|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Super radarji - Maribor
25.10.2012 14:05:23   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo




Takimle pametnjakovičem pa prav privoščim, da se enkrat ujamejo na cona 30 trik.



Kalbo, pazi, karma je iz svinjskega mesa user posted image

p.s  vidim da dela cenzura na polno user posted image

Ja to je res. Sam na cona 30 trik se z lahkoto ujame vsak, tud inštruktor vožnje in za moje pojme so tele novodobne cone 30 (ne tiste mimo vrtcev in šol) navadno kasiranje in nič drugega. S prometno varnostjo je pa to svetlobno leto narazen.



Jaz bi se  prva. Meni uspe spregledat tudi izvoz za Pescherio - Gardaland in jo mahnit skoraj do Milana  user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Super radarji - Maribor
25.10.2012 14:22:23   
divna

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78
Sploh ne prilivaš...meni ni jasno v čem je problem. Če bi jih postavili v LJ, sploh ne bi prišlo do štajerske, da jih imajo. Ker pa je seveda v tej zgodbi glavni akter Kangler, pa se vsi tolčejo po prsih, kako butast je in se režijo.


Glej, 30 milijonov bi lahko našel tudi za kak drugi projekt, od katerega bi imel MB več.
Butast? Tega nisem nikoli trdila.


Zakaj pa noben ne zažge policaja, ki ga ulovi na radar in mu v roko da položnico?Zakaj pa tam ni zgražanj?


Veš kaj, če bi v proračun šlo 10%, 90% pa v policajev žep, mislim, da bi bil še večji upor.

Če se gremo privatizcijo, pač prispevak za en semafor in potem nekaj let kasiram. Ni problema user posted image



Če voziš po predpisih, pač ne dobiš položnice. 8000 prekrškov v 60urah je dovolj dober podatek, kakšni vozniki smo, pa naj bodo ti radarji še ne vem kaka butasta ideja.


Butasta ideja ali ne. Odgovorni poudarjajo, da gre za vzpostavitev varnosti v mestu. Tam, kjer so radarji aktivni ni bilo nobenih večjih nesreč, na mestih, ki so zelo nevarna pa radarjev za enkrat še niso postavili. Torej, kaj je zdaj varnost ali kasiranje?

Vsi bi se naj držali omejitev, ja. In ker se ne, so zavohali denar in potem naj to tudi priznajo, ne da bistveni razlog zavijajo v celofan. Varnost v mestu in še kaj drugega bolj perečega, kar se dogaja, ne zanima nobenega na stolčku. Žal.

najbolj smešno pa mi je, ko vidiš komentarje brezposelnih, češ, kako so si ubogi, ker pa so sedaj tudi njih vdarli po žepu in da bo v MB še večja revščina...user posted image


Meni pa ni smešno. Kot rečeno, marsikdo ne želi namenoma delati prekrška, naredi ga, ker se ne znajde. Prometna ureditev se kar naprej spreminja, omejitve tudi in potem še poplava drugih tabel, pa reklamni panojev in ja, spregledaš. In ravno zaradi tega se je varnost poslabšala, ker zdaj vsi vozijo še manj kot 50 in so bolj kot na cesto zatopljeni v svoje merilnike, da ja ne bodo peljali kilometer ali dva/h več.

Sicer pa, lahko Kangler uvede eko cono v mestu za bolj čisti zrak, pa 30 cono za večjo varnost, pa....... , dejstvo pa je, da je v MB čedalje več nezaposlenih in revnih in ti še kmalu peš ne bodo hodili po MB, kaj šele z avti.
Ampak če bi poskrbel za ostale stvari, dvomim, da bi se mu v žep nakapalo toliko cvenka kot se mu je z radarji user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Super radarji - Maribor
25.10.2012 14:34:05   
mika
Odgovorni poudarjajo, da gre za vzpostavitev varnosti v mestu. Tam, kjer so radarji aktivni ni bilo nobenih večjih nesreč, na mestih, ki so zelo nevarna pa radarjev za enkrat še niso postavili. Torej, kaj je zdaj varnost ali kasiranje?


