Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Colt -> Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (7.5.2013 16:59:26)

No, pa smo le nekje prvi. Kar me niti ne čudi. Sodstvo, tožilstvo, zakonodaja, elita, kriminalisti, policisti..in vsi ostali organi pregona...za kaj vas sploh imamo in vam odvajamo največje davke pod Soncem?

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/slovenija-na-prvem-mestu-po-korupciji-v-poslovnem-svetu.html




Colt -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (7.5.2013 17:33:25)

In seveda po drugi strani efekt t.i. pravne države...

http://www.24ur.com/zaradi-vladnih-ukrepov-daljse-vrste-na-rdecem-krizu.html#comment




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.5.2013 18:56:41)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Bakfark -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (8.5.2013 14:41:49)

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

In seveda po drugi strani efekt t.i. pravne države...

http://www.24ur.com/zaradi-vladnih-ukrepov-daljse-vrste-na-rdecem-krizu.html#comment


Glavnega krivca smo identificirali, ni dileme, če vemo kaj ni prav smo pa že menda samo korak do tega, kaj nam je narediti. Od gobcanja k dejanjem - kakšne manevre predlagaš konkretno in kakšne smatraš bi lahko bile posledice v teh primerih? Da vidimo kaj konkretno nas čaka če razfukamo 96 (od 100) managerjev, ki eden drugega smatrajo skorumpirane?

Upam, da se razpišeš, čeprav ne pričakujem da boš.




Colt -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (9.5.2013 16:47:42)


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Od gobcanja k dejanjem - kakšne manevre predlagaš konkretno in kakšne smatraš bi lahko bile posledice v teh primerih? Da vidimo kaj konkretno nas čaka če razfukamo 96 (od 100) managerjev, ki eden drugega smatrajo skorumpirane?


Hmm..dovolj je da razfukamo (a je to sploh dovoljeno napisat?) samo enega. Kitajski sistem na štadionu pa par kamer. Bi ostali mal premislili v bodoče...

Bakfark..in tvoje mnenje na to ''zmago''? Eno mnenje pa že moraš met, ben...




mateyka -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (9.5.2013 17:34:44)

http://www.zocd.si/miha-mazzini-kaj-bi-slovenija-lahko-bila-ce

jest se strinjam z mazzinijem.. slovenci smo tako disfunkcionalni, ker smo od prednikov podedovali uničujoče nezavedne programe.

rabmo enga temudžina/džingiskana, pa bo vse ok.


aja, pa mogoče še tale članek:
http://www.mladina.si/119005/dr-miha-mazzini-ce-si-slovenec-si-predvsem-balkanec-priznajmo-si-polni-smo-tistega-cemur-sr/




Colt -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (9.5.2013 18:30:18)

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/slovenija-je-rekorderka-v-korupciji-in-podkupovanju-v-gospodarstvu/308274




Bakfark -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (10.5.2013 11:46:10)


IZVIRNO SPOROČILO: Colt


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Od gobcanja k dejanjem - kakšne manevre predlagaš konkretno in kakšne smatraš bi lahko bile posledice v teh primerih? Da vidimo kaj konkretno nas čaka če razfukamo 96 (od 100) managerjev, ki eden drugega smatrajo skorumpirane?


Hmm..dovolj je da razfukamo (a je to sploh dovoljeno napisat?) samo enega. Kitajski sistem na štadionu pa par kamer. Bi ostali mal premislili v bodoče...

Bakfark..in tvoje mnenje na to ''zmago''? Eno mnenje pa že moraš met, ben...



In v kitajskem sistemu vidiš samo in izključno mehanizem discipliniranja pohlepne, skorumpirane elite in nikakor ekonomski standard proletariata. Simbol obuboožanega, opeharjenega, izkoriščanega proletarca danes ni več primitivni in neizobraženi Bosan`c, kki se bori za dvig 600 eurskega minimalca , temveč pridni in vestni Kitaj`c, ki dela zadovoljen za pešiček riža.
Paradoksno, medtem, ko si želimo boljšega standarda od prvega, strahospoštlljivo koketiramo z drugim - tega nam manjka, pridnosti, vestnosti in poštenja, pa bomo... Kitajska! Blagor nam! Samo, da se spravimo na nivo, tam, `45. prejšnjega stoletja.

