|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nepravilno parkiranje- kazen
26.2.2013 17:56:03   
somic
ima kdo izkušnje z nepravilnim parkiranjem na mestu za invalide? kakšna je kazen in koliko točk gre za to stvar?

hvala!

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
26.2.2013 18:16:51   
StrawberrY
Vzeli ste mi parkirno mesto - vzemite še mojo invalidnost!


Kazen 80 Eur. Čisto premalo. Sram naj bo vsakega, ki nima invalidskega znaka in parkira na mestu za invalide.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
26.2.2013 18:28:34   
aknela123
vseh 31 ki nas je do zdaj to prebralo, si verjetno misli, da bi bilo potrebno kar vzet vozniško dovoljenje takšnim šminkerjem ki se parkirajo na parkirno mesto označeno za invalide in to niso. ta miselnost mi nikoli ne bo jasna.

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
26.2.2013 18:45:28   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

vseh 31 ki nas je do zdaj to prebralo, si verjetno misli, da bi bilo potrebno kar vzet vozniško dovoljenje takšnim šminkerjem ki se parkirajo na parkirno mesto označeno za invalide in to niso. ta miselnost mi nikoli ne bo jasna.


Ah pa dejte že enkrat mir s to svetniškostjo. Vi verjetno delate vsedno vse po reglcih....
Noben itak nikol ne prizna, da parkira na parkirnih prostorih za invalide, ti pa vedno polni.

Je pa veliko stvari hujših od tega. Recimo to, da so tudi vsi pločniki zaparkirani in kam naj se potem invalid da?! Aja, tam tut ne parkirate, ne?
Ko je potrebno komu, ki hodi z berglami ipd pridržat vrata in vsi pihajo, ker jim gre minuta življenja stran. Aja, tega tut nikol ne delate, ne?

Nisem invalid, niti na teh mestih ne parkiram. Imam pa izkušnje, ker sem dolgo časa pri hoji potrebovala bergle, da so ljudje strašno neobzirni in nepripravljeni pomagat kjerkoli. Tako da tisto parkirišče, če sem mogla it 100 m stran od vhoda, je bilo še najmanj moteče.

lp

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
26.2.2013 19:06:35   
nanč
Noben itak nikol ne prizna, da parkira na parkirnih prostorih za invalide, ti pa vedno polni.

Jaz nikoli!!!!! Mi res na kraj pameti ne pride,pa četudi jih je 5 praznih skupaj,se raje v krogu vozim okoli... Vidim pa da se tega marsikdo poslužuje in kot je napisala predhodnica - naj vzame tudi invalidnost!!!

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
26.2.2013 19:18:24   
Pigy
če ti ga ne odnese pajk je 40€ (če plačas v 8 dneh), drugače je 80.

15. točka 4. odstavka zakona o varnosti v cestnem prometu prepoveduje parkiranje na označenem parkirnem mestu za invalide, razen za osebe, ki so nosilci veljavnih invalidskih kart oziroma za njihove spremljevalce (te določa 4. odstavek 53. člena istega zakona). Kazen za neupoštevanje zakona znaša 80 evrov.

< Sporočilo je popravil Pigy -- 26.2.2013 19:19:22 >


_____________________________

Živi za učenje in naučil se boš živeti.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
26.2.2013 19:22:54   
m_o_i
...in iskreno upaj, da ti res nikoli ne bo jasna user posted image

mah, ne bom komentirala-razen tega, da je 80 evrov absolutno premalouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
27.2.2013 6:42:35   
Tippi
Ah pa dejte že enkrat mir s to svetniškostjo. Vi verjetno delate vsedno vse po reglcih....