Točno tako. Ko so v Vošnjakovi ul. spremenili režim iz dvosmernega v enosmerni prometi, so postavili v križišču samo znake za prepovedano zavijanje v tisto smer. In valda, če vožiš 10, 15 ,20 let po vošnjakovi gor in poznaš prometni režim, hitro spregledaš novo prom. ureditev. Za nagrado pa je čakal tam policist, ki je vse prekrškarje dosledno kaznoval. Namesto, da bi vsaj za mesec dni dali svetlobne napise ali pa vsaj veliko odsevno tablo, da bi ljudje opazili. Neeeeeeeeeeee......treba jih je bilo ulovit na napakah in pokasirat. Nič hudega, če bi se zaletel v nosprotivozeč avtomobil. Aja, ne bi se ker je takoj na začetku ul. stal policist s 'kaso'.

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Super radarji - Maribor
25.10.2012 15:22:13   
mojamura
http://tvslo.si/predvajaj/dobro-jutro-2-del/ava2.148718391/

od 36:13 dalje


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Super radarji - Maribor
26.10.2012 9:32:15   
tečla
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: tečla

Tudi pred postavitvijo teh radarjev je veiko ljudi vozilo tako da sem se vprašala če so izpit zadeli na loteriji.
Sicer je res da po CPP križišče razveljavi omejiotev, ampak na radarjih je označena hitrost s katero smeš prevoziti križišče,ker ni na vseh radarjih omejitev 70, na nakaterih je tudi 50. Kot sem že rekla prometno signalizacijo je treba spremljat in ja povsod res niso potrebni ti radarji in bi se lahko ta denar (pa še marsi kateri drugi) bolje porabil, a vadalizem zame ni in nikoli ne bo sprejemljiv način reševanja konbfliktov.


Kje na radarju je 70? Je prometni znak? Ker če ni prometni znak si s tistim lahko obrišeš ritko. Dejstvo je, da kržiče razveljavi 70 in od križišča naprej velja 50 do naslednjega znaka 70, torej se odloči, al po CPP, al po Kanglarjevo al postavit znak nedvoumno.
Ne vem, če ste pametnjakoviči lahko sigurni, da v eni uri vožnje ne spregledate vsaj petih znakov. Bi vas rad videl ponovno v avtošoli, je zanimivo in poučno.


Zato ker vozim po predpisih sem pametnjakovič? No prav sem pač pametnjakovič. In ja tudi jaz sem že spregledala zank, Ampak se mi to ne dogaja redno.
Sicer po Ljubljani ne veozim veliko in ne vem kakšna je situacija tam, ampak v MB je vse preveč voznikov bolj zaposlenih z brkljanjem po telefonih kot spremljanjem kaj se dogaja na cesti, tako pa res lahko spregledaš znak.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Super radarji - Maribor
26.10.2012 9:54:23   
mika
Zato ker vozim po predpisih sem pametnjakovič?


bom odgovorila namesto Kalba....ne zato, ker voziš po predpisih, ampak ker misliš, da voziš po predpisih in mislišš, da si nezmotljiva.


(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Super radarji - Maribor
26.10.2012 10:02:28   
tečla
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Zato ker vozim po predpisih sem pametnjakovič?


bom odgovorila namesto Kalba....ne zato, ker voziš po predpisih, ampak ker misliš, da voziš po predpisih in mislišš, da si nezmotljiva.



Jaz VEM da nisem nezmotljiva. In ja sem že plačala kazen za prehitro vožnjo in napačno prakiranja, pa se zaradi tega nisem šla vandalizma. Ker je vandalizem  to ker me moti...In tulijenje da je zaradi postavitve teh radarjev umrla svodoba....
Tudi v trgovinah, poštah, bankah smo pod kamerami pa se nihče ne gre vandalizma in jih uničuje ker jih nekdo nadzoruje. Mimogrede vsak ponudnik interneta ima podatke kdaj je bil uporabnik nazadnje na internetu in sem prepričana da ne samo to kdaj je bil, ampak tudi po kakšnih spletnih straneh je brskal, pa se nihče ne pritužuje in vsi veselo uporabljamo internet.
Se mi lahko zgodi da bom kljub previdnosti dobila domov položnico? JA se mi lahko, ampak bom jezna nase in svojo nepazljivost...Kot sem že rekla vandalizem NI rešitev.