Najmanj hvaležno danes, je zastopati keynesiansko ekonomsko teorijo, zdi se, da ti ljudje nimajo več tehtnega in močnega argumenta za zastopanje lastnih nebuloz. Vzročno-posledične povezave današnje krize so sprevrnjene, kar bi naj bilo vzrok se danes kaže kot posledica krize, in obratno. Če naj ne bo črno, potem je edina možnost belo. In - verjame se! V tej točki sovpadeta tradicionalno in moderno, slepa, brezpogojna, dogmatska vera v novo, drugačno, moderno, up-to-date... Pod pogojem, da ga ponudi Gospodar, tisti ki ve, figura avtoritete. Mi smo dokazali, da smo vredni (in ne samo mi) kolikor nas označijo kompetentne bonitetne agencije, evropska banka, neodvisne anketne raziskave, zadnje čase celo neki tam madžarski poslanci iz evropskega parlamenta. Celo Madžari na čelu z Orbanom demokratični kot so si drznejo žugati nam s prstom.
In kot taki - z vso ponižnostjo, pokornostjo je treba sprejeti, kar sem nam nudi. Pardon, EDINO nudi. Druge izbire ne da nimamo, zdi se niti ne moremo in ne smemo več kritično razmišljati. Izčrpali smo vse zgodovinske argumente in dejstva, kakršenkoli poskus kritike pa je v domeni znanstvene fantastike, paranoičnega teoretiziranja o zarotah, poceni zavajajočih, manipulativnih dokumentarcev itd. Enostavno nismo dovolj zreli, dovolj gospodarni, nimamo ne tradicije, ne znanja, ne vestnosti, ne spoštovanja do tega kar so ustvarili pretekli rodovi. Skratka, Slovenci smo od male Švice naredili veliko Cigan-ma`lo!

Če želimo še naprej materializem, če še naprej želimo uživati sadove kulturnega, civilizacijskega napredka se jim moramo odpovedati. Bojda začasno, dokler se stvari ponovno ne postavijo na svoje mesto. Potem mordda le dobimo korenček. V kolikor bomo dovolj ponižni in ubogljivi. Če ga ne dobimo, je to znak da nam je spodletelo, dokaz da smo potrebni dodatne pokore, dokaz da nismo izbrano ljudstvo, da nismo od Boga dani itd.

In kar me skrbi je natanko ideološkost izključnosti. Ekonomsko-znanstvena dejstva, v katera moramo verjeti. Ko ti dvigneš glas, pardon, samo posreduješ dvignjen glas nekoga drugega, to ni več kritično razmišljanje o Državi temveč hajka nanjo. Ne na ljudi, ne na njihova ravnanja in nedejanja, temveč institucijo. Ko De Vinci reče JU s tako negativnim prizvokom degradira kompletno sfero javnega servisa - v tem tonu razpomeni pojem civilizacijskega napredka. V imenu napredka in totalne discipline zahteva uničenje temelja, ne rabimo ne kulture, ne šolstva, ne zdravstva, ne sodstva, potrebujemo - tako se dozdeva - le delovno taborišče tako za ene kot druge, na katerem bo pisalo "Arbeits macht frei". Protestantska etika (delati, delati in samo delati), kot ga vidi kapitalistični duh Evrope, dosledno pa sprovajajo komunistični Kitajci. O Judih ne duha ne sluha.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (10.5.2013 12:50:25)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




TomTaylor -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (11.5.2013 19:03:27)

Hrvati šokirani trećim mjestom na svjetskoj top listi korupcije: Slovenci su prvi jer su potplatili žiri. [sm=smiley36.gif]




nejcko -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (11.5.2013 21:23:00)


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Hrvati šokirani trećim mjestom na svjetskoj top listi korupcije: Slovenci su prvi jer su potplatili žiri. [sm=smiley36.gif]



