Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


TENDAI -> Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (25.2.2013 8:29:06)

Tole bo sicer videti kot jara kača, vendar vas vseeno prosim, da si preberete. Gre za pritožbo direktorici Zdravstvenega doma v Ljubljani.



Spoštovani,

Danes se je ob 11:20 z bolnim otrokom Gašperjem (še ne 5 let), ki je imel že drugi dan visoko vročino, v otroški ordinaciji pri dr. R. oglasila moja žena TK. Dr R. naj bi začela z delom ob 11.30. Začetek dela dr. R. je žena preverila včeraj po telefonu.

Dr. R. je prvega pacienta poklicala v ordinacijo ob cca. 11:45. Do cca. 12:20 je sprejela še nekaj pacientov , nato pa več kot 45 minut nikogar. Na vprašanje čakajočih, kako to, da se ne sprejema novih pacientov, je sestra dr. R...-jeve pojasnila, da je le ta odšla na sestanek z oddelkom laboratorij. Moja žena je ob cca. 13:00 na recepciji pri vhodu povprašala »vratarko«, na koga se lahko obrne glede nedelujoče ordinacije v času, ko bi ta morala obratovati. Dobila je odgovor, da se lahko obrne na upravo, na vas, ga. B – K. Ko je na upravi želela z vami vzpostaviti stik, ji je neka sestra navedla, da naj bi že odšli z dela (ura je bila nekaj čez 13:00). Vprašanje je nato zastavila prisotni »tajnici«, le ta pa je poklicala predstojnico pediatrije. Z ženo sta se srečali; predstojnica ji je podala informacijo, da je bil organiziran sestanek in sicer v času, ko je v službi tako dopoldanska, kot tudi popoldanska izmena.
Prosim vas za povratno informacijo, kako je mogoče med delovnim časom ordinacije organizirati sestanek (verjetno je to odgovornost nadrejenih oziroma vodstva zdravstvenega doma) in ordinacijo zapreti ter ob tem ignorirati polno čakalnico bolnih otrok in zaskrbljenih staršev (vaše osebje ni imelo niti toliko spoštovanja do bolnih otrok oziroma do plačnikov vaših plač, da bi jih o po mojem mnenju neupravičenem izostanku zdravnice iz ordinacije vsaj obvestilo).

O dogodku obstajajo seveda tudi priče; nekateri starši so si zgroženi zaradi dogodka namreč izmenjali tudi kontakte.

Žena je zaposlena v trgovski panogi, sam pa sem ****xyxyxyx v gostinstvu. Ne moreva si predstavljati, da bi v najinih panogah zaprli trgovine ali restavracije zato, da bi med izmenami sestankovali. Očitno je kaj takega mogoče le v javnem zdravstvu. Menim, da je taka ignoranca uporabnikov vaših storitev s strani vašega osebja nedopustna.
Vljudno vas prosim za korektno povratno informacijo do jutri, v nasprotnem primeru vam žal zagotavljam, da bom uveljavljal vse možne pravne in medijske poti, da se dokaže in javnosti predstavi neustrezno delo osebja in vodstva vašega zdravstvenega doma ter katastrofalno organizacijo samega delovnega časa in termina sestanka.
Hvala že v naprej!
Lep pozdrav!

Odgovor naslednji dan:

Spoštovani!
V zvezi z vašim dopisom po E pošti z dne 20.2.2013, ki se nanaša na obisk vaše žene z otrokom v našem zavodu dne 19.2.2013, sem vaše navedbe preverila pri vodji zdravstvenega varstva predšolskih otrok J. S-N ,dr.med.. Vodja me je obvestila, da je vaši ženi v 20 minutnem razgovoru podala obširna pojasnila zakaj je prišlo do zamude pri obravnavi otrok v ambulanti pediatrinje H. R,dr.med.spec. in način naročanja, objavljen na spletni strani ZDL.
Po informacijah vodje zdravstvenega varstva predšolskih otrok J. S-N,dr.med. je
bil organiziran kratek delovni sestanek z vodjo laboratorija.
O sestanku je obvestila čakajoče paciente medicinska sestra. Vaša žena z otrokom tega dne ni bila naročena, zdravnica pa je pred sestankom obravnavala otroka z dihalno stisko.

