|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali je res?!?
3.10.2012 10:14:40   
mini86
en teden pred porodniško se bom zaposlila..

zdj mi je pa bodoča delodajalka rekla da bo ona zaradi tega tudi več računovodjo plačevala..pa me zanima ali je to res in koliko to cca. znese na mesec..
res nimam nobene predstave koliko to pride..

hvala za info

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 10:24:08   
diana 28
Verjetno je že res, da bo plačevala računovodijo več kot sicer saj kakšna vknjižba več je potrebna, ko se zaposli dodatnega delavca. Vendar mislim, da ne bo plačevala bistveno več. Je pa po mojem mnenju razlika v tarifah pri računovodskih servisih. Eni so precej dragi, ker kao zagotavljajo ažurnost in ne vem kaj še, drugi so pa cenejši tako, da verjetno boš težko od nas izvedela koliko več jo bo plačevala. Imam občutek, da se hoče malo ''preveč'' pohvalit kako dobra je do tebe user posted image  To je le moje mnenje.. user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 10:27:41   
poli*
Dodatno delo bo imela samo prvi mesec, potem pa do konca porodnioške nič (te plačuje država), tko da ne verjemi ravno vsemu, kar ti govori.

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 10:33:26   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Dodatno delo bo imela samo prvi mesec, potem pa do konca porodnioške nič (te plačuje država), tko da ne verjemi ravno vsemu, kar ti govori.


Že res, da plačuje država. Če pa je ona še vedno zaposlena v podjetju (čeprav na prodniški) se vsak mesec tudi zanjo obračunba plača, pa čeprav z višino 0. Imam vse svoje plačilne liste, ko sem bila na porodniški.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 10:44:58   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Dodatno delo bo imela samo prvi mesec, potem pa do konca porodnioške nič (te plačuje država), tko da ne verjemi ravno vsemu, kar ti govori.



no to sem imela v mislih..dobr sj to nau zdj 50€ ane

< Sporočilo je popravil mini86 -- 3.10.2012 10:45:48 >


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 10:54:25   
poli*
Če je njej to prevelik strošek in že sedaj tarna ti priporočam, da se zaposliš kot gospodinjska pomočnica kar pri mami.
Jaz sem se 4 leta nazaj, eni računovodkinji smo plačali (10€/ 10 minut dela), da me je vpisala preko njihovega programa notr za pokojninsko... in to je bil ves strošek, ki sem ga imela.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 11:10:25   
Mipka
Jaz tudi mislim, da ne bo plačevala dosti več!

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 11:35:26   
Tasika
Seveda da bo plačevala več. Po računovodski tarifi cca. 30 eur za obračun brez priprave.
In to ni samo en mesec dela.
Delavca je potrebno prijavit. Predvidevam da bo ena ali dve plačilni listi pred porodniško. Oddati je potrebno dohodninske obrazce. Potrebno je poročati na ajpes. Pa tudi za ZPIZ. In po poteku je potrebo delavca spet odjavit. In izpolnit vse obrazce za nadomestilo na zavodu. Pa verjetno sem še kaj pozabila.

Tako da ne cenit samo svojega dela ampak tudi tuje delo, sploh če ne veste, koliko dela to sploh je.



_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Mipka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 12:06:53   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Tasika

Seveda da bo plačevala več. Po računovodski tarifi cca. 30 eur za obračun brez priprave.
In to ni samo en mesec dela.
Delavca je potrebno prijavit. Predvidevam da bo ena ali dve plačilni listi pred porodniško. Oddati je potrebno dohodninske obrazce. Potrebno je poročati na ajpes. Pa tudi za ZPIZ. In po poteku je potrebo delavca spet odjavit. In izpolnit vse obrazce za nadomestilo na zavodu. Pa verjetno sem še kaj pozabila.

Tako da ne cenit samo svojega dela ampak tudi tuje delo, sploh če ne veste, koliko dela to sploh je.


