regres (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


gsatalema -> regres (5.6.2013 13:21:39)

ker vas je na tej strani vedno veliko, in poznate to našo čudno zakonodajo, mi dajte prosim povedat, če se je kaj spremenilo.....

Že leto in 7 mesec sem v staležu, in sem lani dobila regres letos pa še ne, pa čeprav so ga ostali na firmi že dobili...., saj vem imam še čas, baje do konca meseca, pa vendar me zanima, ali mi sploh pripada [sm=smiley13.gif].




petea -> RE: regres (5.6.2013 13:25:23)

Si dobila do konca marca odločbo o število dni letošnjega letnega dopusta?
Po zakonu imaš pravico do regresa, če imaš pravico do letnega dopusta. Koriščenje bolniške, porodniške ... ne vpliva na to pravico.

Predvidevam, da ne delaš v JU, v tistih višjih razredih, ki jim zaradi varčevalnih ukrepov letos ne pripada regres.




gsatalema -> RE: regres (5.6.2013 14:18:01)

ne delam v JU, ...da bi sicer dobila o dopustu se ne spomnim, sem pa redno zaposlena pri tej firmi že 11 let in ves ta čas imam neprekinjen stalež.....,letos torej nisem delala niti dneva.... Kdo mi pravzaprav izplača regres delodajalec iz svojega žepa, ali dobi od države nazaj?




alda -> RE: regres (5.6.2013 14:26:21)


IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

ne delam v JU, ...da bi sicer dobila o dopustu se ne spomnim, sem pa redno zaposlena pri tej firmi že 11 let in ves ta čas imam neprekinjen stalež.....,letos torej nisem delala niti dneva.... Kdo mi pravzaprav izplača regres delodajalec iz svojega žepa, ali dobi od države nazaj?



??? ne razumem

regres pa plača lastnik, naj je to privatnik, država, firma,...




gsatalema -> RE: regres (5.6.2013 14:29:15)


IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

ne delam v JU, ...da bi sicer dobila o dopustu se ne spomnim, sem pa redno zaposlena pri tej firmi že 11 let in ves ta čas imam neprekinjen stalež.....,letos torej nisem delala niti dneva.... Kdo mi pravzaprav izplača regres delodajalec iz svojega žepa, ali dobi od države nazaj?


se navezuje na prvi post... v staležu sem leto in 7 mesecev [sm=smiley2.gif]

??? ne razumem

regres pa plača lastnik, naj je to privatnik, država, firma,...






gsatalema -> RE: regres (5.6.2013 14:30:55)

se navezuje na prvi post... v staležu sem leto in 7 mesecev user posted image




Petka09 -> RE: regres (5.6.2013 14:52:04)

IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

ne delam v JU, ...da bi sicer dobila o dopustu se ne spomnim, sem pa redno zaposlena pri tej firmi že 11 let in ves ta čas imam neprekinjen stalež.....,letos torej nisem delala niti dneva.... Kdo mi pravzaprav izplača regres delodajalec iz svojega žepa, ali dobi od države nazaj?


Seveda imaš pravico do regresa, ker je le-ta vezan na pravico do dopusta, vse skupaj pa je vezano na tvojo pogodbo o zaposlitvi. Iz tega sledi, da je čisto vseeno, če si delala celo leto ali pa si bila celo leto v bolniški. V vsakem primeru ti pripada regres.

Delodajalec da regres iz svojega žepa, od države ne dobi nič.




gsatalema -> RE: regres (5.6.2013 15:12:21)


IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

ne delam v JU, ...da bi sicer dobila o dopustu se ne spomnim, sem pa redno zaposlena pri tej firmi že 11 let in ves ta čas imam neprekinjen stalež.....,letos torej nisem delala niti dneva.... Kdo mi pravzaprav izplača regres delodajalec iz svojega žepa, ali dobi od države nazaj?


Seveda imaš pravico do regresa, ker je le-ta vezan na pravico do dopusta, vse skupaj pa je vezano na tvojo pogodbo o zaposlitvi. Iz tega sledi, da je čisto vseeno, če si delala celo leto ali pa si bila celo leto v bolniški. V vsakem primeru ti pripada regres.

Delodajalec da regres iz svojega žepa, od države ne dobi nič.



hvala za odgovor....., do kdaj pa mi mora izplačat?




petea -> RE: regres (5.6.2013 15:15:56)

do 1.7.




gsatalema -> RE: regres (5.6.2013 15:29:17)

In če ne, ga naj kontaktiram? Sicer nismo tako malo podjetje, ampak se ga vsi bojimo [sm=smiley19.gif], mene je osebno strah, da bom čutila vse možne sankcije in posledice tega, ker sem , ne po svoji krivdi tako dolgo v staležu....[sm=smiley13.gif]




petea -> RE: regres (5.6.2013 15:40:36)

Če je podjetje v likvidnostnih težavah, lahko izplača regres do 1.11.

Verjamem, da je neprijetno iti do delodajalca in povprašati po manj prijetnih zadevah, sploh, ker boš najverjetneje morala poslušati očitke, da že dolgo predolgo ne pripomoreš ničesar k prihodkom podjetja.



A če ne boš vprašala in zahtevala svojega, ne bo namesto tebe tega noben naredil.





gsatalema -> RE: regres (5.6.2013 20:55:02)

Podjetje ni v težavah, mislim da dobro poslujemo glede na razmere na trgu,... pa vendar je šef škrt kot [sm=hudicek1.gif], vedno sami izgovor , pa takoj zraven, da drugje je slabše, in če kdo želi..., naj takoj gre. Saj po eni strani ga razumem, pa vendar so to moje pravice, in takrat ko sem 10 let delala brez dneva staleža, pa mi ni izplačal "dobička ki sem mu ga ustvarila".... Vem, da če bom bolj trda v dogovoru in bom želela svoje bodo sankcije takoj ko bo to možno, in me bo odpustil takoj ko bo le mogoče, in se bo izgovarjal, da zaradi mojega zdravstvenega stanja...., drugega zdravniškega, za kakšno drugo službo pa tako ne bom nikoli več naredila [sm=smiley19.gif]....
Saj ni tak slab, samo življenskega sočutja mu pa zelo, zelo manka,...drugače sva bila vedno v dobrih in korektnih odnosih, ampak ko v naši firmi enkrat zboliš... te brez slabe vesti takoj pozabijo, ne glede na preteklost, ki je bila dobra...




sončnica24 -> RE: regres (7.6.2013 9:17:56)

Jaz bi v tvojem primeru poklicala v računovodstvo in bi vprašala ali ti pripada regresal ne. Je pa tudi ta novi zakon o delovnih razmerjih uvedel neke spremembe.




petea -> RE: regres (7.6.2013 13:05:13)

tudi po novem zakonu ji pripada regres (glej 131. člen)

v primeru neizplačila pa lahko delodajalec dobi kazen, precej višjo od zneska enega regresa




Stran: [1]