|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 14:42:21   
Pinas
Se mi zdi ,da je to zelo relativno kaj je za nekoga čisto in kaj umazano.
Zjutraj sem imela občutek,da imamo kar nekako čisto in evo,zdaj je po dolgem času posijal sonček in adijo pamet.user posted image
Sije direktno tja kjer ne bi smel.user posted image
Ne vem,če sem kriterije kaj zmanjšala,mogoče sem se malo bolj umirila in ne težim že med igranjem,da je pa potem to potrebno pospraviti.
Še vedno se sesa vsak dan,ne morem pomagati,ampak drobtin ali pa česa drugega pa res ne prenesem po tleh.user posted image
V pomivalnem koritu tudi nikoli nisem prenašala česarkoli,razen vileda gobic,pomiješ,pobrišeš in pospraviš.
Drugače te pač pokličem nazaj.user posted image
Prah brišem po potrebi,zdaj ko je mokro in blatno zunaj še predsobo vsak dan na hitro pomijem,ker ne morem drugače.
Na sedežni smo imeli prej dekice,pregrinjala,smo jih na srečo ukinili,ker nisem prenesla,da so zgužvane.
Priznam,imam svoje fore,je pa tudi res,da npr.omare s posodo so pa adijo pamet user posted image
Zložim,pospravim,naslednji dan imam spet kaos-naredim ga sama,ali pa razni papirji,računi-katastofa,to je nemogoče,da bi imela poštimano.user posted image
Ta mala pomaga,sodeluje,včasi bolj,če se le da čim manj,ampak vsaj pri igračah vztrajam.
Pubertetnica-ne vem čigav otrok je kar se tega tiče.user posted image
Adijo pamet,ne prideš nikamor,sem obupala,pospravi,če ima slučajno obisk-zelooo poredko na mojo žalost,čez nekaj ur ista pesem.user posted image

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 17:18:20   
kokosh
Jaz sem pa standarde zvišala, odkar smo družina user posted image . Zdaj enkrat tedensko pobrišem celo stanovanje, vsak dan vsaj 2x pometem kuhinjska tla, perilo obešam in zlagam sproti, sproti se odnašajo oblačila v koše za perilo ... Namreč - če želimo ohraniti kolikor toliko reda, moram sproti terorizirati moža in biti dosledna pri obeh. Oba sva namreč iste pasme in domačega zgleda, da bi se sicer kaj hitro zaredili kupi nezloženih opranih cunj na kavču, neoprana pa bi v gnezdih čakala na pozornost, omare v kuhinji bi bile prazne, posoda pa vsepovsod.

Zdaj imamo pri nas neprimerno več reda, kot pri obeh originalnih družinah skupaj user posted image Fino user posted image Obe stari mami ne moreta verjeti, da naš user posted image vsako igračo sam pospravi za seboj nazaj v škatlo. user posted image

< Sporočilo je popravil kokosh -- 19.12.2012 17:20:04 >

(odgovor članu Pinas)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 17:48:17   
Hope2
Standard se mi spreminja glede na moje počutje in otrok ni kriv za touser posted image . No, ok, včasih je tudi on malo kriv, pa mož tudi, pa pes tudiuser posted image .

V glavnem nič ne vem da bi bilo kaj drugače, od kar je otrok prišel. Včasih non stop pucam, včasih pa se mi ne da. Evo te dni moža ni bilo in je bil doma svinjak in danes ko pride se že sveti-skoraj. Ob številnih selitvah sem že ugotovila, kako pohištvo, barva, material.... je bolj prijazno očem- beri daje videz čistega in urejenegauser posted image , četudi to v bistvu ni. Vedno imam eno rumpl kamro in kako omaro, kjer ni pravila in lepote, kamor na hitro vržeš stvari, ko imaš slab dan ali ko se nekdo na hitro pojavi na vratihuser posted image .

Prah brišem, ko se vidiuser posted image , sesam ko se vidi, isto kopalnice- nimam sistema, nimam urnika in občasno se delam, da ne vidimuser posted image ... pa še vedno kdo pravi da imamo kot v laboratoriju, moram rečt, ad ponavadi vedno zgleda da imamo ful čisto- čeprav se bo nekdo zgražal, da nisem že 1 mesec prahu brisala-ampak tega ne vidi, ker ni videt. Čarovnijauser posted image . Edino kuhinja se glanca vsakodnevno. Seveda pa se lahko zgodi, da nas nanapovedani obiski presenetijo in vidijo smeti ali pesek po tleh in kake drobtine na kauču, posodo v pomivalnem koritu. Če mi dajo 2 minuti, bo pa že čistouser posted image

Generalk nekako nimam nikoli. Vedno malo po malo. Drugače se pa vedno prej odselimo, predem me kaka generalka pokliče.

