RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


pelin -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 19:56:10)

Lilijana, ti bi na tak način izrazila svoje nestrinjanje in s tem plačala za darilo in bila krajša za 50 čukov, fant bi to razumel kot da mu je uspelo in da se mu na tak način splača ravnati...Nauk zgodbe? Po moje je ta...da svoje nestrinjanje lahko v bodoče izraziš tudi na drugačen način, ki bo predvsem cenejši in razumljiv tudi telebanom[sm=jezicek.gif]




Bakfark -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 20:07:23)


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Tema, ki ni za spolnost, pa bi vseeno ostala tukaj, da sem anonimna.

Gre za darilo za fanta, sorodnika, ki bo praznoval 11. rojstni dan.
Kupila sva mu darilo, ga zavila, meni se je zdelo vredu, pač po najinih trenutnih finančnih zmožnostih... potem pa dobim od tega fantiča ultimat, da mu "morava" prinesti 50 eur, da si kupi igračo, da pol pa lahko kar greva domov(kao "pomembno je samo, da dobi denar"). Dolgo časa naju je stiskal v kot in izsiljeval, bil nesramen, nakar sva mu lepo razložila, da njegovo darilo že zavito čaka pri nama doma in je odgovoril "Da naj prodava to darilo, ki ga imava in mu dava ves denar od darila lepo v kuverto, 5 centov pa obdrživa za kuverto.".

Bojim se, da če mu zdaj res prineseva to darilo, da ga bo "vrgel v kot", da ga ne bo cenil in da bo užaljen, ker mu nisva dala denarja. Da bova midva izpadla "čudno".

Sem jezna, užaljena.
Darilo sem izbrala z vsem srcem, veliko otrok bi ga bilo zelo veselih.
Nihče od staršev ga ni ustavil pri takšnih ultimatih.
Darilo mu sedaj najrajše sploh ne bi nesla. Da se nekaj nauči iz tega. Bi ga kar podarila nekomu, ki ga bi res cenil.

Kaj bi ve storile na mojem mestu?


Če mi dovoliš, čeprav nisem ve... Hvala, ehem... Darilo, ki si ga zanj že kupila na rdeči križ, alpa tja kjer se igra polno malih cigančkov. Tamaumu pa 5 centov v kovertico, da ti jih vrne ko jo odpre, z obrazložitvijo, da je to zadnje darilo, ki ga je od tebe dobil.




Bakfark -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 20:08:32)

.




Bakfark -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 20:09:05)

.




Bakfark -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 20:09:53)

Ma vafankulo pa citiranje in urejanje. Sorite ****.






liliana -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 20:18:58)


IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Lilijana, ti bi na tak način izrazila svoje nestrinjanje in s tem plačala za darilo in bila krajša za 50 čukov, fant bi to razumel kot da mu je uspelo in da se mu na tak način splača ravnati...Nauk zgodbe? Po moje je ta...da svoje nestrinjanje lahko v bodoče izraziš tudi na drugačen način, ki bo predvsem cenejši in razumljiv tudi telebanom[sm=jezicek.gif]


Zakaj pa nauk.....?kot sem že omenila, ni moja naloga vzgajati žlahtinih otrok.....lahko pa zgolj s simbolno gesto izrazim svoje nestrinjanje....in v določenih primerih meni pač 50 EUR ne pomeni več kot lastni "dušni mir", da sem povedala in izrazila kaj mislim....

Sicer pa ne malokrat tudi telebani razumejo geste, ki niso povedane in izkazane v dobesednem pomenu......




liliana -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 20:22:26)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz si pa ne morem špogat dat 50€ zato da "izrazim na svoj način nestrinjanje s fantovim oz. posredno tudi starševskim ultimatom". mal drago izrazoslovje.


Saj ni treba, da to narediš tudi ti......[sm=smiley1.gif]

pravzaprav sicer ne vem kako lahko tako izraziš nestrinjanje, če nardiš točno to kar hočejo od tebe, samo to je že druga tema..


