|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
27.11.2012 14:49:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 16:24:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Zanimivo, tudi v naši družini nihče nikoli ni bil v partiji, pa zaradi tega nikoli ni bilo kakih težav. Veliko družin sem pravzaprav poznal, kjer ni bil nihče aktiven v KP, pa se ne spomnim, da bi zaradi tega imeli kake težave z režimom, samo zaradi tega dejstva že ne. Res je sicer, da so vodilne kadre nastavljali bolj kot ne po partijskih linijah, a to isto počnejo trenutni vladajoči tudi danes.



Vice o Titu smo si pa vseeno šepetaje pripovedovali......in za zaprtimi vrati.....user posted image

Bilo je lepo....ker smo bili mladi.....in na otroštvo in mladost imamo običajno lepe spomine.....da je obstajal Goli otok smo zvedeli kasneje.....pač, tudi to je bilo del Jugoslavije, ne samo Tito, ki boža pionirčke, ne samo solidarnost, bratstvo in enotnost ter službe za vse, za tiste, ki delajo in za tiste, ki ne delajo......

Startaske in Lučka....to pa je bilo zakon......user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 27.11.2012 16:25:30 >

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 16:28:47   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
- mama in teta sta se z vzdihi pogovarjale o pevcu, ki je prepeval Juuuuulii, meni je bil pa totalen polizanec user posted image .




ime mu je Daniel Popović, že več let pa živi nekje v okolici Domžal ... user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 17:31:12   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Res je, na svojo takratno domovino smo bili ponosni. Ljudje so imeli službe, ne pomnim, da bi takrat kakemu direktorju padlo na pamet, da delavcu ne bi plačeval prispevkov.
Imam pa občutek, da je bilo tudi dosti več solidarnosti med ljudmi, kot je danes.


To je bistvena razlika z danes - sicer so nam prali možgane, ampak tudi v pozitivn smer.

Pomanjkanje je bilo takrat in je danes - ker je vse relativno.

Lačni nismo bili, ne takrat, ne danes.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 18:05:17   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Vice o Titu smo si pa vseeno šepetaje pripovedovali......in za zaprtimi vrati.....user posted image




Kaj pa vem, mi smo si jih kar naglas, vsekakor bolj kot si jih danes o kakem aktualnem voditelju ..... sem bil najstnik, ko je Tito umrl. Spomnem se, da so ljudje dejansko jokali. Nisem takrat najbolj dojel, zakaj, ampak ni se mi zdelo, da bi bili žalostni pod prisilo. Ali narejeno.
Da, za Goli otok smo seveda slišali, že takrat. Za povojne poboje tudi. Za nas je bilo to takrat del zgodovine, tako kot vojna. Nekaj, kar se je zgodilo, a nas ne ogroža.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 18:46:18   
josephine27
Jaz se bolj slabo spomnim. Sem zadnja generacija pionirjev.

Spomnim se, da smo bili na kapice in rutke zelo ponosni in na pamet smo se naučili zaprisego. Spomnim se priprav in komemoracije pred spomenikom padlih v NOB. Vsi, ki smo lahko nastopali smo si šteli v čast, ker je tovarišica ( učiteljica) izbrala samo tiste, ki so res obvladali svojo pesmico na pamet. Spomnim se, da je bil 29 november prav poseben praznik. V bistvu zgleda, da imam še vedno neko povezavo z njim, ker ko sem zadnjič dobila datum zobozdravnika sem že hotla protestirat, da naj mi da drug datum, ker je praznik. Pa še dobro, da sem se ugriznila v jezik. Ah mogoče je kriva lunauser posted image

Nad tablo v šoli je visela Titova slika in spomnim se, da je bila prva kontrolna naloga v prvem razredu pri družbi o Titu, druga pa o Francetu Prešernu. To pa zato, ker sem obe dobila 1 in sem se potem mogla ekstra učit, da sem to popravilauser posted image . Prvi maj je bil zelo pomemben praznik. Vsi smo šli peš na bližnjo goro, tam je bil piknik. V šoli je vedno nosil darila dedek mraz. V šolo smo od prvega razreda naprej lahko hodili sami in peš, pa smo se pri tem počutili svobodne in varne. Pri malici smo obvezno dobili florove tabletke, ki jih nihče ni maral in smo jih potem skrivali po vseh kotih.