- praviloma so dejanske cene nižje od računovodske tarife,
- za vpisovanje ničel naslednjih nekaj mesecev verjetno ne rabiš kakšnih posebnih priprav, tako da komot lahko upraviči tudi kakšen velikodušen popust na tej osnovi,
- večino teh obrazcev za prijavo/odjavo delavca lahko mini86 brez večjih težav pripravi sama, saj vzamejo vse skupaj le kakšno uro časa - sem jih sama večkrat izpolnjevala - in jih delodajalka nato samo potrdi,
- na Ajpes pa res ni potrebno posebno poročanje zaradi delavca, pač se v poročilu podjetja samo spremeni seštevek zaposlenih in število ur v obsegu, kot ga bodo ure od mini86 doprinesle k bilanci podjetja (in posledično se samodejno spremeni še nekaj podatkov),
- pozabila si na obračun regresa - ta pa bo mini86 tudi na koriščenju porodniške pripadal

Tako da - moja velikodušna ocena je, da je dodatnega dela računovodkinje zaradi tega za največ 5 ur. V celem letu.
Strošek pa maksimalno 100 €.

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 14:50:24   
mini86
no sj očitno ni samo to..ker je začela kr neki komplicirat..

naj bi ko (če) bi me dala na zavod mogla zame-oz jaz njej plačevat še dva meseca prispevkov
ona pol pol leta nebi mogla nobenega zaposlt

mislim da jo je tud mal strah..


nekje sem slišala da lahko malo pred nastopom porodniške odpreš sp in ga par dni po nastopu zapreš..morm se o tem pozanimat..samo kje..na zavodu nič ne vejo o tem in nič na csduser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 15:06:50   
Paštetka
Cca 30-100 je več. Odvisno od kje ste, kakšne so cene, konkurenca...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 15:56:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

no sj očitno ni samo to..ker je začela kr neki komplicirat..

naj bi ko (če) bi me dala na zavod mogla zame-oz jaz njej plačevat še dva meseca prispevkov
ona pol pol leta nebi mogla nobenega zaposlt

mislim da jo je tud mal strah..


nekje sem slišala da lahko malo pred nastopom porodniške odpreš sp in ga par dni po nastopu zapreš..morm se o tem pozanimat..samo kje..na zavodu nič ne vejo o tem in nič na csduser posted image


Itak da noben delodajalec ne bo zaposlil delavke en teden pred porodniško.....še posebno če delavko potrebuje za delo......zaposlila bi te itak zgolj zato, da bi tebi naredila uslugo.....


(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 16:04:10   
mini86
zaposlila bi te itak zgolj zato, da bi tebi naredila uslugo.....


ja valda..sj bi ji tud prispevke plačala..ona v tem pogledu nebi bila nič na slabšem..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 16:08:43   
Tutan
Mini, res je, kar ti pravi delodajalka.
Smo imeli v službi podoben primer - sicer ne zaradi porodniške, ampak če bi določenega delavca odpustili, na tisto delovno mesto ne bi smeli zaposliti novega oziroma če bi po pol leta izkazali interes, bi imel on spet avtomatsko prednost.
V glavnem na hitro je to to, kar vem, ni niti moje področje dela. Vem, da so potem mogli spreminjat naziv delovnega mesta in tako naprej.
In za vsakega delavca posebaj se plača določena računovodska tarifa - sploh, če v podjetju nimaš zaposlenega računovodjo, ampak koristiš računovodski servis.

Sem ti pa nekaj časa nazaj pisala, na podobni temi, da se tebi ne splača zaposlit. Kolikor boš na +, boš ti njej prehodno dala za prispevke. Za tistih 30€ več na mesec, jaz pri tvoji situaciji (na hitro skalkulirani) nisem videla nekega pozitivnega stanja. Tako da bi jaz na tvojem mestu res dodobra premislila, ali se ti splača zaposlit.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 16:17:14   
mini86
Sem ti pa nekaj časa nazaj pisala, na podobni temi, da se tebi ne splača zaposlit. Kolikor boš na +, boš ti njej prehodno dala za prispevke. Za tistih 30€ več na mesec, jaz pri tvoji situaciji (na hitro skalkulirani) nisem videla nekega pozitivnega stanja. Tako da bi jaz na tvojem mestu res dodobra premislila, ali se ti splača zaposlit.


