RE: kaj naj kupim (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


rozilu -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 11:29:47)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

No, pri nas tudi za bozic in sicer mali dobi nekaj kar se mi zdi, da bi spodbujalo razvoj v njegovi starosti in midva z mozem si naceloma nekaj skupno kupiva, nekaj kar se zmeniva skozi leto in se izkaze, da bi skor res rabila. Necakov imam pa ze tok, da ce bi vsak eno spodobno darilo dobil bi ze skor bankrotirala in zato dobi vsaka familija od bratov in sestre en zavitek mojih bozicnih piskotov, to je pa itak neprecenljivo darilo. No pa se necaki so tako dalec, da jim ne morem nest darila pod smrekco.
In za roj dan dobi darilo mali, letos recimo kos za metat zogo. Smo pravi gorenci mi [sm=smiley1.gif]


[sm=smiley36.gif]

No pa sej prav, teh daril je že itak preveč. Sem mojo vprašala kaj bi za RD mela in je rekla: eno igračo (očitno karkoli, če bi ji kupla vrečko frnikol bi blo OK), torto in balončke. Pa obe sestrični morata priti na RD (jst dodajam: za ostale je očitno vseeno, tudi če ni nobenega [sm=smiley36.gif]).




ronja -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 12:02:23)

Me kar malo zaboli,da se nekateri tako zmišljujejo....Ona ni navdušena nad idejo,kaj pa če mali bo navdušen...

Meni se pa to ni zdelo zmišljevanje, verjetno je mimi vprašala, ali bi bilo to fajn darilo in ji je mama povedala, da mali ni glih tak tip in da ima teh reči že dovolj. Če sine ni glih neko ful ustvarjalno bitje, potem si s tem ne bo kaj dosti pomagal in navsezadnje je darilo zato, da osreči obdarovanca, ne pa zato, ker se mora. Torej je precej smiselno se prej posvetovat s starši... Jaz če le lahko, prej malo preverim - sploh ker dostikrat delam darila sama in mi nekak ni, da bi recimo 2-3 dni ko nora delala nekaj, kar bo potem v kotu ležalo (če ni to recimo sedežna blazina, da je to njena funkcija:D). Bi si res želela, da je potem to nekaj, kar bo otroku všeč, zato seveda preverim.

Sama sem pa vesela, če mi po pravici povejo, kaj se jim zdi, da bi bilo njihovim otrokom všeč in kaj ne. Oni jih ipak boljše poznajo in sama bi rada razveselila tega otroka. In ker niso enaki, isto darilo seveda ne bo vsem všeč. Moji punci sta zelo ustvarjalni in bi bili takega darila zelo veseli (sta tudi dobili nekaj podobnega enkrat od tete in sta bili seveda zelo srečni), poznam pa par otrok, ki tega ne bi bili najbolj veseli... Zakaj bi jim potem vsem dajala enako? A ni smisel darila ravno to, da pomisliš na tistega, ki ga bo dobil, akj bi bilo njemu všeč, da njega osrečiš? Ali si jaz čisto narobe razlagam darila? Sama sprašujem včasih celo kake malenkosti (a recimo naj bo na majci kvadratek ali ne;), ker vem, da malenkosti pač veliko pomenijo otrokom...)

Meni je všeč, če se vprašamo prej, sicer dobiš 3 komplete nečesa, kar že ima, nekaj kar rabi, pa ne in je škoda. Seveda lahko daš naprej, ampak a ni fora daril v tem, da obdarovanec uživa ob njih? Ne da pač nekaj prineseš, da je mir? Meni je recimo ljubše, če me vprašajo in povem, da darila niso nikoli obvezna, če pa se že namenijo, so pa knjige vedno dobrodošle, pa ustvarjalni material tudi porabimo, recimo,... in jih milo prosim, da stvar ne bi bila prevelika... kot pa da prinesejo eno veliko plastično reč, ki je resnično nimamo kam dat in se tudi punci ne igrata veliko z njo... Tudi sama si želim dat darila, ki bojo razveselila obdarovanca...

mini, kaj pa kak kakovosten bidon (sama sem jih kupila v Mulerju, neki švicarski in so res fajn - milijonkrat padli, pa še vedno dobro delajo, edino ne vem, kje dobit tesnila za not, ker smo jih pogubili...) in držalo zanj za na kolo? Ali pa ščitniki za komolce in kolena? Čelado verjetno že ima, če je tak športnik...

