CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


petea -> CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 9:40:34)

tema za odpiranje ventilov


se kar pogosto zgodi, da na CSD (ne-)namerno napačno informirajo ljudi [sm=smiley13.gif];

dajmo malo zbrati takšne cvetke, tukaj so tri:

- http://www.ringaraja.net/forum/m_5987933/mpage_2/key_/tm.htm - Mini86 so hoteli prepričati, da mora biti v času porodniške zaposlena, da bi kasneje lahko koristila KDČ,

- http://www.ringaraja.net/forum/zaporedna-porodniska/m_2346586/mpage_1/tm.htm#2371112 - ta je izpred nekaj let, Nisaa je ostala brez dela porodniškega dopusta, ker na CSD niso poznali zakonodaje glede možnega spreminjanja koriščenja porodniškega dopusta zaradi nove nosečnosti [sm=zmeden.gif],

- mene je vratar en četrtek, ko na CSD ni uradnih ur, hotel prepričat (seveda ne prijazno), da ne morem tisti dan oddati vloge;
ker sem vztrajala, da je možno vloge oddati vedno v poslovnem času ustanove, me je z veliko nejevolje spustil v stavbo, češ da bom že ugotovila, da ne gre,
seveda sem brez težav oddala papirje uslužbencu v sprejemni sobi




LuLu -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 9:46:59)

Malo za šalo, dosti zares [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Na CSD-jih je treba zamenjati vso komunikacijsko opremo, ker se noben ne more javit na telefon. Osebno sploh ne moreš več do njih... tako so mi rekli, na telefon pa se ne morejo oglašati. Mora, da je nekaj narobe ( z telefoni... predvidevam). Da dobim neko informacijo je torej... misija nemogoče.
Prej bi dobila JJ na telefon, kot socialno delavko.




Tutan -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 10:02:10)

Osebno sem menja, da na JU, CSDjih in študijskih referatih zaposlujejo ljudi, ki ustrezajo naslednjemu:
- res težko se je oglasit na telefon
- če se oglasiš na telefon, moraš človeka, ki kliče, takoj obvestit, KAKKKOOO SI ZASUT Z DELOM (tudi če medtem kofetkaš)
- osornost
- neprijaznost
- zavijanje z očmi, če nekdo nekaj osnovnega povpraša, zgolj zato, da bi bil v to prepričan (ker oni so to že najmanj milijonkrat ponovili)

Pa ne mi govorit, da ni tako, imam dost sorodnikov, ki delajo v JU, pa se zadeva nikjer ne razlikuje. Ja, so pa vsi stttraaaašššno zaposleni [sm=smiley1.gif]

Se še spomnem par let nazaj - kličem v LJ, nekaj za Zoisovo, pa kličem tam ene 5 do 9h. Pa se javi gospa, s prve, pa mi lepo pove, da so uradne ure OD 9H NAPREJ!!!! (medtem je bila ura že cca 4, 3 minute do). Ok, mi odloži. Od 9h do 12h sem poizkušala nekoga dobiti na telefon, pa ga nisem dobila [sm=smiley36.gif]
Decembra grem na CSD z vlogo za vrtec v trenerki - pa mi reče gospa, Ja, dekle, kaj pa rabiš. Letos, ko sem oddajala za malico (in zadevo totalnoi zafurala [sm=smiley13.gif]) - sem prišla v petah, pa mal bolj opecanjena, direkt iz službe - mi pa ta ista gospa, reče gospa. [sm=zmeden.gif]




Najaa -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 10:34:29)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Malo za šalo, dosti zares [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Na CSD-jih je treba zamenjati vso komunikacijsko opremo, ker se noben ne more javit na telefon. Osebno sploh ne moreš več do njih... tako so mi rekli, na telefon pa se ne morejo oglašati. Mora, da je nekaj narobe ( z telefoni... predvidevam). Da dobim neko informacijo je torej... misija nemogoče.
Prej bi dobila JJ na telefon, kot socialno delavko.