Lep pozdrav, Predstojnica:


Mag. MBK, dr.med.spec

Odgovor, na njihov mail in bolj jasno vprašanje.

Spoštovani

zahvaljujem se Vam za odgovor; žal je (v skladu z mojimi pričakovanji) nekorekten, neresničen in zavajajoč.

Najpomembneje pa je, da ste z odgovorom zgrešili bistvo težave.
Pritožba oziroma vprašanje se namreč na kratko glasi: zakaj med delovnim časom ambulante le ta ne obratuje!

Lep pozdrav!
TK

Ker z malim ni bilo nič bolje, sem se hotela po e-mailu naročiti na pregled.

Spoštovani
S sinom G.K. sva bila pri vas na pregledu dne 19.2.2013. Dogovorjeni sva, da se ponovno oglasiva pri vas v kolikor se stanje ne bo izboljšalo. Ker ima še vedno povišano temperaturo in močno kašlja, prosim za termin ponovnega pregleda.

Hvala,
TK!

Odgovora tistega dne ni bilo, zato sem mail z naročilom posredovala predstojnici in jo prosila za kratek sestanek.

Spoštovani,

posredujem E-sporočilo, s katerim sem se v skladu z vašim načinom naročanja, ki mi ga je po vašem dopisu sodeč izčrpno predstavila ga. J. S-N in bila ob predstavitvi tudi izredno ponosna na spletno stran, želela naročiti na pregled. Žal odgovora oziroma termina nisem prejela.
Vljudno vas prosim, če se lahko jutri, 22.2.2013 oglasim pri vas na kratkem sestanku, na katerem bi se pogovorili o težavi.

Hvala!


Tole pa je mail s treminom pregleda, ki sem ga dobila po posredovanju!

Oglasite se lahko od 16.30 do 18.00 ure .Žal vam zaradi frekvence ambulante točne ure ne moremo zagotoviti.
lp

Še nekaj dejstev:

Dan pred pregledom sem klicala v ZD, da preverim delovni čas ambulante in mi je bilo rečeno da dr. R začne z ambulanto ob 11:30 in naj pridem takrat.

Vodja varstvenega zdravstva predšolskih otrok dr. J. S-N, me je res povabila v svojo ordinacijo, pokazala mi je spletno stran na katero je bila izredno ponosna, povedala je tudi, da je ta dan uradno na dopustu in da včasih tudi na malico ne gre. Na moje vprašanje, zakaj je sestanek organiziran med delovnim časom ambulante, pa se je izmikala odgovoru.

Nisem zdravnica, vendar me zanima, kako to, da otrok, ki ima dihalno stisko čaka na izvide laboratorija več kot uro in pol; namreč zapletlo se je tudi pri tem saj naj bi izvide iz laboratorija poslali v ordinacijo že pred dobro uro v ordinaciji pa le teh niso dobili (v tem primeru gre za druge otroke - v čakalnici smo se starši glede dogodka namreč "pogovarjali"....)

In ne, sestra ni nobenega v čakalnici obvestila, da je Dr. R. odšla na sestanek.

Prosim vas za komentarje, na vse najbrž ne bom mogla odgovoriti saj grem v službo in jaz preprosto svojega delovneg mesta ne morem zapreti….

Hvala!
LPTadeja!

PS. Še vedno čakam odgovor predstojnice na zadnji mail....




kalbo -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (25.2.2013 11:47:51)

Prvo kot prvo štiriletni otrok z vročino ni v zimskem času nič posebnega in mene osebno stavek o še ne petletnem sončku z vročino ne gane preveč in ne vem čemu toliko kolobocije, če je treba pri zdravniku mal počakat. Štiriletnik z vročino to mora znat potrpet Tu se je po mojem mnenju zagnalo paniko brez veze. Zarad takšnih ljudi je potem aroganca pri zdravniku.