No, jaz res nikoli nisem parkirala na mesto za invalide. Se pa velikokrat čudim (predvsem pa jezim!!), ko grem v merkurja na viču, da je tam več parkirnih mest za invalide, kot tistih drugih. skoraj. en plac gor ali dol. In sem velikokrat jezna, ko so vsa invalidska parkirišča frej, vse drugod pa zasedeno. In takrat me ma, da bi res vparkirala na mesto za invalide, ampak nisem še nikoli. Kljub jezi user posted image

Sem pa videla že in imam tudi pofotkano, da je na mesto parkinga za invalide parkiral policaj user posted image Ne, ni bilo na brzino. Imel je parkiran avto, reci in piši, slabo uro.

Uglavnem kazen za napačno parkiranje, pa naj bo na mesto invalidov, če nisi invalid, ali pa samo napačno parkiranje, so po mojem mnenju dovolj visoke.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 27.2.2013 6:43:10 >

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
27.2.2013 8:48:07   
Najaa
Nisem svetnica, ampak na mestu za invalide ne parkiram. Koliko je kazen ne vem.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
27.2.2013 9:10:03   
somic
kakšne napadalne!!!

zdaj sem izpadla kot največja... kaj pa vem kaj.

bilo je vprašanje, nisem jaz storila tega.

sem v bolnici in imam iz postelje pogled na cesto in opazujem vsak dan en in asti avto ki parkira vedno na istem parkirnem- za invalide. vsak dan dobi obvestilo redarstva...

zato me je zanimalo

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
27.2.2013 9:12:40   
Najaa
Poglej, če si slučajno vsak dan sam ne zatakne obvestila redarstva za brisalce. user posted image

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
27.2.2013 9:28:20   
somic
ne, vsak dan so redarji. najprej mi je bilo čudno, potem pa sem ratala malo bolj pozorna. itak nimam kaj drugega za počet, potem pa takšne norce opazujem.


vsak dan pride pribljižno ob isti uri in praktično takoj za njim redar... in poka novo obvestilo

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
27.2.2013 9:34:05   
Hope2
Še nikoli parkirala na mestu za invalide in se striktno držim tega. Ne maram parkirat daleč vstran od vhoda, zato raje čakam na prosto mesto kje blizu, magari 15 minutuser posted image ali se pa vozakam naokoli in iščem plac. Ma men se ponavadi nikoli tako fejst ne mudi, ker itak vedno ful prej grem.

Na pločniku tudi ne parkiram, priznam da niti ne pomislim tolk na invalide, mi pa misli uidejo na vozičkarce, ali pa na otroke z bicikli, ki ti z lahkoto popraskajo avto. Ampak me je vseeno bolj strah kazni in to je glavna poanta zakaj ne parkiram na pločniku... spet se mi nikoli glih tolk ne mudiuser posted image . Sem pa 1x parkirala na pločniku, ki se to sploh ne bi smel imenovat. Bil je 40cm širok, poraščen z grmovjem, tak da pešec tam ne more hodit, plus tega ni bil asfaltiran, ampak poln luž. Avti so bili parkirani en za drugim in še jaz veselo stisnem mojga konjička not, pol pa kazen- moja prva kazen in do zdaj v teh 10 letih edina (trkam). Takrat je bilo 5000 sit. Znak sem itak spregledala. V mestu sem najraje parkirala v parkirni hiši ali kje na parkiriščih trgovin in šla potem peš ali s trolo.

Je pa zanimivo, da tu pri nas so kazni za parkiranje na invalidskem mestu precej milejše od slovenije. Pa ga vseeno ni junaka, ki bi parkiral na tem mestu. Pa so ogromni šoping centri, z nabito polnimi parkirišči, ko dejansko čakaš na plac po več minut pa vse do 30 minut. Tak da to je samo miselnost človeka in nobena kazen ne bo takega človeka prepričala, da ne bi parkiral. po drugi strani pa imamo velike kazni za hitrost ... tu pa je čisto druga pesem, tu pa je kazni in neupoštevanje hitrosti ogromno. So zdaj celo uvedli nagrade za tiste, ki v enem letu ne pridelajo nobene kazni. Pa jih ne premakneš ne s kaznijo, ne z nagrado.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
27.2.2013 9:48:27   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: somic

ne, vsak dan so redarji. najprej mi je bilo čudno, potem pa sem ratala malo bolj pozorna. itak nimam kaj drugega za počet, potem pa takšne norce opazujem.


