|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 8:35:08   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Še imam jaz eno vprašanje, kdaj pa je otrok dovolj velik za jahača?


Misliš sedež 15 - 36 kg?(včasih so bili to res samo jahači brez naslona, danes pa so večinoma s hrbtnim naslonom) Kopiram svoj odgovor iz ene stare teme:
Če je otrok dovolj velik, da pasovi potekajo tako, kot je treba, potem načeloma ni ovire, da ne bi uporabljali sedeža 15-36 kg. Ampak se je potrebno zavedati, da je v tem sedežu otrok precej svoboden. Avtomobilski pas otroka ne sili, da je pri miru. Zato se velikokrat zgodi, da otrok nekam smukne, da si pas prestavi,...skratka - mi našega starejšega kljub temu, da je bil pri 2 letih in pol dovolj velik, nismo dali v tak sedež, pač pa kupili raje še en sedež 9-36 kg, kjer je še danes, pri dobrih treh letih še vedno pripet s pasovi avtosedeža. Tako da - ti sedeži so precej bolj prostorni in večji od sedežev 9-18 kg in zato primerni za večje otroke. Ocene imajo nekateri dobre, drugi pa pač povprečne, ampak ob pravilni uporabi še vedno dovolj varne! Tako da ti svetujem, da teh testov ne jemlješ za sveto - so neka orientacija, ne morejo pa biti edino merilo. Aja, še to - otrok iz varnostnih razlogov (pa v bistvu tudi odrasli) v avtosedežu naj ne bi bil oblečen v bunde oz. neka debela oblačila. Pri takšni uporabi avtosedeža ti nek super rezultat na testih bore malo pomaga. No, pa smo spet pri pravilni uporabi, ki je daaaleč najpomembnejši kriterij varnosti.


< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 19.10.2012 8:36:30 >

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 8:43:39   
uškinamama
Kar se pa tiče Recara Y.S. -žal nimate kaj storiti, ker je sedež dejansko precej ozek.


Mi lahko svetujete jahača. Smo kar pogosto na poti .Mali ima sedem let, 125 /25 . Velikokrat tudi zaspi, tako, da iščem varen, udoben jahač. Obvezno z bočnim naslonjalom za glavo.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 11:18:06   
zaspancek1
Hm, nekaj na to temo smo pisale tu:
http://www.ringaraja.net/forum/Avtosedež_skupine_II%2FIII_kateri%3F/m_5948417/tm.htm

Sicer pa smo mi še vedno pri starih sedežih - novega očitno ne bomo potrebovali, tako da novih izkušenj s temi 15-36 kg avtosedeži nimam. Mogoče pa bo katera druga kaj napisala, npr. kako se obnese Concord (ki je res med večjimi in širšimi sedeži)?

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 19.10.2012 11:20:58 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 14:23:18   
Tutan
Uška, a ti misliš avtosedež III.starostne kategorije (ki ima tudi naslon za glavo) ala naš Cybex, ali misliš Jahača - tisti spodnji del za v avtu, ki se delno pritrdi z pasovi?
Ker te ne razumem, oziroma ne vem, ali imajo jahači naslon? user posted image
Glej lahko ti povem, da je Cybex dovolj širok - naš ima cca 22kg pa centimetrov nekje 124 (122cm nazadnje junija, tako da tam -tam) - pa ima še ogromnoooo prostora. Če ste dosti na poti, se Cybex za malenkost tudi nagne (to je nam bilo precej pomembno, ker se redkokateri te starostne skupine).
Če pa misliš jahač kot jahač - za moje pojme 7.letnik še ni za v jahača, mogoče na kratke relacije, definitivno pa na dolge trpi (recimo mi se peljemo 5ur v eno smer - si ga ne predstavljam na jahaču, res ne, pa čeprav še nima 7.let), je koj fino, da ima za glavico naslonit.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 14:40:59   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


Velikokrat tudi zaspi, tako, da iščem varen, udoben jahač. Obvezno z bočnim naslonjalom za glavo.



Tutan, to iščem samo ne vem kako se reče - pomojem jahač. Lahko pa da se motim user posted image . Skratka ta recaro ys , ki ga imamo je do 36 kg (malo morgen) Zato iščem (po mojem ) jahača z naslonjalom user posted image

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 19.10.2012 14:42:50 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 14:47:48   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


Velikokrat tudi zaspi, tako, da iščem varen, udoben jahač. Obvezno z bočnim naslonjalom za glavo.