Nekaj let nazaj sem prišel s "še ne šetstletnim otrokom" na urgenco na Metelkovo. Imel je rota virus, mlajša dva sta bila že od prejšnjega dne v bolnici. Dava kartico, mali je bil itak na pol mrtev, ker je bruhal celo noč na 15 minut, držal si je vrečko in po požirkih srebal čaj. Lepo mirno čakava, ko pride sestra in naju po hitrem postopku stera v ordinacijo mimo vrste. En takle patron, ki je imel sončka samo z vročino je pa začel kričat, če je njegov otrok kaj manj vreden od mojega... takrat ni dosti manjkalo, pa bi blo fejst zanimivo.

Skratka, ko mate vaše sončke mal bolane in z vročino res ni treba, da se vam cel svet klanja.





nusi -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (25.2.2013 11:50:36)

ja to, da zdravstvo hudič jemlje itak ni neka novost, in temu primeren je tudi odnos tam zaposlenih.Mi smo bili kakšen mesec nazaj na Metelkovi s tamalim in niso imeli termometrov, kao nimajo jih dovolj... in pol so si posojali tisti bogi termometer med ambulantami in to steklenega za pod pazduho, ko veste kolk šans je, da takim tamalim izmeriš kaj pod pazduho. V laboratoriju niso imeli mikroporja in smo tampon tiščali na prst sami... pa saj ne, da je to nekaj življenje ogrožujočega, ampak se mi je zdelo pa čisto mimo.

No kar se zgornje zgodbe tiče se mi ne zdi prav edino to, da niso pacientov obvestili, na žalost včasih verjetno ne morejo vseh sestankov izven delovnega časa urediti.




mojcaziga -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (25.2.2013 11:59:48)


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Prvo kot prvo štiriletni otrok z vročino ni v zimskem času nič posebnega in mene osebno stavek o še ne petletnem sončku z vročino ne gane preveč in ne vem čemu toliko kolobocije, če je treba pri zdravniku mal počakat. Štiriletnik z vročino to mora znat potrpet Tu se je po mojem mnenju zagnalo paniko brez veze. Zarad takšnih ljudi je potem aroganca pri zdravniku.

Nekaj let nazaj sem prišel s "še ne šetstletnim otrokom" na urgenco na Metelkovo. Imel je rota virus, mlajša dva sta bila že od prejšnjega dne v bolnici. Dava kartico, mali je bil itak na pol mrtev, ker je bruhal celo noč na 15 minut, držal si je vrečko in po požirkih srebal čaj. Lepo mirno čakava, ko pride sestra in naju po hitrem postopku stera v ordinacijo mimo vrste. En takle patron, ki je imel sončka samo z vročino je pa začel kričat, če je njegov otrok kaj manj vreden od mojega... takrat ni dosti manjkalo, pa bi blo fejst zanimivo.

Skratka, ko mate vaše sončke mal bolane in z vročino res ni treba, da se vam cel svet klanja.




Mislim, da tema ni v osnovi namenjena tekmovanju od katerga otrok je bil bolj bolan, ampak bolj kaj za vraga imajo sestanke med samim delovnikom.

Strinjam se, da v kolikor je sestanek bil organiziran bi naj obvestilo o tem nalepili na vrata ipd, tako da bi se vedelo zakaj in od kdaj do kdaj zdravnice ne bo. Se je tudi že v našem zdr. domu zgodilo, da so imeli kake sestanke med delovnikom, vendar smo bili čakajoči o tem jasno obveščeni. V kolikor bi se to večkrat dogajalo, bi tudi sama poskrbela, da bi bilo vodstvo opozorjeno na očitno slabo organizacijo. Če bi šlo za enkraten dogodek, dvomim, da bi delala tak halo.
Je pa res, da z zdravniki nimam kaj dost izkušenj, ker grem s tamalim načeloma tja le takrat, ko je res nuja in takrat sva tudi takoj na vrsti.

lp




kalbo -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (25.2.2013 12:05:09)


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Mislim, da tema ni v osnovi namenjena tekmovanju od katerga otrok je bil bolj bolan, ampak bolj kaj za vraga imajo sestanke med samim delovnikom.



