|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
4.10.2012 20:37:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
od delavke na CSD s srednjo šolo


srednjo user posted image a niso s faksom?


So...socialne delavke, direktorica, pravnica verjetno tudi, za računovodjo nisem sigurna, mislim pa da faksa ne potrebuje in je tako kot v šolah in vrtcih, da je dovolj srednja šola......te, ki so pa na otroških dodatkih oz. te ki sprejemajo te vloge pa so s srednjo šolo...in običajno se te tudi javijo na telefon, ko jih na.pi.zdeva.te......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
4.10.2012 20:48:53   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Meni gre vsaka birokracija na jetra.

Ampak. Preden kam grem pi**, preberem obrazce, preberem zakon, uredbo oziroma s tem povezane informacije, in šele potem zadeve izpolnjujem in šele potem sprašujem, če slučajno česa ne vem.
V tem primeru se 'tudi vsaka delavka s srednjo izobrazbo' normalno obnaša. Prvič, ker z nekaj znanja 'nstopim', in ker drugič, lahko na ta način stvari tudi korektno vprašam in korektno iščem rešitve.

Ampak ja...lažje je pucat ventile, kot biti del rešitve.


Se povsem strinjam.....


Se pridruzim...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
5.10.2012 7:25:54   
marinci
S septembrom so šle dvojčice v vrtec. Dobili smo višji OD od septembra. Zdaj so pa nam računali za dohodek za celo leto višji OD. Razlika je za 1200e za celo leto, so nam preveč upoštevali.
Pa še dvidende iz leta 2010 so na upoštevali, drugi podatki so vsi iz leta 2011.
Za dividende sem vprašala soc. delavko zakaj so mi jih še enkrat upoštevali pa pravi. Da če katerega dohodka ni se vzame leto prej. To se mi tud ne zdi prav, da so mi jih ponovno šteli.



_____________________________

Jan 16.11.2007
Julija & Glorija 25.11.2010

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
5.10.2012 7:54:24   
Fleka
LILIANA-Glede na to,da je socialna delavka pristojna to vedeti,če rešuje take stvari mi je bilo jasno,da vprašam njo in ne mesarja v trgovini!!user posted image Pa nisem je vprašala po znesku koliko več naj bi dobila pač pa le ,če mi pripada kaj več otroškega dodatka-očitno si slabo prebrala moje poste.user posted image Se ti ne zdi?user posted image No,potem sem se pa malce "podučila",da me ne bodo n........i kot nekatere.user posted image



< Sporočilo je popravil Fleka -- 5.10.2012 7:58:12 >


_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu marinci)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
5.10.2012 12:06:43   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: marinci

S septembrom so šle dvojčice v vrtec. Dobili smo višji OD od septembra. Zdaj so pa nam računali za dohodek za celo leto višji OD. Razlika je za 1200e za celo leto, so nam preveč upoštevali.
Pa še dvidende iz leta 2010 so na upoštevali, drugi podatki so vsi iz leta 2011.
Za dividende sem vprašala soc. delavko zakaj so mi jih še enkrat upoštevali pa pravi. Da če katerega dohodka ni se vzame leto prej. To se mi tud ne zdi prav, da so mi jih ponovno šteli.



marinci, za dividende so že podatki za leto 2011 - četudi je njihov znesek 0 € - verjetno lahko kje pridobiš ta podatek

glede upoštevanja OD na letni ravni - sem mnenja, da si pristojni (na ministstvu) malo čudno razlagajo upravičenost na letni ravni in dejanske posledice zakonskih določil glede tega - oz. nikakor jim ni jasno, da gre za neumnost;
pozivam starše, ki se vam je to zgodilo, da pišete na ministrstvo in jim na konkretnih številkah pojasnite, kaj dejansko zanje predstavlja ta letni preračun - morda bodo v bodoče kaj spremenili na tem področju

P.S.: marinci, tebi bodo tako izračunane OD za ZPV upoštevali še naslednje leto, saj moramo decembra letos oddati vloge za ZPV za naslednje leto ...

(odgovor članu marinci)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
5.10.2012 12:11:35   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: petea



P.S.: marinci, tebi bodo tako izračunane OD za ZPV upoštevali še naslednje leto, saj moramo decembra letos oddati vloge za ZPV za naslednje leto ...