Starši so švercali iz italije stvari, ki se jih ni dalo dobiti pri nas. Sošolka je imela gotto barvice, ki jih je mama, ki je delala v italiji prinesla in vsi smo ji to zavidali. V šoli smo imeli peči na drva in namesto telovadbe smo v jesenskih mesecih največkrat pospravljali drva z dvorišča v kurilnico. Pa fajn je bilo ker nam je tudi kakšna druga ura odpadla in so nas poslali pospravljat drva.
He he si skoraj ne morem predstavljat kako bi na to reagirali otroci sedaj.

_____________________________



(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 19:13:26   
aprilčica07
Spomnim se, da smo obleke kupovali preko meje, v Italiji. Je bil cel podvig it v šoping. Mama nama je nakupla kavbojk, majčk in jakn in precej tega sva z bratom v avtu mogla nase navlečt , itak, da obvezno pred mejo. Sva sedela v avtu, oblečena v dve majci, jakno bundo in dvojne ali pa trojne kavbojke... user posted image

Kavo smo vedno tudi preko kupovali, pa kinder merandine, ki so mi ble takrat nebeško dobre, pa čingumije, bigbubble, ali neki takega. Ali pa Brooklyn, in sem si jih cel paket hkrati v usta natlačila.

Pa kako smo švercali. Joj, v vsakem kotičku avta je bil denar, pa po mojih in bratovih žepih tudi. Pa ko smo kupovali kaj večjega oz dražjega, smo to obvezno delali, ko je zunaj lilo. Tle je veljalo pravilo, da takrat cariniki "počivajo"user posted image

Lepi spomini.user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 19:16:17   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


Kaj pa vem, mi smo si jih kar naglas, vsekakor bolj kot si jih danes o kakem aktualnem voditelju ..... sem bil najstnik, ko je Tito umrl. Spomnem se, da so ljudje dejansko jokali. Nisem takrat najbolj dojel, zakaj, ampak ni se mi zdelo, da bi bili žalostni pod prisilo. Ali narejeno.
Da, za Goli otok smo seveda slišali, že takrat. Za povojne poboje tudi. Za nas je bilo to takrat del zgodovine, tako kot vojna. Nekaj, kar se je zgodilo, a nas ne ogroža.



Seveda smo ljudje jokali.....jaz sem bila v prvem razredu, ko je umrl.....in še zdaj se spomnim prvega občutka, ko je Tomaž Terček v solzah sporočil, da je Tito umrl.....prvo, kar sem pomislila...."Vojna, bo.....Nemci nas bodo napadli.".....

V bistvu res nobene bistvene razlike.....takrat politična indoktrinacija, danes potrošniška indoktrinacija......takrat smo pomislili, da nas bo zunanji sovrag napadel, če je Tito umrl....danes pa takoj pomislimo, da če nam država vzame 18 EUR otroškega dodatka na mesec, da ne bomo mogli preživeti meseca, čeprav nam vseeno še 2000 EUR ostane.....

Drugače pa jaz imam na sprejem v pionirje in mladince tudi fajn spomine.....pač pričakovnje in občutek, da nekaj postaneš, da nekomu pripadaš, je fajn občutek......pa pesmi iz tistega časa so mi tudi fajn, Jugoslavija, Druže Tito mi ti se kunemo, Računajte na nas sploh.....

Pa v časih visoke inflacije vem, da so najbolj obogateli skladiščniki,.....samo to je bilo že v času po Titovi smrti....user posted image


(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 19:17:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07



Lepi spomini.user posted image


Zanimivo, da je večina lepih spominov iz Jugoslavije vezana ravno na šverc iz kapitalističnih držav.....user posted image

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 19:27:06   
aprilčica07
Pa za dan JLA smo nastopali v bližnji vojašnici. Kako smo bli ponosni, ko smo jim tam peli... user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 19:57:41   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Pa za dan JLA smo nastopali v bližnji vojašnici. Kako smo bli ponosni, ko smo jim tam peli... user posted image user posted image


Ja res....pa kak je bilo lepo gledati tiste 18 in 19 letne vojake, običajno so bili temnolasi, temnih oči, v lepi uniformi (samo SS uniforma mi je po designu bila lepša od uniforme vojakov in oficirjev v JU vojski) me pa v začetku pubertete......vau....smo se jim nastavljale......user posted image

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 20:00:58   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

....smo se jim nastavljale......user posted image
A res? user posted image
Meni so tak šli na živce. Smo živeli blizu vojašnice in nonstop so žvižgali, ko so šli mimo avtobusne postaje, me pa čakale na avtobus. "Ej, malena!" user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 21:18:54   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

....smo se jim nastavljale......user posted image
A res? user posted image
Meni so tak šli na živce. Smo živeli blizu vojašnice in nonstop so žvižgali, ko so šli mimo avtobusne postaje, me pa čakale na avtobus. "Ej, malena!" user posted image