Ooo, hudo, [sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Že dolgo ne tako dobrega vica [sm=jezicek.gif]




liliana -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (12.5.2013 20:56:11)


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

In seveda po drugi strani efekt t.i. pravne države...

http://www.24ur.com/zaradi-vladnih-ukrepov-daljse-vrste-na-rdecem-krizu.html#comment


Glavnega krivca smo identificirali, ni dileme, če vemo kaj ni prav smo pa že menda samo korak do tega, kaj nam je narediti. Od gobcanja k dejanjem - kakšne manevre predlagaš konkretno in kakšne smatraš bi lahko bile posledice v teh primerih? Da vidimo kaj konkretno nas čaka če razfukamo 96 (od 100) managerjev, ki eden drugega smatrajo skorumpirane?

Upam, da se razpišeš, čeprav ne pričakujem da boš.


Glavnega krivca ni.....krivi smo vsi.....vendar nismo sposobni razviti nobene kritičnosti do svojega blagostanja ali položaja, ki ga imamo v družbi.....nismo sposobni sprejeti odgovornosti za svoja dejanja in ni nam mar za soljudi.....

In ker tega nismo sposobni, smo tako zelo prepričani, da bi moral zato, da bi nam bilo še naprej enko dobro nekaj storiti nekdo drug in ne sami......in zato, ker nismo sposobni sami sprejeti odgovornosti za svoja dejanja, bi radi spreminjali ves preostali svet, samo da bi sami lahko ostali enaki, da bi nam lahko bilo enako dobro, kot nam je bilo zadnjih nekaj let.....ker človek je pač nagnjen k ugodju in to je njegova temeljna pravica.....

Mi vendar nismo hlapci, da bi nam nekdo diktiral, kaj naj počnemo s svojim denarjem....ne, nismo hlapci......to non stop slišimo zadnjih nekaj mesecev (zadnje čase sicer vedno bolj medlo, vendar so taki kriki naših "revolucionarjev") vendar v tem primeru smo hlapci.....dragi moji......ker že nekaj desetletij ne znamo živeti s tem, kar ustvarimo ampak stremimo za več, porabimo več kot ustvarimo....in stremimo za vedno več......in se nismo pripravljeni odpovedati ničemur od tistega, kar smo navajeni.....in čeprav vemo, da denarja ne bomo mogli vrniti se še vedno zadolžujemo, samo da navidezno ustvarimo lažni "status" v družbi....in to dela država, to delajo podjetja in to delamo posamezniki......zato smo vsi enako krivi in sprejmimo že enkrat odgovornost ter sprejmimo dejstvo, da smo si tudi sami krivi, da smo v dreku......čeprav verjamem, da je veliko lažje s prstom kazati na tretjega sovražnika......kapital, globalizacijo in multinacionalke, EU (istočasno pa z vsemi štirimi pograbiti vse kar nam ta sovrag nudi....od novega avta, do najnovejšega pametnega telefona, I-pada, letalskih prevozov do vseh evropskih prestolnic...)






liliana -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (12.5.2013 20:58:40)


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Hrvati šokirani trećim mjestom na svjetskoj top listi korupcije: Slovenci su prvi jer su potplatili žiri. [sm=smiley36.gif]



[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Ta je pa svetski......




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.5.2013 10:43:28)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Frodo Bisagin -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (13.5.2013 11:32:56)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

In seveda po drugi strani efekt t.i. pravne države...

http://www.24ur.com/zaradi-vladnih-ukrepov-daljse-vrste-na-rdecem-krizu.html#comment


Glavnega krivca smo identificirali, ni dileme, če vemo kaj ni prav smo pa že menda samo korak do tega, kaj nam je narediti. Od gobcanja k dejanjem - kakšne manevre predlagaš konkretno in kakšne smatraš bi lahko bile posledice v teh primerih? Da vidimo kaj konkretno nas čaka če razfukamo 96 (od 100) managerjev, ki eden drugega smatrajo skorumpirane?

