široko povijanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


midva -> široko povijanje (14.9.2005 15:25:38)

Danes sva bila z mojim malčkom na UZ kolkov v Šiški. Z kolki je vse OK. Zdravnica je rekla ,da mi ni potrebno več široko povijati, samo pampersko moram zavihati navzgor (odvečni del med nogicami) in prilepiti, zato da pride plenica širša. Ali ima katera podobne izkušnje in kako dolgo ste ve previjale na široko. Moj mali ima sedaj 3 mesece!




smrka -> široko povijanje (14.9.2005 15:46:06)

moja tamala stara 2 mesca nikoli jo nisem povijala na siroko, se mi zdi brez smisla. S kolki je vse super, danes smo bli na pregledu.




mika -> široko povijanje (14.9.2005 16:56:39)

Jz sem široko povijala mesec in pol, ponoči pa samo 14 dni. na rr sem zasledila, da nekatere niso nikoli široko povijale, zato sem tudi jaz svojo nehla pred tremi meseci. V porodnišnici je bil uz kolkov bp in tudi po treh mesecih.




Jančika_ -> široko povijanje (14.9.2005 17:08:53)

Nikoli nisem široko povijala.




Janika -> široko povijanje (14.9.2005 20:16:50)

Hm, kaj ni tako da bi morali biti na začetku vsi široko poviti? Čemu sploh široko povijanje? Sama povijam široko in mislim do UZ, ki ga imamo čez dober teden.




Jančika_ -> široko povijanje (14.9.2005 20:23:37)

V Celju naredijo UZ že v porodnišnici. Če so kolki OK, ni razloga za široko povijanje. Sem brskala po tujih spletnih straneh - niti na eni (pa ne pretiravam, res niti na eni) ni bilo govora o širokem povijanju.




p&b -> široko povijanje (14.9.2005 21:19:31)

Tudi jaz sem ga široko povijala do UZ-ki smo ga imeli nekaj dni pred dopolnjenimi 3 mes.Sicer je bil UZ-narejen že v porodnišnici -Vse OK.pa vendar sem ga povijala na široko,saj ni tako hudo,ti pride v kri.Je pa smešno potem ko ni več potreboval širokega povijanja,občutek je kot,da ga nimaš za kaj prijeti .




Ninica -> široko povijanje (14.9.2005 22:10:43)

Mi smo imeli UZ kolkov že v porodnišnici - vse OK. Tam so nam babice rekle, da moramo široko povijati do 3. meseca, se pravi do drugega UZ-ja. Jaz sem mojo povijala nekje 2 meseca, potem pa nič več.

Je pa bilo na drugem UZ-ju tudi vse v redu




pravljica -> široko povijanje (14.9.2005 22:56:13)

midva sva imela desni kolk IIA v porodnišnici...sva široko povijala (povijalna, zmajček, 1 na tretjine, 1 na četrtine + pamperska)...do ponovnega UZ pri 6. tednih...potem je bilo vse ok (oba IA) in naj bi še "malo" široko povijala...no, jaz sem tu nehala in upam da bo na naslednjem UZ (čez dober mesec) vse ok




simona2 -> široko povijanje (15.9.2005 11:01:09)

Ma kaj pa vem, jaz pa mislim, da široko povijanje ne more škodit. Res je, da je ubogi otročiček tak ko štruca kruha vendar, pravijo, da je zlasti za punčke pomembno široko povijanje v najzgodnejšem obdobju. V LJ ti tako ali tako ne naredijo UZ, zato ti že skoraj ne preostane drugega kot da široko previjaš do 6 tedna oziroma do prvega pregleda.

Odločitev je seveda stvar vsakega posameznika, jaz bom vztrajala vsaj do prvega UZ ali še dlje če bo potreba.




Anonimen -> široko povijanje (15.9.2005 12:39:05)

UZ kolkov ji niso naredili v porodnišnici(ne vem zakaj ne, če ponavadi naredijo) in sem jo povijala široko kakšen mesec in pol. Pa je bilo potem na UZ vse v redu.