Aja pa zaradi uničenja radarjev nihče ki je zdaj lačen (in prevč jih je) ne bo bolj sit.

Sem pa že napisala da se z politiko tako MOM-a pa tudi naše preljube državice ne strinjam. Pa se vseeno ne grem vandalizma.

< Sporočilo je popravil tečla -- 26.10.2012 10:04:01 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Super radarji - Maribor
26.10.2012 10:06:33   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: tečla

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: tečla

Tudi pred postavitvijo teh radarjev je veiko ljudi vozilo tako da sem se vprašala če so izpit zadeli na loteriji.
Sicer je res da po CPP križišče razveljavi omejiotev, ampak na radarjih je označena hitrost s katero smeš prevoziti križišče,ker ni na vseh radarjih omejitev 70, na nakaterih je tudi 50. Kot sem že rekla prometno signalizacijo je treba spremljat in ja povsod res niso potrebni ti radarji in bi se lahko ta denar (pa še marsi kateri drugi) bolje porabil, a vadalizem zame ni in nikoli ne bo sprejemljiv način reševanja konbfliktov.


Kje na radarju je 70? Je prometni znak? Ker če ni prometni znak si s tistim lahko obrišeš ritko. Dejstvo je, da kržiče razveljavi 70 in od križišča naprej velja 50 do naslednjega znaka 70, torej se odloči, al po CPP, al po Kanglarjevo al postavit znak nedvoumno.
Ne vem, če ste pametnjakoviči lahko sigurni, da v eni uri vožnje ne spregledate vsaj petih znakov. Bi vas rad videl ponovno v avtošoli, je zanimivo in poučno.


Zato ker vozim po predpisih sem pametnjakovič? No prav sem pač pametnjakovič. In ja tudi jaz sem že spregledala zank, Ampak se mi to ne dogaja redno.
Sicer po Ljubljani ne veozim veliko in ne vem kakšna je situacija tam, ampak v MB je vse preveč voznikov bolj zaposlenih z brkljanjem po telefonih kot spremljanjem kaj se dogaja na cesti, tako pa res lahko spregledaš znak.


Si sigurna, da vedno povsod in brez izjem voziš po predpisih in da ti ne moreš po pomoti fasat 1000 EURske položnice? Glede na tvoje besede je po tvojem temu tako in trenutno ureditev na tem področju podpiraš. Zato si pametnjakovič. Takšni vzgojitelji so vsaj tako nevarni na cesti kot kak dovjak.
Še enkrat, ko greš po 12 letih v avtošolo šele rata zanimivo. Si sigurna, da ustaviš pri vsakem STOP znaku? Si sigurna, da nikoli in nikdar ne izsiliš pešca? Si sigurna, da vsakič pravilno zamenjaš pas? Si sigurna, da je tvoje vozilo vedno tehnično brezhibno? Si sigurna, da so tvoji otroci VEDNO pravilno pripeti? Ker vse to je vožnja po predpisih in ne samo pametničenje okol radarjev in hitrosti.
Za spregledat znak za cono 30 ne rabiš brkljat po telefonu, dovolj je, da moraš spremljat pet kolesarjev, od tega tri po napačni strani, otroka, ki gre čez cesto in podobno, znak se ti pa na žalost v zelo velikem področju ulic niti enkrat ne ponovi. Sam tega nikakor nočeš slišat, ker po možnosti itak pelješ relacijo vrtec, služba dom v obe smeri, ostalo fura mož, ti si pa pametna.

(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Super radarji - Maribor
26.10.2012 10:22:26   
tečla
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: tečla

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: tečla

Tudi pred postavitvijo teh radarjev je veiko ljudi vozilo tako da sem se vprašala če so izpit zadeli na loteriji.
Sicer je res da po CPP križišče razveljavi omejiotev, ampak na radarjih je označena hitrost s katero smeš prevoziti križišče,ker ni na vseh radarjih omejitev 70, na nakaterih je tudi 50. Kot sem že rekla prometno signalizacijo je treba spremljat in ja povsod res niso potrebni ti radarji in bi se lahko ta denar (pa še marsi kateri drugi) bolje porabil, a vadalizem zame ni in nikoli ne bo sprejemljiv način reševanja konbfliktov.


