RE: Pozor: kraja v hoferju (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Vijoličarka -> RE: Pozor: kraja v hoferju (3.8.2013 18:53:34)

Razumem, da je imel klobuček veliko čustveno vrednost in verjamem, da take kvalitete več ne delajo. Razumem tudi, da se mora človek malo spihati.

A tudi meni se zdi, da ni dobro kar po krivem vse poprek obsojati, če človek ne ve točno, zagotovo dokazano, kaj se je sploh zgodilo. Eno se je spihati, drugo pa je prenašati 'krivdo' na ljudi, ki morda so ali pa niso kaj storili. Včasih je pač tako, da se zgodi kombinacija neprijetnih reči in dostikrat res ni vredno zganjati drame.

Strinjam se z Liliano, da človek dostikrat misli, da je nekaj 100% tako, kot si predstavlja, da je sam videl, da se pravilno spomni, potem se pa izkaže za nekaj drugega. Pri nas ni šlo samo za avtomobilske ključe, ampak kar za sam avto. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] 

Sama sem nedavno izgubila toaletno torbico - tako luštno, malo na zadrgo, kjer sem imela zdravila, vložke, obliže in pilico. Izgubila sem jo lahko na dveh mestih, a žal ob povraševanju nihče ni nič vedel, pa ne gre za neke strašno prometne prostore. Hudo mi je bilo, ker ne vem, če bom našla kakšno vsaj približno tako srčkano. Žal mi je za njo, ampak menim da sem predvsem sama kriva, ker nisem bila dovolj pazljiva. Če komu prav pride ta torbica, nekaj vložkov, rupurut, persen, pa srčkana zložljiva pilica in aspirini, pa Bog mu (ji) požegnej.

Moja filozofija je taka, da mora človek najprej sam paziti nase in na svoje strani. Če mu prijazni ljudje pomagajo, je to bonus.

V glavnem, če je kdo kje videl srčkane toaletne torbice cca 12 x 12 cm, kar na dan z besedo.




LuLu -> RE: Pozor: kraja v hoferju (3.8.2013 18:59:48)

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

V glavnem, če je kdo kje videl srčkane toaletne torbice cca 12 x 12 cm, kar na dan z besedo.


Ja, seveda. Jo moram plačati ali jo kar nesem iz trgovine? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Vijoličarka -> RE: Pozor: kraja v hoferju (3.8.2013 19:09:31)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

V glavnem, če je kdo kje videl srčkane toaletne torbice cca 12 x 12 cm, kar na dan z besedo.


Ja, seveda. Jo moram plačati ali jo kar nesem iz trgovine? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]



[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Nič ti ni teba. Ti samo povej kje so, ostala nekriminalna dejanja bom opravila sama.




petea -> RE: Pozor: kraja v hoferju (3.8.2013 19:37:51)

IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

... v trgovini, kjer so vsepovsod kamere, pobrati klobuček od 1,5-letnika in ga vzeti s seboj?!




Morda pa bi se lahko zelo dokazljivo prepričala, kje (in če) v trgovini je 'izginil' klobuček in kdo je krivec za to ...


Saj je njihov nadzorni videosistem namenjen ravno preprečevanju kraj in dokazovanju 'predolgih prstov'. [sm=smiley2.gif]




LuLu -> RE: Pozor: kraja v hoferju (3.8.2013 19:45:48)

Jaz se bom ponovila... obstaja zelo jasen postopek, kako se te stvari rešujejo. Na policiji se da prijava za krajo proti neznani osebi in postopek vodijo za to usposobljeni ljudje.
Tako mozganje, ugibanje, užaljenost, jeza,... ne prinese rezultatov.

Pa ali je to zobotrebec, klobuček, tašča ali zlata ura... začetek postopka je povsod enak. Čustveno trpljenje pa različno... pri taščah manj, pri klobučku bolj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.8.2013 19:59:14)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




petea -> RE: Pozor: kraja v hoferju (3.8.2013 20:09:08)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Jaz se bom ponovila... obstaja zelo jasen postopek, kako se te stvari rešujejo. Na policiji se da prijava za krajo proti neznani osebi in postopek vodijo za to usposobljeni ljudje.
Tako mozganje, ugibanje, užaljenost, jeza,... ne prinese rezultatov.