zaposlila bi se cca en teden prej, plačala cca 50€ prispevkov..
mah sj vem da sm to že spraševala..splača se mi iz tega vidika da po koncu porodniške lahko koristim polovični delovni čas..in samo to mi je zdj prioriteta-teh 20€ več res ni neko bogastvo ampak to so že plenice in pol..:)ampak kokr sm rekla..bistvo mi je polovični del.čas..


res se morm pozanimat kako je s tem odprtjem sp..

aja na csd mi je celo predlagala da me pač par dni prej zaposli, ker bistvo je da sem jaz na dan nastopa porodniške zaposlena in potem dam js cca par dni po mojemu nastopu odpoved, na csd prinesem to odpoved, koristim porodniško ona pa me zavaruje preko csd..edin kar je nebi mela 1 leta del dobe ampak če do sedaj nimam nič me nau konec še za to..


tutan-omenila si da niso mogli zaposlit na ISTO del. mesto novega..kaj pa če ona mene zaposli za kr neki-rečmo potnika, al pa kej podobnega:)

se opravičujem ampak iščem možnosti

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 18:21:25   
kajajaka

mah sj vem da sm to že spraševala..splača se mi iz tega vidika da po koncu porodniške lahko koristim polovični delovni čas..in samo to mi je zdj prioriteta-teh 20€ več res ni neko bogastvo ampak to so že plenice in pol..:)ampak kokr sm rekla..bistvo mi je polovični del.čas..


koriščenje krajšega delovnika ni vezano na zaposlitev PRED porodniško, ampak PO njej.

Torej, ko končaš s porodniško, se nekje zaposliš in lahko od prvega dne dalje do otrokovega 3. leta koristiš krajši delovnik... Kaj, kje ali sploh si delal pred porodniško nikogar ne zanima, ker nič ne upoštevajo za nazaj...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 18:31:57   
mini86
Torej, ko končaš s porodniško, se nekje zaposliš in lahko od prvega dne dalje do otrokovega 3. leta koristiš krajši delovnik... Kaj, kje ali sploh si delal pred porodniško nikogar ne zanima, ker nič ne upoštevajo za nazaj...


ne res ni važno kje si bil prej zaposlen ampak kako koristiš "porodniško"..rečmo pri prvem sem bila študentka in nebi mogla delat polovični čas..no lahko bi samo ti sociala ne krije polovice prispevkov..če pa ti "koristiš" porodniško pa ti krijejo polovico prispevkov..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 19:15:07   
petea
mini86,
mislim da ni tako, kot navajaš

ni važno, kot kaj koristiš porodniško (študentka, zaposlena, brezposelna); ko se zaposliš (kar seveda izključuje status rednega študenta), imaš v dogovoru z delodajalem od prvega dneva naprej pravico koristiti KDČ in posledično ti država plačuje prispevke

pogoj pa je seveda ustrezna starost otrok


(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 21:05:25   
2sneg13
mešaš jabolka in hruške, definitivno. Za koriščenje SDČ moraš biti zaposlena po porodniški, ni nujno da ti delod. odobri SDČ. Tudi to je mogoče.

Se pa lahko zaposliš pri znanki zlahka pred porodniško, pač plačala jo boš malo več, pogodbo pa napišita za tolko časa kot mislita da bo prav. lahko samo za 3 mesece. Na ta način ona lahko zaposli na novo zelo hitro oz. če pogodbo naredite za 12 mesecev, za čas tvoje porodniške zaposli drugo z razlogom, da nadomešča ta druga tvojo porodniško.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 21:06:50   
2sneg13
s SP se pa ne zapletaj, raje ne.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 21:23:15   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

mešaš jabolka in hruške, definitivno. Za koriščenje SDČ moraš biti zaposlena po porodniški, ni nujno da ti delod. odobri SDČ. Tudi to je mogoče.