Pri nas se oglasijo na telefon, vendar pa preden se to zgodi preteče toliko enih minut, toliko enega klikanja številk, toliko muzike... da ti brada zraste zraven. Seveda ti potem svetovalka na drugi strani pove, da je tako zasuta z delom, da imaš velikansko srečo, da se je oglasila.[sm=smiley29.gif]




andreja32 -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 12:28:30)

moj sin je bil eno leto brez štipendije.Vzrok-na njihovi spletni strani so imeli napačni datum do katerga je potrebno oddati vlogo.Na pritožbo(v katero smo dali tudi sliko te omenjene strani) so nas zavrnili , ker naj bi morali datum oddaje dokumenta preverite na več mestih.To isto leto je hči prvič odajalo vlogo .Dobila je štipendijo (kar precej manjšo kot sin prejšno leto).Šele naslednje leto smo ko smo primerjali odločbe ugotovili, da ji niso izplačevali oddaljenost od kraja šolanja....Moraš biti ko lovski pes...




Frodo Bisagin -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 13:07:56)

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Se še spomnem par let nazaj - kličem v LJ, nekaj za Zoisovo, pa kličem tam ene 5 do 9h. Pa se javi gospa, s prve, pa mi lepo pove, da so uradne ure OD 9H NAPREJ!!!! (medtem je bila ura že cca 4, 3 minute do).


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Logika.. potem bi po tvoje bilo sprejemljivo, da tudi nek dohodek dobis 30,40 eur do vsote, ki ti pripada... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], saj je itak blizu, mar ne ? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Decembra grem na CSD z vlogo za vrtec v trenerki - pa mi reče gospa, Ja, dekle, kaj pa rabiš. Letos, ko sem oddajala za malico (in zadevo totalnoi zafurala [sm=smiley13.gif] ) - sem prišla v petah, pa mal bolj opecanjena, direkt iz službe - mi pa ta ista gospa, reče gospa. [sm=zmeden.gif]


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Odkrila si toplo vodo... , ki pa nima nobene zveze z korektno ali nekorektno opravljenim delom.




Fleka -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 14:00:56)

Jaz sem zadnji teden junija oddala vlogo za subvencionirano prehrano v šoli in za nov izračun znižanja plačila vrtca.Žensko na CSD sem vprašala,če bom upravičena d večjega otroškega dodatka,ker gre hčerka v 1.letnik pa mi je jeasno in glasno odgovorila,da imam dovolj velik otr.dodatek in mi ne pripada nič več.Pač nisem označila še tega,........Čakam in čakam odločbo,vmes nekajkrat pokličem,če se kaj dogaja(zakonski rok za odgovor imajo 60 dni)[sm=zmeden.gif].V ponedeljek sem pa kar šla na CSD in mal p.......a[sm=smiley15.gif].V pisarni je imela neko pripravnico pa "mojo" soc.delavko še enkrat vprašam,če res nisem upravičena do nekaj večjega otr.dodatka pa mi kura odgovori:verjetno bi dobili nekaj evrov več(pa skoz je gledala pripravnico,če naju posluša!!)[sm=smiley29.gif].Tolk sem bila jezna,da sem jo vprašala,če bo imela kaj manjšo plačo,če bom jaz dobila večji dodatek pa je skor iz stola padla.Sem še to označila in včeraj dobila odločbo-otroški dodatek imam višji za 64 eur-po njenem nekaj evrov.[sm=smiley24.gif] Verjamem,da delajo površno,malomarno oziroma te želijo prepričati v nekaj kar ne drži,.......[sm=smiley13.gif]
Uh sem se razpisala,.....[sm=smiley9.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.10.2012 14:19:16)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 14:34:49)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

hehe, k sreci se ne rabim ukvarjati s CSD-jem, ker bi sicer - glede na to, kaj se dogaja - kak delavec konkretnega zivcnega zarad mene fasal [sm=jezicek.gif]

me pa fascinira, da se napake tako masovno dogajajo... gospodarsko podjetje bi ze zdavnaj propadlo ob takem ravnanju - no, saj ni cudno, da gre potem drzava v maloro...


Pri vsakem novem in tako obsežnem informacijskem sistemu se napake masovno dogajajo.....

Napaka je bila le, da za kak mesec dni niso zaustavili izdajanje odločb, takoj ko so ugotovili sistemske napake in popravili programa....bi pač še kak mesec kasneje dobili odločbe (kar bi povzro,čilo bistveno manj težav, CSDji bi bili manj obremenjeni s klici nervoznih ljudi)....





