpove operacijo kirurgu iz Srbije? Se opravičujem na izrazu, ampak predpostavljam, da ni šalabajzer (po enostavni logiki, če bi bil, ne bi operiral niti enega srčka).

Kakšen način za dosego cilja je to, da se mu odpove operacije (na škodo lastnega otroka, ki jo potrebuje)?




Clovek je na -ić, nisi opazila? Ce bi bil iz avstrije je lahko salabajzer, vendar avstrijec....



Ne predstavljam si, kako se človek počuti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Pride, operira (po prebranem vse ok), potem pa pridejo nadebudne mame in otrok ni na operacijo.

Ne vem no, ampak kako bi se vi počutili, če bi vas, npr. na Danskem ali Japonskem ali ...takole ignorirali? Človek uporablja trezno glavo, ampak vseeno, kaj se gremo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




StrawberrY -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 21:46:46)

Meni osebno je to absurd. Zdrahe, ki se dogajajo v UKC naj rešujejo sami, tako Klokočovnik, kot Kenda in ostali nebodigatreba.




Stanislava_ -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 21:51:46)

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Meni osebno je to absurd.


To je prava beseda.
Slišala danes po radiju, ampak mi ni jasno, kje je problem? Da nima licence, da je tujec,..ali kaj?




Stanislava_ -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 21:59:48)

Mi je žal, da sem pogledala še 24 ur in glavnega protaganosita. Toplovodarji. Sramota.




Lukka -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 22:03:44)

Po tujini je zavracanje doktorjev iz takih ali drugacnih razlogov vec. Nemcija, Anglija in zadnje case tudi Avstrija in Francija. Razlogi so razlicni, dvomim pa, da gre za koncnico balkanskega prizvoka.

Pojavljajo se tudi takorekoc kartotecni kirurgi, ki si ga izberes tako kot recimo splosnega zdravnika. No, seveda malo drugace, vendar pa obstajajo ze osebni kirurgi, ki te potem po potrebi priporocijo kirurgoma recimo kardiologom, sami pa operaciji tudi prisostvujejo. Te manevre uporabljajo premozne privatne klinike, ki jih je v Evropi malo morje.

Da pa nekdo kar iz brezveznega razloga zavrne operacijo in zdravnika javnega zdravstva, pa je zagotovo neeticno, nemoralno, predvsem pa nespametno.




mateyka -> RE: Kirurška sramota (23.1.2014 22:46:07)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Mi je žal, da sem pogledala še 24 ur in glavnega protaganosita. Toplovodarji. Sramota.


pazi, da ne boš Lukca užalila.




StrawberrY -> RE: Kirurška sramota (24.1.2014 8:24:37)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Mi je žal, da sem pogledala še 24 ur in glavnega protaganosita. Toplovodarji. Sramota.


Ja, se je treba spet malo pojaviti v medijih. Na račun otrok, žalostno.

Drugače je pa odličen kirurg dr. Robert Blumauer in tukaj se točno vidi, do kam segajo lovke UKC in na kakšen način šikanirajo določene ljudi. Operiral je otroka, ki je bil v življenjski nevarnosti in ga ni bilo mogoče pripeljati v Nemčijo in s samo operacijo rešil otroka, ter odlično opravil delo.
Tudi dr. Mishaly, odličen kirurg, pa vendar ne edini. Če pogledamo reference dr. Šehića, odlične. Za seboj ima že ogromno uspešnih srčnih operacij. Res si ne predstavljam biti v njegovi koži, sploh po včerajšnjem videnem na TV.
Vendar se najdejo takšni in drugačni starši. In me zanima, če bi bil njihov otrok v življenjski nevarnosti? Bi tudi takrat odklonili dr. Šehića? Mogoče pa g. Žitnik bere forum in nam bo dal informacije iz prve roke [sm=smiley2.gif]







pipi1 -> RE: Kirurška sramota (24.1.2014 8:36:01)

mateyka zdaj pa že pretiravaš!




gsatalema -> RE: Kirurška sramota (24.1.2014 11:12:10)


IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Mi je žal, da sem pogledala še 24 ur in glavnega protaganosita. Toplovodarji. Sramota.


Ja, se je treba spet malo pojaviti v medijih. Na račun otrok, žalostno.