Lana_s -> široko povijanje (15.9.2005 20:09:31)

Jaz sem jo široko povijala tri mesece. Takrat sma imeli kontrolo, ponoven UZ in je bilo vse vredu tak da zdaj ne rabima več




Sofi -> široko povijanje (21.9.2005 23:09:07)

UZ smo imeli že v porodnišnici, je bilo vse o.k. in široko povijanje ni bilo potrebno, pa sem ga kljub temu prvi mesec široko povijala, da mu je bilo toplo in da mi ni skozi prsti padel .

LP




PBJ -> široko povijanje (22.9.2005 5:39:48)

Mi imamo tako situacijo, kot pravljica. V porodnišnici ao mu naredili Uz in je bil en kolk OK, drugi pa IIA. Na UZ po šestih tednih pa sta bila že oba OK. Ker pa prvi Uz ni bil čisto vredu, moramo na pregled še ob dopolnjenih 3. mesecih in do takrat še široko povijati.

Ma saj se navadiš, samo pranja je malo več.




Anonimen -> široko povijanje (22.9.2005 8:59:00)

Jaz jo pa takorekoč še vedno povijam široko, ker imam bombažne plenice (štorklja) .
lp
Tash




malika -> široko povijanje (22.9.2005 10:09:29)

jaz mojega ne povijam na široko, čeprav je v MB to še vedno praksa-ne vem zakaj! Kolka sta bila oba 1a




KODA -> široko povijanje (22.9.2005 10:36:49)

Tastarejšega 9 mesecev, ker z levim kolkom ni bilo vredu.Tamlajšega pa do 3 meseca.




anitaz -> RE: široko povijanje (24.9.2005 10:11:48)

Mi smo imeli UZ pri 2. mesecih in od takrat je niti enkrat nisem več široko povila. Imamo pa še v oktobru ponovni pregled,ker sem jaz kot otrok omela ene probleme [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Anonimen -> RE: široko povijanje (24.9.2005 12:16:05)

Moj mali je imel kolke ob rojstvu tudi 1A, zato ga nisem hotela mučiti v tem vročem poletju še z goro plenic med nogami! Kdaj pa kdaj sem mu dala ponoči eno pleničko+povijalno, to je vse. Pred dvema dneva sva imela ponovni UZ (pri 3 mesecih) in spet je bilo vse okej, torej sem se dobro odločila glede (ne)povijanja.




Petrolinka -> RE: široko povijanje (24.9.2005 20:40:14)

Naš cmokec je imel kolke IA v bolnici ampak kljub temu moram široko povijat do tretjega meseca. Mislim, da je to v SG splošna praksa če kolki so OK ali pa če niso OK.
Na prvi posvetovalnici je doktorca samo rekla lepo do treh mesecev široko povijati....
Uporabljamo pa tudi štorkljine plenice tako, da je tudi avtomatsko široko povit.




pinkiponki -> RE: široko povijanje (24.9.2005 20:46:11)

nismo široko povijali




pinkiponki -> RE: široko povijanje (24.9.2005 20:46:39)

nismo široko povijali




Janika -> RE: široko povijanje (24.9.2005 21:31:06)

Sedaj smo tudi mi imeli UZ in dobili navodilo naj povijamo samo ponoči ko dolgo spimo, drugače pa OK.




Naja31 -> RE: široko povijanje (24.9.2005 21:38:06)

Jaz sem ga široko povijala samo prvi mesec, potem mi je že patronažna rekla naj naredim isto kot ti (spodvijem pampersko in zalimam), pa se mi j to zdelo čudno. No, čez en teden v prvi posvetovalnici mi pediatrinja pove isto. Tudi hodimo v ZD siska. Potem ga nisem vec siroko povijala. Pri 3eh emsecih je imel Uz kolkov, kolki so bili 1a in zreli.

Je pa velika sramota za ljubljansko porodnisnico ,da ne premore vec kot en UZ!!!! 




KIRA -> RE: široko povijanje (24.9.2005 21:41:59)

do UZ pregleda v MB sem sigurno  tako so mi naročli, čeravno je imela že skoz  1A - preventiva. ampak jaz sem jo še en mesec dlje - taki tamali majo pač mičkene ritke, pa je blo tako laže. pa škodit tud ne more.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>