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.10.2012 14:48:18)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Frodo Bisagin -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 16:32:50)

IZVIRNO SPOROČILO: Fleka

[sm=smiley24.gif] Verjamem,da delajo površno,malomarno oziroma te želijo prepričati v nekaj kar ne drži,.......[sm=smiley13.gif]
Uh sem se razpisala,.....[sm=smiley9.gif]


Prej verjamem, da ne vedo natancno kaj delajo. Mocno ne verjamem, da je pa prav na CSD-jih koncentracija zaposlenih hudobniih ljudi zaradi hudobije, tako nadpovprecna.
Imamo pa vlado, ki je na vrat na nos uvajala spremembe - vec kot jasno je bilo, da tako ne bo slo gladko...




Frodo Bisagin -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 16:38:14)

IZVIRNO SPOROČILO: Fleka

... Žensko na CSD sem vprašala,če bom upravičena d večjega otroškega dodatka,ker gre hčerka v 1.letnik pa mi je jeasno in glasno odgovorila,da imam dovolj velik otr.dodatek in mi ne pripada nič več.
....Sem še to označila in včeraj dobila odločbo-otroški dodatek imam višji za 64 eur-po njenem nekaj evrov.[sm=smiley24.gif] Verjamem,da delajo površno,malomarno oziroma te želijo prepričati v nekaj kar ne drži,.......[sm=smiley13.gif]
Uh sem se razpisala,.....[sm=smiley9.gif]


Osebno me preseneca, da se verjame pavsalni oceni neke usluzbenke in se ravna glede na povsem pavsalne informacije. Odlocbo je treba premisljeno napisati, sicer bi prisli, povedali kaj imamo in bi nam enostavno usluzbenka povedala koliko in kaj dobimo ali ne dobimo. Pa ni tako.
Zato dajte, premislite pa naslednjic ne utemeljujte svoje odlocitve kaj pa kako boste spisali na pavsalni oceni neke usluzbenke temvec spisite kar imate za spisat, dajte podatke, ki jij je potrebno dati in pocakajte na odlocbo.
Hocem reci, da se enostavno v dolocenih stvareh ne da vnaprej dolociti tocno kaj pa kako in vem po lastni izkusnji, da ljudje inzistirajo na odgovoru, ki mu ga ne mores dati. Pogosto se pa zgodi, da se zaradi ljubega miru poda pavsalna ocena.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.10.2012 16:50:18)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




benika -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 17:16:18)

Ja, tile CSD-ji so tud svojega denarja vredni.

Jaz sem v juliju oddala vlogo za subvencijo malice za sina. Po vsej logiki, bi nam morala biti vloga oddobrena. No, in 14 dni nazaj dobim odločbi, po katerih se zavrneta obe vlogi, tako za malico kot za kosilo. OK, vse lepo in prav, ampak....

Kljub temu, da je mož v maju ostal brez zaposlitve in sem spremembo pravočasno javila (in so mi zaradi tega izdali novo odločbo tako za OD kot tudi za vrtec), so upoštavali vse njegove dohodke v letu 2010. Poleg tega so zraven šteli še preživnini za oba sinova, kljub temu, da smo družina, da se upoštevajo partnerjevi dohodki. Pa ne morejo potem upošptevat tako njegovih dohodkov in še preživnine, ki jo plačuje (čeprav je ne) svojim otrokom, s katerimi živi skupaj. Potem so mi pa upoštevali še OD, ki ga bom prejela v tekočem letu. Vse lepo in prav, vendar so mi OD naračunali 1000€ več, kot ga bom pa dejansko prejela.

In po prijazni pritožbi, dobim danes novo odločbo, po kateri smo upravilčeni do subvencije malice, s tem, da v novi odločbi niso upoštevali partnerjevih dohodkov, preživnine, OD pa so vseeno pustili 1000€ višji, kot pa dejansko bo. In če bi upoštevali še to, bi bili upravičeni še do subvencije kosila.