Upam, da se razpišeš, čeprav ne pričakujem da boš.


Glavnega krivca ni.....krivi smo vsi.....vendar nismo sposobni razviti nobene kritičnosti do svojega blagostanja ali položaja, ki ga imamo v družbi.....nismo sposobni sprejeti odgovornosti za svoja dejanja in ni nam mar za soljudi.....

In ker tega nismo sposobni, smo tako zelo prepričani, da bi moral zato, da bi nam bilo še naprej enko dobro nekaj storiti nekdo drug in ne sami......in zato, ker nismo sposobni sami sprejeti odgovornosti za svoja dejanja, bi radi spreminjali ves preostali svet, samo da bi sami lahko ostali enaki, da bi nam lahko bilo enako dobro, kot nam je bilo zadnjih nekaj let.....ker človek je pač nagnjen k ugodju in to je njegova temeljna pravica.....

Mi vendar nismo hlapci, da bi nam nekdo diktiral, kaj naj počnemo s svojim denarjem....ne, nismo hlapci......to non stop slišimo zadnjih nekaj mesecev (zadnje čase sicer vedno bolj medlo, vendar so taki kriki naših "revolucionarjev") vendar v tem primeru smo hlapci.....dragi moji......ker že nekaj desetletij ne znamo živeti s tem, kar ustvarimo ampak stremimo za več, porabimo več kot ustvarimo....in stremimo za vedno več......in se nismo pripravljeni odpovedati ničemur od tistega, kar smo navajeni.....in čeprav vemo, da denarja ne bomo mogli vrniti se še vedno zadolžujemo, samo da navidezno ustvarimo lažni "status" v družbi....in to dela država, to delajo podjetja in to delamo posamezniki......zato smo vsi enako krivi in sprejmimo že enkrat odgovornost ter sprejmimo dejstvo, da smo si tudi sami krivi, da smo v dreku......čeprav verjamem, da je veliko lažje s prstom kazati na tretjega sovražnika......kapital, globalizacijo in multinacionalke, EU (istočasno pa z vsemi štirimi pograbiti vse kar nam ta sovrag nudi....od novega avta, do najnovejšega pametnega telefona, I-pada, letalskih prevozov do vseh evropskih prestolnic...)



V tem primeru rek, da vsak iz sebe izhaja, dobiva nove razseznosti.
A nisi ti pisala, da si si kupila nov ipod, pa ne ves kaj naj z njim pocnes...




Frodo Bisagin -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (13.5.2013 11:37:12)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ja, vsi smo krivi... ampak ti šment, kaj ko se odgovornost terja samo od posameznikov. Znižali so se otroški dodatki in plače, kdor je tako srečen, da jo sploh dobi, zvišali stroški za osnovne dobrine, od hrane, elektrike, zdravstva, šolskih potrebščin dalje,.... Ampak ja, baje se folk preserava in kupuje nove avte, i-pade in i-pode, potrošnja se je zmanjšala kar tako, iz lepega, zgleda,.... Če ne plačujejo položnic, hitro pride izvržba in elektriko ter vodo ugasnejo, stanovanje gre na dražbo, avto odpeljejo, rubežniki potrkajo.... Seveda, vsi imamo enako odgovornost, vendar posledice krize čutijo zgolj in samo posamezniki. Od vegradovih delavcev dalje, ki so delali pošteno, a niso dobili plačila in plačanih prispevkov. ja, preseravali so se, barabe, še prispevke bi radi plačane? 120.000 brezposelnih vsak dan sprejema posledice svoje soodgovornosti,...