Ker praviš, da je to že druga tema, ti ne bom tu razlagala.....[sm=jezicek.gif]




ZARA -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 20:29:59)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pelin


Če bi mu pa na rojstni dan kljub njegovi " prepovedi" prinesla darilo in zraven denar , ter bi mu ga dala z javnim pojasnilo pred vsemi, pa tudi dvomim, da bi bilo to pametno...Fant bi najverjetneje pograjfal oboje...starši, ki pa dopuščajo, da se fant tako obnaša in meni, pa po moje tudi ne bi pretirano zardevali...še več...mislim, da bi s tem dosegla točno to, kar želi fant in bi tako dobil nekakšno potrdilo, da se splača naravnost brezobrazno zahtevat kaj hočeš in ljudje kar skup letijo in ti prinesejo željeno...,


Samo jaz ne vzgajam tega fanta....to počno njegovi starši......lahko pa izrazim na svoj način nestrinjanje s fantovim oz. posredno tudi starševskim ultimatom......

Ja. Samo bojim se da tvojega nestrinjanja ne bi opazili. In drugo leto bi te spet z veseljem povabili.




mateyka -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 20:39:06)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
....in v določenih primerih meni pač 50 EUR ne pomeni več kot lastni "dušni mir", da sem povedala in izrazila kaj mislim....


avtorica je povedala, da si tega ne more ravno privoščit - zato tudi ni že v štartu dala toliko za darilo (tistega ki ga noče). ampak ok, sej si posebna - maš dušni mir s tem, da daš mulotu denar, ki ga hoče in the first place [sm=smiley2.gif]




mateyka -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 20:39:47)

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Ja. Samo bojim se da tvojega nestrinjanja ne bi opazili. In drugo leto bi te spet z veseljem povabili.


ja, in mogoče bi bila vstopnina naslednjič 100€ [sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 20:44:29)


IZVIRNO SPOROČILO: ZARA



Ja. Samo bojim se da tvojega nestrinjanja ne bi opazili. In drugo leto bi te spet z veseljem povabili.


Ja....in?




liliana -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 20:59:32)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
....in v določenih primerih meni pač 50 EUR ne pomeni več kot lastni "dušni mir", da sem povedala in izrazila kaj mislim....


avtorica je povedala, da si tega ne more ravno privoščit - zato tudi ni že v štartu dala toliko za darilo (tistega ki ga noče). ampak ok, sej si posebna - maš dušni mir s tem, da daš mulotu denar, ki ga hoče in the first place [sm=smiley2.gif]


Glej mateyka......avtorica je vprašala, kaj bi me storilile.....jaz sem le odgovorila, kaj bi jaz storila, namesto nje jaz ne morem odločiti......

Ti bom povedala eno resnično zgodbico.....je pred leti en šofer pripeljal na firmo nek material.....ker sem bila slučajno sama v firmi ni bilo nikogar, ki bi robo raztovoril.....in on se je začel razburjati, da kaj si mislimo, da on nima časa, da mora naprej, da je on šofer, da on ne misli raztovarjati robe......nato sem mu jaz ponudila stol, ga prosila za ključe in mu povedala, da naj se lepo vsede, da mu še sok prinesem in da naj si ta čas odpočije, ko bom jaz znosila škatle gor.....in je lepo šel, ter brez besed znosil vsako škatlo gor.....v bistvu sem mu ponudila samo to kar je želel, da ne bi nosil....lahko bi pa začela z vzgojnimi in mu jih napela o tem kako je vzgojen, kaj si misli, kako se obnaša, bi navrgla še kako o njegovem primitivizmu, samo močno dvomim, da bi efekt bil enak.....

Včasih je mnogo lažje kot direktni napad o vzgoji, morali ipd., da ljudem ponudiš, na določen način seveda, tisto kar v bistvu želijo, da skapirajo, da je nekaj narobe.....pa še sam imaš zadoščenje, da si se brez prepira "spucal"....