Drugače je pa odličen kirurg dr. Robert Blumauer in tukaj se točno vidi, do kam segajo lovke UKC in na kakšen način šikanirajo določene ljudi. Operiral je otroka, ki je bil v življenjski nevarnosti in ga ni bilo mogoče pripeljati v Nemčijo in s samo operacijo rešil otroka, ter odlično opravil delo.
Tudi dr. Mishaly, odličen kirurg, pa vendar ne edini. Če pogledamo reference dr. Šehića, odlične. Za seboj ima že ogromno uspešnih srčnih operacij. Res si ne predstavljam biti v njegovi koži, sploh po včerajšnjem videnem na TV.
Vendar se najdejo takšni in drugačni starši. In me zanima, če bi bil njihov otrok v življenjski nevarnosti? Bi tudi takrat odklonili dr. Šehića? Mogoče pa g. Žitnik bere forum in nam bo dal informacije iz prve roke [sm=smiley2.gif]








se popolnoma strinjam., ko se pa karkoli zgodi, potem pa vik in krik, kako so ostali sami in nemočni pred celim svetom [sm=smiley13.gif]




nejcko -> RE: Kirurška sramota (24.1.2014 11:23:48)

Definitivno gre v tem primeru za velike mučke vodilnih na UKC, ampak kot starš ne bi nikoli odklonila nobenega zdravnika, v kolikor bi šlo za zdravje mojega otroka.
Tako da tale primer staršev je še eden od mnogih v Slo, kako lahko določeno število posameznikov uniči ali še poslabša kakšno stvar.




petea -> RE: Kirurška sramota (24.1.2014 11:34:43)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Definitivno gre v tem primeru za velike mučke vodilnih na UKC

se strinjam
samo akterji dejansko vedo, za kaj se gre
medijski prikaz je samo igra za jaro


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
ampak kot starš ne bi nikoli odklonila nobenega zdravnika, v kolikor bi šlo za zdravje mojega otroka.
Tako da tale primer staršev je še eden od mnogih v Slo, kako lahko določeno število posameznikov uniči ali še poslabša kakšno stvar.


s tem delom pa se ravno ne morem strinjati; sem tudi že sama odklonila predlagano zdravljenje otroka - res da ni niti približno šlo za tako drastične zadeve, kot v tej temi, prav tako sva z mojim dragim oba v določenih zdravniških obravnavah morala precej resno reagirati zaradi njihovih napak oz. nestrokovnega dela

ker kakorkoli se starši odločimo - v končni fazi smo mi tisti, ki bomo z otrokom še nekaj časa skupaj, zdravniki imajo otroka ''v obdelavi'' samo nekaj minut, ur, potem pa je zadeva zanje praviloma končana, za starše in otroka pa se bistven del (praviloma) šele začne - okrevanje po bolj ali manj uspešni in dobro izvedeni operaciji



a so ti starši res uničili zadevo ali so samo tisti, ki opozarjajo na nepravilnosti odgovornih?




mateyka -> RE: Kirurška sramota (24.1.2014 11:37:08)

IZVIRNO SPOROČILO: pipi1

mateyka zdaj pa že pretiravaš!


kot dotični gospod..


on topic - meni se tudi zdi tole bolj kot ne mučke UKC. podpis pod strawberry in nejcko.

ne vem petea, če bi bla kritična situacija, ne vem če bi odklonila operacijo.




HuAnita -> RE: Kirurška sramota (24.1.2014 11:43:49)

Ne vem, gledam še iz drugega zornega kota.... Še vedno mislim, da študij ni enka študiju, praksa ne enaka praksi.... Morda od tu nezaupanje.... Sliši se namreč 'svašta', kaj vse se ponareja, pa ne le globoki Balkan, ampak tudi v naši lepi SLO....




petea -> RE: Kirurška sramota (24.1.2014 12:00:46)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ne vem petea, če bi bla kritična situacija, ne vem če bi odklonila operacijo.


saj sem napisala, da smo odklonili zdravljenje v manj drastični situaciji;
je pa vseeno šlo za operacijo, ki je bila po mnenju dveh zdravnikov nujna in brez nje se otrokovo precej resno stanje ne bi izboljšalo;
no, pa se je, pa to celokupno celo hitreje, kot bi po njihovem opisu sodeč trajalo okrevanje po posegu [sm=zmeden.gif]


ja, pri nujnejšem posegu čez nekaj mesecev pa tehtanja ni bilo



samo se mi zdi, da so ti starši tekom (večdnevnega, večmesečnega?) čakanja na poseg dobili precej dober vpogled v dogodke v UKC in da se verjetno niso odločili zavrniti takšnega posega zaradi 'navdiha po vetru' (beri: ker jim ni všeč priimek kirurga), temveč zaradi precej močnejših argumentov




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>