Pa ali je to zobotrebec, klobuček, tašča ali zlata ura... začetek postopka je povsod enak.



Hm, če bi prijavljali izgubo vseh stvari, ki jih izgubimo/založimo, bi policisti iz obupa verjetno kar trajno stavkali ...
[sm=smiley36.gif]




Vijoličarka -> RE: Pozor: kraja v hoferju (3.8.2013 20:10:37)

 
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Čustveno trpljenje pa različno... pri taščah manj, pri klobučku bolj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]



Tale res kandidira za izjavo leta. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]






mateyka -> RE: Pozor: kraja v hoferju (3.8.2013 21:59:00)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: kokosh
Komu od starejših kupcev le bi bilo treba v trgovini, kjer so vsepovsod kamere, pobrati klobuček od 1,5-letnika in ga vzeti s seboj?!


Če že vztrajaš, da je bila kraja starejšega človeka... obstaja še ena razlaga.. bolezen, ki se imenuje kleptomanija. Jah, nek % možnosti je tudi, da si naletela na kleptomana, ki so mladi in stari in pobirajo vse, kar ni njihovo.


sej, ziher je starejši to ukradel. ni možno drugega. recimo, da bi mali klobuček mali sine zabrisal kam za kako polico, tko mal za foro - ne, 100% no way..

jaz sem tud mislila, da moje dete ve, da se ne vzema stvari iz police v trgovini in kar stlači v spodnji del našega vozička. pa sem en dan našla not smartise, ki jih 100% nisem kupila, ker jih takrat sploh še ni jedla. sem mislila, da so ponesreči enkrat not padli s police (upokojenec?*). so pa bli not in če ne bi čistke delala spodaj v vozičku, sploh ne bi dojela niti vedela, da je to tam. no, izkazalo se je da je moje dete nevede "ukradlo" svoje prve bonbone pri rosnih dveh letih [sm=jezicek.gif] sem vprašala, če jih je ona not dala in je rekla da ja; jih je hotla probat in jih je kar dala not. logično. [sm=smiley36.gif]

* ja, tko da ziher ni moglo bit drugače kot da so eni stari ljudje ukradli ta klobuček, ker če klobuka ni, pol avtomatsko vemo da je bil en upokojenc. mogoče je meni tudi en upokojenc not dal te smartise.. mogoče celo ziher [sm=smiley36.gif]




malaMravljica -> RE: Pozor: kraja v hoferju (3.8.2013 22:08:46)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka



jaz sem tud mislila, da moje dete ve, da se ne vzema stvari iz police v trgovini in kar stlači v spodnji del našega vozička. pa sem en dan našla not smartise, ki jih 100% nisem kupila, ker jih takrat sploh še ni jedla. sem mislila, da so ponesreči enkrat not padli s police (upokojenec?*). so pa bli not in če ne bi čistke delala spodaj v vozičku, sploh ne bi dojela niti vedela, da je to tam. no, izkazalo se je da je moje dete nevede "ukradlo" svoje prve bonbone pri rosnih dveh letih [sm=jezicek.gif] sem vprašala, če jih je ona not dala in je rekla da ja; jih je hotla probat in jih je kar dala not. logično. [sm=smiley36.gif]



niti pod razno ne verjamem, da je tvoje nedolzno dete samo dalo smartise v vozicek spodaj. Sem skor zihr, da je bil en upokojenec, jih je vrgel vam v spodnji del vozicka, da ste jih vi preslepali cez blagajno in zunaj je imel plan vas napast in vzet svoj plen. Je imel zagotovo pistolo, masko za zamaskirat obraz in crne usnjene rokavice, ni da ni, sam pol je on ostal v vrsti za vami, vi ste po cudezu sli prehitro v avto in preprecili ste celo akcijo s streljanjem, pretakanjem krvi in solz.