Jaz nisem bila tako fina.....in pri 12 letih mi je znizanje godilo......user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: domača naloga - jugoslavija
27.11.2012 21:27:04   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz nisem bila tako fina.....in pri 12 letih mi je znizanje godilo......user posted image
Ma kaki fina... to je bilo VSAK DAN... na koncu res dosadi. Pa še kdaj popoldan.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: domača naloga - jugoslavija
28.11.2012 8:31:12   
alda
Ma ta boljš po teh nastopih in unih vajah Nič nas ne sme presenetiti je bil "partizanski golaž" in črni kruh!!
Njami user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: domača naloga - jugoslavija
28.11.2012 10:06:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ma ta boljš po teh nastopih in unih vajah Nič nas ne sme presenetiti je bil "partizanski golaž" in črni kruh!!
Njami user posted image user posted image


Ta partizanski golaž po "obrambnem dnevu" je bil meni super....sem vedno šla po repete.....

Pa streljanje za oceno v srednji šoli pri obrambi....smo šli na strelišče in smo dobili v roke puško M-48 in 5 x smo streljali v tarčo 100 m pred nami.....seveda skoraj nihče ni zadel nobenega zadetka in smo dobili skoraj vsi cvek.....potem pa smo v šoli, v kleti, popravljali kar nekajkrat te ocene, z zračno puško, da smo dobili 4 ali 5.....user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: domača naloga - jugoslavija
28.11.2012 11:14:33   
Luni
Ja, z nostalgijo se spominjam: lepi časi. Pa ne, da je zdaj toliko slabše, ampak DRUGAČE: materialistično, kapitalistično, goljufivo, lažnivo, manipulatorsko... Tudi jaz izhajam iz obrtniške družine, ni nam bilo lahko, cela družina je delala dobesedno za kruh. Oče je zavrnil mesto v partiji, ampak zaradi tega  nismo trpeli, pač mu je kakšna ugodnost šla mimo, ampak nikdar ni delal težav iz tega, pa itak je bil človek kompromisov, tako da je z vsakim dobro shajal. Pa takrat je bil (oče), danes ga ni več, že 12 let....Pionirčki, mladinci, mladinska soba, mladinske žurke brez birokratskih zapletov. Bazooka, vodena lučka mandarina za 7 din, kinder lada -ala eurokrem- v kozarčku, DR.romani-miniaturni, pa še in še in še. Tito, mi ti se kunemo, od Vardara pa do Triglava, aaaahhhhhhhhhhh, ...za zakletvu Titu sam spevala stih.-....-Računajte na nas....


_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: domača naloga - jugoslavija
28.11.2012 13:51:46   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ma ta boljš po teh nastopih in unih vajah Nič nas ne sme presenetiti je bil "partizanski golaž" in črni kruh!!
Njami user posted image user posted image


Ta partizanski golaž po "obrambnem dnevu" je bil meni super....sem vedno šla po repete.....

Pa streljanje za oceno v srednji šoli pri obrambi....smo šli na strelišče in smo dobili v roke puško M-48 in 5 x smo streljali v tarčo 100 m pred nami.....seveda skoraj nihče ni zadel nobenega zadetka in smo dobili skoraj vsi cvek.....potem pa smo v šoli, v kleti, popravljali kar nekajkrat te ocene, z zračno puško, da smo dobili 4 ali 5.....user posted image


Mi smo mogli tega vraga od M-48 razstaviti in sestaviti za oceno, pri čemer nas je profesor štopal s štoparico. Streljala sem pa vedno zelo dobro user posted image

Pa STM smo tudi imeli, v OŠ pa DMV.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 28.11.2012 13:53:56 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: domača naloga - jugoslavija
28.11.2012 14:08:59   
mika
ne pomnim, da bi takrat kakemu direktorju padlo na pamet, da delavcu ne bi plačeval prispevkov.


Moj oče je pred kakšnim mesecem ugotovil, ko si je dal izračunat pokojnino, da mu za leto in pol tujine niso plačevali prispevkov.....pravzaprav so plačevali prispevke, od jugoslovanskega dela plače, deviznega pa ne. Devizni del plače pa je imel visok, očitno pa na črno. Sicer ima izpiske za devize posebej,, gor pa ne pišejo odtegljaji

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: domača naloga - jugoslavija
28.11.2012 14:11:25   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ma ta boljš po teh nastopih in unih vajah Nič nas ne sme presenetiti je bil "partizanski golaž" in črni kruh!!
Njami user posted image user posted image


Ta partizanski golaž po "obrambnem dnevu" je bil meni super....sem vedno šla po repete.....