V bistvu najbrž ne bo tako. Ker ko bomo oddajale VZP se bo hkrati oddajala tudi vloga za OD (saj nam skoraj vsem poteče konec decembra). In najprej se bo preračunal OD, šele nato ZP. In upošteval se bo pač nov znesek.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
5.10.2012 12:14:46   
petea
benika,
upošteva se OD tekočega leta

vlogo oddaš decembra, kot tekoče leto se šteje 2011 (t.j. leto oddaje vloge) -> neustrezno preračunan OD letošnjega leta se upošteva še naslednje leto


vsaj tako jaz razumem zakonska določila na tem področju

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
5.10.2012 12:54:20   
marinci
Zdej septembra so mi gledali 2011, vzeli še devidende iz 2010 leto in otroški kr za celo leto izračunali višji znesek.
Sej pol za naslednjo leto bo pomoje prav? Ker bom res celo leto dobivala višji znesek.
Decembra bom oddala vlogo upoštevali bodo 2011 in višji od bom res dobivala celo leto. Ne pa tk kot zdej sam tri mesece.
Sam te devidende bi mi lahk vn brisali. Res pa je da jih je samo za 36€.

_____________________________

Jan 16.11.2007
Julija & Glorija 25.11.2010

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
5.10.2012 13:08:56   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: petea

benika,
upošteva se OD tekočega leta

vlogo oddaš decembra, kot tekoče leto se šteje 2011 (t.j. leto oddaje vloge) -> neustrezno preračunan OD letošnjega leta se upošteva še naslednje leto


vsaj tako jaz razumem zakonska določila na tem področju


V bistvu ni temu tako. Kar poglej na letošnjo odločbo za ZPV. Vlogo smo oddajali decembra, v odločbi za vrtec je pa upoštevan OD, ki ga prejmeš v letu 2012.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
5.10.2012 16:07:35   
Najaa
Vsme naj bi tako naredili, da vsem poteče OD dec. Če še nimate tako, vam bodo mogoče z novo odločbo za znižano plačilo vrtca (za leto 2013) to naredili. Namreč jaz sem imela OD od 1.3.2012 do 28.2.2013, no zdej ko sem pa (končno) dobila odločbo za vrtec, so mi pa zraven kar poslali še novo odločbo za OD, ki velja do 31.12.2012. V bodoče naj bi vsi imeli tako, da vse oz. obe vlogi oddajamo decembra.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
5.10.2012 21:14:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Fleka

LILIANA-Glede na to,da je socialna delavka pristojna to vedeti,če rešuje take stvari mi je bilo jasno,da vprašam njo in ne mesarja v trgovini!!user posted image Pa nisem je vprašala po znesku koliko več naj bi dobila pač pa le ,če mi pripada kaj več otroškega dodatka-očitno si slabo prebrala moje poste.user posted image Se ti ne zdi?user posted image No,potem sem se pa malce "podučila",da me ne bodo n........i kot nekatere.user posted image




Ne, ne zdi se mi, da sem slabo prebrala tvoje poste.....postavila si pravzaprav butasto vprašanje, na katerega si itak že sama vedela odgovor, če ga pa nisi vedela, pa si po domače povedano čisto neinformirana, ker so vsi mediji trobili o tem, da se z izgubo štipendije za mlajše od 18 let poveča otroški dodatek.....

Kar se pa socialnih delavk tiče....tista, ki dela s cigani, narkomani ali pa z otroci v težkih razmerah nima pojma o tem ali se bo tebi otroški dodatek povečal, če tvoje dete gre v srednjo šolo....verjemi mi......

(odgovor članu Fleka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
6.10.2012 12:09:24   
blaža
Nisem vsega prebrala, ... pa še moja cvetka.

zadnjega avgusta sem dala novo vlogo, glede na to, da mi z 1. septembrom preneha nadomestilo na zavodu, za otroški dodatek, za vrtec, in za subvencijo malice za starejšega. Slučajno je bil lih petek, sem pa oddala priporočeno.

nakar po dveh tednih dobim novo odločbo, kjer piše, da sem 3. septembra sporočila spremembo, ter, da se mi znižanje vrtca, subvencija za malico, ter zviša otroški dodatek in sicer z 1.10. 2012!! Še dobro, da sem podrobno prebrala odločbo.

Ko sem klicala na CSD, vprašala, kateri datum se gleda, al uni, ko sem poslala, al tisti, katerega dne je ona pošto odprla,.. je rekla, da samo moment, da preveri, se na kratko opravičila, ter, da bo popravla.

Če ne bi opazla, bi me dobesedno okradli za okoli 150e, al celo malo več.

