CSD (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Spark -> CSD (17.12.2012 17:58:09)

Oddala sem vlogo za OD, pa me zanima na kateri dan bodo pogledali stanje na računu (dan ko sem vlogo oddala, ali dan ko bodo vlogo obravnavali)?




petea -> RE: CSD (17.12.2012 18:21:23)

ko si oddala vlogo:
- torej, če si oddala osebno ali s priporočeno pošto oz. v elektronski obliki, se upošteva datum oddaje vloge,
- če si poslala z navadno pošto, se gleda datum, ko CSD prejme vlogo




Spark -> RE: CSD (17.12.2012 18:37:28)

To pomeni če sem oddala vlogo 03.12.2012 in sem imela na računu več denarja, bodo januarja ali ko bodo obravnavali vlogo pogledali stanje 03.12.2012, čeprav takrat ne bom več imela denarja na računu. Joj, sem zakomplicirala.




poli* -> RE: CSD (17.12.2012 18:39:33)

Na to vprašanje je bilo že vrsto odgovorov (2 različna) in je odvisno od centra do centra.
Na našem centru gledajo stanje računa na dan, ko oni rešujejo odločbo, drugje pa gledajo na dan vložitve vloge.

V bistvu je najbolje, da imaš na dan vložitve "prazen" račun in potem vse do takrat, ko dobiš odločbo.[sm=smiley36.gif]

Sam, to je pa res ena večjih neumnosti, ki so se jih izmislili.... seveda, saj jim je treba vsaj kakšen procent kje napraskati, da bomo dobili manj OD.... narobe svet.




petea -> RE: CSD (17.12.2012 19:05:57)

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Na to vprašanje je bilo že vrsto odgovorov (2 različna) in je odvisno od centra do centra.
Na našem centru gledajo stanje računa na dan, ko oni rešujejo odločbo, drugje pa gledajo na dan vložitve vloge.

V bistvu je najbolje, da imaš na dan vložitve "prazen" račun in potem vse do takrat, ko dobiš odločbo.[sm=smiley36.gif]

Sam, to je pa res ena večjih neumnosti, ki so se jih izmislili.... seveda, saj jim je treba vsaj kakšen procent kje napraskati, da bomo dobili manj OD.... narobe svet.



poli*,
zakon (ZUPJS) je jasen, gleda se datum oddaje vloge; da ti ne bo treba iskati, pripenjam 19. člen tega zakona:

'19. člen
Premoženje se upošteva tako, da se dohodki oseb povečajo za fiktivno določen dohodek, in sicer v višini letnega zneska obresti, izračunanih od vrednosti premoženja, ki se upošteva po tem zakonu na dan vložitve vloge, razen pri ugotavljanju upravičenosti do denarne socialne pomoči, varstvenega dodatka, subvencije najemnine, pravice do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev in do pravice do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje. Pri tem se upošteva povprečna letna obrestna mera za gospodinjstva za vezane vloge nad 1 letom do 2 leti za leto pred letom vložitve vloge po podatkih Banke Slovenije. Če med vložitvijo vloge podatek o tej obrestni meri še ni na voljo, se upošteva podatek za predpreteklo leto.'



Pa še podrejeni pravilnik v 9. členu to še podrobneje opiše:

'9. člen
Kot vrednost premoženja se upošteva njegova vrednost na dan vložitve vloge, v primeru pridobitve premoženja po vložitvi vloge do izdaje odločbe, pa na dan pridobitve, oziroma vrednost, ki je razvidna iz listin iz 4. člena tega pravilnika.'


Spark,
pridobiti morajo stanje na bančnih računih na 3.12.2012.

P.S.: Če imaš na TRR plače, ti jih ne smejo šteti v premoženje (3. člen pravilnika).




Paštetka -> RE: CSD (17.12.2012 19:42:16)

Meni so upoštevali tisti dan, ko sem oddala vlogo.




Spark -> RE: CSD (17.12.2012 19:47:35)

Hvala. Na dan oddaje vloge sem imela denar na računu, sedaj pa ga nimam več. Pa nisem na to sploh pomislila, mi je danes kliknilo. Sem zaj....




Paštetka -> RE: CSD (17.12.2012 20:14:10)

Saj šteje samo varčevalni račun, ne trr s plačo.