FANTKOM NIKOLI NE KUPUJ OBLAČIL

Razen, če bi rada osrečila tudi mamo, potem kupi/naredi oblačilo in igračo za otroka;).

Mala mravljica
, vseh seveda ne obdarujemo toliko, ampak za otroke svojih najprijatejlic, ki jih imam zelo rada, sem se pripravljena kar precej potrudit, ja. Recimo 3 dni dela, ker ti v denarju težko povem, ker navadno darila sama delam, material pa stane zelo različno od primera do primera, dostikrat ga tudi vnaprej kupim in nimam več pojma, koliko je kaj stalo, ali pa zberem različne stvari skup, skratka težko vem, koliko sem dala vse skup za material.
Za nečake se tudi vedno potrudim, za rojstni dan in za novo leto, včasih kaka malenkost tako vmes, če mam glih idejo in čas naredit:). Včasih imam potem slabo vest, ker svojim pa ne naredim toliko za rd... Ampak onidve že sproti toliko dobita, ker pač kar naredim, jima takoj dam;). Malemu pa res še nisem nič naredila in imam kar malo slabo vest... Ok, obleke, pa dekico, pa take reči, ampak igračke pa kar čakajo... Samo ima res ogromno od sestric...

alda, tu ni nihče zavrnil kupljenega darila, ampak je mimi vprašala kolegico, če bi bilo to fantu všeč, predno ga je kupila. IN je mama obdarovanca rekla, da se s tem ne igra kaj dosti, da rajši kaj drugega. Sicer se pa da naredit kdaj tudi kako poceni darilo, pa je otrokom vseeno všeč. Recimo lani sem za material in vsa darila za svojo tamalo dala manj kot 20€ - pa to je bilo za mojega otroka, sem spada tudi knjiga, ki jo je dobila, ves material, vse... Pa ji je bilo res všeč:). Nečakovo darilo letos je bilo v veliki večini iz recikliranega materiala, pa mu je bilo zelo všeč. Majca ni bila draga, ampak je bila všeč tudi mami, ker pač take nimajo drugi, ker sem jo poslikala s tem, kar si je želel. Včasih rabiš samo majčkeno iznajdljivosti in posvetovanja s starši (v kateri fazi je trenutno fantek;). Včasih pač udarimo tudi mimo, se zgodi - je pa to manjkrat, če prej vprašamo starše, kaj je njihovemu otroku všeč;).




Zora* -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 12:13:41)

Verjetno, če otrok ne bi dobro poznala, bi tudi jaz vprašala kaj jih trenutno zanima. Ampak mi se obdarujemo res z ljudmi s katerimi se tudi sicer dovolj družimo, da vem kaj otroke zanima in mi zato ni težko izbrat daril brez posvetov s starši. Njim pa zgleda tudi ni težko izbrat za moje otroke. Edino njuna prababi me prosi, da kupim namesto nje in jima potem ona da. Ker ne more sama po takih nakupih, je hotela na začetku dajat za darila denar pa dva se nato tako zmenili.




alda -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 12:25:34)

Ronja sem mislila bolj, da se ne ceni več namen oz smisel obdarovanja ni več isti kot je bil.
Zdaj je vse preveč povdarka na ceni oz kar je In, tudi če ni primerno npr. za otroka.