Mali ima igralni kotiček ob kuhinji in četudi kaka igrača ni pospravljena, ne zgleda grozno ali razmetano, ker je to ipak igralni kotičekuser posted image . Sicer pa več ali manj vedno pospravi vse v svojo škatlo- je treba kdaj priganjat in kdaj pomagat.

MOjA ŠIBKA točka so pa omare, jap, tu pa nekako nimam hude organizacije. če na zunaj zgleda tipi topi, minimalizem in laboratorij, je pa tu daleč od tega. Jaz kar ne morem verjet, kako nekdo lahko zlaga cunje po barvah in na mm natančno, da so vse škatle, začimbe, posode... kot v lekarni. Poznam 2 taki osebi, še zdaj ne vem al se mi smilita ali ju pa občudujemuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 19.12.2012 17:59:39 >

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 17:53:59   
LuLu
Sama z dvema v kar velikem stanovanju... imam tako ščiščeno, da kadarkoli lahko kdo pride in mi ni nerodno. Ne glancam stanovanja pred obiski, ampak, ko mi je. Ker imam včasih kožo na rokah preveč suho in poškodovano, se lahko kako čiščenje prestavi zaradi tega za par dni, da je stanje boljše. Tudi vsake pikice za otroci, ki jih  z čevlji prineseta na hodnik ne spucam. Predvsem, če je sneg veni. Ker bo ziher umazano v kratkem. Malo počakam, da se nabere snega, peska in blata user posted image
Sem pa alergična kako je v kuhinji. Drobtine, sestavine od kuhanja,...  pri meni težko najdeš na pultu ali umazano posodo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 17:57:41   
LuLu
Mi je pa vedno šlo na živce, če pridem komu na obisk, da se mi opravičuje, ker ni pospravljeno... kaj to mene briga, saj je tvoje stanovanje. Jaz ga že ne bom pospravljala... včasih imajo nekateri še bolj spucano od mene, čisto v nulo... in še vedno jim ni dovolj dobro za obisk.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 18:23:38   
Stanislava_
Isto kot prej. Ne morem živeti v neredu in nečistoči, ne potrebujem pa sterilnosti in reda na milimeter.

Čiščenje ob ponedeljkih ali četrtkih.
Sesanje po potrebi, pozimi več, poleti manj.
Generalno pospravljanje omar dvakrat letno.

Samo igrač je več, kar je meni normalno. Ampak je otrok en urejen otrok in ima red tudi ko se igra z odpadno embalažo.


(odgovor članu Pinas)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 18:58:05   
Mijavček
Midva imava dva 4 letna dvojčka in smo standarde znižali , ko sta bila stara kakšne 2 leti in to zelooooo. Jaz sem bila, preden sva imela otroke, čist obsedena s čistim stanovanjem in šele zdaj vidim koliko časa sem za to porabila čisto brez potrebe.
Pri nas so kakšne mucke po kotih, pajčevine se tudi najdejo (razen v otroški sobi), v veži so pač odtisi škornjev, kadar je zunaj mokro, ogledala in šipe...no comment :), pa tko no, sej veste... Likam tud z zamudo in prej sem likala vse, tudi brisače... zdaj tudi posteljine ne likam, pa kakšnih trenerk, ki os samo za doma tudi ne. Pač gledam, da je kopalnica spucana, pa kuhinja...če je pa kakšen prah ali pa pajčevina, pa malo zamižim... ;) Ne vem kako sem preklopila, enostavno sem morala.... Razen , če bi pustila, da mi tašča "pomaga", kar je pa NO WAY!

< Sporočilo je popravil Mijavček -- 19.12.2012 18:59:11 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 19:39:25   
rozilu
Hm, ob prihodu otroka ne vem če se je kaj spremenilo. No, mogoče imamo celo bolj čisto - zaradi tega ker sem malo več doma kot prej in ker mi gre na živce, da se dotika umazanih stvari (npr. v kopalnici). Pa malo manj pospravljeno.