Nisem še zasledila, da bi poslanci sprejeli svoj delež odgovornosti za sprejemanje luknjavih in za določene lobije spisanih zakonov, ne, še povišali so si nagrade in povečali prispevek iz proračuna za stranke. Ali da bi se bankirji posuli s pepelom in povedali, komu so posojali denar na lepe oči, brez zavarovanj. Ali da bi vsi taki ali drugačni tajkuni prinesli nazaj v državo tistih 50 milijard, ki so jih naložili na varno v davčne oaze. Ali da bi vlada, ta ali katera druga, sprejela odgovornost za svoje pomankljive odločitve ali vsaj enkrat naredila konkretne izračune posledic, preden te odločitve sprejme? Ali da bi kateri odgovorni na tem ali drugem uradu odgovarjal za nepsosobnost, ker ne zna delegirati dela svojim zaposlenim. Ali da bi kdo odfrčal, ker je na razpisano delovno mesto zaposlil svojega nečaka namesto najboljšega strokovno podkovanega kandidata. Ali da bi trojka sprejela odgovornost za posledice svojih preveč rigoroznih varčevalnih ukrepov. Zgolj en podatek: Stopnja samomorilnosti se je v Grčiji v zadnjih 4-ih letih povečala za 4x zaradi posledic teh ukrepov. Ampak seveda posamezniki so si sami krivi,...

Ja, odgovornost je fajn. Samo naj se jo terja od vseh, ne zgolj posameznikov na dnu družbene lestvice.

Liliana, kje boš pa ti prispevala svoj delež, če si tudi soodgovorna? In kaj, ko bi zahtevali odgovornost od vseh vpletenih? Ker trenutno posledice nosijo zgolj posamezniki.


Nimas sans proti severnokorejski logiki [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.5.2013 11:44:00)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (13.5.2013 11:57:35)

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Liliana, kje boš pa ti prispevala svoj delež, če si tudi soodgovorna? In kaj, ko bi zahtevali odgovornost od vseh vpletenih? Ker trenutno posledice nosijo zgolj posamezniki.


Ne lajam v prazno in ne kažem s prstom na večje krivce od mene.......in ne čakam od države, da me potegne iz dreka......meni so plačo že pred nekaj leti znižali (zdaj so mi jo spet povečali, ko smo se prebili skozi najtežji čas) in nisem kričala na vsa usta ter iskala s prstom krivca, zakaj pa jaz moram plačevati za njihove grehe (pa sama tudi direktno nisem povzročila krize) ampak sem se dani situaciji pač prilagodila......

Sama imaš svojo firmo.....in zaradi tega verjetno dobro veš, da ko se določene situacije spremenijo (recimo razmere na trgu), da nimaš časa nekaj mesecev zgolj premlavati zakaj do sprememb prišlo in zgolj iskati krivce za sprembo....ampak je potrebno takoj ukrepati.......

Sicer pa ti si vabila na demonstracije pred nekaj meseci.....vabi s takim entuzijazmom na demonstracije še sedaj in terjaj odgovornost od vseh.....ne le od nekaterih....




liliana -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (13.5.2013 12:02:37)

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


V tem primeru rek, da vsak iz sebe izhaja, dobiva nove razseznosti.
A nisi ti pisala, da si si kupila nov ipod, pa ne ves kaj naj z njim pocnes...



Pisala sem.....sicer sem ga dobila za rojsntni dan, ker sem ga želela.......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] in sem naknadno ugotovila, da sem se za.je.ba.la......

Vendar jaz ne krivim multinacionalk, globalizacije, neoliberalizma, prodajalca na tele.komu, celotne politike, EUja za svojo nepremišljenost.......ampak sprejemam sama odgovornost zanjo.......




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.5.2013 12:27:28)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (13.5.2013 14:23:36)

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Vendar, kdo pa je odgovoren za to, da je delavec Vegrada ostal brez plačila in prispevkov? On sam? Ker tu je pa odgovornost države, zakonodajalca, da izvršuje zakonodajo. Je naloga delodajalca, da izpolnjuje svoje obveznosti. Uni delavec je svoje obveznosti izpolnil. Je opravil svoje delo. Ostali ga niso in tu je tisti keč, ki ti ga skušam predstavit.



Tako pa pride, če nekdo sam sebe konrolira.........