Čudno, nekaterim izgleda smešno in neumno, vendar večkrat pali.....pa še skregati se ni treba.....[sm=jezicek.gif]






mateyka -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 21:10:36)

naj še nekrat opomnim - ni problema ponudit nekaj kar lahko daš (v tvoji lepi basni pač svojo pomoč pri škatlah), če pa ne moreš dat (recimo denar ki ga rabiš za svoje preživetje), potem pa ni taka lepa basen kot je tvoja..
predlagaj cenejšo alternativo v tem primeru recimo?




liliana -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 21:19:30)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

naj še nekrat opomnim - ni problema ponudit nekaj kar lahko daš (v tvoji lepi basni pač svojo pomoč pri škatlah), če pa ne moreš dat (recimo denar ki ga rabiš za svoje preživetje), potem pa ni taka lepa basen kot je tvoja..
predlagaj cenejšo alt_ernativo v tem primeru recimo?


Vidim, da si spet zavzela pozo provociranja.....[sm=smiley36.gif] Saj vem, zadjič so se babe pritoževale, da se na RR nič ne dogaja, pa je treba malo popestriti forum....

Cenejših alt_ernativ si dobila cel kup, tudi sama si spisala alt_ernativno basen na temo cenejše alt_ernative, če se ne motim......

In še enkrat, jaz sem napisala, kaj bi naredila jaz.....ni pa treba, da to storiš ti ali kdorkoli drug....




mateyka -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 22:26:03)

provociram? ajd, tako poimenovanje, so be it then. res je, da se trudim vstavit not dozo humorja, ker to le ni neka hudo resna debata, samo ni namenjeno provociranju; ampak če želiš temu tako rečt, oukej [sm=smiley16.gif]

samo vseeno se mi zdi tvoje vzgajanje, ki si ga zavila v "simbolno gesto", isti šmorn, samo zavit v zelo drago darilo in dala si mu drugo ime. ker ti igraš pri šoferju na njegovo vest, ki naj bi igrala na njegov guilt (slaba vest naj bi vzpodbudila spremembo), to je vzgoja. samo tehnika je druga. in rečt: ni moja naloga vzgajati žlahtinih otrok.....lahko pa zgolj s simbolno gesto izrazim svoje nestrinjanje....; je rahlo zavajajoče. mogoče že simbolno nekaj izražaš, vzgajaš pa prav tako kot "mi ostali".




Frodo Bisagin -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (8.10.2012 23:05:45)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

....otrok.....lahko pa zgolj s simbolno gesto izrazim svoje nestrinjanje....; je rahlo zavajajoče. mogoče že simbolno nekaj izražaš, vzgajaš pa prav tako kot "mi ostali".


Ma lilijana se IMO drzi tistega : "grof nikad nije bio cicija" in "kad je bal, nek je maskenbal"...  ampak, za tako zadevo moras imeti tocno doloceno sposobnost prikrito arogantnega obnasanja, da naredis tisto kar drugi hocejo, a da se pocutijo pokakano [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Ce niso sposobni pogruntati, zacutijo, na tisti zivalski, instinktivni ravni, da si ga pokakal... v vsakem primeru si itak kriv, karkoli naredis, torej... das si duska ...

BTW: Osebno si ne dovolim, da se otrok do mene tako obnasa in se z menoj pogovarja na taksen nacin. Zato mi je taksna situacija kot iz SF filma...




liliana -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (9.10.2012 9:29:07)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

provociram? ajd, tako poimenovanje, so be it then. res je, da se trudim vstavit not dozo humorja, ker to le ni neka hudo resna debata, samo ni namenjeno provociranju; ampak če želiš temu tako rečt, oukej [sm=smiley16.gif]



V bistvu jaz tudi.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

samo vseeno se mi zdi tvoje vzgajanje, ki si ga zavila v "simbolno gesto", isti šmorn, samo zavit v zelo drago darilo in dala si mu drugo ime. ker ti igraš pri šoferju na njegovo vest, ki naj bi igrala na njegov guilt (slaba vest naj bi vzpodbudila spremembo), to je vzgoja. samo tehnika je druga. in rečt: ni moja naloga vzgajati žlahtinih otrok.....lahko pa zgolj s simbolno gesto izrazim svoje nestrinjanje....; je rahlo zavajajoče. mogoče že simbolno nekaj izražaš, vzgajaš pa prav tako kot "mi ostali".