Ne štekam, da ena delavka, ki sprejme na ponedeljek pošto, ne preveri datuma pravilno, sej ji je jasno, da to ni moglo bit poslano na ponedeljek. Sej ne gre iz njenega žepa.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
6.10.2012 12:37:32   
liliana
Ne štekam, da ena delavka, ki sprejme na ponedeljek pošto, ne preveri datuma pravilno, sej ji je jasno, da to ni moglo bit poslano na ponedeljek. Sej ne gre iz njenega žepa.user posted image


Jaz pa štekam....ker je ta ena delavka, poleg tvoje pošte dobila še mogoče vsaj 500 kosov druge pošte.....in dejansko bi lahko pošto ti poslala tudi v soboto, kar pa bilo že v septembru......

Jaz pa recimo ne štekam, zakaj ljudje javljajo spremembo zadnji dan....in bog ne daj, tri dni prej......user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
6.10.2012 13:24:34   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne štekam, da ena delavka, ki sprejme na ponedeljek pošto, ne preveri datuma pravilno, sej ji je jasno, da to ni moglo bit poslano na ponedeljek. Sej ne gre iz njenega žepa.user posted image


Jaz pa štekam....ker je ta ena delavka, poleg tvoje pošte dobila še mogoče vsaj 500 kosov druge pošte.....in dejansko bi lahko pošto ti poslala tudi v soboto, kar pa bilo že v septembru......

Jaz pa recimo ne štekam, zakaj ljudje javljajo spremembo zadnji dan....in bog ne daj, tri dni prej
......user posted image


Ker si popolna. Nekateri pa mogoče kdaj tud kej pozabimo in lobimo zadnje minute. Z mano na čelu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
6.10.2012 13:49:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: benika



Ker si popolna. Nekateri pa mogoče kdaj tud kej pozabimo in lobimo zadnje minute. Z mano na čelu.


Sem daleč od tega, da bi bila popolnauser posted image , skušam pa biti čimbolj realna......

In ker se sami kdaj pa kdaj spozabimo in kaj pozabimo.....potem obstaja tudi verjetnost, da se spozabi in pozabi preveriti datum pošiljanja vloge tudi tista delavka, ki na dan prejme 50 kg vlog.....ki so poslana ali s hitro pošto, ali z navadno ali priporočeno, ali so dana ročno....in za vsako vlogo velja drugačna procedura......



< Sporočilo je popravil liliana -- 6.10.2012 13:50:01 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
6.10.2012 14:16:34   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: benika


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne štekam, da ena delavka, ki sprejme na ponedeljek pošto, ne preveri datuma pravilno, sej ji je jasno, da to ni moglo bit poslano na ponedeljek. Sej ne gre iz njenega žepa.user posted image


Jaz pa štekam....ker je ta ena delavka, poleg tvoje pošte dobila še mogoče vsaj 500 kosov druge pošte.....in dejansko bi lahko pošto ti poslala tudi v soboto, kar pa bilo že v septembru......

Jaz pa recimo ne štekam, zakaj ljudje javljajo spremembo zadnji dan....in bog ne daj, tri dni prej
......user posted image


Ker si popolna. Nekateri pa mogoče kdaj tud kej pozabimo in lobimo zadnje minute. Z mano na čelu.



ne , jaz sem popolna. So mi rekli,d a oddam konec avgusta. user posted image

In, če bi poslala tri dni prej, bi gospa na CSD imela manj pošte mogoče?user posted image . aja ne bi pa bil glih ponedeljek.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
6.10.2012 18:46:42   
liliana
Manj pošte ne bi imela....bi jo pa dobila še v avgustu......pa za obe strani je to elegantnejšja rešitev, manj živcev stane, še posebno tebe......

Jaz recimo torto za rojstni dan običajno tudi naročim pri slaščičarki nekaj dni prej.....in ne nekaj ur prej, preden jo potrebujem.....


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
6.10.2012 19:41:03   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Manj pošte ne bi imela....bi jo pa dobila še v avgustu......pa za obe strani je to elegantnejšja rešitev, manj živcev stane, še posebno tebe......

Jaz recimo torto za rojstni dan običajno tudi naročim pri slaščičarki nekaj dni prej.....in ne nekaj ur prej, preden jo potrebujem.....




Ful dobra primerjava, glede na to, da pečem torte.user posted image . Ja itak, da naročiš par dni prej torto, ker, če ne ti je ne bi spekli, tle bi šlo tebi v minus, upravičeno, ker torta mora en dan prej odstat, da se prepoji, pa zanjo rabiš vsaj ene 2 uri, da jo nardiš. user posted image

< Sporočilo je popravil blaža -- 6.10.2012 19:45:38 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
6.10.2012 19:46:54   
kalbo
Zanimivo, da se v tejle temi popolnoma strinjam z lilijano in Frodo. JA hudiča, smo leta 2012, in ne leta 1968. Imamo eno veliko prednost, ki se ji reče google. Vsak zakon je par klikov stran, in če znate tipkat sem gor, znate tud kak zakon prebrat.