Npr. lani je bila prijateljica povabljena na praznovanje ob birmi, kjer so že starši sami povedali, da pričakujejo darilo v obliki denarja,nekje 25€ na osebo, da bodo imeli pokrite vsaj stroške pogostitve!
Halo?
A povaši ljudi zato, da ti financirajo zabavo, oz ker pričakuješ kaj od njih.
Je že res da težko dandanes ugodiš vsem željam in potrebam, ampak vseeno to da komu sugeriraš kaj naj prinese se mi pa res ne zdi v redu.
Kaj pa če tisti ni finančno zmožen ugodit tem željam? A naj vzame kredit, da se ne bo zameril slavljencu oz, njegovim staršem?




ronja -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 12:39:57)

Je že res da težko dandanes ugodiš vsem željam in potrebam, ampak vseeno to da komu sugeriraš kaj naj prinese se mi pa res ne zdi v redu.

Ne, ampak če te pa človek vpraša, če bo nekaj (ideja za darilo) všeč tvojemu otroku, pa veš, da mu ne bo, se mi zdi pa fer, da poveš ali predlagaš kaj drugega (ne nujno dražjega;). Lahko bi tudi pač to že imel in je škoda, da dobi 2 enaki reči, a ne? Ali pa 5 puloverjev, rabi pa pižamo... Mene recimo obe babici vprašata, kaj punci rabita, ker seveda ne moreta vedet. In povem po pravici, onidve sta pa potem veseli, ker tamali res nosijo to, kar kupita, včasih pa celo sami izbereta:). Lahko bi rekli: boli me đoko, če jim ne bo všeč še 10. pulover, njihov problem. Ampak oni nam hočejo pomagat, zato pač ne rečejo tako in rajiš vprašajo, kaj res rabita. Ena ima trenutno veliko hlač, pa malo trenirk (sp. del), druga pa obratno - a ne bi bilo škoda, če bi obe za novo leto dobili recimo majce, ki jh imata dovolj? Še vedno bi se jih razveselili, bi jih pa gotovo manj nosili kot nekaj, česar ni dosti. In če hočeš nekomu dobro, pa veš, da nima vsega na pretek, potem pač vprašaš. Če ima vsega dosti, pa je navadno najboljše dat nekaj, česar se ne da kupit, ker tega edino gotovo nima;).

Sama vprašam, pa mi še nihče ni rekel, da mora darilo stat 25 ali kolikorkolipač evrov. Vprašam, ali bo to pa to ok. Vprašam, kaj je otroku všeč, na kaj je trenutno nor. Pa reče svakinja: trenutno jo v fazi gusarjev, pa naredim vse na temo gusarjev, pa reče prijateljica za svojega 6 letnika: želi si nekaj roza in kosmatega (msiliš, da bi upala 6 letnemu fantku sicer prinest nekaj ROZA in mehkega? NIkoli! In ne bi dala tega, kar si v resnici želi... A ne bi bilo škoda?) Ni nujno, da je stvar dražja. Ne vem, mogoče imam res srečo, da imam pač okoli sebe bolj fajn ljudi - velikokrat vprašam, tudi za domača darila sprašujem, če ima kdo proti, pa so navadno odzivi ravno obratni - da so tega še bolj veseli. Čeprav ni dražje.

Res pa je, da nismo bili povabljeni na nobeno birmo ali obhajilo ali kaj takega, sploh še nikamor, kjer bi ljudje hoteli denar.




alda -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 13:05:01)

Ronja se čist strinjam s tem, da se ožji družinski člani zmenimo med sabo kaj se podari,
mi je bolj mimo za druge.
Da npr.sošolec reče sinu,prinesi mi Lego bionicle za rd ,ker drugega nočem oz. rajši ne pridi. Pač vsak prinese tisto kar misli, oz. upa da bo obdarovancu všeč.
sicer pa povabiš ljudi zaradi tega, da se družiš z njimi, torej se kolikor toliko poznaš ! ampak to je le moje mnenje [sm=smiley1.gif]




ronja -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 13:10:30)

Da npr.sošolec reče sinu,prinesi mi Lego bionicle za rd ,ker drugega nočem oz. rajši ne pridi.

