|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 8:38:43   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Je pa če se zaposliš pred porodniško, te težko odpusti po porodniški. si kar fejst zaščiten nekaj časa.


Tega ne razumem. user posted image Torej ne glede na to, kakšno pogodbo imaš, za določen ali nedoločen čas? In recimo da je za določen čas zadnji dan tvoje porodniške?



Tippi,
ni tako;
je bilo že v enem sporočilu zgoraj lepo razloženo;
če si zaposlena za določen čas, se ti neodvisno od starševstva pogodba izteče (razen, če ti delodajalec še v naprej daje naloge, kot je bila pred dnevi tekla ena tema);

če pa si zaposlena za nedoločen čas, si en mesec po vrnitvi s starševskega dopusta varovana delavka, nato pa še naprej, če dojiš ali če ponovno zanosiš

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 8:45:21   
Tippi
No, to je zdaj že drugače brati, kot tisti citat zgoraj, ki kot vidim, je bil verjetno že pred mano iztrgan iz konteksta, zato tudi nekoliko manj razumljiv. In hvala za razlago. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 9:01:43   
mini86
aaaaaaaa men se bo kr zmešal..sploh ne vem več kaj je res pa kaj ne..

ja tole da če prejemaš starševsko nadomestilo in se hočeš po poteku "porodniške" zaposlit ne morš delat polovični čas tako da bi ti csd kril pol prispevkov vsi slišijo prvič..ampak tako so mi že 3x rekli na csduser posted image ne vem več kaj nj si mislim..

kličeš 5x in 5x različne informacije

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 9:04:57   
Tutan
Ma, mini tole pomojem ni res.
Ker pravica do krajšega delovnega časa se navezuje na tole:
Pravica se prizna z dnem, ko eden od staršev začne delati s krajšim delovnim časom od polnega, če je pravico uveljavljal najkasneje 60 dni po pridobitvi pravice do dela s krajšim delovnim časom zaradi starševstva. Če pravice ne uveljavlja v tem roku, se pravica prizna od dneva vložitve popolne vloge.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 9:07:10   
petea
mini86,
velikokrat se je že izkazalo, da na CSD - res ne vem, zakaj, zelo radi zavajajo ljudi user posted image

zahtevaj od njh, da ti pokažejo, kje bi naj to pisalo, ne samo, da ti povedo o določeni zadevi, drugače pa je tole s strani CSD

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 9:09:28   
mini86
matr..grem zdele SPET klicat-če se bodo javl pa sporočim kaj so mi tokrat rekl

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 9:10:30   
Tutan
Pač povej ji, tetiki na CSD, da ti tega ne najdeš in če ti lahko pove, kateri člen zakona to določuje.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 9:11:25   
petea
mini86,
predlagam ti, da pokličeš še na kateri drugi CSD

in predvsem da zahtevaš, da ti povedo, na osnovi česa bi naj bilo tako, kot si zgoraj zapisala

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 9:12:53   
mini86
mini86,
predlagam ti, da pokličeš še na kateri drugi CSD


tudi to delamuser posted image ker pomoje bi prej jankoviča dubla da mi sname lisice kokr pa koga na ljubljanskih csdjihuser posted image user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 9:23:03   
mini86
no...sm klicala na csd škofja loka..tm so res prjazni in se VEDNO javijo..


ja prav imate..TOLE SPLOH NI RES...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

matr sm besna zaradi napačnih informacij..se pa še slišva po 10 uri da bolj podrobno greve čez

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 9:25:06   
mini86
no a loh obnovim moj primer če prav razumem..


se pravi..če bi se redno zaposlila par dni pred nastopom porodniške bi dobivala cca 20€ več==270€, kot pa če prejemam nadomestilo in dobim 252€..
v vsakem primeru pa lahko koristim polovični delavni čas..



_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 9:25:43   
petea
mini86, user posted image

no, za to pa je RR, da razjasnimo zadeve in se vsi česa naučimo user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 9:28:41   
Tutan
Ijejjj user posted image user posted image

Mini, tehle 20€ bote pa z dohodnino not prinesli, te bo pač tvoj uveljavljal, ane user posted image
Jaz mislim, da če odšteješ še tisto bruto-neto + da bi mogla delodajalki dat še vsak mesec cca 20, 30€ zaradi računovodstva. Mislim, da je bolje, da pač poješ teh 20€ in nisi nikomur nič dolžna user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 9:31:05   
mini86

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ijejjj user posted image user posted image

Mini, tehle 20€ bote pa z dohodnino not prinesli, te bo pač tvoj uveljavljal, ane user posted image
Jaz mislim, da če odšteješ še tisto bruto-neto + da bi mogla delodajalki dat še vsak mesec cca 20, 30€ zaradi računovodstva. Mislim, da je bolje, da pač poješ teh 20€ in nisi nikomur nič dolžna user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image no za to ugotovitev sem rabla glih ene 3 meseceuser posted image user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 10:29:19   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

no...sm klicala na csd škofja loka..tm so res prjazni in se VEDNO javijo..