vsak dan pride pribljižno ob isti uri in praktično takoj za njim redar... in poka novo obvestilo



Evo o tem sem govorila, da ga ne premakneš. Sem zdaj prav šla gledat rekord na naših cestah. V 18 mesecih je naštepal 12,740 kazni vrednih skoraj 2 milijona evrov. Mah saj si sploh ne moreš predstavljat. Kar nekaj primerkov, ko v 3 mesecih naštepajo kazni do 200.000 evrov. Ampak zanimivo, na invalide pa ne bo šel parkirat

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
27.2.2013 10:36:58   
soncek3

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


Kazen 80 Eur. Čisto premalo. Sram naj bo vsakega, ki nima invalidskega znaka in parkira na mestu za invalide.


80 EUR?!?!? Saj ne morem verjet. Toliko sem jaz dobila, ko sem za 5 minut prekoračila čas, kot sem ga plačala (na normalnem parkirišču seveda). Ne morem verjet.
Sicer pa nisem še parkirala na mestu za invalide.

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
27.2.2013 11:41:11   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: somic

ne, vsak dan so redarji. najprej mi je bilo čudno, potem pa sem ratala malo bolj pozorna. itak nimam kaj drugega za počet, potem pa takšne norce opazujem.


vsak dan pride pribljižno ob isti uri in praktično takoj za njim redar... in poka novo obvestilo


Vau to pa je trma. user posted image Da vsak dan dobiš obvestilo pa še tam parkiraš.
Na pločniku pa tudi ne parkiram, ker se spomnem kako sem bila jezna, ko sem vozičkala in sem morala zarad parkiranih avtov po sredi ceste skoraj hodit.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
27.2.2013 15:36:58   
Masha_M

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Vau to pa je trma. user posted image Da vsak dan dobiš obvestilo pa še tam parkiraš.
Na pločniku pa tudi ne parkiram, ker se spomnem kako sem bila jezna, ko sem vozičkala in sem morala zarad parkiranih avtov po sredi ceste skoraj hodit.
To lahko počne samo nekdo, ki ve da mu teh kazni ne bo potrebno plačati. Ali ima veze in poznanstva, ali pa je uradno socialc s premoženjem (in seveda tudi avtom) prepisanim na druge, tako da se mu ne morejo na plačo usest. user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
27.2.2013 16:15:37   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M
To lahko počne samo nekdo, ki ve da mu teh kazni ne bo potrebno plačati. Ali ima veze in poznanstva, ali pa je uradno socialc s premoženjem (in seveda tudi avtom) prepisanim na druge, tako da se mu ne morejo na plačo usest. user posted image

!!!

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
28.2.2013 17:39:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu somic)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nepravilno parkiranje- kazen
28.2.2013 18:33:37   
gsatalema
No se bom pa jaz sama posipala z pepelom in povedala da jaz pa sem user posted image user posted image .Morda celo 2x, ampak naj takoj povem, da je bilo to v trgovskem centru in je bilo parkirišč za invalide še kakšnih 5 sigurno fraj. No nisem parkirala na prvem, ampak na zadnjem najbolj odaljenem.
Tudi sama imam velike zdravstvene težave, vendar " še " nisem invalid. Ko imam te svoje težave na višku se komaj premikam in hodim, ....., pa bo gdo rekel da naj bom potem doma.... tudi to ne gre, ker treba v trgovino in tudi gibat bi se morala,... zato združim nujne opravke in čim bližji prostor le temu....
Vse kakor pa obsojam vse zdrave, ki to namerno in zavestno počno...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?