Mislim res, kaj si dovolijo ti upokojenci, morajo res po trgovinah skakat, te so ja rezervirane za mlade iskrene ljudi [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]




Frodo Bisagin -> RE: Pozor: kraja v hoferju (3.8.2013 23:12:29)


IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

Tukaj pa starci spizdijo otrokov klobuček (davno nazaj 1000 sit), ki v trgovini obleži na tleh... [sm=hudicek1.gif]



Vsevednost je pa dobra lastnost, da ves da so starci spizdili klobucek. [sm=smiley2.gif]
Namesto da se jezis nad nepostenostjo drugih se jezi na svojo nepazljivost.
Morda se pa lahko potolazis, da bo to lakpico nosilo se neko dete, ki sicer morda niti ne bi imelo kapice. Osebno dvomim, da je v vprasanju neko materijalno koristoljublje, posebej ko pravis, da je bila kapica stara in ponosena. Morda bi bilo miselno pregledati vozicek, da niso "spizdljivi starci" skriti v vozicku [sm=smiley36.gif]




TomTaylor -> RE: Pozor: kraja v hoferju (4.8.2013 1:07:47)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka




jaz sem tud mislila, da moje dete ve, da se ne vzema stvari iz police v trgovini in kar stlači v spodnji del našega vozička. pa sem en dan našla not smartise, ki jih 100% nisem kupila, ker jih takrat sploh še ni jedla. sem mislila, da so ponesreči enkrat not padli s police (upokojenec?*). so pa bli not in če ne bi čistke delala spodaj v vozičku, sploh ne bi dojela niti vedela, da je to tam. no, izkazalo se je da je moje dete nevede "ukradlo" svoje prve bonbone pri rosnih dveh letih [sm=jezicek.gif] sem vprašala, če jih je ona not dala in je rekla da ja; jih je hotla probat in jih je kar dala not. logično. [sm=smiley36.gif]




evo, na enak način se je pri nas "našel" energy gel/drink/whatever za športnike. Pa sva ble sam jz pa tamala, takrat 2 leti stara. Sam, pazi - jz sem nesla nazaj v trgovino - pa me je prodajalka gledala kot sedmo čudo sveta....




asyka -> RE: Pozor: kraja v hoferju (4.8.2013 10:31:16)

Joj, pa takšne scene nisem jaz delala, ko so mi izza bloka ukradli zaklenjeno kolo. Še ključavnico so vzeli pa so jo mogli prerezat, da so kolo sploh lahko premaknili od giter za katere je bilo zaklenjeno [sm=smiley36.gif] ga pa pogrešam, sploh kadar morem sedaj peš po opravkih v mestu[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Mam pa jaz še vedno najbolj tečne izkušnje z različnimi osebnimi dokumenti in zdravstvenimi. Ko ubrnem celo stanovanje na glavo in zadevo proglasim za izgubljeno, si dam delat novo... potem ponavadi ta dotični dokument najdem na takih neumnih mestih. Tako mam že vsaj 3 osebne izkaznice (po datumu so čisto vse veljavne [sm=smiley36.gif]), pa 2 zdravstveni [sm=smiley36.gif]




mateyka -> RE: Pozor: kraja v hoferju (4.8.2013 11:05:55)


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
evo, na enak način se je pri nas "našel" energy gel/drink/whatever za športnike. Pa sva ble sam jz pa tamala, takrat 2 leti stara. Sam, pazi - jz sem nesla nazaj v trgovino - pa me je prodajalka gledala kot sedmo čudo sveta....


ej, sej bi, samo nisem imela najmajšega pojma iz katere od vsaj 7 trgovin, ki sva jih v tednu obiskale, bi naj bili ti smartisi. (čistek spodaj sem delala ca 1x na teden.




petea -> RE: Pozor: kraja v hoferju (4.8.2013 11:06:01)

IZVIRNO SPOROČILO: kokosh
otrokov klobuček (davno nazaj 1000 sit) ...