Kje na radarju je 70? Je prometni znak? Ker če ni prometni znak si s tistim lahko obrišeš ritko. Dejstvo je, da kržiče razveljavi 70 in od križišča naprej velja 50 do naslednjega znaka 70, torej se odloči, al po CPP, al po Kanglarjevo al postavit znak nedvoumno.
Ne vem, če ste pametnjakoviči lahko sigurni, da v eni uri vožnje ne spregledate vsaj petih znakov. Bi vas rad videl ponovno v avtošoli, je zanimivo in poučno.


Zato ker vozim po predpisih sem pametnjakovič? No prav sem pač pametnjakovič. In ja tudi jaz sem že spregledala zank, Ampak se mi to ne dogaja redno.
Sicer po Ljubljani ne veozim veliko in ne vem kakšna je situacija tam, ampak v MB je vse preveč voznikov bolj zaposlenih z brkljanjem po telefonih kot spremljanjem kaj se dogaja na cesti, tako pa res lahko spregledaš znak.


Si sigurna, da vedno povsod in brez izjem voziš po predpisih in da ti ne moreš po pomoti fasat 1000 EURske položnice? Glede na tvoje besede je po tvojem temu tako in trenutno ureditev na tem področju podpiraš. Zato si pametnjakovič. Takšni vzgojitelji so vsaj tako nevarni na cesti kot kak dovjak.
Še enkrat, ko greš po 12 letih v avtošolo šele rata zanimivo. Si sigurna, da ustaviš pri vsakem STOP znaku? Si sigurna, da nikoli in nikdar ne izsiliš pešca? Si sigurna, da vsakič pravilno zamenjaš pas? Si sigurna, da je tvoje vozilo vedno tehnično brezhibno? Si sigurna, da so tvoji otroci VEDNO pravilno pripeti? Ker vse to je vožnja po predpisih in ne samo pametničenje okol radarjev in hitrosti.
Za spregledat znak za cono 30 ne rabiš brkljat po telefonu, dovolj je, da moraš spremljat pet kolesarjev, od tega tri po napačni strani, otroka, ki gre čez cesto in podobno, znak se ti pa na žalost v zelo velikem področju ulic niti enkrat ne ponovi. Sam tega nikakor nočeš slišat, ker po možnosti itak pelješ relacijo vrtec, služba dom v obe smeri, ostalo fura mož, ti si pa pametna.



Glej kot prvo vozim veliko več kot relacija vrtec-služba dom in obratno, pa ni važno. In sem zagovornik tega da bi morali VSI prav VSI vozniki vsakih nekaj let ponovno na kakšno uro vožnje in CPP. Ker postanemo presigurni vase.
In kot sem že zgoraj napisala, me naboljh moti VANDALIZEM!!!!!!

Pa miki sem že ogovorila, da sem zmotljiva in da sem že plačala kazen, za prehitro vožnjo, za napačno parkiranje. Pa sem bila jezna NASE in ne na župana, predsednika državnega zbora, predsednika vlade, policista.... In svoje jeze nisem izrazila z vandalizmom.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Super radarji - Maribor
26.10.2012 10:44:37   
mika
In kot sem že zgoraj napisala, me naboljh moti VANDALIZEM!!!!!!


sej nihče ne podpira vandalizmauser posted image


(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Super radarji - Maribor
26.10.2012 11:37:20   
kalbo
Tečla al kajsiže, ja od kje za hudiča si pa zdaj vandalizem privlekla? Nikjer nisem zasledil, da bi napisal, karkoli od vandalizma, razen navijaškega štosa, tko da ti je manecer spreminjanja teme propadel.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Super radarji - Maribor
26.10.2012 14:00:47   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: divna


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78
Sploh ne prilivaš...meni ni jasno v čem je problem. Če bi jih postavili v LJ, sploh ne bi prišlo do štajerske, da jih imajo. Ker pa je seveda v tej zgodbi glavni akter Kangler, pa se vsi tolčejo po prsih, kako butast je in se režijo.


