kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


ery -> kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 14:09:19)

Zdravo.
Situacija je sledeča.

Direktor v firmi je imel sestanek z gospodom na Simobilu. Povedal mu je še mojo cifro, če lahko tudi jaz pristopim k posl. paketu.
Ko pride nazaj, mi pove do kdaj imam še vezavo in da se pač to ne splača itd. Sem si mislila hvala bogu.
Potem pa še reče, koliko sms-ov napišem na mesec, kličem pa nič, če skos samo tipkam, baje mu je pokazal ekran in sta šla čez koliko sms-ov, cifre se vidijo, klici..vse.
Vam je to dopustno?? kaj bi naredile?

Hvala.




ery -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 14:10:15)

Še to, dir.ni bil jezen ali karkoli, smejal se je.. ampak videl je številke...čas pisanja..in vse..




Julija08 -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 14:18:16)

Totalno nesprejemljivo[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

S strani gospoda s Simobila seveda...

Če bi bila sitna bi ga komot prijavila!!!




Julija08 -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 14:18:54)

Aja seveda, če si ti tam naročnica kot fizična oseba...če imaš številko na podjetje ima direktor vso pravico videti te podatke :)




ery -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 15:18:50)

Ja seveda fizicna oseba. Nimam nic od podjetja. Res sem jezna kot ris. Sigurno bom sla tja..in mu rekla..




Julija08 -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 15:28:00)

ma kje to bi lahko un tip pri Simobilu letel iz službe...to so osebni podatki, tukaj ni milosti.

Če bi se pritožila ima lahko resne probleme.




Frodo Bisagin -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 16:38:55)


IZVIRNO SPOROČILO: ery

Ja seveda fizicna oseba. Nimam nic od podjetja. Res sem jezna kot ris. Sigurno bom sla tja..in mu rekla..


Vsedi se in napisi pritozbo. To si ne bi smel dovoliti.
Ce si je to dovolil je vprasanje kaj vse si lahko se naprej dovoli.




Frodo Bisagin -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 16:40:02)


IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

ma kje to bi lahko un tip pri Simobilu letel iz službe...to so osebni podatki, tukaj ni milosti.

Če bi se pritožila ima lahko resne probleme.


Iz sluzbe takoj ne bo letel razen, ce se mu "curljanje" podatkov ne dogaja pogosto.
In povsem prav je, da ima resne probleme.




Felicita -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 16:54:09)

jaz ti svetujem, da se obrneš še na pisarno informacijskega pooblaščenca. Tam ti bojo pojasnili, kaj točno je ta človek kršil in kam vložiti morebitno pritožbo.




Paštetka -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 17:44:53)


IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Aja seveda, če si ti tam naročnica kot fizična oseba...če imaš številko na podjetje ima direktor vso pravico videti te podatke :)


Če tudi je telefon in številka firmina, nima noben pravice kontrolirati koga kličeš ali komu pošiljaš SMS-e. Noben direktor, lastnik, ...
V tem primeru lahko samo kontrolira stroške telefona.




Paštetka -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 17:50:31)

Tukaj si lahko vse prebereš.

https://www.ip-rs.si/pogosta-vprasanja/varstvo-osebnih-podatkov/




kalbo -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 17:52:59)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Aja seveda, če si ti tam naročnica kot fizična oseba...če imaš številko na podjetje ima direktor vso pravico videti te podatke :)


Če tudi je telefon in številka firmina, nima noben pravice kontrolirati koga kličeš ali komu pošiljaš SMS-e. Noben direktor, lastnik, ...
V tem primeru lahko samo kontrolira stroške telefona.

Sem ravno hotel napisati. Tud služben mail je v bistvu bolj zaseben, kot si kdo misli.