No, to je pa grdo! Imamo očitno res veliko srečo, da sta malidve še v vrtcu s prijatelji, ki niso taki materialisti...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (8.10.2012 13:56:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (8.10.2012 14:30:51)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 14:49:43)

Meni pa gre najbolj na živce, ko me nekdo vpraša, kaj naj kupi meni ali pa hčeri, kaj rabim ali kaj rabi ona.....mi je to čisto mimo....se mi zdi, da se celoten smisel obdarovanja s tem izniči in dobi čisto neko komercialno potrošniško noto.....

Smisel obdarovanja je praktično to, da izbereš ali izdelaš darilo in ga daš obdarovancu....saj pa nismo vendar brez vse domišljije.....ne pa da sprašuješ kaj kdo rabi.....

Jaz otrokom nikoli ne dajem denarja.....tudi odraslim zelo redko (samo v tistih primerih, ko to izrecno zahtevajo in se temu nikakor ne morem izogniti).....




mini86 -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 15:16:42)

no sva prišle do zaključka da naj mu prinesem kakšno družabno igro..

volk sit in koza cela..




ronja -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 15:28:29)

Liljana, saj nisi brez domišljije, če vprašaš, ali bolj rabi majco ali pižamo[sm=smiley36.gif]. Babici vedno vprašata in je to fajn, ker tako dobimo reči, ki jih rabimo.

Ali pa če (kot mimi) vprašaš, ali mali rad ustvarja, če imaš idejo za ustvarjalno škatlo. A ne bi bilo škoda, da ona lepo išče, kaj bo dala not, mali pa ne bi mel s tem kaj počet, ker ga pač to ne zanima? Meni se zdi darilo krasno, moji bi ga bili super veseli, ampak niso vsi otroci isti... Mali športnik pač ne bi užival z njim in zakaj mu potem dajat darilo, če veš, da mu ne bo všeč? Jasno, da probaš najt kaj drugega...

Tudi sama ne dajem denarja, ampak se mi ne zdi nič narobe, če preveriš, ali bo namenjeno darilo ok (predno ga kupiš, seveda). In če rečejo: uf, tega pa že mamo, ali pa s tem se pa nič ne igra, najdeš drugo idejo, ravno v tem je fora - da nisi brez idej in da hočeš izbrat tisto, ki bo tega otroka/odraslega najbolj razveselila. Če ga pač ne poznaš do obisti in bolj veš, kaj si želi kot on sam;). Lubija mi že ni treba spraševat, tamalih tudi ne, ampak ne poznam vseh tako dobro.

Za otroška praznovanja prijateljčkov od tamalih navadno res ne sprašujem, ker jih pač poznam in že najdem kaj, za kar sem precej prepričana, da bo ok. Če nisem ziher, pa preverim. Za nečaka pa rajši vprašam, ker se ne vidimo toliko, da bi vedno vedela, v kateri fazi sta. In če sta ravno na gusarje mahnjena, zakaj ne bi naredila vsega gusarskega, bosta bolj vesela, kot če bojo dinozavri - čez 2 meseca pa verjetno obratno... Tako da jaz kompliciram:D.