Tudi moj post v osnovi niti slučajno ni namenjen temu.




mateyka -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (25.2.2013 13:17:03)

no ja, se kdaj kaj takega zgodi. ampak res ne vem zakaj zdaj zganjat tak halo kot da je doktor odložil operacijo, ki bi drugače rešila otroško življenje. sej štekam princip, samo mislim, da prvi post noro dramatičen. sej ni noben zarad tega šel na urgenco.. jaz bi mal zabentila čez nesposobnost osebja da primerno obvešča, da bi pa pisala pritožbe direktojem? not really.. + odpekljala bi na urgenco, če bi bila kriza z otrokom.

pa še nekaj - men je prvo padlo v oči da je otrok imel vročino dva dni; politika naših pediatrinj v zdr. domu šiška je, da ne voziš otroka za vsako vročino (brez drugih simptomov a la bruhanje, driska ipd. seveda) takoj k zdravniku. da samo če po treh dneh vročina ne pade, potem greš dat kri in vodo, da vidijo če ima virozo al infekcijo. in do sedaj se je to res obneslo. če bi imel pa dihalno stisko, bi ga pa jaz peljala na urgenco (metelkova). samo ok, vem kako je ko mal zaparanojiš pri otroku, mene vedno stisne, ko tamala zboli..




NeylaJ -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (25.2.2013 13:42:03)

Jst se pa čist strinjam z Tendai. Imeti "sestanke" medtem ko v čakalnici čaka bolan otrok? Sama res ne peljem otroke za vsako figo zdravniku, ampak če je otrok v čakalnici, bi ga blo fajn prej pregledat, saj se pri otroku nikoli ne ve. Eno je, če čaka odrasla oseba, drugo pa če čaka otrok. Se mi je zgodilo, da so hčerko ( 2 leti) na kontrolo naročili 5 minut pred odmorom za malico. Normalno, da nismo prišle na vrsto pred, ampak po malici. Razumem, da imajo pravico do odmora ampak se potem tud naročanje temu prilagodi. Verjetno ni fajn ko je kup bolnih otrok v čakalnici, kihajo in kašljajo vse povprek.
Z drugo hčerko (5m) sem pa čakala v čakalnici, kljub temu da sem opozorila, da se mi zdi da težko diha, 45 minut ker je bla gužva, no potem pa cela panika, pa kisik, pa rešilca,......


OSebno sem tud zelo razočarana nad našim zdravstvom....sem tudi pisala pritožbo varuhu pacientovih pravic in predstojniku pediatrične klinike, kjer smo bli en mesec zaradi njihove napake, ampak to je druga zgodba......Od VPP sem dobila odgovor v smislu a želite tožit...ne, neželim tožbe, želim da se to ne ponovi ne mojim in ne drugim otrokom, da se neki spremeni. Od tega je že dobnr mesec od predstojnika še vedno ni odgovora...........




josephine27 -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (25.2.2013 14:06:19)

V našem ZD imajo sestanke med delovnim časom že odkar polnim. Je pa res, da v tem času pacientov ne naročajo. Pri nas se je treba za vsak obisk pri pediatru po telefonu naročit in če imajo takrat sestanek ti tudi po telefonu to povejo in dajo poznejšo uro. Se zgodi, da se kdaj mal zategne in potem čakaš kakšne 10, 15 minut več ampak nič drastičnega. Za nujne primere je pa itak ugrenca.




sazi -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (25.2.2013 14:26:52)

Jaz bi tudi rekla, da preveč oster nastop za ne tako strašansko reč.
Iz 1. posta ne uspem razbrati - kdaj se je pa potem P spet pojavila? Če je res ni bilo samo 40 minut sploh ne vidim problema. Itak jim priprada odmor v dolžini pol ure. Čakati an to, da si dr. lahko vzame odmor, ko bo čakalnica prazna, je utopično, saj vedno kdo čaka - ja in ta "nastrada" oz. mora počakati malo več - sploh, če ni naročen. Pri nas vedno malo počakamo in noben ne zganja panike. Če je kaj hujšega, se to pove sestri in ustrezno ukrepajo, vzamejo naprej in podobno.

In sestanek (krajši) med delovnim časom - zdravniki delajo v izmenah. Naj bi se dopoldanski zato vrnili zvečer, da bi se pogovrjali pol ure? Verjamem, da so taki sestanki takrat z namenom racionalizacije - tako časovne, kot stroškovne.