Tutan, to iščem samo ne vem kako se reče - pomojem jahač. Lahko pa da se motim user posted image . Skratka ta recaro ys , ki ga imamo je do 36 kg (malo morgen) Zato iščem (po mojem ) jahača z naslonjalom user posted image



Samo ti imaš kombinirane starostne skupine, kajne? od 9.mesecev dalje? Potem logično da je precej ožji od III starostne skupine avtosedežev (ki so pa res na začetku velikokrat preširoki in jaz si 15kilskega skorajda ne bi upala tam not tlačit, ker bi kar plaval not)? Ti pomojem misliš to, kar mislim jaz, samo ti temu praviš drugače, kot jaz, na koncu pa obe misliva isto user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 14:49:47   
Tutan
Jaz govorim o tem http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=237816 user posted image

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=237415

< Sporočilo je popravil Tutan -- 19.10.2012 14:50:28 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 14:53:12   
uškinamama
Tutan, ja to user posted image . Govorimo o istem. A to ni jahač? Otrok je pripet s pasovi avromobila, je tako?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 14:55:19   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Tutan, ja to user posted image . Govorimo o istem. A to ni jahač? Otrok je pripet s pasovi avromobila, je tako?



Tako tako. To ni jahač user posted image

Jahač je tole http://www.google.si/search?q=jaha%C4%8D&hl=en&prmd=imvnsfd&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=n02BUJ7hC4bFswaKoIDgCw&ved=0CD8QsAQ&biw=1280&bih=856

Pa ne una bejba user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 14:59:48   
uškinamama
http://www.ringaraja.net/forum/m_1859443/mpage_1/key_/tm.htm#1859443

ta tema me je zavedla user posted image . Še dobro, da si mi razširila obzorja , da ne bom si delala sramote v trgovini. Tenks.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 15:20:51   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Skratka ta recaro ys , ki ga imamo je do 36 kg (malo morgen) Zato iščem (po mojem ) jahača z naslonjalom user posted image



Če jaz prav razumem, kar si napisala, tvoj otrok še vedno uporablja ta sedež v taki obliki, kot je primeren do 4-ih let?

V opisu lepo piše:
As your child grows, simply remove the harnesses. Your child is then secured by the vehicles 3-point harness.

Torej moraš ti temu sedežu vstran vzet pettočkovni pas, otroka pa privežeš s pasom od avta.

Zdaj ne vem točno, kako je pri Recaru (imamo Storchenmulle, ki je hčerinska firma in je sedež po videzu enak), morda se bo poleg 5-točkovnega pasu odstranila še ena hrbtna blazina, ki bo potem sprostila nekaj prostora.
Ne najdem pametne slike na netu, ampak vseeno poglej TOLE.


Priznam pa, da je ta sedež ožjih od ostalih 15-36 kg, pa stranske zaščite so bolj globoke.

< Sporočilo je popravil *bubi* -- 19.10.2012 15:22:56 >


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 15:30:13   
uškinamama
Bubi ne, ni več pripet s petočkovnim pasom. Smo pobrali obloge ven in je pripet s avtomobilskim pasom. Se pravi da je zdaj v avtosedežu primernemu za otroke od 15 do 36 kg (tako je narisano in napisano na stranici avtosedeža). In dejansko mu je v ramenih preozko, utesnjeno. Sem se odločika, da mu grem po drugega, širšega , kot ga je tutan prilepla.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: a ma kdo tole..
19.10.2012 17:37:20   
Tutan
No, kar se tiče tegale avtosedeža smo se mi odločali med cybexom pa maxi cosijem, pa glede na to, da je cybex z isofixom bolje ocenjen od maxi cosija, pa še cenejši (+ akcija) smo potem vzeli cybexa.
Drugače maš pa teh avtosedežev ogromno, ki so ocenjeni z AG. Maš nekje na prvi strani moj link. Pa otroka vzami zraven, pa če se dosti vozite (to zame pomeni, da greste vsaj 1x mesečno na daljšo turo) - potem obvezno sedež z nagibom naslona (vsaj malenkost), da mu ne glavica plapula sem in tja user posted image
Imamo pa še enga starejšega Rodija za rezervo (dobila od kolegice), pa je v moževem avtu, zgolj kot rezerva, če ga gre on iskat - drugače kar tega pretovarjamo iz enega avta v drug.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 19.10.2012 17:39:26 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?