Ti absolutno preveč kompliciraš in ni šans, da ga dobiš nazaj, ker je vsem všeč

Haha, da preveč kompliciram okoli daril pravi tudi lubi, ja[sm=smiley36.gif]. Nazaj pa tudi res še nisem nič dobila... Ampak se ne spomnim enega darila, ki bi bilo čisto vsem všeč, potem moram pa za vsakega posebej študirat: recimo svakinja je zdaj dobila službo, zato ji bom naredila torbico, tako z motivi tega, s čimer se njihova firma ukvarja. Lahko bi ji tudi dala bon za kako vrtnarijo, pa se mi zdi, da bo tega bolj vesela, ker je pač not nekak všit tisti "čestitam in lepo se imej v službi". Zelo mogoče, da bo material za torbico stal manj kot 50€, pa me zato ne bo noben jagal. Naslednja ima rd tašča, ki rada vrtnari in ji že par let dajemo razne stvari za vrt tako ali drugače - pa je bila kakih domačih bolj vesela kot kakih kupljenih... Lahko bi obema dala bon za vrtnarijo, ja... Ampak ne bi bil isti efekt. Tast pa ne bi mel kaj s tem počet;).Meni se zdi normalno, da razmisilš, kaj bi si tisti želel in če je to otrok, preveriš pri starših, če nisi prepričan. Saj to ne pomeni, da ti dajo seznam igrač, ki jih hočejo imet[sm=smiley36.gif], samo da ti pove, a je otrok bolj ustvarjalno bitje, bolj športen tip, ali rad dela znanstvene poizkuse, ali se rajši igra družabne igre... Še vedno imaš morje idej za izbirat;).




pelin -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 16:17:03)

Eh..vidim, da sem spet nekaj zamudila in si se že spomnila kaj bi bilo za fantiča primerno darilo....pa vseeno...moram reči,, da me je precej presenetilo, (ali pa tudi ne, ker je veliko lažje dati darilo in odpeketati), da nihče ni predlagal, da bi pač celo gardo otrok, ki jih imaš, kot praviš, raje kam peljala. Namesto škatel za eksperimente lahko obiščete Hišo eksperimentov, ali pa jih pelješ na bowling, ali pa v kakšno telovadnico, kjer rentajo prostor, ali na kakšno predstavo, ali jih povabiš na sankanje na bližnji hrib ( če bodo snežne razmere) in na malico k sebi, povabiš gručo mularije, da pridejo k tebi na peko piškotov ali pizzo, če so pač takšni kulinarični friki.....Otroci v bistvu sploh sami po sebi niso takšni materialisti, če jim ponudiš kaj drugega...takšne jih delamo mi, ker je bolj enostavno kupit darilo, ga prinesti in jo potem podurhati...
Tudi tako obliko darila, bi lahko otroku za novo leto podarila kot nek zavit paketek...v njem kakšna sladkarija in vstopmica za določeno zadevo...ali bolj domiselno pisemce in drobna malenkost v povezavi z načrtovano dejavnostjo ( lutka za lutkovno predstavo, poceni žoga za igre v telovadnici,rokavičke za sankaško popoldne pri tebi, modelčki za piškotke ali mala kuharska knjiga za otroke za kuharsko popoldne pri tebi...)....
Mogoče vse skupaj izgleda malo brez veze, samo otroke te zadeve res razveselijo...sama se tega ( mogoče zaradi poklicne hibe) dostikrat poslužujem...otroci so vedno navdušeni... sem sicer precej sesuta po tem, vendar mi je prijetno pri srcu...Tako je zajček recimo kolegičinim trem mulčkom prinesel vabilo, da pridejo eno popoldne k nam, da bomo delali domač čips in vaflje...( čudovito doživetje)...Hčerkici druge kolegice, sem naredila poleg domače čokolade, posrečen bon za celoletno sprehajanje in igranje z našo psičko, ker je ta mala namreč čisto udarjena nanjo....bon je začela koristiti takoj drugi dan in je pri nas zvonila že na vse zgodaj[sm=smiley36.gif] ...tudi za starejše se da...ko sta imela obletnico poroke dobra kolega, ki imata dva mala frocka, sva jima z mojim poleg simboličnega darila v obliki steklenice in rož, podarila doma narejen bon za celodnevno varstvo in nočitev njunih dveh škratov...
Aja...pa še to...neskončno so mi všeč tudi taka darila kot ji daje Ronja...osebno mislim, da so neprecenljiva...in če so v tem duhu vzgojeni otroci, je to nekaj najlepšega...
baj de wej Ronja...tudi jaz bi imela takšno torbo za v službo...[sm=smiley1.gif]




mini86 -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 16:26:23)

to so 3 prijateljice k se več družimo in 4 otroci ki so stari 4, skoraj 4, 2 in 2,5..tko da kšni taki izleti ne pridejo v poštev..vsaj za enkrat ne..