Glej, 30 milijonov bi lahko našel tudi za kak drugi projekt, od katerega bi imel MB več.
Butast? Tega nisem nikoli trdila.


Zakaj pa noben ne zažge policaja, ki ga ulovi na radar in mu v roko da položnico?Zakaj pa tam ni zgražanj?


Veš kaj, če bi v proračun šlo 10%, 90% pa v policajev žep, mislim, da bi bil še večji upor.

Če se gremo privatizcijo, pač prispevak za en semafor in potem nekaj let kasiram. Ni problema user posted image



Če voziš po predpisih, pač ne dobiš položnice. 8000 prekrškov v 60urah je dovolj dober podatek, kakšni vozniki smo, pa naj bodo ti radarji še ne vem kaka butasta ideja.


Butasta ideja ali ne. Odgovorni poudarjajo, da gre za vzpostavitev varnosti v mestu. Tam, kjer so radarji aktivni ni bilo nobenih večjih nesreč, na mestih, ki so zelo nevarna pa radarjev za enkrat še niso postavili. Torej, kaj je zdaj varnost ali kasiranje?

Vsi bi se naj držali omejitev, ja. In ker se ne, so zavohali denar in potem naj to tudi priznajo, ne da bistveni razlog zavijajo v celofan. Varnost v mestu in še kaj drugega bolj perečega, kar se dogaja, ne zanima nobenega na stolčku. Žal.

najbolj smešno pa mi je, ko vidiš komentarje brezposelnih, češ, kako so si ubogi, ker pa so sedaj tudi njih vdarli po žepu in da bo v MB še večja revščina...user posted image


Meni pa ni smešno. Kot rečeno, marsikdo ne želi namenoma delati prekrška, naredi ga, ker se ne znajde. Prometna ureditev se kar naprej spreminja, omejitve tudi in potem še poplava drugih tabel, pa reklamni panojev in ja, spregledaš. In ravno zaradi tega se je varnost poslabšala, ker zdaj vsi vozijo še manj kot 50 in so bolj kot na cesto zatopljeni v svoje merilnike, da ja ne bodo peljali kilometer ali dva/h več.

Sicer pa, lahko Kangler uvede eko cono v mestu za bolj čisti zrak, pa 30 cono za večjo varnost, pa....... , dejstvo pa je, da je v MB čedalje več nezaposlenih in revnih in ti še kmalu peš ne bodo hodili po MB, kaj šele z avti.
Ampak če bi poskrbel za ostale stvari, dvomim, da bi se mu v žep nakapalo toliko cvenka kot se mu je z radarji user posted image



Daleč od tega da bi bila na Kanglerjevi strani, ampak kaj se je v MB naredilo v času njegovega županskega stolčka, se ni še nikoli. Vsak ki je bil v MB ko je bil glavni še Sovič, Maribora v današnji podobi ne bo prepoznal. Sicer ne vem kaj eni mislite, da bi še naj naredil, ampak zame je to dovolj. Pa da ne omenjam Azila.

Pa še nekaj...nekaj kar bi v vsem tem moralo pri vseh vas biti najbolj glavno. Če bi vsi, ampak res vsi!!! vozili po predpisih (torej hitrost, alkohol), ne bi bilo nobenih nesreč, ne smrtnih žrtev.

In če ti radarji pomenijo, da bo vsaj 5% mariborčanov začelo gledati na cesto, na signalizacijo in bo zaradi tega samo 1 žrtev na cestah manj, smo naredili dobro stvar.

O brezposelnih pa sedaj tu ne bi razglabljala. Res jih je ogromno in nekateri so res reveži...če malo premisliš, bodo pa sedaj vsaj vozili po predpisih, ker ne bodo imeli za kazni.
Je žalostno, da moraš na tak način ljudi prisiljevat, da začnejo vozit po zakonih oz. predpisih.

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Super radarji - Maribor
26.10.2012 15:47:28   
petea
Taddy78,
deloma se strinjam s teboj.

Toliko, kot je zdajšnji župan naredil, prejšnji niso.

A na žalost so od teh 'del' večji del napake, neumnosti, brezveznosti ali razmetavanja denarja za projekte, ki so bili dobro mišljeni, a zelo slabo, če ne že katastrofalno realizirani.