Pa streljanje za oceno v srednji šoli pri obrambi....smo šli na strelišče in smo dobili v roke puško M-48 in 5 x smo streljali v tarčo 100 m pred nami.....seveda skoraj nihče ni zadel nobenega zadetka in smo dobili skoraj vsi cvek.....potem pa smo v šoli, v kleti, popravljali kar nekajkrat te ocene, z zračno puško, da smo dobili 4 ali 5.....user posted image


Mi smo mogli tega vraga od M-48 razstaviti in sestaviti za oceno, pri čemer nas je profesor štopal s štoparico. Streljala sem pa vedno zelo dobro user posted image

Pa STM smo tudi imeli, v OŠ pa DMV.



kdaj se je pa nehala obramba in streljanje, ker mi tega nismo imeli

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: domača naloga - jugoslavija
28.11.2012 14:18:15   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Mi smo mogli tega vraga od M-48 razstaviti in sestaviti za oceno, pri čemer nas je profesor štopal s štoparico. Streljala sem pa vedno zelo dobro user posted image

Pa STM smo tudi imeli, v OŠ pa DMV.


O, nejcko, kakšen domet imaš ti. Samo res... Jst se tega sploh nisem spomnila. Kaj je bilo že STM za božjo voljo?? DMV vem, ampak STM. To pa ne bo šlo. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: domača naloga - jugoslavija
28.11.2012 14:20:07   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: mika


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ma ta boljš po teh nastopih in unih vajah Nič nas ne sme presenetiti je bil "partizanski golaž" in črni kruh!!
Njami user posted image user posted image


Ta partizanski golaž po "obrambnem dnevu" je bil meni super....sem vedno šla po repete.....

Pa streljanje za oceno v srednji šoli pri obrambi....smo šli na strelišče in smo dobili v roke puško M-48 in 5 x smo streljali v tarčo 100 m pred nami.....seveda skoraj nihče ni zadel nobenega zadetka in smo dobili skoraj vsi cvek.....potem pa smo v šoli, v kleti, popravljali kar nekajkrat te ocene, z zračno puško, da smo dobili 4 ali 5.....user posted image


Mi smo mogli tega vraga od M-48 razstaviti in sestaviti za oceno, pri čemer nas je profesor štopal s štoparico. Streljala sem pa vedno zelo dobro user posted image

Pa STM smo tudi imeli, v OŠ pa DMV.



kdaj se je pa nehala obramba in streljanje, ker mi tega nismo imeli



Ne vem, po moje z razpadom Juge. Se je pa poučevala le v 1. letniku, če se prav spomnim.
Vem, da ko sem jaz prišla na faks (91. leta jeseni), se je govorilo, da kakšno srečo imamo, ker ni več predmeta marxizem, torej predvidevam, da se je z Jugo malo tudi predmetnik v šolah spremenil.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: domača naloga - jugoslavija
28.11.2012 14:21:02   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Mi smo mogli tega vraga od M-48 razstaviti in sestaviti za oceno, pri čemer nas je profesor štopal s štoparico. Streljala sem pa vedno zelo dobro user posted image

Pa STM smo tudi imeli, v OŠ pa DMV.


O, nejcko, kakšen domet imaš ti. Samo res... Jst se tega sploh nisem spomnila. Kaj je bilo že STM za božjo voljo?? DMV vem, ampak STM. To pa ne bo šlo. user posted image


STM= samoupravljanje s temelji marxizma

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: domača naloga - jugoslavija
28.11.2012 14:22:21   
ZARA
UUUUU, jaaaaaa. STM. Ojej, saj res. Marksizem. O, Bog, samo nakladanje in piflarija.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: domača naloga - jugoslavija
28.11.2012 14:26:42   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

UUUUU, jaaaaaa. STM. Ojej, saj res. Marksizem. O, Bog, samo nakladanje in piflarija.



Poudarek je bil na samoupravljanju, marxizem pa je bil potem un splošni predmet na faxu. Ker to je pa že malo višji nivo, samoupravljanje pa je relevantno za delavce.
Je bilo to v nulo poštimano, veš. user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Varanje
binyy

Ali bi prevarali svojega partnerja,če le ta nebi nikoli izvedel?

da, takoj (7%)

ne, nikoli (58%)

mogoče (11%)

ne vem (18%)

sem ga že (6%)


Število vseh glasov: 290

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!