ni to zdj cela garda za obdarovat..mamo pa navado tudi za roj. dan se vprašat kaj si kdo želi..to ne pomeni da otroka ne poznamo dovolj samo pač se prepričaš..


hvala za nasvete




ronja -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 21:22:24)

da nihče ni predlagal, da bi pač celo gardo otrok, ki jih imaš, kot praviš, raje kam peljala
kolikor sem razumela, je mimi že izbrala darila za ostale otroke, ki pa verjetno niso nujno povezani s temi, se mogoče sploh ne družijo (recimo da so eni sorodniki, eni od prijateljic, itd...)
Drug problem pri tem so starši - navadno ni tako lahko uskladit vseh otrok in posledično staršev, ki bi jih pripeljali k tebi, sploh je pa problem, če so to mlajši otroci. Na temi, kjer je spraševala za te ustvarjalne škatle, je mimi nekje omenila tudi 2 letnike. Takih ne moreš kar odpeljat, vsaj če nisi res veliko z njimi v stiku.

Sicer pa je kar težko dat tako darilo, da potem to ljudje tudi res izkoristijo: sama že 2 leti žicam svaka in svakinjo, da bi mi enkrat odpeljali nečaka v zoo, po moje bi se imeli super! Ampak oni so redko tu, vedno imajo milijon planov, včasih tudi nas ni, pa dedek in babica bi si jih takrat tudi želela zase,... in ni ravno lahko (sploh logistično - jih skoraj morata onadva pripeljat, ker v avto nas gre samo 5, ampak to bi se še dalo, saj lahko gremo v dveh rundah;)...) Srčno upam, da se bo to sčasoma popravilo, ker mi je kar malo škoda, ker vem, da bi lahko dala malima kaj, česar jima starši ne in obratno, ker smo pač različni... En nečak je baje zelo udarjen na ustvarjanje, mama pa tega ne mara, sploh če je "messy" in tu bi se lahko po moje izživel, ampak jih kar nekak ne dobim sem, pri tašči pa kaosa tudi ne morem delat... Ampak s celo gručo je pa to še precej težje izvedljivo... No, upam, da bom nekoč lahko dala take reči nečakoma in nečakinji (tej pa mislim, da bo šlo, je tu doma:).

mini, še ideja za tegale športnička čez par let: tisto enokolo (kjer je samo kolo in sedež, ko majo klovni v cirkusu;), to mam jaz na listi za lubija že 100 let, samo zdaj še nimamo kam dat.




ronja -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 21:23:44)

baj de wej Ronja...tudi jaz bi imela takšno torbo za v službo...

Hehe, saj še ne veš, če bi ti bila sploh všeč[sm=smiley36.gif]. Sicer z motivi tvoje službe ne bi mogla bit slaba[sm=smiley1.gif]




pelin -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 22:03:13)