Tako da moje osebno mnenje o prvem postu je, da je bilo veliko hrupa za nič. Če je bila P odsotna 45 min ali več, bi bilo res lepše, če bi vam kaj povedali. O naročanju po e-pošti pa sem slišala raznorazne zgodbice - mislim, da delovanje ni ustrezno urejeno in da še niso uspeli vsega uskladiti. Zato se tudi vedno naročam po telefonu (vem, včasih ne gre, ker je zasedeno, ne dvignejo...) - če imam čas, čakam na naročanje, če pa se mio zdi, da otrok res rani zdravnika, grem pa tja in počakam na vrsto.




Stanislava_ -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (25.2.2013 20:32:07)

Očitno otrok ni imel tako visoke vročine, da bi se preskrbna mati morala posvečati samo njemu, in ji je uspelo pri tem natančno zabeležeti ure in dogajanje v ordinaciji. Kljub svoji sposobnosti navkljub ni uspela prepričati osebja zdravstvenega doma, da njej otrok potrebuje zdravniško oskrbo in kljub vsemu širokemu in globokemu razumevanju primerne organizacije v zdravstu ni predsodila, da je otrok primeren za urgenco. Torej, naj čaka.




Frodo Bisagin -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (25.2.2013 21:11:43)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Očitno otrok ni imel tako visoke vročine, da bi se preskrbna mati morala posvečati samo njemu, in ji je uspelo pri tem natančno zabeležeti ure in dogajanje v ordinaciji. Kljub svoji sposobnosti navkljub ni uspela prepričati osebja zdravstvenega doma, da njej otrok potrebuje zdravniško oskrbo in kljub vsemu širokemu in globokemu razumevanju primerne organizacije v zdravstu ni predsodila, da je otrok primeren za urgenco. Torej, naj čaka.


Mah, to je samo ultrasposobna mati... Njo bi morali zaposliti kot organizatorja in zagotovo nihce ne bi cakal vec kot 2 minuti. Morda ima pa visek frustracij, ogromen ego in visek casa.




Shorty_ -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (25.2.2013 21:26:03)

No ker so kratice zelo dobro napisane, vem da gre za naš ZD, omenjena je naša pedistrinja in sedanja šolska zdravnica. Z obema izjemno dobre izkušnje, mislim da velja rek kar seješ to žanješ tudi v primeru odnosa v ZD. Avtorici posta pa samo v razmislek kako bi bilo v gostilni če bi morala jutranja izmena zvečer nazaj v službo na sestanek... Mislim da morda trezen razmislek ko se situacija oddalji bo dal drugačen pogled na situacijo.




Zlatorog -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (26.2.2013 7:55:15)

Imamo dva otroka in smo (na žalost) bili nekaj časa redni obiskovalec bolnišnic in zdravstvenih domov. In mirno lahko rečem, da še nikoli nisem doživel ničesar drugega kot izjemno korektno in prijazno obravnavo. (Sin, mimogrede, rade volje gre k zdravniku, in to zato, ker mu je bilo vedno v redu.) Včasih je res treba malo počakat, ampak otroka tako ali tako že nekaj časa "kuha", zato se ne razburjam, če moram čakati še kako minuto. Tukaj igra veliko vlogo tudi zdrava pamet in pristop starša. Do zdravstvenega osebja sem vedno korekten in brez izjeme so tudi oni korektni do mene (nas).

Tole: "O dogodku obstajajo seveda tudi priče; nekateri starši so si zgroženi zaradi dogodka namreč izmenjali tudi kontakte." pa govori, da ste se tako ali tako namenili narediti sr**je zaradi vsega skupaj, zato se ne čudi odgovorom. Ali pa to "Vljudno vas prosim za korektno povratno informacijo do jutri, v nasprotnem primeru vam žal zagotavljam, da bom uveljavljal vse možne pravne in medijske poti, da se dokaže in javnosti predstavi neustrezno delo osebja in vodstva vašega zdravstvenega doma ter katastrofalno organizacijo samega delovnega časa in termina sestanka."

