|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   regres
5.6.2013 13:21:39   
gsatalema
ker vas je na tej strani vedno veliko, in poznate to našo čudno zakonodajo, mi dajte prosim povedat, če se je kaj spremenilo.....

Že leto in 7 mesec sem v staležu, in sem lani dobila regres letos pa še ne, pa čeprav so ga ostali na firmi že dobili...., saj vem imam še čas, baje do konca meseca, pa vendar me zanima, ali mi sploh pripada user posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: regres
5.6.2013 13:25:23   
petea
Si dobila do konca marca odločbo o število dni letošnjega letnega dopusta?
Po zakonu imaš pravico do regresa, če imaš pravico do letnega dopusta. Koriščenje bolniške, porodniške ... ne vpliva na to pravico.

Predvidevam, da ne delaš v JU, v tistih višjih razredih, ki jim zaradi varčevalnih ukrepov letos ne pripada regres.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: regres
5.6.2013 14:18:01   
gsatalema
ne delam v JU, ...da bi sicer dobila o dopustu se ne spomnim, sem pa redno zaposlena pri tej firmi že 11 let in ves ta čas imam neprekinjen stalež.....,letos torej nisem delala niti dneva.... Kdo mi pravzaprav izplača regres delodajalec iz svojega žepa, ali dobi od države nazaj?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: regres
5.6.2013 14:26:21   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

ne delam v JU, ...da bi sicer dobila o dopustu se ne spomnim, sem pa redno zaposlena pri tej firmi že 11 let in ves ta čas imam neprekinjen stalež.....,letos torej nisem delala niti dneva.... Kdo mi pravzaprav izplača regres delodajalec iz svojega žepa, ali dobi od države nazaj?



??? ne razumem

regres pa plača lastnik, naj je to privatnik, država, firma,...


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: regres
5.6.2013 14:29:15   
gsatalema

IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

ne delam v JU, ...da bi sicer dobila o dopustu se ne spomnim, sem pa redno zaposlena pri tej firmi že 11 let in ves ta čas imam neprekinjen stalež.....,letos torej nisem delala niti dneva.... Kdo mi pravzaprav izplača regres delodajalec iz svojega žepa, ali dobi od države nazaj?


se navezuje na prvi post... v staležu sem leto in 7 mesecev user posted image

??? ne razumem

regres pa plača lastnik, naj je to privatnik, država, firma,...



(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: regres
5.6.2013 14:30:55   
gsatalema
se navezuje na prvi post... v staležu sem leto in 7 mesecev user posted image

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: regres
5.6.2013 14:52:04   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

ne delam v JU, ...da bi sicer dobila o dopustu se ne spomnim, sem pa redno zaposlena pri tej firmi že 11 let in ves ta čas imam neprekinjen stalež.....,letos torej nisem delala niti dneva.... Kdo mi pravzaprav izplača regres delodajalec iz svojega žepa, ali dobi od države nazaj?


Seveda imaš pravico do regresa, ker je le-ta vezan na pravico do dopusta, vse skupaj pa je vezano na tvojo pogodbo o zaposlitvi. Iz tega sledi, da je čisto vseeno, če si delala celo leto ali pa si bila celo leto v bolniški. V vsakem primeru ti pripada regres.

Delodajalec da regres iz svojega žepa, od države ne dobi nič.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: regres
5.6.2013 15:12:21   
gsatalema

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

ne delam v JU, ...da bi sicer dobila o dopustu se ne spomnim, sem pa redno zaposlena pri tej firmi že 11 let in ves ta čas imam neprekinjen stalež.....,letos torej nisem delala niti dneva.... Kdo mi pravzaprav izplača regres delodajalec iz svojega žepa, ali dobi od države nazaj?


Seveda imaš pravico do regresa, ker je le-ta vezan na pravico do dopusta, vse skupaj pa je vezano na tvojo pogodbo o zaposlitvi. Iz tega sledi, da je čisto vseeno, če si delala celo leto ali pa si bila celo leto v bolniški. V vsakem primeru ti pripada regres.

Delodajalec da regres iz svojega žepa, od države ne dobi nič.



hvala za odgovor....., do kdaj pa mi mora izplačat?

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: regres
5.6.2013 15:15:56   
petea
do 1.7.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: regres
5.6.2013 15:29:17   
gsatalema
In če ne, ga naj kontaktiram? Sicer nismo tako malo podjetje, ampak se ga vsi bojimo user posted image , mene je osebno strah, da bom čutila vse možne sankcije in posledice tega, ker sem , ne po svoji krivdi tako dolgo v staležu....user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: regres
5.6.2013 15:40:36   
petea
Če je podjetje v likvidnostnih težavah, lahko izplača regres do 1.11.

Verjamem, da je neprijetno iti do delodajalca in povprašati po manj prijetnih zadevah, sploh, ker boš najverjetneje morala poslušati očitke, da že dolgo predolgo ne pripomoreš ničesar k prihodkom podjetja.



A če ne boš vprašala in zahtevala svojega, ne bo namesto tebe tega noben naredil.


(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: regres
5.6.2013 20:55:02   
gsatalema
Podjetje ni v težavah, mislim da dobro poslujemo glede na razmere na trgu,... pa vendar je šef škrt kot user posted image , vedno sami izgovor , pa takoj zraven, da drugje je slabše, in če kdo želi..., naj takoj gre. Saj po eni strani ga razumem, pa vendar so to moje pravice, in takrat ko sem 10 let delala brez dneva staleža, pa mi ni izplačal "dobička ki sem mu ga ustvarila".... Vem, da če bom bolj trda v dogovoru in bom želela svoje bodo sankcije takoj ko bo to možno, in me bo odpustil takoj ko bo le mogoče, in se bo izgovarjal, da zaradi mojega zdravstvenega stanja...., drugega zdravniškega, za kakšno drugo službo pa tako ne bom nikoli več naredila user posted image ....
Saj ni tak slab, samo življenskega sočutja mu pa zelo, zelo manka,...drugače sva bila vedno v dobrih in korektnih odnosih, ampak ko v naši firmi enkrat zboliš... te brez slabe vesti takoj pozabijo, ne glede na preteklost, ki je bila dobra...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: regres
7.6.2013 9:17:56   
sončnica24
Jaz bi v tvojem primeru poklicala v računovodstvo in bi vprašala ali ti pripada regresal ne. Je pa tudi ta novi zakon o delovnih razmerjih uvedel neke spremembe.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: regres
7.6.2013 13:05:13   
petea
tudi po novem zakonu ji pripada regres (glej 131. člen)

v primeru neizplačila pa lahko delodajalec dobi kazen, precej višjo od zneska enega regresa

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




kaj menite
cupacups

je danasnja politika kriva za recesijo

da,vse v njihov zep sele nato delavci (93%)

ne, so posteni (7%)


Število vseh glasov: 274

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!