LuLu -> RE: CSD (17.12.2012 20:29:27)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Saj šteje samo varčevalni račun, ne trr s plačo.
Meni so na odločbi za OD, izdani prejšnji mesec upoštevali sinov in moj račun, ki je bil prazen, na sinovem pa 8 eur. in izačunali obresti letne.. 30 centov, nekaj takega. Ni noben račun varčevalni.




petea -> RE: CSD (17.12.2012 20:31:03)

Paštetka,
naša družina nima odprtega nobenega varčevalnega računa, pa so mojemu dragemu (pri letošnjem obračunu) upoštevali prihranke v višini nekaj 10 €; ni druge razlage, kot da so upoštevali stanje na TRR (razliko med stanjem in zadnjo plačo);

na TRR se nakazujejo tudi potni stroški, malica ..., ki niso obdavčljivi dohodki, tako da mogoče te prihodke obravnavajo kot premoženje




takotako -> RE: CSD (17.12.2012 20:37:17)

eno res butasto ?.... ali gledajo razpoložljivo stanje- ali gledajo sam tisto kar si v plusu?




Paštetka -> RE: CSD (17.12.2012 20:40:45)

[sm=zmeden.gif] meni niso nič upoštevali. Vsaj ne, da bi videla. Imam odločbo v pisarni in bom pogledala jutri.
So mi pa upoštevali obresti na mojem in moževem TRR, obresti + stanje na varčevalnem pri vseh (otroci in najin z možem).

Petea, to pridejo obresti za celo leto. Ziher je 10 € obresti. Jaz sem tudi nekje toliko imela [sm=smiley36.gif]. In to ptem dajo pod prihodek, ker si zaslužila na svojem denarju [sm=smiley36.gif]




Paštetka -> RE: CSD (17.12.2012 20:45:45)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Saj šteje samo varčevalni račun, ne trr s plačo.
Meni so na odločbi za OD, izdani prejšnji mesec upoštevali sinov in moj račun, ki je bil prazen, na sinovem pa 8 eur. in izačunali obresti letne.. 30 centov, nekaj takega. Ni noben račun varčevalni.


Saj to so obresti. Obresti upoštevajo na vseh računih. Spark pa sprašuje o stanju, denarju na računu. Tega ne upoštevajo. Ma sem 99,9 % da ne.




LuLu -> RE: CSD (17.12.2012 20:53:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Saj šteje samo varčevalni račun, ne trr s plačo.
Meni so na odločbi za OD, izdani prejšnji mesec upoštevali sinov in moj račun, ki je bil prazen, na sinovem pa 8 eur. in izačunali obresti letne.. 30 centov, nekaj takega. Ni noben račun varčevalni.


Saj to so obresti. Obresti upoštevajo na vseh računih. Spark pa sprašuje o stanju, denarju na računu. Tega ne upoštevajo. Ma sem 99,9 % da ne.
Ja, obresti so upoštevali. Mene je zmotlo to, ko si napisala varčevalni račun. To se posebej odpira tak račun. Nikoli ga nisem imela, pa ne vem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




petea -> RE: CSD (17.12.2012 20:53:46)

Paštetka,
ne, niso obresti. Le-te so navedene posebej, kot prihodki, v višini nekaj centov.


V tabeli premoženje pa je postavka 'prihranki'.


Sem šla preverit v odločbo.




Paštetka -> RE: CSD (17.12.2012 21:01:45)

Hehe, ti sploh ne veš, da ima mož še en račun. [sm=jezicek.gif]. No, zdaj se pa ne morem učakat jutri da pogledam.
Kako ti pa potem prihranke računajo s TRR? Kaj pa če plačo tisti dan dobiš? [sm=zmeden.gif]
Jaz vem, da sem precej stvari prodala preko Bolhe in je šlo vse na TRR, kjer imam plačo, pa mi niso ničesar zraven prišteli oz. šteli pod prihodke ali premożenje, razen obresti.




josephine27 -> RE: CSD (17.12.2012 21:18:26)

Kako ti pa potem prihranke računajo s TRR? Kaj pa če plačo tisti dan dobiš? user posted image


Ti paš še plačo štejejo med prihranke oz. obresti od nje. Vsaj meni so jo lani, vključno z Božičnico, k sem jo dobila 2 dni prej na račun.[sm=hudicek1.gif]




Paštetka -> RE: CSD (17.12.2012 21:28:12)


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Kako ti pa potem prihranke računajo s TRR? Kaj pa če plačo tisti dan dobiš? user posted image


Ti paš še plačo štejejo med prihranke oz. obresti od nje. Vsaj meni so jo lani, vključno z Božičnico, k sem jo dobila 2 dni prej na račun.[sm=hudicek1.gif]

Ne me basat,ker je to skoraj nemogoče. [sm=zmeden.gif] pa saj plačo imaš itak zajeto pod prihodke. Ne morejo ti še potem 1x plačo dati zraven.
Obresti ja, samo višino plače pa verjetno ne. Isto je z božičnico, regresom. Vse to se bo štelo pod prihodke za naslednje leto.
Čisto ste me zmedle.