Če res misliš, da se ti je zgodila krivica (čakanje na nenaročen pregled po moje sem ne spada, ampak kakorkoli) obstajajo za pritožbo ustaljeni načini, gotovo pa to ni izsiljevanje v stilu "do jutri", "vse možne pravne in medijske poti" in "katastrofalna organizacija".





ronja -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (26.2.2013 8:52:08)

A je kdo pomislil, da je imela p. mogoče izreden sestanek z vodjo laboratorija ravno zato, da bi razrešili to, da je tisti bolani otrok čakal na izvide uro in pol? Mogoče je bilo pa kaj narobe z vzorci ali aparaturo ali pa je bil zahtevan kak daljši test, ki ga ne delajo ravno vsak dan in je morala p. razložit laborantom, kaj v bistvu hoče?

Sama imam z zdravstvom res že veliko več izkušenj kot bi si jih želela, veliko tudi negativnih, zato sem vedno vesela, kadar kdo dobro dela svoje delo tam (pa če je prijazen ali pa neprijazen, če je prijazen zraven, sploh plus, ampak glavno mi je, da naredi dobro). Ampak kar se otroških p. tiče, se mi zdi, da so daleč najboljši in veliko nad povprečjem zdravnikov. Z našo p. imamo zelo dobre izkušnje, tudi z večino drugih p. Čaka se pa povsod, sploh če nisi naročen.

Mali je bil naročen v eritemsko amb., prideva takrat tja, pa povejo, da je prenaročen, ker imajo gnečo. Nisem bila glih srečna, težila pa nisem, ker sem vedela, da gre pri njem za preventivni pregled in je prav, da pogledajo tiste, ki so nujni prej. Blesavo se mi je pa zdelo, da so mi prejšnji dan poslali sporočilo - ker ga niti v teoriji ne bi mogla dobit pravočasno, ker je bil naročen zjutraj, preden sploh poštar pride, pa itak ne pride vedno pošta v 1 dnevu in blesavo je to, da niso ali poslali listka en dan prej (prenaročevali so tako že prej, samo obvestili so tik pred zdajci) ali pa poklicali (št. so imeli). Ok, sva se pač malo sprehodila:D, ampak če bi se zato pripeljala iz MS mi pa ne bi bilo vseeno, zato razumem
Zadnjič se mi je zgodilo v diabetološki, da me niso meli med naročenimi, ker so mi prejšnjič pomotoma dali datum za prejšnje leto - vpisali so narobe leto (na srečo so potem rešili, ker je bilo jasno, da je njihova napaka - naročili so me na datum, ki je pred pol leta že potekel:D). Ampak se zgodi, štekam. NI mi pa bilo vseeno, eč bi morala še 1x prihajat, ker je pregled bil med službo...
Bolj se mi zdi grdo, kadar začnejo zdravniki delat šele par ur po svojem uradnem času, čisto tako, ker se jim perj ne da. Prejšnja g. je naročala normalno - od 7h dalje, vendar še nikoli ni nihče šel pred 9:20 k njej not, ona se je okoli 8:30 šele primajala in se ji ni prav nič mudilo... V čakalnici pa seveda vse, ki so bile naročene od 7h dalje... To se mi pa ne zdi ok in sem vesela, da zdajšnja g. začne delat ob 7h in če je res nujno, te vzame še 10 min. pred svojim delovnim časom. Čaka se pa tudi tu, ker ima pač ogromno pacientk.
pa problem je, kadar te naderejo, da je vse ok, pa pošljejo domov, pa recimo niti približno ni... Kar se žal tudi dogaja...

Kadar pa čakamo zato, ker ljudje pač delajo svoje delo, takrat pa pač nimaš kaj. Važno je, kako reagirajo, kadar je kaj res narobe. Ko je mali začel v čakalnici kašljat, so priletele 3 zdravnice iz amb. in ga takoj pogledale, čeprav še nisva bila na vrsti in ni bil naročen (sba samo prišla, ekr je bilo pač nujno). Tudi na pediatriji sem imela dobre izkušnje zaenkrat (čakala sva pa seveda vsega skup par ur, vendar tam niti naročat ne morejo, če pa sproti prihajamo)...