Falotka -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 18:58:36)

Ja pa ja da ja... ko mamo tolko pravic a ne? Lejte, jaz osebno mu GSM dam vsak dan za 2 uri, pa naj gleda kaj hoče. Da le dobim delo, plačo in vse kar zraven spada.
Prioritete so vsem nam očitno čist drugačne...[sm=zz_unsure.gif]




petea -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 20:31:43)

IZVIRNO SPOROČILO: ery
Res sem jezna kot ris. Sigurno bom sla tja..in mu rekla..



V času, ki si ga porabila za sproščanje jeze in na RR, bi bilo veliko bolj učinkovito, da bi zavrtela brezplačno telefonsko številko simobilovega klicnega centra in podala pritožbo nad dejanjem uslužbenca; pogovori se namreč snemajo, na pritožbo pa tudi morajo odreagirati.


In zakaj bi naj bil tvoj šef jezen za to, kar ti delaš s svojim telefonom?!?

In zakaj pravzaprav ti nisi bila jezna na tvojega šefa, da si je brez tvojega soglasja drznil poseči v tvojo zasebnost? In potem še o njej ''trobil'' naokrog!





IZVIRNO SPOROČILO: Falotka

Ja pa ja da ja... ko mamo tolko pravic a ne? Lejte, jaz osebno mu GSM dam vsak dan za 2 uri, pa naj gleda kaj hoče. Da le dobim delo, plačo in vse kar zraven spada.


V takšnih dopuščanjih šefom, da lahko delajo z nami in našimi zadevami pač vse, kar se ravno spomnijo, se lahko hitro zgodi, da v zameno za svojo plačo delaš marsikaj ...
[sm=zmeden.gif]




ery -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 21:08:52)

Petea,poslala sem email na simobil. Odgovorili so,naj jim posljem davcno in gsm stevilko ter kje je bil sestanek.
Nisem jim se odgovorila.
Ja je moja privat cifra,vendar so bili smsi tudi med sluzbo seveda. Zato me sedaj to muci.




TomTaylor -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 21:09:01)


IZVIRNO SPOROČILO: Falotka

Ja pa ja da ja... ko mamo tolko pravic a ne? Lejte, jaz osebno mu GSM dam vsak dan za 2 uri, pa naj gleda kaj hoče. Da le dobim delo, plačo in vse kar zraven spada.
Prioritete so vsem nam očitno čist drugačne...[sm=zz_unsure.gif]



Tole in tvoj nick sta najbrž naključje.




Frodo Bisagin -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 22:38:57)


IZVIRNO SPOROČILO: ery

Petea,poslala sem email na simobil. Odgovorili so,naj jim posljem davcno in gsm stevilko ter kje je bil sestanek.
Nisem jim se odgovorila.
Ja je moja privat cifra,vendar so bili smsi tudi med sluzbo seveda. Zato me sedaj to muci.


Resi se hlapcevskega odnosa. Imas telefon in si telefonirala, kdaj in komu se nikakor ne tice tbvojega sefa in prav zato si gospod na Simobilu ni smel dovliti, da mu podatke kaze. Naj te muci, da ne bi "ustrezljivi" usluzbenec morda povsem prijazno se vnaprej podajal kaksne nakljucne izpiske tvojih klicev, s tvojega privatnega telefona, tvojemu nic zamerljivemu direktorju.
IN ves, tudi med sluzbo imas pravico telefonirati. Ce te je zaposlil, se ne pomeni, da je tvoj lastnik.




mateyka -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 23:15:02)

če prav razumem se ne pritožuješ šefu ampak pri simobilu? kaj ma to veze s cvikanjem pri šefu? saj on ne ve, da si podala pritožbo čez simobilnega uslužbenca. a mu je bratranec al kaj?




liliana -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (13.1.2014 23:23:45)

IZVIRNO SPOROČILO: ery

Petea,poslala sem email na simobil. Odgovorili so,naj jim posljem davcno in gsm stevilko ter kje je bil sestanek.
Nisem jim se odgovorila.
Ja je moja privat cifra,vendar so bili smsi tudi med sluzbo seveda. Zato me sedaj to muci.