Sigurno ni neke hude čistoče (sterilnosti), že prej je ni bilo, samo tako se ne vidi umazanija user posted image . Kot Hope nimam nekega reda kdaj čistit - ko vidim, da je umazano in imam čas. Pred obiski zagotovo ne čistim (mogoče samo malo pospravim stvari z mize), ker je ponavadi treba čistit potem (če pridejo z obiski otroci in kaj jejo, pijejo in drobijo naokoli user posted image ).

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 19:52:18   
liliana
Malo off topic.....ko sem prebrala naslov, sem najprej pomislila, da vlada znižuje standarde pri čiščenju.......user posted image

Drugače pa kaj posebno standardov pri čiščenju nisem nižala.....rada imam čisto, se pač dobro počutim, če ni smeti in če ni stanovanje nastlano s stvarmi, ki se trenutno ne uporabljajo in se lahko pospravijo.....spet pa nisem taki

Čistim sproti, pospravljam sproti....že dolgo sem ugotovila, da je to bistveno manj obremenjujoče, ker sproti počistiš in pospraviš mimogrede, tako da ti niti dosti časa ne vzame....po moji logiki je boljše nekajkrat riskirati 5 ali 10 minut kot pa v enem šusu 3 ali 4 ure....pa še vedno si v čistem in pospravljenem......user posted image v velik užitek pa mi je, ko je kuhinja po kosilu v soboto in nedeljo lepo pospravljena in se vsedemo vanjo, ter pijemo v pospravljeni kuhinji kavo......


(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 20:01:03   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Čistim sproti, pospravljam sproti....že dolgo sem ugotovila, da je to bistveno manj obremenjujoče, ker sproti počistiš in pospraviš mimogrede, tako da ti niti dosti časa ne vzame....po moji logiki je boljše nekajkrat riskirati 5 ali 10 minut kot pa v enem šusu 3 ali 4 ure....pa še vedno si v čistem in pospravljenem......
Glej ga zlomka... našel se je tekst v katerem se popolnoma strinjam s tabo user posted image
Se spomnim pri bivšemu bivšemu, da sem tak sproti pospravljala, da sem že pretiravala, po njegovem. Meni se ni zdelo user posted image
Pospravljala sem pribor, krožnike za njim, pa čeprav jih je še rabil dalje... ko je kuhal kaj na primer. Takrat sem se malo zamislila, da je vseeno bolje počakati par minut, da se jed zaključi user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 20:17:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Glej ga zlomka... našel se je tekst v katerem se popolnoma strinjam s tabo user posted image



Še malo, pa boš ugotovila, da v bistvu niti nisem zombi.....user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 20:22:37   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Glej ga zlomka... našel se je tekst v katerem se popolnoma strinjam s tabo user posted image

Še malo, pa boš ugotovila, da v bistvu niti nisem zombi.....user posted image
user posted image  Eh, daj no. Saj v bistvu te imam kar rada... 
Všeč mi je tvoja trma. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 20:23:06   
Paštetka
Lulu, tudi jaz user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 20:26:03   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Lulu, tudi jaz user posted image user posted image user posted image user posted image
Huh, več nas je. Sem že mislila, da je to vrsta bolezni user posted image
Saj o pospravljanju piše, a ne? Ali o strinjanju z liliano? user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 20:28:31   
ronja
Se strinjam glede sprotnega pospravljanja.
Lulu, veš, da sem pa jaz taka v kuhinji - sama do sebeuser posted image . Kako si grem včasih na živce! Sem navajena, da sproti pospravljam umazano posodo v stroj in potem se mi vsakič vsaj 3x zgodi, da bi tisto kuhlo/žlico/nož še rabila... Je pa to zato, ker sem sovražila pucat kuhno za mojo mami, ki je naredila atomsko bombo, pa tudi če je samo sendvič naredila:D. Sem si obljubila, da ne bom tako puščala. V kuhinji hočem met čisto, ker hočem v miru kuhat - torej, da če kaj pade iz sklede na pult, da lahko mirne vesti nazaj not vržem, ker je pult tudi čist, da lahko mesim gor ali dam tja raviole itd... Zato mora bit to čisto. Če je pa štedilnik kak dan usran, pa j* ga, vsak dan ga parkrat glancat se nama tudi ne da;). Mi je pa všeč, ko je vse čisto, samo sem se nekak navadila, da se da preživet tudi v manj.
Meni je bila največja sprememba, ko sva začela midva skup živet (pa kužiko sva mela v malem stanovanju... ne moreš ne met dlak po difoltu;), potem pa še otroci, seveda, ampak recimo svojo sobo sem doma vedno mela tipi topi, ker mi je bilo to všeč (no, če bi mela zdaj svojo sobo, bi jo še vedno mela tipi topi, mi je še vedno všeč, samo zdaj je vse skupnouser posted image ). Navajena sem bila obleke zvečer zložit in to je včasih fante spravljalo ob živceuser posted image . potem so me navadili da tudi ni krize, če jih pustim na tleh, če glih tako nanese:D.