Po moje bi lahko bistveno razbremenili sestre, če bi uvedli nekaj sprememb, recimo, da staršu ni treba prinest zdravstvene, ko odpira bolniško za otroka - vedno je kup takih staršev v čakalnici in sestre imajo več dela s tem, kot če bi se to dalo po telefonu ali emailu, pa bi uredile takrat, ko ni gneče (navadno vsi pridemo po službi, ne?). Če namreč zdravnik tako ne vidi otroka, je čisto vseeno, tudi če bi to naredil prek telefona ali emaila, to, da vidi starša prinest kartico, nič ne pove o otroku. Otroka prvi dan vročine pa tako nočejo videt, v principu so navodila, da 3 dni samo vročine je otrok doma, če vročina po 3 dneh ne pade, prideš k zdravniku ali pa če so še drugi problemi, seveda že prej. Tako da ej blesavo, da potem delamo gužvo v čakalnici še starši.




Frodo Bisagin -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (26.2.2013 9:46:17)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
.....
Tako da ej blesavo, da potem delamo gužvo v čakalnici še starši.


Se bolj blesavo je, da morajo zdravniki na sestankih pojasnjevati, zakaj so sli na sestanek [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




ronja -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (26.2.2013 10:42:38)

To itak, samo to lahko sami uredimo,d a se ne pritožujemo za brezveze;). Tisto z zdr. pa morajo oni zrihtat... Ker je neumno, sploh če se starša menjavata na bolniških (kar je pogosto, ker ne more en vzet bolniške za cel teden, otroci pa znajo bit bolni celo dalj časa;).... In potem vsakič prideš odpret bolniško za enega, pa za drugega... kup birokracije čisto brezveze.




sazi -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (26.2.2013 12:24:29)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Tisto z zdr. pa morajo oni zrihtat... Ker je neumno, sploh če se starša menjavata na bolniških (kar je pogosto, ker ne more en vzet bolniške za cel teden, otroci pa znajo bit bolni celo dalj časa;).... In potem vsakič prideš odpret bolniško za enega, pa za drugega... kup birokracije čisto brezveze.

Nič ne kaže, da bi kaj zrihtali. Namreč pri naši P se je do pred nekaj meseci dalo vse urediti po telefonu - tudi odpreti bolniško. Zdaj so to ukinili, ker so pritisnili na njih, da se morajo držati pravil (ker zaahteva po vnosu s kartico je že zelo dolgo časa) in verjetno tudi zato, ker je zagotovo to možnost kdo tudi izkoriščal za pretirano odpiranje in posledično koriščenje bolniških.




ronja -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (26.2.2013 12:30:15)

Ja,vem,tudi pri nas se je to včasih dalo, zato pa vidim razliko, da je zdaj še večja gneča... Vem, da so pritiski od zgoraj, kar se tiče pa izkoriščanja, ap ne vem... itak če traja dalj časa, moraš pripeljat otroka pokazat, če ga pa ne pokažeš, je pa čisto vseeno, a greš tja s kartico ali pa pokličeš od doma... Pa saj smo navadno ljudje z malimi otroki že tako preveč na bolniških, že ko je nujno treba, kaj še da bi si odpiral, če so vsi zdravi... takrat jih z veseljem popokaš v vrtec:). Ne vem, gotovo obstaja kdo, ki izkorišča, samo verjetno tega tudi to, da prinese tja kartico, ne bo ustavilo...




majčica1508 -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (26.2.2013 15:11:20)

Sam res,kdo je pa otroka pazil,med tem  ko se je mati ukvarjala z zdravnikovimi sestanki in raznimi detalčki.....
Namest,da ste toliko časa posvečali temu,bi otroku naredili inhalacije pa bi kašelj bil bolj znosen,predvidevam,ker če bi bli nujni primer bi bili takoj na vrsti...
In vesela sem,da nimam takih komplikatorjev v bližini......
Pa veliko zdravja!





Tippi -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (26.2.2013 17:00:18)

Aleluja, hvaljenjezus za odprto okno! [sm=smiley11.gif] Se ne čudim, da je rr vedno bolj prazen.