ja prav imate..TOLE SPLOH NI RES...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

matr sm besna zaradi napačnih informacij..se pa še slišva po 10 uri da bolj podrobno greve čez


Ja, včasih ne znajo še malo okrog prve ideje pogledat.
Dejstvo je, da če se ti po porodniški zaposliš za polovični delovni čas, ti CSD ne bo palčeval prispevkov. Zaposliti se moraš uradno za cel delovnik in hkrati uveljavljati pravico do SDČ. Če boš "na suho" sklenila pogodbo za 4 ure res ne boš dobila plačanih prispevkov.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 10:32:32   
poli*
Mini, a te lahko še jaz malo zmedem user posted image .
Res so sedaj dvignili ta starševski (jaz sem imela razliko 70€, kar zame ni malo). A je sigurno, da začneš ti takoj po porodniški delat (maš zrihtan šiht pa to?)? Sicer lahko po porodniški (če si bila zaposlena) koristiš še 3 mesece zavoda in s tem nadomestila... (nekaj več kot 350€/mesec). Glih tko v vednost.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 12:00:53   
mini86
Ne nimam pol sihta..js se sam informiram in pripravljam na vse moznosti da mi nau pol prevec zal ce nebi kej vedla..ja glede polovicnega casa vem,sam da ne pisem (mo) vse na dolgo..

Za zavod pa tut vem,sam mi je glih ucer rekla ta k naj bi me zaposlila da nj bi mi baje mogla ko sm na zavodu placevat prispevke,pa pol leta nobenga zaposlit..


sm se ze odlocla da se ne zaposlim,ker kokr mislim da je tutan rekla bomo teh 20eurov dobil z dohodnino nazaj,je ni malo,js pa tut nam mela skos obcutka da sm ji neki dolzna!


ja predno so zvisal je bla res razlika-od 195 do 270eurou

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 12:52:58   
petea
Sazi,
Tudi kombinacija 4-urna zaposlitev + placevanje prispevkov za starsevstvo je izvedljivo;
Ni samo ta verzija, da si polno zaposlen, pa potem skrajsas delavnik za koriscenje KDC.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 13:27:27   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: petea

mini86,
velikokrat se je že izkazalo, da na CSD - res ne vem, zakaj, zelo radi zavajajo ljudi user posted image

zahtevaj od njh, da ti pokažejo, kje bi naj to pisalo, ne samo, da ti povedo o določeni zadevi, drugače pa je tole s strani CSD



Brez zamere, vendar se mi pogosto dozdeva, da ljudje s strani CSD slisijo zgolj tisto kar hocejo ali kakor hocejo. trditi, da so na CSD-jih samo nesposobni, a na drugi strani samo superpametni in sposobni razumevanja je absurd.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 21:44:52   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

user posted image user posted image user posted image user posted image no za to ugotovitev sem rabla glih ene 3 meseceuser posted image user posted image


Mogoče ti zdaj potegne, zakaj je računovodja vreden svojega denarja. Ti vidiš samo tisto na koncu, pred tem je pa treba še kaj naredit in kaj vedet.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ali je res?!?
5.10.2012 10:38:38   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Sazi,
Tudi kombinacija 4-urna zaposlitev + placevanje prispevkov za starsevstvo je izvedljivo;
Ni samo ta verzija, da si polno zaposlen, pa potem skrajsas delavnik za koriscenje KDC.


res je! Moja soseda je zaposlena le ža 4 ure (ima pogodbo za 4 ure) pa vseeno koristi SDČ in ji doplačujejo še ostale 4 ure prispevkov...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ali je res?!?
5.10.2012 12:12:23   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

mini86,
velikokrat se je že izkazalo, da na CSD - res ne vem, zakaj, zelo radi zavajajo ljudi user posted image

zahtevaj od njh, da ti pokažejo, kje bi naj to pisalo, ne samo, da ti povedo o določeni zadevi, drugače pa je tole s strani CSD



Brez zamere, vendar se mi pogosto dozdeva, da ljudje s strani CSD slisijo zgolj tisto kar hocejo ali kakor hocejo. trditi, da so na CSD-jih samo nesposobni, a na drugi strani samo superpametni in sposobni razumevanja je absurd.



Če so oni zadolženi za določeno področje, pričakujem, da poznajo tiste osnovne zakone, ki urejajo področje njihovega dela;
uradnik, ki izdaja odločbe, povezane z določenim področjem, mora poznati tisto zakonodajo dovolj podrobno, da lahko informira ljudi o tem (mimogrede: njihova naloga je tudi poučevati neuke stranke)

Če pa informacij ne ve, naj to pove, ne pa, da zavaja ljudi;
in naj:
- dopolni svoje znanje (in/ali),
- menja službo (in /ali)
- človeka usmeri na ljudi, ki so jim zadeve znane.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Preglas v imenu?
Aninchy

Katera "oblika" imena Martin vam je ljubša?

Martin z poudarkom na A (49%)

Martin z poudarkom na I (51%)


Število vseh glasov: 171

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!