Še malo, pa boš ugotovila, da v bistvu niti nisem zombi...

Ne pretiravajuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 20:29:32   
ronja
Eh, daj no. Saj v bistvu te imam kar rada...
Všeč mi je tvoja trma.

Itak. Saj veš, kaj pravijo: "ak' se nisu tukli, nisu se ni voljeli."

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 20:35:11   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ajoj, kaj RR dela. Kar sam nekaj. Ne bom več pisala.. me je minlo user posted image

< Sporočilo je popravil LuLu -- 19.12.2012 20:36:29 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 20:59:18   
josephine27
Jaz sem tudi za sprotno pospravljanje. Za daljše pospravljanje v enem kosu itak ni časa. Imamo manjše stanovanje in če tega ne počnem sproti je kaos. Na otroke kaj veliko ne morem računat, čeprav mi večji že pomaga, enoletnik najraje od vsega razmetava stvari iz omar takoj, ko mu obrnem hrbet. Mož pomaga ob vikendih ko je doma. Večje čistke imamo 2 x letno, ko dam otroke v varstvo. In takrat mi je priznam prava milina pospravljat.

S standardi je pa tako. Jaz sem jih prve par mesecev po porodu znižala, ker enostavno nisem zmogla vsega. Zdaj so pa nekje enaki kot so bili preden sva dobila otroke. Kar se pa organizacije tiče sem pa v zadnjih letih zelo napredovala tako, da ima vsaka stvar svoje mesto.

_____________________________



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
19.12.2012 21:28:40   
mayci
Jaz imam rada pospravljeno stanovanje, da ne ležijo oblačila, igrače, posoda..vsepovsod. Seveda je včasih ne pomijemo čisto takoj, običajno pa jo jaz ali še večkrat mož, kar hitro pospraviva na primerno mesto.
Sesamo približno enkrat tedensko oz. prej, če vidimo, da so smetke ali drobtinice po tleh.
Otroka imata navodilo, da se ene igrače pospravi, preden se vzame druge in se tega (največkrat) tudi držita. Nikakor pa nimamo sterilno čisto, tudi kakšen prah na polici se lahko najde... user posted image

Mislim, da se moji standardi pri čiščenju niso znižali s prihodom otrok, kvečjemu bolj skrbim, da je stanovanje čisto in urejeno.

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: znižanje standarda pri čiščenju
20.12.2012 7:20:11   
aprilčica07
Rada imam sicer, da je pospravljeno, pa, da je vse na svojem mestu. Ampak mi preprosto, ob službi in dveh mulcih ne znese več. Zadovoljna sem že, da ni posode videt, pa da so igrače nabasane v enem kotu in ne po celem stanovanju. user posted image
Približno enkrat na teden mi rata, da vsaj za silo spravim zadeve pod kontrolo (da se vsaj kopalnica sveti, na to sem namreč najbolj občutljiva) user posted image .. Ostalo pa kakor uspem. Včasih je pri nas glih tako, kot bi bomba treščila...

No, ampak danes imam dopust glih temu namenjen... user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Voziček za tek
Melanie_

Prosim za malce pomoči. Z možem sva aktivna in razmišljava o nakupu vozička za tek in ker nimava izkušenj naprošava vas (upava, da jih imate vi) da nama pomagate kateri je najboljši.

Thule GLIDE2 (0%)

Thule URBAN GLIDE 2 (0%)

Baby Jogger SUMMIT X3 (0%)

Cybex Avi Sport (100%)


Število vseh glasov: 1

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!