To pa ni res. SDČ je pravica, ki izhaja iz zakona in delodajalec nima tu kaj odobravati. Delavka ga samo pravočasno seznani (mislim, da najmanj 30 dni preden začne SDČ), delodajalec pa mora delavki dati v podpis dodatek k obstoječi pogodbi, v kateri je navedeno, koliko ur dnevno dela, koliko minut ji pripada za malico in čas trajanja SDČ.
Preverjeno, drži, sem tudi sama na SDČ že 2,5 let.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 21:48:24   
takotako

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

mešaš jabolka in hruške, definitivno. Za koriščenje SDČ moraš biti zaposlena po porodniški, ni nujno da ti delod. odobri SDČ. Tudi to je mogoče.

To pa ni res. SDČ je pravica, ki izhaja iz zakona in delodajalec nima tu kaj odobravati. Delavka ga samo pravočasno seznani (mislim, da najmanj 30 dni preden začne SDČ), delodajalec pa mora delavki dati v podpis dodatek k obstoječi pogodbi, v kateri je navedeno, koliko ur dnevno dela, koliko minut ji pripada za malico in čas trajanja SDČ.
Preverjeno, drži, sem tudi sama na SDČ že 2,5 let.



Res je, delodajalec ti mora oddobriti. Je pa če se zaposliš pred porodniško, te težko odpusti po porodniški. si kar fejst zaščiten nekaj časa.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 22:22:47   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

mešaš jabolka in hruške, definitivno. Za koriščenje SDČ moraš biti zaposlena po porodniški, ni nujno da ti delod. odobri SDČ. Tudi to je mogoče.

To pa ni res. SDČ je pravica, ki izhaja iz zakona in delodajalec nima tu kaj odobravati. Delavka ga samo pravočasno seznani (mislim, da najmanj 30 dni preden začne SDČ), delodajalec pa mora delavki dati v podpis dodatek k obstoječi pogodbi, v kateri je navedeno, koliko ur dnevno dela, koliko minut ji pripada za malico in čas trajanja SDČ.
Preverjeno, drži, sem tudi sama na SDČ že 2,5 let.


Jaz to vem, obstajajo pa taki, ki delajo probleme, sploh v gospodarstvu. Javni sektor sploh ni problem. In ja, moja kolegica je šla tako daleč, da so inšpektorji trkali na vrata direktorja. Slednji je po plačanih penalih vendarle odobril SDČ, kolegica pa doživljala totalni mobing. Hvala lepa!!!! no, zdaj je HB drugje zaposlena, druge izbire ni imela, je bila preveč izčrpana, šikanirana.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ali je res?!?
3.10.2012 22:27:57   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: takotako


IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

mešaš jabolka in hruške, definitivno. Za koriščenje SDČ moraš biti zaposlena po porodniški, ni nujno da ti delod. odobri SDČ. Tudi to je mogoče.

To pa ni res. SDČ je pravica, ki izhaja iz zakona in delodajalec nima tu kaj odobravati. Delavka ga samo pravočasno seznani (mislim, da najmanj 30 dni preden začne SDČ), delodajalec pa mora delavki dati v podpis dodatek k obstoječi pogodbi, v kateri je navedeno, koliko ur dnevno dela, koliko minut ji pripada za malico in čas trajanja SDČ.
Preverjeno, drži, sem tudi sama na SDČ že 2,5 let.



Res je, delodajalec ti mora oddobriti. Je pa če se zaposliš pred porodniško, te težko odpusti po porodniški. si kar fejst zaščiten nekaj časa.



Po porodniški te ne more odpustiti samo zaradi dojenja ali nove nosečnosti Drugače pa tako kot vse ostale. Sistemizacija, tehnološki viški...brez vsakega problema,tudi če imaš 15 otrok .Ali če koristiš SDČ.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ali je res?!?
4.10.2012 7:59:24   
Tippi
Je pa če se zaposliš pred porodniško, te težko odpusti po porodniški. si kar fejst zaščiten nekaj časa.


Tega ne razumem. user posted image Torej ne glede na to, kakšno pogodbo imaš, za določen ali nedoločen čas? In recimo da je za določen čas zadnji dan tvoje porodniške?

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Kava
lenca8

Pijete jutranjo kavo?

Da (56%)

Ne (30%)

Kakor gdaj (14%)


Število vseh glasov: 43

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!