LuLu -> RE: CSD (17.12.2012 21:30:54)

Kaj si ti nor [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] 
Že celo leto se tukaj ponavljajo iste teme, kak se kaj računa... a res na RR ni nobene, ki bi delala na CSD ali njen mož ali sestra ali teta,... da bi to enkrat za vedno razjasnili?




nananaja -> RE: CSD (17.12.2012 21:31:28)

prihranke na osebnem računu izračunajo tako, da od stanja na računu (zdaj vidim da na dan vloge) odštejejo eno višino periodičnega nakazila. prihranki se štejejo v premoženje, torej se upoštevajo ''obresti''.

Mi smo vlogo za vrtec oddali v petek. Bom videla, kako bo na odločbi, saj sem jaz imela na računu več kot eno plačo, sem v torek dobila eno dotacijo pa tega nisem opazila, mož je imel skoraj prazen račun. Ampak zdaj za vrtec bomo tako malo nad mejo, bolj sem pazila pri otroškem dodatku, da smo bili za 0,17% pod mejo.




Adelina -> RE: CSD (17.12.2012 22:44:45)

Pa saj, tisto kar imaš na računu na dan oddaje vloge-plačo ali karkoli pač- obračunajo teh njihovih 3,41% dobička, ki jih imaš kao od "prihrankov" na računu.
Moj je tudi lani imel na računu lep kupček, ker je ravno dobil odpravnino, ki je potem itak takoj ni bilo več, ker je odprl s.p. No, ampak lani so mu obračunali dobiček oz. obresti na ta denar, letos se pa ta isti denar šteje še pod prihodke.




petea -> RE: CSD (18.12.2012 8:12:28)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Hehe, ti sploh ne veš, da ima mož še en račun. [sm=jezicek.gif].



Ker je na odločbi bila postavka prihranki, zdaj še vedno nismo oddali vloge za naslednje leto, dokler ne bi ugotovila, kje bi naj imeli dodatno premoženje. [sm=smiley36.gif]

Tako sem prejšnji teden gnjavila mojega dragega, da naj gre na eno banko, kjer je v mladih letih odprl varčevalni račun in dvigne tisto, kar je še gor, pa se je izkazalo da je račun prazen [sm=smiley13.gif] , tako da ga je lahko le zaprl. Jaz pa sem že imela pripravljen spisek idej, za kaj bi lahko namenili to skrito zalogo ...

Potem je šel še na DURS vprašat, kje bi naj imel še odprte račune, pa so mu povedali, da ima samo še TRR, na katerega prejema osebne dohodke.
Tako ni druge razlage kot ta, da so upoštevali višek nad zadnjimi periodičnimi prihodki.






poli* -> RE: CSD (18.12.2012 9:53:21)

Petea- hvala za citiran zakon- se več kot očitno dogajajo nepravilnosti! V oktobru sem dala notr za OD, dobila novembra- in glej ga zlomka, na svojem TRR sem imela 5€, od katerih so naračunali prihodek- od moža sva pravočasno vse ven dvignila. Nimava varčevalnih računov (sem oba zaprla ravno zaradi tega).
Ko sem konec aprila (okrog 27.4) dobila odločbo za vrtec, je imel mož po plači (!) še 200€ gor, pa so mu na tisto izračunali obresti- ja kje je še 15.5- pa do takrat je tut treba preživet,ane?!

Eno je zakon, drugo pa delajo.




petea -> RE: CSD (18.12.2012 10:26:51)

poli*,
morajo se držati zakona, drugače tega ne morejo pričakovati od nas [sm=zmeden.gif]

(zadnji) periodični prihodki se NE smejo šteti kot premoženje, seveda pa se večina ljudi ne pritoži, če to ne vpliva na določitev razreda





Saj vem, da so uradniki takšni in drugačni, samo v zadnjih letih res dobivam 'trdo kožo' ob urejanju raznoraznih zadev

Tudi sama sem na CSD že večkrat dobila napačne informacije, tako da sedaj prej drugje poizvem določene zadeve.

Niso pa nekatere druge inštitucije nič boljše, sploh tiste, povezane z zdravstvom. Bi lahko napisala kar nekaj izkušenj, ki bi sodile v rubriko 'Saj ni res, pa je!'.





Paštetka -> RE: CSD (18.12.2012 17:26:27)

Evo, sem preverila svojo odločbo. Definitivno ni gor TRR-ja, ne mojega, ne moževega. V tabeli dohodkov so le obresti otrok iz naslova varčevalnega računa. V tabeli premoženja pa so pod prihranki le: tistih par centov varčevalnega računa otrok in najinega, kar sem pustila in nisem dvignila.

Nikjer niso prikazani nobeni prihranki z naslova TRR računov. Niti obresti TRR računov kamor nama gre plača in ostali prilivi, niso zajete v nobeni tabeli.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>