Ja, samo ne otroka....apeliram namreč na starše......11 letni otrok dvomim, da bi razumel tako "simboliko"......




liliana -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (9.10.2012 9:32:50)

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ma lilijana se IMO drzi tistega : "grof nikad nije bio cicija" in "kad je bal, nek je maskenbal"...  ampak, za tako zadevo moras imeti tocno doloceno sposobnost prikrito arogantnega obnasanja, da naredis tisto kar drugi hocejo, a da se pocutijo pokakano [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Ce niso sposobni pogruntati, zacutijo, na tisti zivalski, instinktivni ravni, da si ga pokakal... v vsakem primeru si itak kriv, karkoli naredis, torej... das si duska ...



Bingo....točno tako....




ronja -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (9.10.2012 9:34:27)

Aja, meni je pa Lilijanin predlog všeč[sm=smiley1.gif].




mateyka -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (9.10.2012 10:13:33)

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Aja, meni je pa Lilijanin predlog všeč[sm=smiley1.gif].


lepo. men tud. 50€ pa vseen nimaš za dat [sm=jezicek.gif]




mateyka -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (9.10.2012 10:22:08)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ja, samo ne otroka....apeliram namreč na starše......


torej s kakanjem (po njih) vzgajaš starše? hudo, furaš andragogiko namesto pedagogike. pa nam praviš da furamo "direktni napad", ti pa kaj - indirektno kakanje? ful bolj "subtilno" in primerno vidim (toilet humor) [sm=smiley36.gif]

11 letni otrok dvomim, da bi razumel tako "simboliko"......


kaj veš, al pa.. 11 ni ravno malo; jaz bi ta leta označila že za mejna. 10 in več. mogoče ma šanso..




ronja -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (9.10.2012 10:39:30)

epo. men tud. 50€ pa vseen nimaš za dat

Ti kar zezaj[sm=jezicek.gif], to so potem že "problemi izvedbe"[sm=jezicek.gif]. Predlog je še vedno lahko dober[sm=smiley1.gif].
PS. madona sem vesela za svoja nematerialistična nečaka! Upam, da bosta taka tudi čez 6 -10 let...




ZARA -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (9.10.2012 10:50:04)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: ZARA



Ja. Samo bojim se da tvojega nestrinjanja ne bi opazili. In drugo leto bi te spet z veseljem povabili.


Ja....in?


In kaj si dosegla? Razen da imaš v denarnici 50€ manj?




nyna84 -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (9.10.2012 10:59:38)

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

za tako zadevo moras imeti tocno doloceno sposobnost prikrito arogantnega obnasanja, da naredis tisto kar drugi hocejo, a da se pocutijo pokakano [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Ce niso sposobni pogruntati, zacutijo, na tisti zivalski, instinktivni ravni, da si ga pokakal... v vsakem primeru si itak kriv, karkoli naredis, torej... das si duska ...

[sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] Tu se pa tudi jaz dobim. In ja, ljudem ponavadi postane nerodno. [sm=smiley36.gif] [sm=smiley2.gif]
Samo ne vem, če bi reskirala vsega skupaj 70 € (tudi pri nas ne rastejo na drevesu), da bi dala eno tako vzgojno. Ker mulc bi kljub temu dosegel svoje. [sm=zmeden.gif] In starši bi si oprali roke, da smo sami krivi, če smo mulca poslušali, kao "sej nismo mogli vedeti, da ga boste ubogali".

Jaz bi starše poklicala in jim povedala, da se ne pustim izsiljevati, navrgla bi kaj o simboliki obdarovanja (tako kot je že hedviga omenila), darilo bi dala komu drugemu, njemu pa nič (darila ni hotel, denarja pa nimam). In če moram na rojstni dan samo zato, da arogantnemu in razvajenemu mulcu nesem darilo, potem ne bom šla. Ker darila enostavno ne zasluži.




ronja -> RE: Ultimat za darilo- kaj bi storile? (9.10.2012 11:22:44)

In kaj si dosegla? Razen da imaš v denarnici 50€ manj?

Mislim, da bi lilijana znala to rečt tako, da bi bilo staršem vsaj malo nerodno;).




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>