Že 10 let delam z birokrati in jih nekatere razumem, nekateri med njimi so pa totalne cvetke, točno tako kot v vsaki firmi na tem svetu. Samo zagamanega birokrata lahko prepričaš v svoj prav samo z razgledanostjo in tem, da veš točno o čem govoriš, prav pa pride, če poznaš zakon, ki se vaju tisti hip tiče precej bolje od njega.

Torej drage dame, predno greste spraševat naveličano referentko, ki še ni spila kave nekaj, kar ona tud slučajno ne ve, lepo preberte zakon, pokljukajte vse kar imate in odločbe natančno preberite. Konec koncev so pa referenti na CSD, UE, MZIP zgolj ljudje, ki se lahko tudi zmotijo.

Hudič v tej naši državi je to, da vsak minister nebodi len spreminja zakone kot po tekočem traku in s svetlobno hitrostjo. Delovna skupina, ki napiše zakon, ga navadno napiše zelo dobro, potem gre pa to v usklajevanje, kjer lobiji naredijo svoje in pol dobimo le približek tistega, kar bi moralo bit. Posledica je pa štala, ki jo imamo na vseh področjih.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
6.10.2012 20:41:44   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: blaža



Ful dobra primerjava, glede na to, da pečem torte.user posted image .



Saj vem, da pečeš torte......user posted image

Ja itak, da naročiš par dni prej torto, ker, če ne ti je ne bi spekli, tle bi šlo tebi v minus, upravičeno, ker torta mora en dan prej odstat, da se prepoji, pa zanjo rabiš vsaj ene 2 uri, da jo nardiš. user posted image


Saj....zato se pa običajno vsega ne pošilja zadnji možni dan....obstajajo izjeme, ko pozabiš, ali ne gre drugače.....takrat pa pač pokličeš in razložiš kako in kaj.....pa je problem hitro rešen.....






< Sporočilo je popravil liliana -- 6.10.2012 20:44:07 >

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
6.10.2012 22:20:42   
Colt
Premalo je JU/JS uslužbencev! Še dobr da se počasi množijo user posted image Sužnjev je dost, k delajo za njih!

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
6.10.2012 22:26:13   
mateyka
Colt, a si ti suženj?

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
6.10.2012 22:30:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Colt, a si ti suženj?


Suzenj ozkotirnega misljenja...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
7.10.2012 8:19:28   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: blaža



Ful dobra primerjava, glede na to, da pečem torte.user posted image .



Saj vem, da pečeš torte......user posted image

Ja itak, da naročiš par dni prej torto, ker, če ne ti je ne bi spekli, tle bi šlo tebi v minus, upravičeno, ker torta mora en dan prej odstat, da se prepoji, pa zanjo rabiš vsaj ene 2 uri, da jo nardiš. user posted image


Saj....zato se pa običajno vsega ne pošilja zadnji možni dan....obstajajo izjeme, ko pozabiš, ali ne gre drugače.....takrat pa pač pokličeš in razložiš kako in kaj.....pa je problem hitro rešen.....







user posted image .

Ne sej maš prav. Obrazec sem kupla dosti prej, nekako je pa ratalo, da sem zadnji dan oddala. user posted image . Drugače dam po dva tedna prej user posted image . Nop vseeno še sreča, da sem pa vsaj pozorno prebrala odločbo, da sem opazla, ker lahko ne bi, ...

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: CSD - napake, napačne informacije, zavaj...
7.10.2012 9:22:30   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
...

In ker se sami kdaj pa kdaj spozabimo in kaj pozabimo.....potem obstaja tudi verjetnost, da se spozabi in pozabi preveriti datum pošiljanja vloge tudi tista delavka, ki na dan prejme 50 kg vlog.....ki so poslana ali s hitro pošto, ali z navadno ali priporočeno, ali so dana ročno....in za vsako vlogo velja drugačna procedura......




verjamem, da se kdaj zmotijo

a v končni fazi je to njihova služba in morajo takšne bistvene zadeve, kot je datum oddaje vloge, dovolj skrbno spremljati;
če znajo ljudi vedno zaj... zaradi prepozno oddanih vlog, pa naj v kontra situacijah oni sami dovolj zanesljivo opravijo svoje delo v vseh korakih

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




na kakšen način radi varčujete
Spark



postopno klasično varčevanje z obrestno mero (31%)

naložbeno varčevanje v sklade (6%)

varčevanje kombinirano z življenjskim zavarovanjem (19%)

ne varčujem (44%)


Število vseh glasov: 224

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!