In Vegrad je sramota države......države kot "nazdzornice" z večinskim deležem v Vegradu in posameznih ljudi (nadzornikov v nadzornem svetu, inšpektorjev, državnih uslužbencev, ki jim je Vegrad gradil in renoviral vile praktično zastonj in so si zatiskali oči pred izkoriščanjem Vegradovega delavca)........torej imamo v državnih službah zaposleno hordo povsem nesposobnih (in precej dobro plačanih) ljudi (recimo na inšpekcijah, DURSu), ki nimajo pojma, kaj se na njihihovih terenih dogaja ali pa so zgolj koruptivni, ali pa se jim po domače povedano je.be in čakajo vsak dan, da je ura 16.00....

Tudi ti, recimo, si sprejela del odgovornosti, ko so ti znižali plačo in si se temu prilagodila. Jaz se pa pač tu ne nameravam zgolj prilagajat


Seveda.....ti si sama določaš plačo.....in manjša kot je, ne more biti.......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Seveda sem se prilagodila.......ker smo v podjetju vedeli, da ali bo znižanje plače ali bo potrebno nekoga odpustiti......in zato, ker nam ni bilo vseeno za drugega, smo se lepo strinjali z znižanjem plače.........vseh seveda ne bi odpostili, nekoga pa bi.......

če že plačujem konkretne cifre vsak mesec v državno blagajno, pričakujem, da bodo s tem denarjem gospodarno ravnali.


To tudi jaz pričakujem.....in gospodarno ravnanje je tudi to, da potrošiš toliko kot ustvariš......in ne vedno več.....da država troši vsako leto več, gospodarstvo pa vsako leto manj ustvari......

No, malo za šalo: če bi se hotela uspešno prilagoditi novim razmeram, bi morala kar konkrento količino denarja porabiti za podkupnine in bog ne daj plačevat prispevkov. Aja, pa ločiti se moram, da bom mati samohranilka . Sam mi take prilagoditve res niso všeč.


Drugače to niso nove razmere.....to traja že vsaj kakih 20 let......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




Frodo Bisagin -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (13.5.2013 20:33:22)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


V tem primeru rek, da vsak iz sebe izhaja, dobiva nove razseznosti.
A nisi ti pisala, da si si kupila nov ipod, pa ne ves kaj naj z njim pocnes...



Pisala sem.....sicer sem ga dobila za rojsntni dan, ker sem ga želela.......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] in sem naknadno ugotovila, da sem se za.je.ba.la......



Tocno tako. Presezek.






Frodo Bisagin -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (13.5.2013 20:39:44)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Seveda.....ti si sama določaš plačo.....in manjša kot je, ne more biti.......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Seveda sem se prilagodila.......ker smo v podjetju vedeli, da ali bo znižanje plače ali bo potrebno nekoga odpustiti......in zato, ker nam ni bilo vseeno za drugega, smo se lepo strinjali z znižanjem plače.........vseh seveda ne bi odpostili, nekoga pa bi.......


V luči zajedljivega komentarja iz prvega odstavka in dodatni osvetlitvi ob dosedaj iskazanem socialnem cutu bi se prej reklo, da se je vsak zase zbal, da ne bi bil tisti, ki bo odpuscen, pa ste se "konsolidirali" [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Drugače to niso nove razmere.....to traja že vsaj kakih 20 let......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]


Ma kaksnih 20... ze od osvobodilne fronte in bogatih nemskih turistov 1941, ki so si prisli ogledat lepote slovenije, banda komunajzerska jih je pa pregnala... [sm=hudicek1.gif]




liliana -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (14.5.2013 10:00:59)

Ja Frodo.....seveda Frodo......




kalbo -> RE: Slovenija, prva na svetu...radujmo se:D (14.5.2013 10:10:16)

Liljana, po tvojih komentarjih sodeč imaš polno rit vsega in s polno ritjo je lahko stresat take kot jih stresaš. Če so ti znižal plačo s čimer se veselo ustiš, ti zagotovo niso ravno majhne in je ostala tudi znižana zelo solidna, zato te pač ni udarilo v eksistenco. Kak Ipod manj, kaka salamca manj v hladilniku, pa je blo, zato se ti pa zdi vse tko jasno. Če bi te užgalo v eksistenco bi trugače govorila.




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>