Po mojem mnenju MB ne napreduje, ampak kljub zelo dobremu potencialu ljudi, lokacije in priložnosti nazaduje.
Ne morem se namreč spomniti nobene zadeve, ki je bila izpeljana pod njegovim mandatom in bi predstavljala bistveno izboljšanje na določenem področju oz. bi bila izvedena tako kot je treba ter s poudarkom na 'uporabnikom prijazno'.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Super radarji - Maribor
26.10.2012 19:49:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

eni smo pametnjakoviči, spet drugi, pa jemlejo pravico in zakone v svoje roke...
Oziroma, da se boljše izrazim: upoštevajo zakone, pravila samo tista, kateri njim pašejo. user posted image oz. ti drugi so pa mnenja, da so pravila, zakoni zato, da se jih krši, ali kako?
- ne vem zakaj bi, če je omejitev trideset_, veselo potegnil na 50.
- za enega pešča, otroka, kolesarja je dovolj 50
- kazen??? a ni kazen za vse kršitve zakonov, pravil, določil predpisana? zakaj ne bi bila že tu?

ZAKAJ SO ŽE OMEJITVE? Aja, da si pametnjakoviči vemo kaj z njimi početi.



Sicer izven konteksta mariboskih radarjev, gre se pa za omejitve.....na eni naši ravni, 2 km cesti je bila 3 leta omejitev 40.....ker je bilo na cesti nekaj razpok, za katere ni bilo denarja verjetno, da bi jih zaflikali...no, zdaj, po treh letih so končno dve večji razpoki zaflikali in končno postavili omejitev na 70.....nekaj manjših razpok je namreč še ostalo......

Potem pa drugi primer.....pomurska avtocesta....med vikendi konstantno prazna.....ti pa se pelji 110.....jaz se namreč ne moremuser posted image .....

Ali pa tabla za naselje, potem se pa 4 km skozi šumo pelješ, brez kakršnekoli stanovanjske hiše ali vikenda in omejitev seveda 50, ker ni nobenega drugačnega znaka......in ravno tam te čakajo policaji običajnouser posted image ......

Pač, nekatere omejitve so totalno bedaste.....






< Sporočilo je popravil liliana -- 26.10.2012 19:50:09 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Super radarji - Maribor
26.10.2012 22:09:41   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Potem pa drugi primer.....pomurska avtocesta....med vikendi konstantno prazna.....ti pa se pelji 110.....jaz se namreč ne moremuser posted image .....



Si prehitra ali prepočasna?

user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ali pa tabla za naselje, potem se pa 4 km skozi šumo pelješ, brez kakršnekoli stanovanjske hiše ali vikenda in omejitev seveda 50, ker ni nobenega drugačnega znaka......in ravno tam te čakajo policaji običajnouser posted image ......

Pač, nekatere omejitve so totalno bedaste.....


podpis


Še to:
V avtu imamo navigacijo, ki naj bi kazala tudi omejitve na odseku ceste, kjer se vozimo.
V Sloveniji je poudarek na večini cest na 'naj bi'; pogosteje je podatek namreč napačen kot pa pravilen.
V tujini (EU) podatki v veliki večini držijo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Super radarji - Maribor
27.10.2012 7:34:56   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Če bi vsi, ampak res vsi!!! vozili po predpisih (torej hitrost, alkohol), ne bi bilo nobenih nesreč, ne smrtnih žrtev.


Tudi če vpiješ!!!, je tvoja trditev absurd.
Še vedno se bodo dogajale nepazljivosti, nekoncentracija , nesposobni vozniki (pozabljaš,da imamo izpit do 80 leta) in primeri - ko se samo zgodi.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Super radarji - Maribor
27.10.2012 12:58:55   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Če bi vsi, ampak res vsi!!! vozili po predpisih (torej hitrost, alkohol), ne bi bilo nobenih nesreč, ne smrtnih žrtev.


Tudi če vpiješ!!!, je tvoja trditev absurd.
Še vedno se bodo dogajale nepazljivosti, nekoncentracija , nesposobni vozniki (pozabljaš,da imamo izpit do 80 leta) in primeri - ko se samo zgodi.