Ne dvomim, da bi bila čudovita , saj sem videla že kar nekaj tvojih izdelkov na netu pa so mi vsi od prvega do zadnjega res lepi...oz. so narejeni tako, da so všeč meni [sm=smiley1.gif]
Ja , se strinjam, da je takšne stvari težko izvesti oz. da ne rečem težko...jih je pač neprimerno težje speljati skozi kot prinesti darilo in ga izročiti... Vendar sem pač mnenja, da se vse da, če se hoče oz. da je tam kjer je volja vedno tudi pot. Seveda jaz takšne vrste darila ne dajem ljudem, ki jih ne poznam dobro, saj le v takih primerih vem kaj resnično potrebujejo, si želijo oz, da jim bo tako darilo veliko bolj pri srcu kot pa kaj drugega...Zato tudi ne igra posebne vloge starost otrok in ne število, ker me le ti in starši pač dobro poznajo in ni panike ne pri enih in ne pri drugih.
Je pa stvar zagotovo nekaj posebnega in neponovljivega...
Ne bom pozabila naše srake, ki je za deseti rojstni dan dobila kot glavno darilo od naju z možem , težko pričakovano Pižama party. Kot zavito darilo je dobila novo pižamo, zraven pa kup natiskanih in pripravljenih vabil na katere je potem sama napisala imena in povabila udeležence...Vseh hihitajočih deklet se je nabralo 14 + naš sine in sosedov pobalin. Zabava je trajala od petih popoldne do kosila drugega dne...seveda ne nepretrgoma saj je dekletom vmes uspelo celo nekaj uric oddremati...skratka , ko sva z možem drugi dan po kosilu odpeljala domov zadnjo frkljo, sva dobesedno padla dol...vendar so tiste besede, ko je naša slavljenka vsa žareča ponavljala, da se še nikoli ni imela tako lepo...odtehtale vse ostalo...




ronja -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 22:17:16)

Ja, verjamem, da tebi lažje zaupajo 2 letnika[sm=smiley36.gif]. Ipak imaš reference[sm=smiley1.gif]. Za nečaka vem, da je mission imposible, da bi jih spravila od tam, ker če nimajo starši nekih planov, da se dobijo s prijatelji in njihovimi otroci skup, potem jih imata babica in dedek rajši pri sebi in nekak nista navdušena nad tem, da bi šli v zoo (sami ali z njima, kakorkoli)... Sem mi jih je ratalo dobit točno 1x vse skup in 1x še brez staršev z babi in dedom. Pa sem res velikokrat povabila... Je pa nečak jedel sadje tu, hehe. V sladoledni kupi[sm=jezicek.gif]. Kaj sem pa jaz vedela, da ne je borovnic... To so mi šele kasneje povedali, da jih baje ne je, ko je že vse zmazal[sm=smiley36.gif]. No, upanje umira zadnje... Sem prepričana, da bi se imela fanta super, bi že naredili tako, da bi jima bilo fajn, ampak dokler še ne morejo sami odločat, se je treba vse zmenit s starši, ki pa imajo seveda kup planov, če so malokrat tu...
S prijateljčki pa se itak dobivamo tudi čisto tako izven rdjev:)




mateyka -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 22:31:42)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
baj de wej Ronja...tudi jaz bi imela takšno torbo za v službo...

Hehe, saj še ne veš, če bi ti bila sploh všeč[sm=smiley36.gif]. Sicer z motivi tvoje službe ne bi mogla bit slaba[sm=smiley1.gif]


matr no, zdej bi rada že te torbe vidla, da vidim kak stil in craftsmanship maš..
sheesh, kok časa mormo čakat že na to?




Frodo Bisagin -> RE: kaj naj kupim (8.10.2012 23:21:21)

IZVIRNO SPOROČILO: Poker face

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IMO - vsem enako, pa komu je vsec ok, komu ne, naj da naprej....


A za odrasle tudi po tem sistemu nakupuješ?
Potem so pa tebe res na vseh praznovanjih veseli [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] .


Ne, ker sem skopa pri darilih. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 
Pravzaprav, ne vem ce se s kom obdarujemo. Mularijo (necake) najraje peljem na izlet, uredimo kaksno pustolovscino in takrat ne sparamo. Sicer je to bolj priloznostno, ker se poredkoma vidimo.
Kupovanje daril, ker se je treba obdarovati mi je skratka - izjemno mucna zadeva. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image] Kupim kar se odlocim, da je za nekoga primerno; ce sem falila, naj da naprej. Otrokom pa po sistemu predpripravljenih paketkov za NL, vsem enako, pa ni kreganja....




ronja -> RE: kaj naj kupim (9.10.2012 9:32:49)

Kupovanje daril, ker se je treba obdarovati mi je skratka - izjemno mucna zadeva.