Ne vem zakaj bi jim mogla pošiljati davčno številko.....davčna številka se "posreduje" le za davčne namene, kar pa pritožba ni......sicer pa tvojo davčno številko itak že imajo zato ti je ni treba posredovati še enkrat......

Drugače pa zaposleni na simobilu nikakor ne bi smel kazati klice iz tvoje številke tretji osebi brez tvoje vednosti oz. tvoje privolitve......Zdaj, če si se predhodno strinjala, da tvoj šef preveri če se splača tudi tvojo številko vključiti v poslovni paket se to lahko šteje za potrditev (čeprav zaposleni na simobilu brez tvoje pisne privolitve kazati tvoje klice šefu tudi ne bi smel)....in takrat lahko mogoče cincaš kaj bi storila......

Drugače pa.....totalna neprofesionalnost zaposlenih.....





ery -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (14.1.2014 7:30:39)

Hvala vam za vse odgovore in pojasnila.
Zdaj pa še, ker pač nisem tip, da bi se kregala , tudi nočem, da ima delavec kakšne sankcije, le želim kakšno opravičilo ali kaj podobnega.
Ali naj javim podatke na Simobil službo ali grem direkt k temu gospodu na Simobilov center?

Kaj naj naredim?

hvala




emma83 -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (14.1.2014 7:45:58)


IZVIRNO SPOROČILO: ery

Hvala vam za vse odgovore in pojasnila.
Zdaj pa še, ker pač nisem tip, da bi se kregala , tudi nočem, da ima delavec kakšne sankcije, le želim kakšno opravičilo ali kaj podobnega.
Ali naj javim podatke na Simobil službo ali grem direkt k temu gospodu na Simobilov center?

Kaj naj naredim?

hvala



Za to kar je naredil sankcije morajo slediti, ker tega verjetno ni naredil prvic. Z njim nimas ti kaj kontaktirati ampak direktt pritozbo spisi in poslji na simobilov mail. Ne vem zakaj tega se nisi storila.




petea -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (14.1.2014 9:03:06)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne vem zakaj bi jim mogla pošiljati davčno številko...



za davčno številko v pritožbah preko e-pošte želijo za potrditev, da je ona res tista prava 'ery' in ne nekdo, ki je imel preveč časa, energije ter se želi samo malo pozabavati




Frodo Bisagin -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (14.1.2014 9:17:18)


IZVIRNO SPOROČILO: ery

Hvala vam za vse odgovore in pojasnila.
Zdaj pa še, ker pač nisem tip, da bi se kregala , tudi nočem, da ima delavec kakšne sankcije, le želim kakšno opravičilo ali kaj podobnega.
Ali naj javim podatke na Simobil službo ali grem direkt k temu gospodu na Simobilov center?

Kaj naj naredim?

hvala


Zaradi taksnih odzivov si tudi dovolijo obravnavati tvoje osebne zadeve kot javne. Ker noces, da ima sancije....




emma83 -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (14.1.2014 9:20:34)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: ery

Hvala vam za vse odgovore in pojasnila.
Zdaj pa še, ker pač nisem tip, da bi se kregala , tudi nočem, da ima delavec kakšne sankcije, le želim kakšno opravičilo ali kaj podobnega.
Ali naj javim podatke na Simobil službo ali grem direkt k temu gospodu na Simobilov center?

Kaj naj naredim?

hvala


Zaradi taksnih odzivov si tudi dovolijo obravnavati tvoje osebne zadeve kot javne. Ker noces, da ima sancije....



[sm=smiley32.gif]




liliana -> RE: kaj bi ve naredile-Simobil..varstvo os.podatkov? (14.1.2014 9:27:37)

IZVIRNO SPOROČILO: petea


za davčno številko v pritožbah preko e-pošte želijo za potrditev, da je ona res tista prava 'ery' in ne nekdo, ki je imel preveč časa, energije ter se želi samo malo pozabavati



Čisto dovolj je gsm številka za potrditev.....in lahko pokličejo...




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>