Fleka -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 17:16:59)

FRODO-vsakemu vlagatelju,ki ima mladoletnega srednješolca po zakonu pripada večji otroški dodatek,saj so štipendije ukinjene za dijake mlajše od 18 let,......In to mora vedeti vsaka socialna delavka,ki obravnava take vloge!![sm=smiley24.gif]




liliana -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 19:15:36)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*




Liliana, konec junija (!!!) in ne konec januarja, ko je sistem deloval en mesec, je Ministrstvo za družino izdalo sporočilo za javnost, da pripravljajo projekt ovrednotenja in odpravljanja napak tega novega računalniškega programa. Po 6 mesecih bodo oni šele začeli pregledovat, kje se napake pojavljajo! Če samo za to rabijo 6 mesecev, koliko časa bo potem trajalo, da napake odpravijo? Medtem ko smo samo tu na RR napisali cele spise, kje vse so ga pobiksali, samo copy-paste bi naredili in imeli cel spisek nepravilnosti. In potem poslušam ministra, pa njegovega namestnika, pa šefa CSD-jev, da je vse super truper fajn in poteka brez posebnosti. A res? Na odločbe so ljudje čakali in še vedno čakajo mesece. Na pritožbe na odločbe tudi. Pritožila sem se sredi aprila, odločbe še vedno ni. Zdaj ali stvari le ne potekajo tako super truper, kot zagotavljajo pristojni in so zasuti z delom, ali pa so hudičevo leni, da v pol leta ne zmorejo izdati ene odločbe. Nekak se mi zdi, da gre za prvo varianto.

Saj niso problem napake, te se dogajajo povsod. Problem je številčnost teh napak (ne poznam enega človeka, ki ne bi imel v odločbi vsaj ene napake) ter neodzivnost pri njihovemu odpravljanju. V gospodarstvu za tako ravnanje obstaja en preprost izraz: šalabajzerstvo. Si predstavljaš, da recimo keramičar zašuštra ploščice in šele čez pol leta pride pogledat, kje je napaka? Potem pa spet rabi x-časa, da zadeve popravi? Kdo bi pa hotel še delat z njim? Potem pa hoče za to še plačilo?

In potem vso jezo ljudi pokasirajo uslužbenke na CSD, ki morajo nebuloze tistih zgoraj uresničevat. Eden daje taka navodila, drugi drugačna, tretji spet tretja, en dan so taka, drugi dan kontra, program dela ali pa ne dela,... Kdo bo potem vedel, kaj je prav? Odgovorni pa seveda še vedno greje svoj stolček in tudi če bodo iskali odgovornega za to blamažo, bodo našli enega grešnega kozla, kot vedno.




Problem je v hitrosti uvedbe programa, ki ni bil stestiran, ker je bilo potrebno izvrševati ZUPJS....samo v tem je problem.....in napak niso odpravili niti septembra, ker je program non stop deloval...niso nikoli zaustavili izdajanja odločb, da bi odpravili napake.....

Glej, jaz ne branim ne CSDja in ne ministrstva......in ja, uvedba tega programa je kompletno šalabajzerstvo, ker program, ki zajema socialne transferje ni bil stestiran ampak takoj vržen v uporabo......krivi so tisti, ki so uvajali program in CSDjev sploh niso pripravili na tako obsežno delo......

od delavke na CSD s srednjo šolo, pa tudi ljudje ne moremo pričakovati, da bo znala na pamet povedati koliko večji ali pa manjši bo kateri prejemek, preden vrže podatke v program (vprašajte doktorja, če vam pove brez preiskav diagnozo....nobeden je ne bo povedal), zahtevati od nje, da pove člen zakona, kjer stvar, ki nas zanima piše, nobena referentka tega ne ve.......

Sicer pa, sama sem takega dela z državnimi organi navajena.....in me v bistvu ne preseneča preveč......ker je vedno tako, ali z dursom, ali z geodetsko upravo.....vedno so problemi, ko se uvede nek program, ki se vlečejo ne samo mesece, ampak celo leta.....saj je tudi v gospodarstvu tako.....vsak program zahteva določen čas, da se uvede, da se odpravijo napake, da se delavci naučijo o njem.....samo v neki firmi to ni tako na vidiku in podjetja navadno imajo nekaj mesečno testno obdobje, da uvedejo nov program in odpravijo napake, ker se pač v podjetjih ve, da je bistveno manj problemov tako, ker je pač prihodek odvisen od tega......v javnem sektorju pa ni tako....in ko denar pride z neba, od boga dan, se peč ustrezno tudi obnaša do njega......nikogar ne briga kako se troši in zakaj......to je pač razlika med gospodarstvom in tistimi, ki so plačani iz davkoplačevalskega denarja......