No, torej zakaj so že ti radarji?
Če mene vprašaš, bi večji efekt bil, da bi se jih postavilo po recimo celi štajerski, kot pa da na cesto pošiljamo policaje, za katere še isto sekundo, ko postavijo radar, na radiu slušimo obvestilo kje so in v kakem avtu so.

Aja...vožnja po šumi...je velika razlika če srno nabašeš če voziš 40 ali pa 80.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   [Brisano sporočilo]
27.10.2012 14:52:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Super radarji - Maribor
27.10.2012 15:37:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78



Aja...vožnja po šumi...je velika razlika če srno nabašeš če voziš 40 ali pa 80.


Je razlika ja....samo srne so povsod (vsaj na podeželju....ob njihvah s koruzo, travnikih, gozdovih)...in vseeno ne vozimo po vseh cestah 40, ker bomo morda nagazili divjad....

Sicer pa obstajajo prometni znaki, ki opozarjajo na divjad....in se pač ti sam odločiš, ko vidiš tak znak, ali boš nagazil srno pri 40 ali pri 80.....

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Super radarji - Maribor
27.10.2012 16:06:54   
majakla
IZVIRNO SPOROČILO: Poker face

Mene pa zanima, če kdo ve po kakšnem sistemu so postavljeni radarji. Oz. kdo je odločil kje bodo stali? Ker meni se tudi vse bolj dozdeva, da so namenjeni lovljenju prehitrih voznikov in ne sami varnosti v prometu. Recimo Ptujska, Cesta proleterskih brigad, Tržaška, ....

Je pa zanimiv podatek, da na Cesti 14. divizije, ki se nadaljuje v Dupleško ni enega samcatega radarja. Zakaj že??? Aja ker se gospod županov vsak dan vozi po njej.


Jaz tudi in hb, da jih ni. user posted image

So pa ga že namontirali na nadvozu Hitre ceste in na Pobreški, tak da ga srečaš, če hočeš na C. 14. d. ali Dupleško. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Super radarji - Maribor
27.10.2012 17:25:01   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Če bi vsi, ampak res vsi!!! vozili po predpisih (torej hitrost, alkohol), ne bi bilo nobenih nesreč, ne smrtnih žrtev.


Tudi če vpiješ!!!, je tvoja trditev absurd.
Še vedno se bodo dogajale nepazljivosti, nekoncentracija , nesposobni vozniki (pozabljaš,da imamo izpit do 80 leta) in primeri - ko se samo zgodi.


No, torej zakaj so že ti radarji?


Ja za polnjenje žepov, tako ali drugače. EPK rules user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Super radarji - Maribor
27.10.2012 19:43:24   
liliana
Če razumem, kazni pobere redarstvo in jih, verjetno glede na pogodbo, nakaže v ustreznem znesku zasebnemu podjetju......torej je prihodek zasebnega podjetja odvisen od pobranih kazni......in tu trčita skupaj dva interesa....varnost (torej interes občine) in plačilo podjetju....čim večje seveda, ki je odvisno od pobranih kazni v imenu varnosti.....

Sicer pa je tako v teh javno zasebnih partnerstvih....da zasebnik pobere vedno javni denaruser posted image ......v tem primeru pa je izgleda tako, da zasebnik dobi določen % od pobranih kazni....in to se mi zdi precej čudno, če ne že sporno....če bi bil določen fiksni znesek, ki ga mora občina vsak mesec nakazati zasebnemu partnerju je vse ok....na tak način kot je pa zdaj, pa je občina pod pritiskom zasebnika, da pobere čim več kazni, kar pa ni vedno nujno, da so kazni pobrane v interesu varnosti......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Super radarji - Maribor
27.10.2012 22:12:38   
Taddy78
Kazni bo pobirala Iskra, ki bo za ta denar naredila nove semafore po MB user posted image
No, tak je pisalo v cajtngah, tako da...bomo imeli vsaj kak zelen val v MB.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Super radarji - Maribor
28.10.2012 8:11:11   
liliana
Meni se ravno to zdi problem.....da Iskra pobere več kot 90 % od pobranih kazni za nadaljnih 6 ali koliko let....oz. je njeno plačilo odvisno od pobranih kazni.....

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 74
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?