Se strinjam, da če je to zato, ker "se mora", potem je to zelo mučno, sem bila 1x v tej situaciji, pa sem se naslednje leto uprla. Ampak frodica, niso vsa darila "zato, ker se mora" - tako kot pustolovščino ali izlet, lahko daš tudi darilo zato, da se bo tisti imel fajn, da mu bo všeč, da bo mel kaj s tem počet, pač zato, ker ga imaš rad. Recimo zadnjič smo poleg tistih gusarskih daril nesli nečakoma še "hodulje" iz konzerv. Zelo enostavna in čisto poceni reč (pač odpadni material), pa so se mali ful zabavali! Nič kaj dosti manj kot če bi jih nekam odpeljala;). Doživetja so včasih povezana s kakšno rečjo, pa to ne pomeni, da je reč slaba;).

Kupim kar se odlocim, da je za nekoga primerno

To vsi delamo, samo da eni prej preverimo, kaj bi bilo primerno, če nismo ziher;).

Res mi pa še nihče ni rekel, da naj prinesem denar, mislim, da bi bila velika večina užaljena, če bi to naredila ali pa bi se jim vsaj zelo čudno zdelo. Edini, ki je imel malo temu podobno razmišljanje, je bil moj brat, ki je rekel, da itak vsak zase najbolj ve, kaj si želi in da mu zato drugi ne more kupit in da si zato lahko dajemo samo denar, da je pa to brezveze, ker potem si pač zamenjamo denar, jaz tebi, ti meni za rd. V tem primeru se strinjam, da je brezveze se obdarovat in sem spoštovala njegovo željo in sem nehala z darili. Oče pa recimo sam nikoli ni našel knjig, ki so ga potem zelo zanimale in je bil vesel in se vsakič spraševal: Pa kje ti to najdeš... Se mi zdi, da lahko človeka razveseliš TUDI na ta način, skratka. Ni treba, da je to kupljena draga reč, je pa gotovo bolj osebno in so bolj veseli, če je za vsakega posebej, po njegovih trenutnih željah, ne pa generično... Nekatera darila so sicer res primerna za veliko ljudi, vseeno pa se mi zdi, da je fajn občutek, ko veš, da je nekdo mislil prav nate;) - celo če narediš isto darilo, pa da je drugačno: recimo za novo leto sem naredila dvema malima punčkama obema torbici, samo da eni, ki je imela zelo "natur" mamo iz rafije, ker sem vedela, da take ne bo dala stran, drugi pa živo pisano, ker sem vedela, da ji bo taka bolj všeč.




Tutan -> RE: kaj naj kupim (9.10.2012 9:35:37)

Mini, kaj pa če mu kupiš komplet kakšne luštne kape in rokavičk?
Ali pa kakšen lep šal, pilotsko kapo?
Da se vrnemo k temi [sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: kaj naj kupim (9.10.2012 9:36:53)

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Res mi pa še nihče ni rekel, da naj prinesem denar.....


Jaz sem bila že na dveh porokah, kjer se je izrecno zahteval denar......

Samo poroka verjetno spada v drugo kategorijo obdarovanja kot rojstni dnevi, praznična obdarovanja.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mini86 -> RE: kaj naj kupim (9.10.2012 9:37:27)


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Mini, kaj pa če mu kupiš komplet kakšne luštne kape in rokavičk?
Ali pa kakšen lep šal, pilotsko kapo?
Da se vrnemo k temi [sm=smiley36.gif]


je že padla odločitev-družabna igra[sm=smiley2.gif]

nj pa nadaljujejo temo če želijo[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Tutan -> RE: kaj naj kupim (9.10.2012 9:40:24)

Luštna idejica.
Pa tudi tisti kompleti družabnih iger so meni tak luštkani - ko je not človek ne jezi se, mlin, mikado, pa še enih par stvari. Pa mislim, da niso dragi.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>