IZVIRNO SPOROČILO: kokosh
... njegov približek (estetski in funkcionalni) v BC stane 20 eur


lahko da kokosh jezi, ker je zdaj ugotovila, da bi lahko s pametnim nakupom večje zaloge klobučkov pred leti sedaj dosegla 400 % dobiček ...
[sm=smiley2.gif]




mojcaziga -> RE: Pozor: kraja v hoferju (4.8.2013 11:42:21)

Zdaj ste se vse zahvatile za tiste starce in upokojence, ampak jaz jo po eni strani razumem. Pri nas v bloku imamo eno tako babico, ki vse kar vidi, vzame za svoje vnuke. Pred leti smo bili edini z malim otrokom v bloku in nam je enkrat veter odpihnil dve majčki in ene hlače z balkona. Ko sem prišla iz trgovine in to opazila, jih nisem več našla. Sem jih pa kmalu videla na sosedinem vnuku. Pa sem ji omenila in je zanikala. Pa tudi kakšna igračka z igrišča in še kaj drugega je vzela za svojega vnuka. Pa ne samo od nas, tudi od drugih otrok, ki so se igrali v bližini. In taka bi kapo brez vsake slabe vesti pospravila in odnesla domov.
Sicer sama ne bi delala takega haloja zaradi enega klobučka, ker bo še en milijon izgubljenih stvari preden bo malček odrasel, pa tudi brez nečesa oprijemljivega ne bi kar nekoga obsodila.

lp




saruška -> RE: Pozor: kraja v hoferju (4.8.2013 19:33:26)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ja glej, piz*** po RR ti ne pomaga. Daj na policijo prijavo proti neznanemu storilcu. To se naredi v primeru kraje.



Ah dej no... prijavo za en klobuček?




malaMravljica -> RE: Pozor: kraja v hoferju (4.8.2013 20:10:31)

Vidim, da je dandanasnji veliko zelo nevzgojenih ljudi, ki so tudi ze starsi. Res lep zgled mores bit svojemu otroku, ce starejse ljudi imenujes starci.
Sploh nekdo, ki naredi celo stalo iz enega starega ponosenega klobuka je verjetn izgubil zivce in starejse imenoval z vsem zivim poleg svojega otroka.




ZARA -> RE: Pozor: kraja v hoferju (4.8.2013 22:00:19)

Najmanj do ministra mora tole priti. Nedofakingpustno.




ZmajTolovaj -> RE: Pozor: kraja v hoferju (5.8.2013 0:49:14)

lol zara




Tippi -> RE: Pozor: kraja v hoferju (5.8.2013 7:31:55)

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Najmanj do ministra mora tole priti. Nedofakingpustno.


hahahah [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anonimen -> RE: Pozor: kraja v hoferju (5.8.2013 9:10:44)

uf, naša je stara 3 leta pa smo zgubil že tok stvari da joj, pa kaj nej. Se zgodi, tko je z otroci. Edina stvar pri nas, ki me je razp***ila je, ko so maliki ukradli punčko dojenčka iz košare z igračam od določene skupine v vrtcu in je niso prinesli nazaj kljub temu da je obvestilo s slikam viselo 3 mesece na oglasni deski!!! Pa ja, ta punčka pa je imela sentimentalno vrednost zanjo, saj jo je spremljala v vrtec skoraj vsak dan, od kar je začela hodit tja in še zdaj včasih reče, da bi mela tisto punčko. Samo kaj nej. Bolš da se sprijaznim, kot pa norim, ker je škoda živcov!




Najaa -> RE: Pozor: kraja v hoferju (5.8.2013 9:43:30)

OMG kera drama zarad ene kape. Se opravičujem ampak tako dramo delat...? [sm=zmeden.gif]




kokosh -> RE: Pozor: kraja v hoferju (5.8.2013 9:45:13)

Me veseli, da ste nekatere druge prišle do spoznanja, kakšni s(m)o nekateri in kako nekateri še nis(m)o zreli za starševstvo [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Lep dan vam želim in zabavajte se še naprej [sm=smiley36.gif]





LuLu -> RE: Pozor: kraja v hoferju (5.8.2013 12:59:03)

IZVIRNO SPOROČILO: saruška


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ja glej, piz*** po RR ti ne pomaga. Daj na policijo prijavo proti neznanemu storilcu. To se naredi v primeru kraje.



Ah dej no... prijavo za en klobuček?


Prijava se da, če veš ali imaš na sumu kaznivo dejanje. Za kaj in za kakšno vrednost, pa posameznik sam preceni.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>