Uglavnem. določeni komentarji so se šli spet spuščat na nek, meni nesprejemljiv nivo. ampak ok. naj že najdejo tisto iglo v senu in spokajo. Mislim, eni ste tukaj prave pošasti! [sm=smiley36.gif]
Človk še prdnt ne more, brez, da mu zadaj za ritjo kdo ne stoji in lovi prdce. Da se vam da vsazga naskočit??? Obup! [sm=smiley11.gif]

Iskreno. Ga ni človeka, ki ga čakanje ne spravlja na obrate! Tudi mene. Eni so bolj občutljivi, drugi manj. Zase vem, da bi si v brado, tisti dohtarci, zabrusila par sočnih, verjetno bi kakšno rekla tudi direktno, bi čist po moje zasikala skozi zobe, se sprijaznila s situacijo, ampak pritožbe ne bi pisala.

Danes je pač tako, sploh pri zdravnikih je tako, da je treba čakat. Hebat ga! [sm=smiley36.gif] Pa naj gre za otroka ali babico. Vsi lepo počasi boste prišli na vrsto, poudark na počasi[sm=smiley36.gif], in bo vsak prišel do svojih pet minut, ko bo lahko podebatiral s strokovnjakom. Če pač oceniš, da je stanje urgentno, se pa ve, kam je treba it.

Tendai. Zdaj je kar je. Malo ste bili občutljivi, ker gre za bolančkanega otroka, in takrat smo vsi starši levi in levinje, malo penasti, ker so se spravili sestankovati ravno v času obratovanja ordinacije, ampak danes je ziher že boljše. Počakajte odgovor in zadevo zaključite. Tako bi naredila jaz, če bi se že zaštrikala.

Pozdrav!





TomTaylor -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (26.2.2013 18:01:59)

O moj Bog.


Še dobro, da je s sončekom zdaj vse okej, da mu je padla vročina in to? ...aja to ni tako pomembno?




Bakfark -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (26.2.2013 19:06:33)


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

O moj Bog.


Še dobro, da je s sončekom zdaj vse okej, da mu je padla vročina in to? ...aja to ni tako pomembno?



Ne verjamem, da je sončeku padla temperatura, ta obilni sneg naj bi bil posledica globalnega segrevanja.




takotako -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (27.2.2013 10:40:21)

Jaz imam res občuljivega otroka pa moram priznat da še nikjer nisem dobila nekorektne zdravnike. Ja smo čakali, pa kaj, če je blo hudo je šlo vedno hitreje. Ne vem tud zadnje praznike sem malo peljala na urgenco ker nisem znala presodit-priznam ustrašla sem se. Zdravnice mi je povedala da ni nič hudega in sem se ji opravičla da sem se res ustrašla mi je rekla da sem prav naredila, in tamalo ornk pregledala.
Včasih se je treba tud mal pogledat kakšno je naše obnašanje. Ker s tečnim obnašanjem se samo sproži reakcija od zdravnikov katero opisujete.
sej so samo ljudje...

Bi pa smo nekaj opozorila s tem negtivnim odnosom med vami in zdravniki se lahko hitro zgodi da se kakšno informacijo glede zdravja spusti in potem res nastane kaj hujšega.




Arwenko -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (27.2.2013 11:57:22)

Sem prav 2x šla prebrat tisti osnovni post...ampak meni se zdi to eno tipično pretiravanje današanjih ultra zaskrbljenih staršev...kot da je zdaj zdravnica šla na privat kavo v času delovanja ambulante.

Se sicer strinjam, da organizacija marsikje peša, ampak tale primer se mi pač ne zdi tako urgenten, da bi bila potrebna vsa zgoraj navedena sredstva in dopisovanje...

Tak ljudje..."get a life" [sm=smiley1.gif]




benika -> RE: Prosim preberite! Ignorantsko javno zdravstvo - ali se tudi vam to dogaja (27.2.2013 19:52:00)

o boh, kakšno pretiravanje. Pa sej otrok ni bil ogrožen, poleg tega pa nista bila naročena, kar pomeni, da imajo naročeni otroci prednost. In kot je ena rekla že prej, kaj če je bil sestanek zaradi zamude pri izvidih? Kaj če bi bila P dežurna? Bi se tudi razburjali? Poleg tega ambulanta ni bila zaprta, le P trenutno ni bilo. Kolikokrat si zdravniki niti ne vzamejo odmora za malico in predah, pa takrat nihče ne sika. Pojma nimate, kaj pomeni čakanje pri zdravniku, ko sediš po par ur, preden prideš na vrsto.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>