Sicer pa, ko pa govorim, da je javno upravo potrebno prevetriti oz. precej ljudi odpustiti, ker je v njej zaposlenega ogromno nesposobnega kadra (kar je ZUPJS tudi pokazal), pa ste vsi v luftu in kar naenkrat so vsi zaposleni v javni upravi zelo sposobni in nujno potrebni......









liliana -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 19:17:20)


IZVIRNO SPOROČILO: Fleka

FRODO-vsakemu vlagatelju,ki ima mladoletnega srednješolca po zakonu pripada večji otroški dodatek,saj so štipendije ukinjene za dijake mlajše od 18 let,......In to mora vedeti vsaka socialna delavka,ki obravnava take vloge!![sm=smiley24.gif]


Glede na to, da ti to veš, zakaj si sploh spraševala delavko na CSD.....? Saj ti ne more kar na pamet povedati za koliko večji OD boš dobila.......




Colt -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 19:18:40)

Tudi tu se bom ugriznil v prste...




liliana -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 19:20:06)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Pri vsakem novem in tako obsežnem informacijskem sistemu se napake masovno dogajajo.....


ni problem v napakah - seveda se dogajajo (ceprav je tko, da naj bi pri velikih uporabnikih prvo sfurali demo verzijo, ki naj bi odkrila napake - in tud to je odgovornost tistega, ki je uvedel ta program).
problemi so v glavnem drugje - kot prvo, da niso takoj spoznali napake in je odpravili (ker napake se se vedno vrstijo!) do tega, da so zaposleni premalo informirani (izobrazeni?) za to, kar delajo ter posledicno nesposobni resevati razlicne problematike.

kar je pa se najbolje - nihce ni odgovoren za to! kul, tko bi tud jz delala [sm=jezicek.gif]


Saj o tem v bistvu govorim.....zato pa ni kriva referentka na CSDju......če se ne motim so CSDji zelo zgodaj, praktično takoj javili, da se v izračunih dogajajo napake, pa je ministrstvo to lepo ignoriralo.....




Frodo Bisagin -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 19:56:30)

IZVIRNO SPOROČILO: Fleka

FRODO-vsakemu vlagatelju,ki ima mladoletnega srednješolca po zakonu pripada večji otroški dodatek,saj so štipendije ukinjene za dijake mlajše od 18 let,......In to mora vedeti vsaka socialna delavka,ki obravnava take vloge!![sm=smiley24.gif]


Poanta je v tem, da si ti tista ki spise in se podpise na vlogi.




Frodo Bisagin -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 19:59:23)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Fleka

FRODO-vsakemu vlagatelju,ki ima mladoletnega srednješolca po zakonu pripada večji otroški dodatek,saj so štipendije ukinjene za dijake mlajše od 18 let,......In to mora vedeti vsaka socialna delavka,ki obravnava take vloge!![sm=smiley24.gif]


Glede na to, da ti to veš, zakaj si sploh spraševala delavko na CSD.....? Saj ti ne more kar na pamet povedati za koliko večji OD boš dobila.......



To je to.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.10.2012 20:06:05)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.10.2012 20:10:42)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stanislava_ -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 20:15:47)

Meni gre vsaka birokracija na jetra.

Ampak. Preden kam grem pi**, preberem obrazce, preberem zakon, uredbo oziroma s tem povezane informacije, in šele potem zadeve izpolnjujem in šele potem sprašujem, če slučajno česa ne vem.
V tem primeru se 'tudi vsaka delavka s srednjo izobrazbo' normalno obnaša. Prvič, ker z nekaj znanja 'nstopim', in ker drugič, lahko na ta način stvari tudi korektno vprašam in korektno iščem rešitve.

Ampak ja...lažje je pucat ventile, kot biti del rešitve.




liliana -> RE: CSD - napake, napačne informacije, zavajanja (4.10.2012 20:33:07)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Meni gre vsaka birokracija na jetra.

Ampak. Preden kam grem pi**, preberem obrazce, preberem zakon, uredbo oziroma s tem povezane informacije, in šele potem zadeve izpolnjujem in šele potem sprašujem, če slučajno česa ne vem.
V tem primeru se 'tudi vsaka delavka s srednjo izobrazbo' normalno obnaša. Prvič, ker z nekaj znanja 'nstopim', in ker drugič, lahko na ta način stvari tudi korektno vprašam in korektno iščem rešitve.

Ampak ja...lažje je pucat ventile, kot biti del rešitve.


Se povsem strinjam.....




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>